Автор Тема: Sade Sati  (Прочетена 18028 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Sade Sati
« Отговор #75 -: Ноември 09, 2015, 03:10:52 pm »
В момента индийските знаци се сменят на 23 градус,това означава влизане/излизане от саде-сати става когато транзитния Сатурн е около тоя градус,знакът в кото става е един знак преди/след знака на наталната Луна .

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Sade Sati
« Отговор #76 -: Ноември 09, 2015, 10:35:13 pm »
23?
саде сатито  не важи  с такава сила за везни и  телец асцендент:) така съм чувала

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Sade Sati
« Отговор #77 -: Ноември 09, 2015, 10:51:11 pm »
По-скоро съм чувал когато Луната няма аспект от малефици,напротив аспект от бенефици или оградена в съседни знаци от тях и когато е във везни/екзалтиран Сатурн,или козирог и водолей.тронов.,тогава резултатът дори е добър ,или се поне се понася по-леко,зависи в каква степен е кумулирането .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Sade Sati
« Отговор #78 -: Ноември 09, 2015, 10:54:58 pm »
Предполагам на 23 градуса се сменя,понеже атмакарка  ми е Сатурн на 21,5*,по индийските калкулатори ми излиза на 29*-затова ::)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Sade Sati
« Отговор #79 -: Ноември 09, 2015, 11:03:11 pm »
логиката е друга
 за везни  и телец сатурн е йогакарака= управлява кендра и трикона домове= понася се по- добре... конкретно за саде сатито е тази мярка
коя програма ползваш... и коя айнамша си избрал, че те нали са различни

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Sade Sati
« Отговор #80 -: Ноември 09, 2015, 11:10:52 pm »
Това не го разбрах,малко съм ошашавен от многото различни школи в индийската,ще проверя пак,основно гледам клиповете на Капийл Радж,обаче и на Лада Дунчева и още на 2-3 с трудни имена,омешал съм школите малко ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Sade Sati
« Отговор #81 -: Ноември 09, 2015, 11:14:39 pm »
В различните школи могат да се използват различни техники, но основата е една.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Sade Sati
« Отговор #82 -: Ноември 09, 2015, 11:18:23 pm »
то и аз ги понаглеждам:) никак не са лоши  имат някои доста интересни изказвания
това за  йогакараката е  базово положение на планета, която управлява едно ювременно  1 кендра и 1 трикона дом  та всеки асцендент си има такава планета просто се смята, че везни и телец са облагодететрлстванаи, защото злосторния сатурн за тях е  благодетел;

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Sade Sati
« Отговор #83 -: Ноември 09, 2015, 11:24:38 pm »
Нямам много обширни и задълбочени наблюдения в какви астрологични случаи Саде Сати-то по-леко минава и се понася. Но съм склонна да приема, че би било сравнително по-леко, ако в хороскопа има едновременно силна Луна и силен Сатурн. Това само по себе си предполага по-голяма емоционална устойчивост, издръжливост, стоицизъм.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Sade Sati
« Отговор #84 -: Ноември 09, 2015, 11:30:55 pm »
Каия,много набързо прегледах,наистина много различни школи,някои например определят границите на Садхе-свати на 45* преди и след Луна,по случайност при мен съвпадат и двата метода,понеже ми е на 8,30 скп западна,везни ведическа,и двата метода дават 23* стрелец при мен .Има двоен,троен саде сати-когато и в производните карти също има саде сати,въобще гледат цялата карта за силата ,аспектите на Сатурн,коя даша е в момента и тн,много теория е  :o,аз съм гледал само клипове досега .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Sade Sati
« Отговор #85 -: Ноември 09, 2015, 11:49:30 pm »
По метода на бързото диагонално четене съм на мнението на Лили-правилото на Кайя е само едно от многото ,когато Сатурн е управител на благоприятни домове ,това е един от многото варианти за по-леко Саде Сати,може би се гледат точките по различните бали на Сатурн и Луната,обаче много скали-бали,дори не знам точно силата в какво качество измерват,трябва още четене :57:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Sade Sati
« Отговор #86 -: Март 02, 2020, 02:43:16 pm »
Много хубаво било да ти свърши саде сати! Чудех се последните 7 години къде ми е оптимистичната стрелчешка луна  :)

Сега обаче започва саде сатито на дъщеря ми и ще изкара до края на гимназията 7годишния период. Тя е с луна във водолей, широк съвпад със СЛВ в седми дом. Някакви идеи? Сатурн е на 1 дева, на куспидата на втори дом в знакови тригони със слънцето, Юпитер и плутон.
Frankly, my dear, I don't give a damn.