Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92018 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #540 -: Февруари 28, 2021, 10:40:30 am »
За всеки има място под Слънцето... :)
« Последна редакция: Февруари 28, 2021, 11:47:08 am от romantica »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #541 -: Февруари 28, 2021, 11:00:43 am »
Аз ли правя препратки ? За всеки си има астролог под Слънцето. Така че това не зависи от нивото на компетентността на астролога, а от стиковката между клиент и астролог. Всеки астролог е добър за някого. И от всеки астролог, независимо от астрологичния му багаж, има недоволни и доволни.
Тази, която препоръчвам със сигурност е една от най-добрите като астрологична компетентност в България. Импонира ми като подход към астрологията.
« Последна редакция: Февруари 28, 2021, 11:05:31 am от starinthenightsky »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #542 -: Февруари 28, 2021, 11:18:03 am »
И кое ти дава база сигурност след като ти самата не си правила лична консултация при нея?

На общи астрологични статии - ок, всеки може да препише и преведе оттук-оттам...

Добри и не добри има във всяка сфера и извън астрологията.


PS. В случая и ти се опитваш да си наложиш мнението за някого.
« Последна редакция: Февруари 28, 2021, 11:26:54 am от romantica »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #543 -: Февруари 28, 2021, 11:36:08 am »
Предлагам да не задълбаваме в “ти-това, пък ти-онова”; различни хора, различни мнения-това ясно. Аз съм против глупостите, нека всеки си защитава мнението с добри, разумни аргументи, ако може-научни.

Веселин - не е добре постоянно да даващ оценки, фокусирай се върху себе си и развитието си, няма да ти отговарям на коментарите повече.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #544 -: Февруари 28, 2021, 12:08:41 pm »
Романтика, на съвсем семпъл принцип. Този на съответствието. В астрологичният подход. Харесват ми мислещи, инициативни и ерудирани хора, които влагат нещо творческо от себе си. Тези, които преповтарят папагалски написаното от някоя книжка като мантра, в клише, без за се замислят и чакат някой да им даде готова рецепта, схема за анализ, не са такива.
Моят подход към астрологията е научен, концептуален, творчески. На Гали съдейки по това, което съм чела от нея и по форумите, не само от статиите, е подобен. Начинът на мислене е този, който определя гледната точка, възможностите за обработка, анализ и синтез на информация. По принцип. А те стоят в основата на изграждане на цялостна концепция, подход. Астрологията е предимно меркуриева дейност.
С какво според теб, съм се опитала да наложа мнението, като де факто само съм изразила писмено афинитета си към нечий начин на мислене и астрологична концепция ? Накарала съм те зорлем да отидеш на консултация при нея. Или ти си решила ? 
« Последна редакция: Февруари 28, 2021, 12:25:49 pm от starinthenightsky »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #545 -: Февруари 28, 2021, 12:27:08 pm »
В случая става въпрос, че пишеш за някого, че се опитва да наложи мнението си, невиждайки по-далеч от субективния си мироглед.

А ти, когато налагаш мнение за някого без да си ползвала лично услугите му не е ли отново налагане на лично твое мнение за някого?

Да, всеки си има предпочитания и гледна точка.

Но и както написах, че за всеки има място под Слънцето и не си ти човека, който да казва кой кого да харесва и да предпочита. На мен анализите на Алфа ми харесват, има познаваемост, подходът е различен и безвъзмездно е помагал по мои запитвания без да се надува и всичко да е облечено в $$$, като при някои надуФки ;D

Точка.
« Последна редакция: Февруари 28, 2021, 02:17:12 pm от romantica »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #546 -: Февруари 28, 2021, 12:38:58 pm »
То е ясно, че никой не може да надскочи субективната си оценка и съответно предпочитания. Оценките ни дават представа за това какви са предпочитанията, мирогледа на оценяващия.Така че да смяташ, че някой изразявайки позиция ти налага мнението си, е пак въпрос на твоето субективно разбиране. Какво ще харесваш ти го решаваш, но незнайно защо смяташ, че аз определям кое ти да харесваш и ме държиш отговорна за това. И упорито продължаваш да ми делегираш наклона на собствените си предпочитания и решения. :D
« Последна редакция: Февруари 28, 2021, 04:58:28 pm от starinthenightsky »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #547 -: Февруари 28, 2021, 12:45:38 pm »
Препрочети си мненията назад и сама прецени.

По-добре кажи дали се очаква застудяване и дали отново ще вали сняг?  ;D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #548 -: Февруари 28, 2021, 03:10:47 pm »
Толкоз ми е мисловния капацитет. Квото съм написала и препоръчала, това е, на който не му аресва, съветвам го да си го премести в левия крачол.:D
« Последна редакция: Февруари 28, 2021, 04:00:55 pm от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #549 -: Март 01, 2021, 08:10:44 am »
Водолеят май обединява около различията в мненията. И чрез претенции за авторитетност на мнението. Скоро не съм била обект на такава неприязън и нетолерантност към изразяването на мнение, на което се вменяват филмите в нечие съзнание. Не мож да имаш мнение, казва човекът, който се дразни, че според него му се налагам. Не може да даваш препоръки, ако нещо ти харесва. Това си е вид фашизъм, диктатура.:D Общо взето тези, които не могат да видят по-далеч от носа и егото си, налагат своята субективна истина, като Истина. Другите просто споделят своята истина, като не я натрапват на никого. Допускат и различните мнения.
Налагащи в очите на другите могат да изглеждат фиксираните знаци Лъв, Водолей, Телец и Скорпион. Един Меркурий в Лъв се налага с принципа на Слънцето. Този във Водолей - с принципа на Сатурн, позовавайки се авторитети, концепция, научни факти. Моя е в Телец - налага се чрез доказателства, аргументи,  концепция, а като енергиен знак  - хваща дикиш в материята - оставя отпечатък. Меркурий в Скорпион се налага чрез принципа на Марс и като енергиен знак влиза под кожата на субтилно, инстинктивно ниво.
« Последна редакция: Март 01, 2021, 08:56:00 am от starinthenightsky »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #550 -: Март 01, 2021, 10:11:32 am »
Ти май не четеш какво пишеш -

Цитат
Опитите да наложиш мнението си, показва само и единствено, че искаш да надцакаш това на другия по значимост и важност, като наложиш собствената си субективна гледна точка, които са част, а не абсолютна истина.  Не виждаш по-далеч от субективния си мироглед.
Опитите да се убеждава някой в името на някакви субективни истини са безсмислени, иначе убеждавания би изпълнил със смисъл определението "овца".  Мислеща ... овца е оксиморон. ;D

И никой не говори за неприязън и/или нетолерантност.
Както ти пишеш и препоръчваш някого/нещо така и другият има право да го направи, независимо от методите, които ползва.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #551 -: Март 01, 2021, 11:27:56 am »
Теб какъв точно ти е проблема ? Гали, АлфаТаури или нещо трето, което не харесваш в това, което съм написала. Или обирам пешкира на общо основание. От всичко по малко. И разбира се затова намираш на нужно да ми приписваш нещо, което не правя. Не аз съм тази, която набива в очите на малоумните овце, в забутания форум Истината.
Прави разлика между споделяне на мнение по някакъв въпрос и налагане. Май това е проблема, че не правиш такава.


« Последна редакция: Март 01, 2021, 11:33:13 am от starinthenightsky »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #552 -: Март 01, 2021, 12:03:32 pm »
За Меркурий в Телец се убедих, че не обича да чете това, което пише. И под телето търси вол...

Хубав ден и вдъхновяваща пролет ти пожелавам :)
« Последна редакция: Март 01, 2021, 01:29:19 pm от romantica »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4546
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #553 -: Март 01, 2021, 12:42:55 pm »
Защо Марс да чете, не чете ли Меркурий? Иначе ,като каза Марс в Телец, си представих визуално инатливо магаре, запънато на баир  :D Не знам защо ми дойде тази асоциация и визуализация, просто видях магаре  :D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #554 -: Март 01, 2021, 01:00:12 pm »
Къв Марс, кви пет лева ? Който чете по диагонал, така.  В Телец е като куче, като хване, трудно пуща  ;) Концентриран
Романтика, да, който чете написаното може и да разбере, който както се видя с Марс в Телец, дори не чете написаното - не.  Все едно си знае и туй то. Все едно му говориш на китайски.
« Последна редакция: Март 01, 2021, 02:00:59 pm от starinthenightsky »