Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92436 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #465 -: Февруари 24, 2021, 10:23:20 pm »
Други прогнози са плашещи. Няма да ни пропусне, въпреки мерките и ще става по-зле.

https://nauka.bg/nov-koronavirusen-hibrid-kombinaciya-dva-varianta/?fbclid=IwAR31aLkxly0pWud9q5CWIcgF9P3ZU-0DLlmXlcQi4ENEH_up4BArTN6WyC8

Абе работят по вариантите, модифициран вирус-модефицирана ваксина

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #466 -: Февруари 24, 2021, 10:26:21 pm »
Аз имам сериозни подозрения, че тези дето питали щаба дали може да се прави секс след ваксината...

Еми саа, вълнуват се хората, човещинка :))

А във ФБ какви коментари срещам-не е истина-прецакали сме възрастните и застрашените, що за народ сме да пуснем 1-во младите да се ваксинират, абе, думи нямам

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #467 -: Февруари 24, 2021, 10:59:54 pm »
Стрина Пена е лирическа героиня, която безрезервно вярва на всичко, което й се предложи в информационния обмен. Като чиста монета. Който се уповава на авторитети, е по-лесно манипулируем. Хората, които не им се мисли, по-лесно се водят.
Понастоящем май сме по-усъвършенствана версия на тоталитарен режим. С помощта на технологиите. 

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #468 -: Февруари 24, 2021, 11:20:23 pm »
Не е така, пълно е с информация, стига да знаеш коя е вярната

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #469 -: Февруари 24, 2021, 11:40:09 pm »
Така е, но затова трябва да се замислиш и над това и над онова, което циркулира като инфо. Не да го приемаш на юнашко доверие. Щото има много плява, подвеждаща и манипулативна информация, пропаганда. Това че някой ти казва нещо, не означава задължително че е достоверно и може да се приеме за чиста монета.
« Последна редакция: Февруари 24, 2021, 11:50:08 pm от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #470 -: Февруари 25, 2021, 01:09:41 am »
Да де, затова се четат медицински и изследователски сайтове-в конкретния случай

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #471 -: Февруари 25, 2021, 05:01:30 am »
Да де, затова се четат медицински и изследователски сайтове-в конкретния случай

1. Много добри хора по душа, доверчиви и вярващи че отгоре искат да им помогнат.

Технологичните компании откриващи нови технологии, астрономическите обсерватории, колежи, иследователски центрове и други са подвластни на една и съща система. Ето например два научни доклада:

"Флуорида е полезен"
https://ods.od.nih.gov/factsheets/Fluoride-HealthProfessional/

"Колоидното сребро е вредно"
https://www.nccih.nih.gov/health/colloidal-silver
FDA (Food and Drug Administration)

Естествено, в голямо количество всичко е вредно. Относно Флуорида - в пастите за зъби го има и притежава свойството на невротоксин, а колоидното сребро... за да станеш син трябва да приемаш промишлени количества всеки ден. Отделно "синия човек" е част от анти PR кампания спонсорирана от фармацията.

Всички знаем че има и технологии, които не са предоставени на човечеството, защо тези технологии не са представени в научните доклади?
What you know about rolling down in the deep?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #472 -: Февруари 25, 2021, 07:24:17 am »
Не е така, пълно е с информация, стига да знаеш коя е вярната

А знаеш коя е вярната ако си си учил прилежно уроците по биология, химия и физика.

Голяма част от фейк новините са за хора на които им липсва добро прогимназиално и средно образование.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #473 -: Февруари 25, 2021, 07:51:48 am »
Аз, пък, не мога да се начудя на хора, които вярват във ваксините, конкретно ковидовите. И не от гледна точка на конспирации, а защото много въпроси остават без отговори, прекалено дълга верига от събития и противоречия. Иначе не съм антиваксър, дори изобщо.
Самата аз се занимавам с емпирични изследвания и не мога да не бъда много подозрителна в конкретния случай. Темата е дълга. Който иска, да се боцка. Аз лично ще чакам да ме натисне заформилото се вече препоръчително ваксиниране. В името на уж важната ми работа, която уж не е за изпускане с лека ръка. Засега. Ще отлагам максимално дълго, докато не е смаже системата. Факт, още един парадоксален, че по разни институции и големи бизнеси започна едно доброзорно побутване към ваксиниране под мотото на отговорността, банки, университети, крупни компании, избирателни комисии, много им е важно. Жалко, че и други неща не са им важни със същия отговорен плам.
Тайният ужас и надежда, които изпитвам е, че това наистина е безопасна ваксина, защото масово се препоръчва и на кърмачка, планиращи раждания и пр. Но иначе дългосрочно наложени конвенционални лекарства продължават да заемат защитна позиция в тази област.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #474 -: Февруари 25, 2021, 09:29:37 am »
А се използва и политически. При равни други условия, кой доброволно би приел да му ограничават човешките и граждански права, свободата, ако не се насажда страх, създава се масова психоза. Създаването на дигитален ваксинационен паспорт какво може да се нарече ? Страхът като средство за контрол. Ако мислеха наистина за хората, нямаше да ги подлагат на постоянен психологически тормоз. Включително и от СЗО. Да използват средствата за масово осведомяване за постоянно облъчване и насаждане на страх. Сега преди изборите отварят, що така ? За да затворят евентуално по време на изборите или по този начин косвено да провокират хората да решат да не ходят да гласуват ?
А за ваксините тези, които разбират от материята, са против основно заради това, че са в експериментален период. Не са изследвани достатъчно. А казват, че за да има ефект ваксинирането е необходимо да покрие онези 75 процента, за да се изгради колективен имунитет. Освен това е временен. В БГ доставят по някакви хиляди ваксини и го осъществяват с такива темпове, в които се обезмисля идеята на ваксинирането.

« Последна редакция: Февруари 25, 2021, 09:35:07 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #475 -: Февруари 25, 2021, 10:47:32 am »
И квоо-как работят рнк-ваксините?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #476 -: Февруари 25, 2021, 11:16:32 am »
Това по биология, физика и химия ли се учи в прогимназиалното и средно образование ?
Предполагам че хора, на които това им е тясна специализация биха могли да дадат достоверен отговор, но дори и те се въздържат от крайни изводи по темата, но пък казват че всяка ваксина минава през някакви етапи, има изпитателен период. Иначе в световен мащаб щяха досега да са намерили рецепта за справяне със ситуацията.
Нима смятате, че всичко като инфо от най-високо ниво се предлага общодостъпно и едно към едно на хората ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #477 -: Февруари 25, 2021, 11:25:26 am »
Оххх

Сега-я някой да ми покаже изследване за карцерогенност на авокадо и сол?

Икономиките страдат, управляващите не могат да се справят с безкрайни локдауни, вирусът няма желание сам да си умре, просто единственият начин е ваксинация

А и всеки да си погледне рамото или горната част на ръката-отдавна сме чипирани всички  :D

+1

Малко знания- много компетентност
Много храна- много гладни
Много информация- много конспирация. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #478 -: Февруари 25, 2021, 12:28:42 pm »
Всъщност и на четенето на изследователски сайтове/литература също не може да се разчита.
Скоро кандидатствах по една програма за участие в изследователски проект към университет и попаднах на доста странни неща, повечето от които ме озадачиха... Оттогава си имам вече по две наум.

Листовките на ваксините достатъчно "говорят", че човек не би следвало да им се доверява.

Тази масова медийна грижа на управляващи и пр., колко много са загрижени за останалите ми идва в повече и е достатъчна човек да се усъмни. Иначе се опитват да действат чрез най-евтиното оръжие - екрана и хипнотизирайки оттам.
Когато човек е пред TV, зрителните оси са успоредни, така че все едно сме под хипноза. А често се случва човек да купува това, което се рекламира... Останалото всеки сам може да тълкува за себе си.

Според мен, тоталитарният режим тепърва предстои да се разгърне по света, сега е нещо като подготовка.



Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #479 -: Февруари 25, 2021, 01:46:00 pm »
"Изолацията предшества тоталиризма".  :)
Ние, хората, сами се насадихме на тези яйца, в продължение на стотици години. За къде се бяхме разбързали ?! Е, сега ще имаме всичкото време на света да умуваме "защо ", "кой", "как "?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“