Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92427 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #90 -: Март 20, 2020, 11:14:34 am »
Алена нали скоро, преди старта на В у нас, каза, че аурата на премиера ни пази от коронавируса и затова няма в България  :D Мисля ,че в нейно лице се гледа доббре на гилдията и науката  ;D От друга страна ,тъй видната астроложка Силва ,която е експерт по бяло братство и конспирации, която ползва вербална хомеопатия  :D шепнеш на водата-водка ,мастика, отрова-готово  ;D Гедах я -всъщност не издържах да ги гледам при Стойчо Керев -тротоарна езотерика и конспирации от ниско ниво. Миш -маш, а откак правят и разни изяви съвместно с разни астроложки, етноложки.. и пр. ми призлява-уж ограмотяват народа заа окултни истини-кръстя се с невидимата си ръка, че другите са ми завряти в гъ за на незнанието  ;D Та тази госпожа, дето шепне на водата и прави от водата вино, като Христос ли да опандизят? Защо ? :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #91 -: Март 20, 2020, 02:49:39 pm »
Месец май Сатурн, Юпитер и Плутон ще са ретроградни, по-късно ретро ще се обърнат и Нептун и Уран, накрая Марс ще квадратира първите три, като и той ще се обърне ретрограден.
Какво мислите?

Аз мисля, да се погледне назад, в същите такива периоди.Април 1984 г 6 ретро планети.
Ретроградността е прието да се тълкува, като  че нарушава действащата хармония в ежедневието. Оттам и че нанася повреда. Ретроградните периоди са необходими, за да променят радикално обстоятелствата. Да, това се случва с напрежение, хаос, фалш. Нещо остаряло се заменя с новото. Нали, ретроградността е част от цялото, от един пълен цикъл. И понеже ретроградността е свързана най-вече  на планетите със Слънцето, при наличие на много ретро планети в периода, се "удря" в/по "центъра. Отначало центъра/системата се опитва да се противопоставя, с познатите към момента начини и методи- стационарно-ретроградната фаза разрушава нещо или има отстъпване, но нищо не се променя/изгражда. В самия пик на ретроградността всичко се концентрира върху центъра, вътре  (не навън/отвън) в системата, с опит да се коригира и тогава е пикът на безсилието, безнадеждността, безпокойство, защото системата остава без изградения си стереотип, а новия все още не е оформен. При кулминацията на цикъла, вече има разбиранетона това, което предстои да е ангажира навън, защото е осъзнала онова, което е било вътре в центъра и при тригона, който предхожда стационарно-директната фаза. И като се справи с напрежението около тригона  Слънце-планета (външна), аналогично около 10 дни за Меркурий, около 21 -за Венера , след долния съвпад, спирането , преди да се обърнат в право движение планетите, постепенно се въвежда новия стереотип по аналогиите на ретро планетите, възстановява се хармонията и така до следващия цикъл. Повече ретро планети в периода, повече нови неща на куп,  а колко бързо и лесно се въвеждат нови ценности, морал, образование, култура, икономическа, обществено-социални структури и др. ?!
Сега като всички планети са директни, някой да се противопоставя, бунтува, реформира ситуацията- не. Да има ох, ах, боли ме, но предимно всеки е зает по един леко егоистичен начин, че са провалени личните му планове- сега работи много силно егопринципа-Слънце ; все още хармонията не е нарушена. Затова прогнозите са, че след три месеца ще се усети каво всъщност се случва сега. Ситуация, която се случва не за първи път, но когато липсва ретро планета е трудно да се вгледаме навътре, навън сме ориентирани към света, бързаме, давай да действаме, да правим.
Пример : цитат""Има правдоподобен риск [избухването на заразата с коронавирус] да се превърне в пандемия."  който официално заяви, че е все по-вероятно болестта да се разпространи по целия свят. "Това е едновременно работно предположение и правдоподобен риск" -изказано 16-18.02, тъкмо Меркурий тръгна ретро ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #92 -: Март 25, 2020, 12:33:23 am »
Доживяхме да ни се оплачеш от мамата :)
Ама нищо, всеки си върви по пътя и когато му дойде времето, тогава си научава уроците

С нехармоничния си седми дом, където и да отида, не ми постилат червен килим. Онзи ден, вчера, днес - все тая. Още с включването си там ме нахраниха.  ;D
« Последна редакция: Март 25, 2020, 02:23:42 am от starinthenightsky »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #93 -: Март 25, 2020, 10:19:27 am »
Доживяхме да ни се оплачеш от мамата :)
Ама нищо, всеки си върви по пътя и когато му дойде времето, тогава си научава уроците

С нехармоничния си седми дом, където и да отида, не ми постилат червен килим. Онзи ден, вчера, днес - все тая. Още с включването си там ме нахраниха.  ;D

е поне са грижовни там

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #94 -: Март 25, 2020, 10:44:31 am »
Месец май Сатурн, Юпитер и Плутон ще са ретроградни, по-късно ретро ще се обърнат и Нептун и Уран, накрая Марс ще квадратира първите три, като и той ще се обърне ретрограден.
Какво мислите?

Аз мисля, да се погледне назад, в същите такива периоди.Април 1984 г 6 ретро планети.
Ретроградността е прието да се тълкува, като  че нарушава действащата хармония в ежедневието. Оттам и че нанася повреда. Ретроградните периоди са необходими, за да променят радикално обстоятелствата. Да, това се случва с напрежение, хаос, фалш. Нещо остаряло се заменя с новото. Нали, ретроградността е част от цялото, от един пълен цикъл. И понеже ретроградността е свързана най-вече  на планетите със Слънцето, при наличие на много ретро планети в периода, се "удря" в/по "центъра. Отначало центъра/системата се опитва да се противопоставя, с познатите към момента начини и методи- стационарно-ретроградната фаза разрушава нещо или има отстъпване, но нищо не се променя/изгражда. В самия пик на ретроградността всичко се концентрира върху центъра, вътре  (не навън/отвън) в системата, с опит да се коригира и тогава е пикът на безсилието, безнадеждността, безпокойство, защото системата остава без изградения си стереотип, а новия все още не е оформен. При кулминацията на цикъла, вече има разбиранетона това, което предстои да е ангажира навън, защото е осъзнала онова, което е било вътре в центъра и при тригона, който предхожда стационарно-директната фаза. И като се справи с напрежението около тригона  Слънце-планета (външна), аналогично около 10 дни за Меркурий, около 21 -за Венера , след долния съвпад, спирането , преди да се обърнат в право движение планетите, постепенно се въвежда новия стереотип по аналогиите на ретро планетите, възстановява се хармонията и така до следващия цикъл. Повече ретро планети в периода, повече нови неща на куп,  а колко бързо и лесно се въвеждат нови ценности, морал, образование, култура, икономическа, обществено-социални структури и др. ?!
Сега като всички планети са директни, някой да се противопоставя, бунтува, реформира ситуацията- не. Да има ох, ах, боли ме, но предимно всеки е зает по един леко егоистичен начин, че са провалени личните му планове- сега работи много силно егопринципа-Слънце ; все още хармонията не е нарушена. Затова прогнозите са, че след три месеца ще се усети каво всъщност се случва сега. Ситуация, която се случва не за първи път, но когато липсва ретро планета е трудно да се вгледаме навътре, навън сме ориентирани към света, бързаме, давай да действаме, да правим.
Пример : цитат""Има правдоподобен риск [избухването на заразата с коронавирус] да се превърне в пандемия."  който официално заяви, че е все по-вероятно болестта да се разпространи по целия свят. "Това е едновременно работно предположение и правдоподобен риск" -изказано 16-18.02, тъкмо Меркурий тръгна ретро ? :)
Възможно ли е хора,които са родени с ретроградни планети,да са по-подготвени от тези,които са предимно с директни?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #95 -: Март 25, 2020, 10:48:26 am »
Месец май Сатурн, Юпитер и Плутон ще са ретроградни, по-късно ретро ще се обърнат и Нептун и Уран, накрая Марс ще квадратира първите три, като и той ще се обърне ретрограден.
Какво мислите?
Мда,ще имам възврат на Марс няколко пъти.При ретроградното си движение ще спре стационарен върху наталния.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #96 -: Март 25, 2020, 06:47:03 pm »
Месец май Сатурн, Юпитер и Плутон ще са ретроградни, по-късно ретро ще се обърнат и Нептун и Уран, накрая Марс ще квадратира първите три, като и той ще се обърне ретрограден.
Какво мислите?

Аз мисля, да се погледне назад, в същите такива периоди.Април 1984 г 6 ретро планети.
Ретроградността е прието да се тълкува, като  че нарушава действащата хармония в ежедневието. Оттам и че нанася повреда. Ретроградните периоди са необходими, за да променят радикално обстоятелствата. Да, това се случва с напрежение, хаос, фалш. Нещо остаряло се заменя с новото. Нали, ретроградността е част от цялото, от един пълен цикъл. И понеже ретроградността е свързана най-вече  на планетите със Слънцето, при наличие на много ретро планети в периода, се "удря" в/по "центъра. Отначало центъра/системата се опитва да се противопоставя, с познатите към момента начини и методи- стационарно-ретроградната фаза разрушава нещо или има отстъпване, но нищо не се променя/изгражда. В самия пик на ретроградността всичко се концентрира върху центъра, вътре  (не навън/отвън) в системата, с опит да се коригира и тогава е пикът на безсилието, безнадеждността, безпокойство, защото системата остава без изградения си стереотип, а новия все още не е оформен. При кулминацията на цикъла, вече има разбиранетона това, което предстои да е ангажира навън, защото е осъзнала онова, което е било вътре в центъра и при тригона, който предхожда стационарно-директната фаза. И като се справи с напрежението около тригона  Слънце-планета (външна), аналогично около 10 дни за Меркурий, около 21 -за Венера , след долния съвпад, спирането , преди да се обърнат в право движение планетите, постепенно се въвежда новия стереотип по аналогиите на ретро планетите, възстановява се хармонията и така до следващия цикъл. Повече ретро планети в периода, повече нови неща на куп,  а колко бързо и лесно се въвеждат нови ценности, морал, образование, култура, икономическа, обществено-социални структури и др. ?!
Сега като всички планети са директни, някой да се противопоставя, бунтува, реформира ситуацията- не. Да има ох, ах, боли ме, но предимно всеки е зает по един леко егоистичен начин, че са провалени личните му планове- сега работи много силно егопринципа-Слънце ; все още хармонията не е нарушена. Затова прогнозите са, че след три месеца ще се усети каво всъщност се случва сега. Ситуация, която се случва не за първи път, но когато липсва ретро планета е трудно да се вгледаме навътре, навън сме ориентирани към света, бързаме, давай да действаме, да правим.
Пример : цитат""Има правдоподобен риск [избухването на заразата с коронавирус] да се превърне в пандемия."  който официално заяви, че е все по-вероятно болестта да се разпространи по целия свят. "Това е едновременно работно предположение и правдоподобен риск" -изказано 16-18.02, тъкмо Меркурий тръгна ретро ? :)
Възможно ли е хора,които са родени с ретроградни планети,да са по-подготвени от тези,които са предимно с директни?

Сафо, за какво да са подготвени ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #97 -: Март 25, 2020, 07:07:09 pm »
За период на тъмнина, мрак, глад и безпаричие сигурно.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #98 -: Март 26, 2020, 05:47:29 am »
Рени, щом ретроградните периоди променят радикално обстоятелства, нативи с натални ретроградни, може би по-леко биха понесли радикалните промени. По-подготвени както физически, на материално ниво, така и емоционално устойчиви.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #99 -: Март 26, 2020, 08:02:28 am »
Ретроградните външни планети са по-изразени като принцип и понеже са олицетворение на глобалното, на индивидуално ниво, наличието на такава планета, предполага че в такива периоди, именно човек с подобна е в най-голяма степен зависим, подвластен на глобалната конюнктура.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #100 -: Март 26, 2020, 09:10:33 am »
Сафо според мен има предвид лични ретро планети - меркурий, венера, марс. Има логика в това, като зависи и какво става/е станало по прогресия  тяхното движение.
Аз по прогресия имам ретро меркурий и венера и изолацията не ме мори чак толкова.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #101 -: Март 26, 2020, 09:30:03 am »
Рени, щом ретроградните периоди променят радикално обстоятелства, нативи с натални ретроградни, може би по-леко биха понесли радикалните промени. По-подготвени както физически, на материално ниво, така и емоционално устойчиви.

Ретроградността на планетите е много близо до акциденцията -показва как, доколко ще работи планетата, без да изменя нейния характер. Ти може много да си подготвена в дадена сфера- Юпитер Рак, 10-ти дом, но в дадена ситуация ще отстъпиш, защото Юпитер в Рак в 10-ти е ретрограден, за да можеш да ползваш всичко онова, което си научила по Рак, по-късно. Не е задължително по-леко да понесат радикалните промени, а по-осъзнато, преди да продължат нататък въвеждайки новото. Може да са по-фокусирани в изявите си. Обикновено родените със Сатурн с добър статус, могат да са адекватни към всякакви ситуации.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #102 -: Март 26, 2020, 02:40:08 pm »
Вчера излизах без маска, само  с ръкавици- гледаха ме като чумава, особено като ми се зачерви носа от студа.
Днес пазарувах и с двете, удуших се и щях да се пребия , нищо не виждах от маската, на вратата пишеше да влизат по двама , ама бяхме пет. Придавачката пипа наред хляб, пари, кел файда от ръкавици.
Уж мих продуктите, но чак фанатично не спиртосвам и кисна.
Мисля, че няма как да се избяга от това чудо, дето го обявиха за живо в напуснатия преди 17 дни круизен кораб .
Едно онлайн обучение пада, направо ум да ти зайде.
Моят още съм го карантинирала, той се не спря да обикаля.
Почнах да вярвам и на приказките за 5 G, за биологично оръжие и т.н , гледам разни конспиративни клипчета.
Усещам едно измамно затишие пред буря, целият този страх от неизвестното, подозиране на най- близки хора  може да накара да лудне човек с лабилна психика.
Не се страхувам за себе си, а за родителите ми.
Скоро си мислих как моето поколение нищо не е видяло , е, по- голямо предизвикателство и безпомощност от настоящата- здраве му кажи.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #103 -: Март 31, 2020, 07:59:37 am »
От вчера наложиха, задължиха с маска. Бурките бавно, но сигурно стават на мода. Напразно някои правиха джуки. Язък. За обирджиите е чудесен период, всички са с маски. 😁👽

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #104 -: Март 31, 2020, 08:37:17 am »
Значи е време маската да се превърне в моден аксесоар. С по-интересни и засукани десени и стилове. С перли, диаманти, кристали Сваровски, скъпоценни камъни, златни нишки. Модели обхващащи цялата глава,  коса или само част от лицето. По маската ще ги познаете. ;D
« Последна редакция: Март 31, 2020, 08:47:54 am от starinthenightsky »