Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92129 пъти)

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #406 -: Февруари 19, 2021, 09:08:46 pm »
Конспирацията свърши. Започва диктатурата.
https://thebulgariantimes.com/%d0%92%d0%9d%d0%98%d0%9c%d0%90%d0%9d%d0%98%d0%95-%d0%9a%d0%be%d0%bd%d1%81%d0%bf%d0%b8%d1%80%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%8f%d1%82%d0%b0-%d1%81%d0%b2%d1%8a%d1%80%d1%88%d0%b8-%d0%98%d0%bc%d0%bf%d0%bb%d0%b0/
като чета материала, а и в кой сайт е, конспирацията няма свършване  :D

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #407 -: Февруари 19, 2021, 09:31:23 pm »
Конспирацията свърши. Започва диктатурата.
https://thebulgariantimes.com/%d0%92%d0%9d%d0%98%d0%9c%d0%90%d0%9d%d0%98%d0%95-%d0%9a%d0%be%d0%bd%d1%81%d0%bf%d0%b8%d1%80%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%8f%d1%82%d0%b0-%d1%81%d0%b2%d1%8a%d1%80%d1%88%d0%b8-%d0%98%d0%bc%d0%bf%d0%bb%d0%b0/
като чета материала, а и в кой сайт е, конспирацията няма свършване  :D
Е, поне докато Нептун е в Риби.  8)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #408 -: Февруари 19, 2021, 09:40:01 pm »
Във всеки случай, коронавирусът създава предпоставки да се упражнява своеобразен геноцид върху определени групи от населението на планетата. Разделяйки ги по възраст и определяйки ги преносители и опасни за здравето на други хора, Всъщност настройва хората едни срещу други и ги срива както психически, така и физически. За икономическите проблеми и за все по-голямата граница между бедни и богати въобще няма да споменавам. Ще дойде време, когато много хора ще разберат че са направили фатална грешка, водейки се по страха си, но ще бъде късно...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #409 -: Февруари 19, 2021, 09:56:03 pm »
Ще дойде време, когато много хора ще разберат че са направили фатална грешка, водейки се по страха си, но ще бъде късно...
то страха е до време, като си спомня на първото затваряне как мъжа ми в Мадрид се събличаше в антрето и изкарваше дрехите и обувките си на балкончето, а нас караше да мием абсолютно всичко, което е напазарувал- пакет с брашно знаеш ли как се мие?  :D Сега ми е смешно, но тогава си беше шубе  :o

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #410 -: Февруари 19, 2021, 11:51:29 pm »
В първите дни на официалната инвазия, на коронавируса у нас, през март мг, за ужас, имах пратка -лекарство за козината на едното куче, баш от Италия  ;D Гледаха ме толкова ужасено от офиса на DHL/май бяха/, не ме пуснаха вътре , жената излезе навън и с разширени от ужас зеници ми предаде пратката, като бомба и с укор за това,че имам пратка точно от Италия, сега !Хората отвън ме гледаха като асистент терорист. А аз с жертвоготовна смелост, поех бомбата и я обезвредих на терасата, сменяйки три чифта нови ръкавици и шише спирт, памуци и мокри кърпи, докато стигна до шампоанчето  :D и после с нови ръкавици събрах всички радиоактивни отпадъци и ги изхвърлих. За пръскането на бравите и подметките на обувките и клеевата тинктура да не споменавам  :D

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #411 -: Февруари 20, 2021, 12:03:00 am »
То ще става още по-лошо с новите мутации. Тези ваксини може да се окажат неефективни.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #412 -: Февруари 20, 2021, 08:54:19 am »
Ако някой си мисли, че в толкова обичаната от всички и давана за пример Германия, няма геноцид, жестоко се лъже. Там децата и тийнейджърите са поставени в най-неизгодна позиция. Всеки един от тях има право да общува само с един единствен човек извън семейството, а за нарушителите има сериозни глоби. В същото време, полицията има право да нахлува по всяко време в дома ви, за да проверява уж дали няма болни. Всичко това е прието по предложение и настояване на г-жа Меркел.
Наскоро видях на работа как една майка напръска с дезинфектант опаковката на една вафла Морени, преди да му я даде да я яде.
А заради икономическите последствия при нас направиха някои колеги на 4 часа, съответно и заплатите стават наполовина. Засега не съм от тези колеги, но докога ли...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #413 -: Февруари 20, 2021, 12:40:28 pm »
Аз се чудя как така пускат молове и заведения, т е отварят всичко, а децата ще продължават да учат от вкъщи.
Това, което наблюдаваме с колегите, хич не ни харесва- те просто съвсем забравиха какво е да си ученик.
Иначе малките продължават да си ги пращат кашлящи и сополиви, да не изпуснат от училище за три дни. С думи не успяваме да ги убедим да си ги задържат вкъщи, то си е до съвест на родителя.
Но като гледам новините, към края на март ми се струва, че ще има ново затваряне.
Как така расте заболеваемостта, като онзи ден са правили проучване и около милион и половина сме го изкарали, голямата част , естествено, не влиза в статистиките.
« Последна редакция: Февруари 20, 2021, 01:01:08 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #414 -: Февруари 20, 2021, 12:55:30 pm »
Няма какво да се чудиш - затварянето на училищата е безплатно. Да си чула на някой родител да му дават пари за устройства или безжичен нет? Всичко е за сметка на семейството.

За мен това е отказ от образование и са за съд, но няма някой да се задейства и да ги съди.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #415 -: Февруари 20, 2021, 01:00:23 pm »
На нашите най- бедни им осигурихме таблети и нет.
Иначе са на тумби по цял следобед по улиците, ама в клас не може да са.
Добре поне, че в малките училища се върнаха.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #416 -: Февруари 20, 2021, 01:08:22 pm »
За най-бедните е ясно. Но за другите - кой го интересува?

Хората имат по 2 деца, ами тези с по три? Кой ги гледа докато са вкъщи и колко стаи трябва да имаш, че всяко дете да учи спокойно и колко компютъра/таблета?!?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #417 -: Февруари 20, 2021, 03:11:04 pm »
МОН отпуска пари на училищата, за да преценят директорите какви устройства да закупят за онлайн обучението - не се интересуват кои фирми да ги осигурят, дали са нови устройствата и т.н. Има голяма далавера тук, по лични наблюдения. През миналата уч. година имаше процедура за безплатен и-нет в ромските квартали, сега не знам как е, но мисля, че продължава.

В основния Закон на държавата е разписано, че обучението до 16-годишна възраст е задължително. Но благодарение на новия закон за предучилищно и уч. образование, който влезе в сила от 2016 г. се даде възможност на родителя да избира ф-мата на обуч. на детето му - редовна, задочна, индивидуална, дистанционна. Настойник на детето е родителя и той си решава къде, кога и дали ще го изпраща на училище. Работейки в тази сфера съм се сблъскала със ситуации, в които нито една институция не може да принуди някой родител да изпрати детето си на училище.

Личното ми мнение и усещане е, че предстои постепенно преминаване към дистанционно обучение. И в един момент учителите ще се окажат излишни, защото няма да има реална необходимост от тях. Учениците ще застават пред устройството, ще влизат в дадена програма за обучение, като темите за всеки един предмет ще са предварително разработени и записани, изкуствен интелект ще засича дали детето реално е пред комп., как възприема материала и т.н. А всичко ще се отчита и записва в една база данни, в която ще се обработва информацията.


Измислената пандемия направи богатите по-богати, а бедните още по-бедни. Никой не го интересува от висшестоящите за простосмъртните, а и на тях не им трябват грамотни и образовани хора, а роботи, които да програмират, както си пожелаят.


Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #418 -: Февруари 20, 2021, 04:26:13 pm »
Ако предстои ново затваряне, няма да е заради нарастване на заболеваемостта, а за да се намали избирателната активност или да се отложат изборите. И колкото и да се опитват да убеждават хората, че тази болест е толкова опасна и смъртоносна, има далеч по-страшни болести.
И стига си се опитвали да вменяват вина на децата и тийнейджърите, че са опасни - въобще не е така! Ако учителите ги е толкова страх, нека да си направят стъклени кабинки в класните стаи или пък въобще да не преподават. Винаги ще се намерят други желаещи! По-лошо е да има неграмотни и прости млади хора, които след време ще пораснат и възрастните ще зависят от тях.
« Последна редакция: Февруари 20, 2021, 04:28:07 pm от Veselin »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #419 -: Февруари 20, 2021, 05:01:57 pm »
Весо, пак ръсиш умозаключения на килограм.
Направи си ти кабинка и се моли да не ти кръцнат заплатата като на колегите!
Аз лично не познавам такъв, който да се натиска за дистанционно обучение, защото виждаме какъв е резултатът от него. И , не , няма кой да преподава , с диплома са много, но като се сблъскат с реалността, бързо си подвиват опашките.
Факт е, че точно децата са най- опасните преносители- без симптоми са.
Но това не значи , че животът трябва да спре. Ще се наложи да приемем като неизбежно новото заболяване. И който оцелее, както и при останалите.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...