Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 91307 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #255 -: Юли 02, 2020, 09:43:24 pm »
Много ми е странно, като видя хора яли марули през май 1986 г., да се разхождат с маски днес ?! ;)

Една приказка на място. И аз не вярвам в коронавируса. Но като гледам и масово е лабеж, явно на всички им писна от глупости. Жалко за спрелия живот и буксуването.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #256 -: Юли 02, 2020, 11:17:59 pm »
На работа вместо две седмици отпуска взеха, че ми дадоха още една седмица почивка. Причината, както се досещате сигурно е, че няма достатъчно клиенти и работа. Надявам се през септември да се промени положението, иначе ако се запази така или се влоши безработицата и безпаричието, лошо и за нас. Не ми се мисли, ако през октомври пак затворят хората и започнат да ги спират да не ходят на работа, какво предстои за всички ни...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #257 -: Юли 02, 2020, 11:20:16 pm »
Не е до вяра, вчера четох за две момчета от едно семейство, изкарали го без симптоми, по стечение на обстоятелствата правят тест, даже няколко, излизат противоречиви резултати, правят снимка, и се оказва, че и двамата са с увреден бял дроб

А ето и ново 20 :):

Цитат
Flu virus with 'pandemic potential' found in China
А те защо са се усъмнили, че може да има нещо, след като не са имали симптоми? Какви тестове точно са им правили, в каква последователност и как така резултатите са били противоречиви? Ти самата как и откъде разбра за случая?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #258 -: Юли 09, 2020, 09:45:30 pm »
С какво ли ще ни "изненадат" утре?..

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #259 -: Юли 09, 2020, 10:26:28 pm »
Важното е, че има хора които помнят кое най- важното в трудни моменти! Да сме с близките си и да се грижим за тях. Майната му на шибания вирус!
« Последна редакция: Юли 09, 2020, 10:28:12 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #261 -: Септември 26, 2020, 01:55:09 pm »
Ретроградията внасят момент на смут, положението на практика може да е по-добро, но масата може да е по-уплашена, по-интересен момент ще бъде като вземат да се обръщат директни, ако има затлачено, тогава ще си приберат дяловете

Моментът настъпи. "Големите" един по една се обръщат директни.
Тогава ме е заинтригува посоката на коментара. А сега накъде ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #262 -: Септември 26, 2020, 02:19:29 pm »
Ретроградията внасят момент на смут, положението на практика може да е по-добро, но масата може да е по-уплашена, по-интересен момент ще бъде като вземат да се обръщат директни, ако има затлачено, тогава ще си приберат дяловете

Моментът настъпи. "Големите" един по една се обръщат директни.
Тогава ме е заинтригува посоката на коментара. А сега накъде ?  :)

Още е мъгливо, не се вижда :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #263 -: Септември 26, 2020, 08:10:01 pm »
Вече много хора са на мнение, че има нещо странно във всичко това.
Иначе, неясно е още какво са решили да ни правят. Във всеки случай, не бързайте да си слагате ваксина!!! Хубаво е да минат поне три години, докато сме абсолютно сигурни, че ваксините  ще са напълно безопасни и без странични ефекти. И при положение, че дори самата фирма производител е сключила договор, че не носи никаква отговорност за странични ефекти...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #264 -: Септември 28, 2020, 09:12:11 pm »
Ретроградията внасят момент на смут, положението на практика може да е по-добро, но масата може да е по-уплашена, по-интересен момент ще бъде като вземат да се обръщат директни, ако има затлачено, тогава ще си приберат дяловете

Моментът настъпи. "Големите" един по една се обръщат директни.
Тогава ме е заинтригува посоката на коментара. А сега накъде ?  :)

Те са бавни, чакаме някоя седмица

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #265 -: Септември 29, 2020, 02:14:10 pm »
Чакаме.
Аз под момент имах предвид, от сега нататък.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #266 -: Октомври 08, 2020, 09:09:05 am »
Интересно как успяват да направят по около 5000 писиар теста на ден при положение, че всеки един тест струва по 120 лв и не са безплатни, а малко хора биха могли да си позволят такъв разход. И да не забравяме, че за да излязат резултатите от тестовете трябва да се чака поне 36 часа, ако не и повече. А как успяват да изкарат резултати толкова бързо? Трябва да се отбележи  че самите тестове се правят в определени лаборатории, а не от РЗИ, а на базата на какво определят кои да се тестват? Много малко работодатели в България като моят биха си позволили да платят тестовете на работниците си.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #267 -: Октомври 08, 2020, 10:34:02 am »
Плащат се само когато са по желание, решил си сам да се изследваш.
На моя мъж от работата им правиха безплатно, резултатът излиза за 15мин.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #268 -: Октомври 08, 2020, 11:43:33 am »
Плащат се само когато са по желание, решил си сам да се изследваш.
На моя мъж от работата им правиха безплатно, резултатът излиза за 15мин.
Резултатите само от бързите тестове излизат толкова бързо. Тези от писиар тестовете излизат бавно, поне ден и половина.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #269 -: Октомври 08, 2020, 11:59:27 am »
Когато баща ми го приемаха в болница, също му правиха тест, но беше бърз и резултатът излезе доста бързо. Има голяма разлика между бързите тестове и писиар тестовете. Първите са много неточни за разлика от другите.