Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 91632 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #375 -: Декември 10, 2020, 07:58:36 pm »
Англичаните за мен са супер тъпа нация. Освен, че са окупатори, нямат и почти никаква история. И преди години се ваксинираха масово и имат видими последици от това, който е бил там знае, че има доста хора с ограничения...

А прословутата баба с ваксината се доказа, че е умряла още през 2008 г.


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #376 -: Декември 10, 2020, 08:17:12 pm »
Ама всичките ти източници са топ!  :D

Тъпа нация, друг път. Тяхната Магна Харта дето е със статут като конституция не е променяна откакто е приета през 1215 година. При нас, щото сме много умна нация, някои закони ги променят 2 седмици след като са ги приели.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #377 -: Декември 10, 2020, 08:24:15 pm »
Въпрос на вкус, лично мнение и наблюдения!

Не те задължавам да си съгласна с моето, нито аз с твоето.


Е, нали е модерно да се учи из английски колежи и университети... Списващите сега законите тук нали са чужди възпитаници, няма що да се оплакваш!
« Последна редакция: Декември 10, 2020, 08:25:56 pm от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #378 -: Декември 10, 2020, 09:13:10 pm »
Англичаните за мен са супер тъпа нация. Освен, че са окупатори, нямат и почти никаква история. И преди години се ваксинираха масово и имат видими последици от това, който е бил там знае, че има доста хора с ограничения...
ммда, бабата умряла, а бочко трупа пачки в чекмеджето на нощното шкафче, щот' си няма сейф и банки  :)
И кой е тъп после, вярващите на подобни картинки и снимки в социалните мрежи или англичаните? Боже, виж им само откритията по време на индустриализацията, пък тогава прави умозаключения...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #379 -: Декември 10, 2020, 09:22:02 pm »
Тъпи са тези, които написах и никой не е в състояние да ми промени мнението.

То щото всички сте историци от професор нагоре или личните астролози на дъртата мумия затова и дай да ги защитаваме колко са хай... Тя поне е малко по-умна - няма да се ваксинира и се лекува алтернативно.

Ходила съм по техни музеи - историята им е изцяло преиначена в стил колко са велики!

Не, мерси!

Аз приключвам темата за англичаните, щото ми е все тая ще се бодат или не.


https://www.otizvora.com/2020/12/12792/komisiya-na-fda-ochakvame-smurt-i-bolesti-ot-kovid-vaksinite/?fbclid=IwAR0vo1uBgX77YqLwUDDh7BmAnNB_5Z7brRWAMXfyn6S9n6BLKcsNBxmVRdI
« Последна редакция: Декември 10, 2020, 10:05:29 pm от romantica »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #380 -: Декември 10, 2020, 10:17:58 pm »
Вчера и нас  ни викаха от работа да пускаме декларации дали ще се ваксинираме или не.
От доста места разбрах, че масово отказват колеги, по 5-10 % от колектив са склонни да се ваксинират.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #381 -: Декември 10, 2020, 10:27:14 pm »
Тъпи са тези, които написах и никой не е в състояние да ми промени мнението.

То щото всички сте историци от професор нагоре или личните астролози на дъртата мумия затова и дай да ги защитаваме колко са хай... Тя поне е малко по-умна - няма да се ваксинира и се лекува алтернативно.

Ходила съм по техни музеи - историята им е изцяло преиначена в стил колко са велики!

Не, мерси!

Аз приключвам темата за англичаните, щото ми е все тая ще се бодат или не.

Мен също не ме интересуват дали и с какво ще се боцкат, както и не знам кого визираш с "дъртата мумия", нито пък съм професор по история, но за да наричаш тъпи цяла нация се предполага, че трябва да си една идея над тях поне по един показател. Та, ако са допуснати исторически грешки, поправи ги: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D0%B4%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D0%B8%D1%8F

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #382 -: Декември 10, 2020, 10:45:08 pm »
както и не знам кого визираш с "дъртата мумия"

Тяхната господарка - кралицата  ;D

Уикипедията не е надеждно място - всеки може да пише и редактира...

Аз съм си българка по първа, втора и трета линия, по четвърта единия ми дядо е сърбин, участник в една от войните. Имаме баба, която е била открадната от турски офицер или какъвто се е водил там. Вкъщи прадядо ми е приютявал Левски, а другият е бил ковач, преправял е царските файтони.
Нося си възрожденски, български дух и това ми е достатъчно да не възхвалявам разни други и чужди окупатори :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #383 -: Декември 11, 2020, 10:59:39 am »
Мацо, единият ми прадядо го има в учебниците по история, не ми обяснявай точно на мен за възрожденски дух. Само дето трябва да не се лежи на стари лаври и да се види какво е положението сега.

Щото иначе си точно като "тъпата нация" англичани дето си въобразяват все още, че са империя и всички трябва да се съобразяват с тях.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #384 -: Декември 11, 2020, 06:10:50 pm »
Аз съм си българка по първа, втора и трета линия, по четвърта единия ми дядо е сърбин, участник в една от войните. Имаме баба, която е била открадната от турски офицер или какъвто се е водил там. Вкъщи прадядо ми е приютявал Левски, а другият е бил ковач, преправял е царските файтони.
Нося си възрожденски, български дух и това ми е достатъчно да не възхвалявам разни други и чужди окупатори :)
И кво прайм, ако сме рожби на смесен брак? И правиш ли разлика от цитиране на факти, възхваляване, поклонничество и блюдолизковци? Само споменах, че не е редно да се обижда цяла нация, независимо коя! Всяко стадо си има мърши, ако си живяла навън щеше да знаеш, че и за нас българите нямат много добро мнение, като особено беше засилено негативното отношение през последните години, когато нашенци масово крадяха от банкомати, редовно присъстват сред задържаните в трафик на крадени коли, женска плът, треви и амфетки. И добре си изтипосала родословното си дърво, но като си толкова патриот с възрожденски дух, какво скимтеше наскоро, че се каните да емигрирате семейно? Нали другите нации са тъпи, къде ще се мешате с тях? Прадядо ти приютявал Левски, а таткото Боко да сърба таратор направо от черпака...  И имаш очи да критикуваш другите- е, това е дебелоочие!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #385 -: Декември 11, 2020, 06:14:21 pm »
И на мен ми идва в повече това отявлено родолюбие - уважавам родината и историята ни, но също така знам и морала на българите зад граница- от сънародник стой по- далеч!
На нас злобата и завистта към постиженията на другите са ни заложени от векове, то и се вижда по състоянието на държавата ни.
Вероятно защото все чакаме някой друг да ни “ оправи”, но без всеобщ принос това няма как да се случи.
Права е Акрукс, всеизвестни сме с кражбите, наркотиците, проституцията. В чужбина някак не казвам с гордост откъде съм.
« Последна редакция: Декември 11, 2020, 08:41:24 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #386 -: Декември 11, 2020, 07:53:41 pm »
Ха ха, то човек да се чуди изобщо дали да отговаря на заядливки като вас ;D

Първо огледайте себе си, домовете и семействата си и тогава тръгвайте да се занимавате с мен!

Англичаните са всеизвестни с плоските си шеги и тъпотията си, така че не виждам какво толкова се засегнахте. Не открих Америка! Но и не знаех, че пъпната връв на повечето е хвърлена в Англия  ;D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #387 -: Декември 11, 2020, 08:49:21 pm »
Ние точно защото сме се огледали, реагираме по този начин.
Аз не харесвам Англия , даже на екскурзия не съм имала желание да отида там- нищо не ме привлича. Безлично ми е всичко там.
Само че няма как на черното да кажа бяло.
Левски и какъв беше там на файтонджията си е било за едно време.
Днес времената са други и изобщо не сме за гордост- като почнем от обикновените хора, та до върха.
Един прост пример от днес. Имам колежка, отявлена родолюбка, все патриотични ги пуска, фолклорът  ѝ е стихия.
Днес се похвалила какви сандвичи са изработили децата от групата ѝ, отдолу похвали, емотикони.
Десет минути по- късно ми излиза публикация от учителска група ,снимките на сандвичите краднати от там.
Смешно ми стана и болно, това си е подигравка и с децата, и с останалите, дето сипят похвали .
Е, това ако не е тъпотия да се мислиш за много умен.
« Последна редакция: Декември 11, 2020, 10:39:12 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #388 -: Декември 15, 2020, 09:29:04 pm »
Хаха, романтика, и аз имам нападната прабаба, ма тя пък го заклала :)

Тери, заради тебе ще трябва пак да връщам лайковете, че ме мързи все да пиша “съгласна”

Хубаво е човек да си има..как да кажа-твърди убеждения, на мен поне ми харесва, дори и да са грешни, поне вярва в нещо и може на думи да го защитава

Ще се ваксинираме голямата част преди да знаем безвредни ли са, което ще стане след 5-6 год, и само помислите-ако едно мини-вирусче може да те съсипе, едно рнк-це да те разболее, какво би направил големият истински вирус-татко, така че..ако ни се живее свободно, ще се рискува

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #389 -: Декември 16, 2020, 06:30:34 am »
Който се ваксинира от вас, да пише, за да следим за здравословното му състояние и за странични ефекти евентуално.
Защо не направят една ваксина предпазваща от рак, това е къде по-страшно от който и да е вирус. Обаче с този стрес и психически ъпрмоз, който властите и медиите оказват върху хората, ваъщност провокират да се засилят някои болести, включително се наблюдава и бум на инфарктите и инсултите. Една колежка на моя възраст преди два месеца получи инсулт и не се знае дали ще се оправи въобще, а има и малко дете.