Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 91382 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #765 -: Май 16, 2021, 05:18:07 pm »
Защо никой не се възмущава, когато преди 2000г насилствено са били "ваксирани" хората с християнство, ислям, а сега всички вият като на умряло, че им е виновен Бил Гейтс и компания апостоли ?/

Че къде в Исляма има насилие? Не говоря за терористите,а за Исляма в чистия му вид,според Исляма всеки е свободен да вярва в каквото иска и съответно да не вярва като се казва и какъв ще му бъде краят.

Прочети пак коментара ми.  :)
И в христинството няма насилие. Авраамовите религии имат сходен начин при своето налагане, да, при исляма не е било така инвазивно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #766 -: Май 16, 2021, 05:28:20 pm »
Защо никой не се възмущава, когато преди 2000г насилствено са били "ваксирани" хората с християнство, ислям, а сега всички вият като на умряло, че им е виновен Бил Гейтс и компания апостоли ?/

Че къде в Исляма има насилие? Не говоря за терористите,а за Исляма в чистия му вид,според Исляма всеки е свободен да вярва в каквото иска и съответно да не вярва като се казва и какъв ще му бъде краят.

Прочети пак коментара ми.  :)
И в христинството няма насилие. Авраамовите религии имат сходен начин при своето налагане, да, при исляма не е било така инвазивно.

В Исляма освен битки за свети земи,друго насилие или насилствено налагане е нямало и няма и да има,В Османската Империя е имало куп народи с куп различни религии като Османската Империя се е водила главно според нормите и законите на Исляма.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #767 -: Май 16, 2021, 05:38:31 pm »
Ali_Lun, говорим на различни езици или поне за различни неща. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #768 -: Май 16, 2021, 05:54:04 pm »
Ali_Lun, говорим на различни езици или поне за различни неща. :)

Явно не те разбирам. Опитай да си по-ясна - подробна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #769 -: Май 16, 2021, 06:05:31 pm »
Аз говоря за това, как са наложени, изначално,  християнството и исляма, като религии с общ корен, а не какво проповядват и как във времето се ползват.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #770 -: Май 16, 2021, 06:18:03 pm »
Аз говоря за това, как са наложени, изначално,  християнството и исляма, като религии с общ корен, а не какво проповядват и как във времето се ползват.

И какво общо има това с Бил Гейтс? Той тук ''пророк'' ли се явява?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #771 -: Май 16, 2021, 08:01:22 pm »
Аз говоря за това, как са наложени, изначално,  християнството и исляма, като религии с общ корен, а не какво проповядват и как във времето се ползват.

И какво общо има това с Бил Гейтс? Той тук ''пророк'' ли се явява?
Не. Той е един от тези, които се опитват да наложат задължително ваксиниране на всички хора по света.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #772 -: Май 16, 2021, 08:11:54 pm »
Аз говоря за това, как са наложени, изначално,  християнството и исляма, като религии с общ корен, а не какво проповядват и как във времето се ползват.

И какво общо има това с Бил Гейтс? Той тук ''пророк'' ли се явява?
Не. Той е един от тези, които се опитват да наложат задължително ваксиниране на всички хора по света.

И какво? Пророците да не би да са казвали,че приемането на религията е задължително и така да са насилвали някого?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #773 -: Май 16, 2021, 09:36:25 pm »
За пророците не знам, но доколкото знам, княз Борис Първи почти насила е накарал хората тогава да приемат християнството.
И като става дума за ваксини, ти коя би избрал?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #774 -: Май 17, 2021, 06:52:12 am »
За пророците не знам, но доколкото знам, княз Борис Първи почти насила е накарал хората тогава да приемат християнството.
И като става дума за ваксини, ти коя би избрал?

Никоя.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #775 -: Май 26, 2021, 09:43:44 am »
От известно време по Хоризонт пускат една реклама, в която казват: "Отворено!.. Затворено!.. Отворено!.. Затворено!.. Затворено! Затворено! Докога ли?.. Докато не се ваксинират поне 70 процента от хората и така не преодолеем опасността от коронавируса. Информирай се! Ваксинирай се! Прегърни живота!". Така, че малко по малко, точно както казват конспиративните теории, ще се опитат да накарат повечето хора да се ваксинират. Даже чух, че в някои държави щели да разрешат на ваксинираните да ходят без маски навсякъде, за да накарат другите също да се ваксинират.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #776 -: Май 26, 2021, 12:02:41 pm »
Ваксинирай се! Прегърни живота!". Така, че малко по малко, точно както казват конспиративните теории, ще се опитат да накарат повечето хора да се ваксинират. Даже чух, че в някои държави щели да разрешат на ваксинираните да ходят без маски навсякъде, за да накарат другите също да се ваксинират.
С твоите конспирации не миряса...
В другите държави масово ваксинират хората, в неделя и мене ваксинираха, понеже е наред моята възрастова група. Не само мен, целия Израел ваксинираха с ваксината на Джонсън&Джонсън, милиони в САЩ и Канада :) еднократно се поставя ваксината.
Ако още работиш в магазина се ваксинирай, че на 1 април почина състудент и съквартирант на малката дъщеря, неин набор на 29г, здрав и прав, дългогодишен спортист- три дни се лекувал сам вкъщи, влошава се и след 3 дни в интензивното си заминал. Ей заради такива случаи ми идва да плюя в лицето на Мангъра, ако го срещна :(

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #777 -: Май 26, 2021, 02:01:57 pm »
Покрай тези заплахи, които получавах, дали от вируса ще умра или някой ще ме пребие в някоя тъмна уличка все тая. Засега не намирам достатъчно убедителни доказателства, че ваксините които се предлагат, са ефикасни и не биха ми навредили на здравето.

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #778 -: Юни 02, 2021, 06:31:31 pm »
Защо никой не се възмущава, когато преди 2000г насилствено са били "ваксирани" хората с християнство, ислям, а сега всички вият като на умряло, че им е виновен Бил Гейтс и компания апостоли ?/
Тя и астрологията е като религията, някакви планети с имена на божества. Божа работа.  :D но астрологията е измислена от вавилонците, които са се покланяли на същите планети. Така, че и вие сте в матрицата на извънземните господари.  ;D
Аз вече не вярвам нито на Венера, нито на всички други планети божества. Подготвям се предварително за прогресия Луна във Водолей. Започвам да поставям всичко под въпрос. Тука ще ми е добре. Имам медиум цели и Меркурий във Водолей. Предполагам, че и астрологията ще бъде под прицел.  :D
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 06:37:27 pm от Хермес »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #779 -: Октомври 30, 2021, 08:34:02 pm »
Преди малко влязох за момент, докато майка ми гледаше новините по телевизията и там един доктор мисля че беше, каза "щом не желаете да се ваксинирате, не се сърдете, че няма да ви лекуваме!". Направо ми прозвуча като ултиматум. Излиза, че ние обикновените граждани сме виновни, че здравната ни система е толкова скапана и не могат да се справят с положението. И другото, което ми направи впечатление от това което слушам в последните месеци да се коментира, излиза че всички други болести са изчезнали и съществува Само covid на този свят.