Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 51369 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус
« Отговор #450 -: Декември 07, 2021, 11:26:35 pm »
Мда, големи смешки има тука

Например как всичко е една огромна далавера за 5-6 фармацефтични компании, при положение, че почти няма икономически незасегната страна в света. Или как машините са далаверата, не хората-мчи сигурно робот в пощата ще е по-евтино от лелка преди пенсия.
Или как вирусът не е нищо особено, понеже и друга година има грип и пак долу-горе толкова са умрели и от свински грип; ми не-не е така, сега вече нямам познат, който да няма починал в средно близко обкръжение.

А относно защо големи хранителни работят-защото ако всички от големите хранителни се изсипят в кварталните магазинчета, ще настане такъв бой за хляб и яйца, че до пържолите няма да има оцелели.

Това пък с линковете от някви смешни сайтчета и изказване на професори-имунолози, разбираш ли, ем той бил казал, ма интересно що никой не го отразява за слива. А иначе принципно е прав, но не е особено интересен, понякога се налага да вдигнеш горещия капак на тенджерата, за да не изкипи, въпреки че знаеш, че ще се опариш. Но тия неща са над неговата височина. Тъй че все тая

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус
« Отговор #451 -: Декември 08, 2021, 09:12:47 am »
Papy
+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус
« Отговор #452 -: Декември 08, 2021, 09:58:54 am »
Всъщност вече не им трябваме толкова много и се опитват съвсем да не им трябваме. Мина пикът на необходимостта от роби. Сегашните инвестиции в роботизацията и блокчейнтехнологиите целят именно това, минимум човешки ресурс, твърде скъп е и създава проблеми. Индустрия 4.0 се основава единствено на връзката машина-машина, където звената сами взимат решения, а оператор (един на брой) се включва само в конфликтни ситуации. Вече няма дори и малки компании с претенции за стабилен международен бизнес, където голяма част от дейностите да не преминават през софтуер, който чрез унифицирани езици за моделиране събира информация, която може да бъде алгоритмирана. И всички тези проекти няма да бъдат сритани под килима, напротив инвеститорите си търсят възвръщанемост. Примерите са безброй, повсеместно. Почти не мога да се сетя за обективизиран вид труд, който не може да бъде извършван от машина. При това тук и сега, а не някога в бъдещето. Това, което в момента прави човечеството е, че на всички равнища възхвалява софтуерната автоматизация, университетите се надпреварват да се бият в гърдите, големите фирми мощно свиват разходите за труд като оптимизират кадровия състав, но никой не казва какво правим с цялото това население, какво правим с работата си, утре на работа ли съм. Неудобен въпрос и всички го пропускат удобно. И в 18 век тракторът не ни бил изял, и сега компютърът нямало. Ама тогава е бил само тракторът, а сега тракторът може и да разказва уроци, и да издава присъди, и да ти определи диагнозата.
Плутон влиза във Водолей твърде скоро.

Цитат
като много компании, надявали се проблемът да е временен, са принудени да ограничат бизнеса си и дори да се откажат от него поради липса на работници, пише Financial Times в анализ за ефекта от ковид върху пазара на труда.
От тук
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2021/12/07/4290852_ikonomicheskoto_vuzstanoviavane_e_zastrasheno_poradi/?ref=popup_under_article
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Коронавирус
« Отговор #453 -: Декември 08, 2021, 12:13:20 pm »
Смешно е да се сравнява вируса с чумата. При това от хора, имащи претенции за по-високо ниво на интелигентност...
Няма да се учудя, ако в скоро време започнат просто да застрелват всеки заразен, само за да не се разпростре "изключително опасната зараза". А хората по света като че ли вече свикнаха покрай вируса да бъдат третирани като добитък.
За съжаление много се преекспонира проблема. Починали по време на грипни епидемии винаги е имало и ще има, никой не е застрахован. Просто нямаше статистика и не се злоупотребяваше с информация като сега. Злоупотрбата е видна и се знае от всички. Баща ми беше в болница миналата година с друго заболяване, предложиха му да го пишат болен от ковид. Пълна легална спекулация. Много хора така се включиха в ковид спектакъла. Има го спор няма, но и не го лекуват адекватно. Имам близък диабетик, който влезе в болница с ковид. Наляха го с кортизонови препарати, абсолютно противопоказни за диабетици, които подтискат производството на инсулин от жлезата, която по принцип е увредена при тях. Човека излезе извън строя със захар 40 , почина за съжаление, не искам да коментирам кой крив, кой прав. Всичко е неадекватно и бих казала малоумно. Не знам докога ще продължи тази лудост.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Коронавирус
« Отговор #454 -: Декември 08, 2021, 01:12:18 pm »
А същност темата е напълно безпредметна. Има двама-трима във форума, при които се наблюдава промяна в позицията във времето, но то не е в резултат на дискусията тук, а вероятно на впечатления отвън. Останалите държим своята първоначална теза. И всеки за другия в глупак и смешник.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Коронавирус
« Отговор #455 -: Декември 08, 2021, 01:19:30 pm »
Люба, да. Астрологично започната, се измени във времето, всеки срещу всеки. Моята истина е по-истина и т. н. И разбира се, ние сме човеци, та битовизмът взе връх.
С. Севрюкова казва, че животът е само мост между раждането и смъртта. Та, каквото е за нас, то ще дойде.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Коронавирус
« Отговор #456 -: Декември 08, 2021, 01:33:59 pm »
Аз обичам вечните класици, независимо родни или чужди. Там има много астрология, но между редовете.
Обективно короната е една твърде мека форма на преобразуване, но поради липсата на друг челен опит и на естествената вселенска наклонности към запазване на състоянието, ни се струва драматично.
А и животът беше доста по-свободен преди нея, но кой ти иска свобода. Умираме си да се оковаваме. Пардон, обвързване.
Искам много слабо тяло, но релефно и подробно.
Искам да съм част от цяло, но да движа автономно.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус
« Отговор #457 -: Декември 08, 2021, 09:03:58 pm »
Целта не е да се изкара другия глупав, целта е да се преразгледат източниците на информация, и тогава всеки да си вземе решението-информирано. Аз не мисля, че ваксинирането трябва да е задължително, ако хората са отговорни. Обаче те не са-пращат си болните деца по градините, на някой си учител майка му и баща му починали от ковид, ма той нямал симптоми и продължил да ходи на работа..и при такова общество-какво трябва да е масовото решение според вас-кой умрял-умрял, няма проблеми?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус
« Отговор #458 -: Декември 08, 2021, 11:43:54 pm »
Хората няма как да са отговорни, когато системата не е отговорна към тях.
Нито лечението е лечение, нито обучението е обучение.
Аз нямам проблем с ваксинирани, малцинство са в обкръжението ми. Нямам проблем и с мнението на другите. Имам проблем с налагането и претенцията, че е прав, а другия крив.
Имам проблем и със статистиката на починали в катастрофи и писани като умрели от Ковид, с познатите, които влязоха да се лекуват в болница, а излязоха заразени и после починаха.
Имам проблем и с насилственото ваксиниране, мисля, че тук няма да се осъществи.
Та, колкото болниците излекуваха онези хорица, лека им пръст, толкова и ваксините предпазват , ама като се е рекло, нека се ваксинират желаещите.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус
« Отговор #459 -: Декември 09, 2021, 08:11:36 am »
За съжаление, много хора умират не от covid, а заради covid. Или са лашкани от болница на болница, докато някой се реши да ги приеме, защото не са болни от covid, а от други заболявания, и починат преждевременно, или се лекуват в болница от covid вместо да се дават лекарства за заболяванията, които имат, и умират заради това.
А повечето доктори в България всъщност не са лекари, а са търгаши. Не трябва да забравяме, че клиничната пътека за всеки един пациент приет като болен от covid, е 1200 лв.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус
« Отговор #460 -: Декември 09, 2021, 08:50:31 am »
Целта не е да се изкара другия глупав, целта е да се преразгледат източниците на информация, и тогава всеки да си вземе решението-информирано. Аз не мисля, че ваксинирането трябва да е задължително, ако хората са отговорни. Обаче те не са-пращат си болните деца по градините, на някой си учител майка му и баща му починали от ковид, ма той нямал симптоми и продължил да ходи на работа..и при такова общество-какво трябва да е масовото решение според вас-кой умрял-умрял, няма проблеми?
Papy, нали знаеш, че единственото неизбежно нещо в живота е смъртта и ако е писано на някой да умре в даден момент, така или иначе ще стане, независимо от това какво предприемаме или не. Би трябвало като шеф на духовен форум да си наясно с тези неща, в противен случай мястото може би не ти е тук.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус
« Отговор #461 -: Декември 09, 2021, 09:24:09 am »
Целта не е да се изкара другия глупав, целта е да се преразгледат източниците на информация, и тогава всеки да си вземе решението-информирано. Аз не мисля, че ваксинирането трябва да е задължително, ако хората са отговорни. Обаче те не са-пращат си болните деца по градините, на някой си учител майка му и баща му починали от ковид, ма той нямал симптоми и продължил да ходи на работа..и при такова общество-какво трябва да е масовото решение според вас-кой умрял-умрял, няма проблеми?
Papy, нали знаеш, че единственото неизбежно нещо в живота е смъртта и ако е писано на някой да умре в даден момент, така или иначе ще стане, независимо от това какво предприемаме или не. Би трябвало като шеф на духовен форум да си наясно с тези неща, в противен случай мястото може би не ти е тук.

Не съм много сигурна, Весо. В Библията има един текст, в който се говори, че хора умират преди да е дошло определеното им време...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус
« Отговор #462 -: Декември 09, 2021, 09:35:19 am »
Отговорността за здравния, личния и образователния / не диплома/ ни статус е наша.
А най-голямото съжаление е че хората, често, умираме или живеем не добре, поради нашата неграмотност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #463 -: Декември 09, 2021, 12:37:16 pm »
Целта не е да се изкара другия глупав, целта е да се преразгледат източниците на информация, и тогава всеки да си вземе решението-информирано. Аз не мисля, че ваксинирането трябва да е задължително, ако хората са отговорни. Обаче те не са-пращат си болните деца по градините, на някой си учител майка му и баща му починали от ковид, ма той нямал симптоми и продължил да ходи на работа..и при такова общество-какво трябва да е масовото решение според вас-кой умрял-умрял, няма проблеми?
На едно мнение

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус
« Отговор #464 -: Декември 09, 2021, 09:54:59 pm »
Отговорността за здравния, личния и образователния / не диплома/ ни статус е наша.
А най-голямото съжаление е че хората, често, умираме или живеем не добре, поради нашата неграмотност.
И как да съм отговорна за здравния си статус, освен ако не съм завършила медицина?
Здравния статус предполага да имаш адекватно мнение или преглед от личен/ лекуващ лекар, аз с моята не мога да се свържа при нужда своевременно . На баща ми беше пияница/ иначе изключителен специалист/- смени го; племенник ми след неподходящо изписан антибиотик го водят само платено при кадърен лекар; брат ми смени неговата с една , отдалечена на 50 км.
Моята ще я сменям с лекар с току- що започваща практика. И без това я ползвам само за направления. По три дни чакам за преглед, по време на Ковида ми  нямаше връзка с нея.
Ами, мерси, ама плащам здравни осигуровки и очаквам нещо в замяна.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...