Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92140 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #240 -: Юни 11, 2020, 10:08:41 am »
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/rekorden-broj-novi-sluchai-na-covid-19-za-denonoshtie-6110758

Има ли опасност според вас отново да решат да ни затварят като животни по домовете или може би няма да предприемат такива мерки посред лято?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #241 -: Юни 12, 2020, 07:17:55 am »
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/rekorden-broj-novi-sluchai-na-covid-19-za-denonoshtie-6110758

Има ли опасност според вас отново да решат да ни затварят като животни по домовете или може би няма да предприемат такива мерки посред лято?
който се чувства животно,да,има такава опасност
дали ще си затворен,или отворен ,ако си човек,това е без значение

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #242 -: Юни 12, 2020, 08:54:57 am »
Не е въпрос на чувстване, а е въпрос на отношение на властта към поданиците си. То не бяхме тулупи, лош материал и какво ли не още.

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #243 -: Юни 12, 2020, 08:58:39 am »
Не е въпрос на чувстване, а е въпрос на отношение на властта към поданиците си.

Ти се чувстваш поданик, защото имаш комплекс за малоценност. А можеше да се чувстваш работодател, защото тези политици са избрани от народа, който им плаща заплатите, за да работят за народа. И те са длъжни да правят това, което народа им каже, защото са временно избрани от него за да му служат.

Твоите родители така ли са те обиждали, че се засягаш от това, което някои политици казват, при това без да го казват за теб лично или за народа?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #244 -: Юни 12, 2020, 09:23:27 pm »
Не, родителите ми не са ме обиждали. И това че съм писал поданици, не значи, че се чувствам като такъв. Визирал съм начина, по който политиците ни третират народа.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #245 -: Юни 26, 2020, 10:53:04 pm »
Не мога да разбера как така различните бързи тестове могат да дадат различен резултат на един и същи човек правени в един ден, да кажем. Нали взимат кръв от вената и после какво търсят в нея, или пък сравняват с нещо друго? И как може бърз тест на 4-членно семейство, живеещо заедно, да изкара двама от тях болни, а другите двама - здрави?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #246 -: Юни 28, 2020, 03:29:31 pm »
Много ми е странно, като видя хора яли марули през май 1986 г., да се разхождат с маски днес ?! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #247 -: Юни 28, 2020, 03:50:28 pm »
Ооо, освен това, по чист хомеопатичен навик, на принципа на отрова в малки дози ,превантивно, дългогодишно, за подсилване на имунитета хапват пити и каши с чернобилски лимец   ;D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #248 -: Юни 28, 2020, 09:43:58 pm »
и в колите си са маскирани докато шофират............дебилна история/истерия
още от самото начало ,маска не слагам.........наложи се при смяната на личната ми карта да съм с наморник


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #249 -: Юни 29, 2020, 10:45:03 pm »
и в колите си са маскирани докато шофират............дебилна история/истерия

Не точно
Ако хипотетично външния слой на маската вече е заразен, всяко сваляне/слагане, тъпкане по джобове и т.н. мандахерцане, е рисково, и ако се налага да влезеш на 2-3 места, по-добре да остане на лицето ти, вместо изброеното

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #250 -: Юни 30, 2020, 12:24:09 am »
и в колите си са маскирани докато шофират............дебилна история/истерия
още от самото начало ,маска не слагам.........наложи се при смяната на личната ми карта да съм с наморник
тази вечер комшия ит съседния блок, разположен перпендилулярно, неговия балкон гледа челно към страничната част на нашия- видях го да седи на масата и си джитка на телефона. Моят внук се катереше ту по мен, ту по парапета и се изкашля леко. След малко погледнах към комшията и ахнах- брадата му не се вижда, покрил се с една синя маска и само очите му се виждат... Много луди хора, ама и прости... Вчера го водихме на лекар за бележка за градината, имаше ларофарингит и дори не му бяха дали лекарства миналата седмица, само малко сополче и кашлюкаше от него, като му се стече по гърлото, нямаше температура, явно е настинал в градината, че е бил на басейна им там- за пръв път
« Последна редакция: Юни 30, 2020, 12:26:17 am от akruks »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #251 -: Юни 30, 2020, 06:45:42 am »
и в колите си са маскирани докато шофират............дебилна история/истерия

Не точно
Ако хипотетично външния слой на маската вече е заразен, всяко сваляне/слагане, тъпкане по джобове и т.н. мандахерцане, е рисково, и ако се налага да влезеш на 2-3 места, по-добре да остане на лицето ти, вместо изброеното
Papy,още ли вярваш,че тая история не е пресилена(да броят заразени и умрели?!)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #252 -: Юни 30, 2020, 08:28:15 am »
Не е до вяра, вчера четох за две момчета от едно семейство, изкарали го без симптоми, по стечение на обстоятелствата правят тест, даже няколко, излизат противоречиви резултати, правят снимка, и се оказва, че и двамата са с увреден бял дроб

А ето и ново 20 :):

Цитат
Flu virus with 'pandemic potential' found in China
« Последна редакция: Юни 30, 2020, 08:46:03 am от Papy »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #253 -: Юни 30, 2020, 10:21:25 am »
Няма как да няма повече заболели сега с промяната на времето, а и покрай баловете...

Хората около нас тотално му отпуснаха края, от няколко дни всяка вечер е луд купон, силни музики, скари, викове, стрелби...

За 2 нощ се събудих с уплах от силната чалга музика от съседите в 03.50 ч., то все едно някой ми пусна тонколоната на макс в ухото... "Пиян за кой ли път убийственно пиян в съня за тебе плача пак..." (яко ми се наби в главата ;D)

Отделно - студена бира, сладолед, климатик, течение...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #254 -: Юни 30, 2020, 11:35:45 pm »
Молете се да няма повече затваряния по домовете, защото и съседите ми ги чака същото, а аз даже и пея!  ;D :D :D ??? ::)
Освен това, и аз пускам чалга чат пат.
Съседите ми със сигурност не искат да се случва пак.
Тука в Пловдив виждам масово захвърлени маски насам натам, никой не си прави труда да ги събира, нито пък сложиха отделни контейнери за изхвърляне на маски и ръкавици.
Лелките, работещи в РЗИ масово излизат от сградата без маски, само охраната беше с маска.