Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92338 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #420 -: Февруари 20, 2021, 05:22:19 pm »
Ако предстои ново затваряне, няма да е заради нарастване на заболеваемостта, а за да се намали избирателната активност или да се отложат изборите. И колкото и да се опитват да убеждават хората, че тази болест е толкова опасна и смъртоносна, има далеч по-страшни болести.
И стига си се опитвали да вменяват вина на децата и тийнейджърите, че са опасни - въобще не е така! Ако учителите ги е толкова страх, нека да си направят стъклени кабинки в класните стаи или пък въобще да не преподават. Винаги ще се намерят други желаещи! По-лошо е да има неграмотни и прости млади хора, които след време ще пораснат и възрастните ще зависят от тях.
Весо, съвсем скоро каталунците имаха избори за местен парламент, гледах ги на снимка в изборните секции, че са маскирани с белите костюми като космонавти, тъй че колкото и да се затворени дадени страни и региони, изборите се провеждат.
Не търси във всяко нещо конспирация и задни мисли, започни да живееш живота такъв, какъвто е- с плюсовете и минусите.
А учителите се ваксинираха, голяма част от тях, и никой не е умрял, докато от вируса умряха доста.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #421 -: Февруари 20, 2021, 06:26:32 pm »
Факт е, че точно децата са най- опасните преносители- без симптоми са.
Точно това въобще не е вярно!
А от това, което виждам и на работа, точно възрасните, които уж трябва най-много да се пазят, най-малко спазват мерките. Включително и доктори. Откъде знам, че са лекари ли? Като ми дойдат на касата и маркирам картата, изписва името на фирмата, или ако е лекар, пише имената и докторската титла. На една възрастна лекарка, която се буташе така в мен, още малко да ме целуне, и казах "Такъв ли пример давате на хората?" и тя млъкна. Истина е, че заради такива като нея, много хора се чудят наистина ли е толкова опасна тази болест, след като такива хора не си правят труда да се пазят.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #422 -: Февруари 20, 2021, 06:31:05 pm »
https://www.dw.com/bg/ново-изследване-децата-не-се-заразяват-нито-предават-коронавируса/a-53280930

Децата не са опасни, а възрастните трябва по-скоро да си спазват мерките, за да се пазят, щом толкова ги е страх от смъртта.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #423 -: Февруари 20, 2021, 07:07:49 pm »
Ами пази се, то си личи колко те е страх, щом правиш забележка на хората да не те доближават!
Аз нямам проблем с това и няма как да го избегна , защото е част от работата ми.
Сигурно заради нещо друго заболеваемпстта спадна, след като затвориха училищата, ама на пишман конспиратор като теб не може да му се противоречи. Или починалите колеги са се заразили в някой бар, защото всички , които познавам и прекараха вируса , го лепнаха или от дете, или от болница, където уж всичко трябва да е наред.
Носи си маските, не си купувай нищо, щото може да се развали и те така!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #424 -: Февруари 20, 2021, 07:12:01 pm »
Аз не правя забележки на клиентите, защото ме е страх (напротив), а защото съм длъжен да го правя и има глоби, както за тях, така и за нас, ако обслужваме клиенти, неспазващи наредбите, и защото, след като аз съм задължен да спазвам всички правила, те също! В крайна сметка, нали уж всичко се прави за тяхно добро, защо така се дърпат?..  :D :D :D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #425 -: Февруари 20, 2021, 07:37:29 pm »
Вероятно защото не ги е страх точно колкото и теб не те е... :D :D :D
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #426 -: Февруари 20, 2021, 07:47:33 pm »
Вероятно защото не ги е страх точно колкото и теб не те е... :D :D :D
Страх, не страх, законът да ги задължава да спазват мерките, защото ги грозят големи глоби от - 300 до 1000 лв при първо нарушение. Ама като не са доволни от това, да се замислят откъде се е започнало всичко и защо. Както писах и преди, рано или късно ще се осъзнаят, но вече ще бъде твърде късно.
Когато ходих да си плащам тока в Easypay, един възрастен човек се набута без да са го поканили, и реших аз да му направя забележка и той взе да се смее. Казах му, че на хората останали без работа заради пандемията и такива като него, никак не им е смешно, и изражението му веднага помръкна и не посмя да каже нищо.  ;D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #427 -: Февруари 20, 2021, 08:32:15 pm »
Весо, интересно как всяка твоя мисъл опира до пари, то глобите са измислени най- вече заради такива като теб, май.
Аз колан в колата  си слагам не заради 50 лв глоба, а заради сигурността си, маска нося по същата причина.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #428 -: Февруари 20, 2021, 09:27:20 pm »
Аз нося маска на местата, където го изискват, само защото е задължително. А дали някой ще се разболее от дадена болест, си е Божа работа, колкото и да се пази. Как пък поне веднъж никой не се запита защо се случват такива изпитания на човечеството? Нали уж сме духовен форум или може би само претендираме да е такъв?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #429 -: Февруари 21, 2021, 02:04:22 pm »
Аз лично нямам никакви претенции да съм духовна, съдейки за теб по постовете ти- ти също си далеч от това понятие.
Ама ако се имаш за духовен, светни ни нас, материалистите, защо се случва?
Знаеш ли как може да забогатееш с някой научен труд по въпроса?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #430 -: Февруари 21, 2021, 04:07:18 pm »
Със сигурност не е щото сме калпав матриал, лоши, зли. И дедо Боже ни наказва за непослушанието. ;D И далеч през вековете всякакви неща са се случвали на човечеството.
Демонстрираната духовност, всемирна доброта е вид поза в името на интелектуално надцакване. На никой нищо човешко не му е чуждо. В дъното пак стои това прословуто Его. Колко съм по хай левъл,  направо бисер, сълза от сърна спрямо Вас. ;D Това за нивата си е намерило ниша и в психологическата егоцентрична астрология. Ако Си на по-високо ниво на преработка  :D ... другите, които не са се изпедепцали толкова, ще ти дишат прахта.

Всички говорят и се интересуват от пари, само някои си го признават, други имат някаква изкривена представа, че да се говори за пари е нещо лошо. Един вид, че за да си добър човек е в противоречие с това, че имаш и съвсем материални интереси.
Въпреки технологичния напредък, човешките страсти и вълнения, са едни и същи и отколе и понастоящем.
« Последна редакция: Февруари 21, 2021, 04:25:00 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #431 -: Февруари 21, 2021, 04:35:10 pm »
Стар +1
И разбира се, религиозно обременените люде до фанатичност, вероятно Го тълкуват като Божие наказание.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #432 -: Февруари 21, 2021, 04:53:03 pm »
Има една определена група хора, които намират своя отговор и упование в това че дядо Боже ги подкрепя или наказва. Тъй де дедо ти Боже си няма друга работа, освен да се занимава с всеки един от жителите на тази планета поименно и лично.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #433 -: Февруари 21, 2021, 05:06:30 pm »
Изпитанията и страданието са част от Пътя и никой не обещава на човек безпроблемен живот.

А това с вируса за мен лично не е нещо необяснимо. Без значение дали е естествен или изкуствено създаден. Това е ефектът на причинно-следствената връзка и кармата.

Рудолф Щайнер го е казал добре - пролятата кръв на животните се връща към човечеството под формата на вируси и паразити. Малко ли животни се избиха през последните години - птици, свине, овце...? Малко ли животни губят живота си покрай суетата на хората - мигли от норки, естествени кожи, опити и какво ли не...

"Гравитацията обяснява движенията на планетите, но тя не може да обясни кой е задвижил планетите. Господ управлява всички неща и знае всичко, което е или може да бъде направено." - Нютон

Бог не е нещо, Той е всичко. Бог не е някъде, Той е навсякъде!

Това е моето разбиране и никого не обвързвам с него.

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #434 -: Февруари 21, 2021, 05:40:00 pm »


Всички говорят и се интересуват от пари, само някои си го признават, други имат някаква изкривена представа, че да се говори за пари е нещо лошо. Един вид, че за да си добър човек е в противоречие с това, че имаш и съвсем материални интереси.
Въпреки технологичния напредък, човешките страсти и вълнения, са едни и същи и отколе и понастоящем.
Уран няма да се съгласи. Когато стане световната диктатура, няма да има пари и частен бизнес. Само онзи 1% милиардери ще имат всичко. Тогава всички, които са разчитали на парите си,ще преживеят криза на вярата. Интересно, в какво ще вярват тогава.