Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92333 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #300 -: Ноември 02, 2020, 09:40:21 pm »
Тази вечер поръчах уред за сребърна вода ,отделно направих, както всяка година сироп от черен бъз- дано има смисъл. Приемам различни добавки ,отвари и прочие супер храни по принцип, не заради сегашната ситуация. Баща ми заради ХОБ -а е наплашен и мисли, че ще умре, ако го пипне . Надявам се тази сребърна вода да помага ,но ще трябва да прочета книга, как точно да я ползвам . Сега се сетих да си правя пак кристална вода с различни полускъпоценни камъни.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #301 -: Ноември 02, 2020, 09:48:18 pm »
Сребърната вода може да я ползваш в носа след излизане или някакъв риск-примерно по 1/3 пипета/ноздра, но аз купувам готова, не знам дали концентрацията ще е еднаква с твоята. Никой не знае как ще реагира организмът му на това чудо, най-сигурния начин за предпазване-дистанция, маски, чисти ръце/лице

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #302 -: Ноември 02, 2020, 10:06:44 pm »
След по-близки неизбежни срещи, пия клеева тинктура, но уреда за сребърната вода все ще е от полза- за бръчки  ;) за рани, за гъбички по нокттите ,жабурене, за кучетата и мн. др .работи .Колкото и да спазваш дистанция, все изкача някой, където и когато не очакваш, но въоръжената имунна система е винаги по-добре за битка .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #303 -: Ноември 02, 2020, 10:31:04 pm »
Хмм, за гъбички по ноктите? Трябва голяма упоритост, щом химията дава ефект след месеци...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #304 -: Ноември 03, 2020, 09:33:40 am »
Аз се лекувах   с клеева тинктура, много добре ми се отразява на мен.
Баща ми си е капал от нея на ноктите за гъбички.
Иначе моето лечение за гъбички е просто- еднократно топим крака за половин час във вода с оцет , някъде 2/1 съотношение. После - масло от чаено дърво върху всеки нокът и Ламизил между пръстите на краката.
Веднъж годишно ми се появяват бели петънца по някои от ноктите и леко почват да жълтеят. Нямам удебелявания и по- сложни гъбясвания, но белите петна също са определен вид гъбички.
Маслото от чаено дърво ми е другият тотален фаворит - особено за пъпки, сърбежи и кожни рани.
« Последна редакция: Ноември 03, 2020, 10:02:58 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #305 -: Ноември 03, 2020, 09:45:50 am »
Да, чаеното дърво е добро, има и продукти за уста-афти/рани/венци-добри са

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #306 -: Ноември 05, 2020, 08:48:00 am »
направих, както всяка година сироп от черен бъз- дано има смисъл.

аз също си правя бъзак  вече трета година поред,не съм боледувала през зимата,въпреки пътуването в метро и т.н вируси навред, пия го от октомври до април,сутрин на гладно,разреден в чаша вода

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #307 -: Ноември 05, 2020, 10:26:17 am »
Стреличке, аз не го разреждам, направо по една супена лъжица сутрин. Правя го от 6 години някъде, не съм се разболявала също ,но по принцип не помня да съм имала грип или подобно ,може би в далечните ученически години, но като че ли гриповете не бяха модерни тогава  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #308 -: Ноември 05, 2020, 09:55:42 pm »
Чудно ми е как преди много ходеха на работа хремави, кашлящи, с течащи носове и прегракнали гласове, а сега и за най-малкото нещо си стоят вкъщи, пък и очакват да им се плаща за това.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #309 -: Ноември 06, 2020, 12:28:17 am »
Ми защото най-малкото нещо може да се окаже най-голямото нещо

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #310 -: Ноември 06, 2020, 05:19:54 am »
Ми защото най-малкото нещо може да се окаже най-голямото нещо
Да, ако вярваш на медиите  ;D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #311 -: Ноември 06, 2020, 08:01:05 am »
Стреличке, аз не го разреждам, направо по една супена лъжица сутрин. Правя го от 6 години някъде, не съм се разболявала също ,но по принцип не помня да съм имала грип или подобно ,може би в далечните ученически години, но като че ли гриповете не бяха модерни тогава  :)
  Ѕаmbuсuѕ е на основа бъзак,пи го и моя внук https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010009980

 Sambucus nigra
« Последна редакция: Ноември 06, 2020, 08:15:35 am от strelicka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #312 -: Ноември 06, 2020, 08:46:56 am »
Ми защото най-малкото нещо може да се окаже най-голямото нещо
Да, ако вярваш на медиите  ;D

А ти на кой вярваш? Ако искаш попитай някой лекар, или аптекар, или учител, може би ще ти се изясни картинката

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #313 -: Ноември 06, 2020, 09:10:01 am »
Нашият дървен философ на никого на вярва.
Освен да му пожелая една лека пневмонийка от измисления вирус, та да се увери сам.
Аман от конспирации в нечии тъпи глави.
Аз вече имам трима отсъстващи колеги в пенсионна възраст, хич леко не го карат, карантинирани са целите им семейства.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #314 -: Ноември 06, 2020, 07:47:59 pm »
Освен да му пожелая една лека пневмонийка от измисления вирус, та да се увери сам.
Нали знаеш, че не е хубаво да пожелаваш зло на другите, защото винаги се връща на този, който го желае.
Говорил съм и с лекари, и с аптекари и повечето  са на едно мнение,  че всичко е твърде преекспонирано и преувеличено и стреса, който се предизвиква у хората, има много по-лошо влияние отколкото самия вирус.