Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 90489 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #15 -: Март 15, 2020, 03:14:06 pm »
Мисля, че това с целувки по ръцето е отменено, казаха, че ще извършват сухо причастие .Свещениците не са всички безотговорни, гейове и пияндета, все пак .А причината да не затварят е да не показват, че се поддават на страха, защото страха е оръжие на други тъмни сили. Затова стоят, за да демонстрират, че не се вързват на манипулациите и страха ,чувстват се исторически призвани да поведат духа на народа и хората не към страх, а вяра ,вътрешно опълчване на силите за съпротива с/у силите на мрака .Това е  .И аз не съм фен на църковната институция в опороченият и вид, но поне едно е сигурно- че играят в друг отбор, и гейовете от тъмните сили се превиват от задоволство ,гледайки примерно папата затворен в библиотеката си, като затворник .Заживяхме в комикс тип Батман само дето не се знае кои са мишките и кой е човекът прилеп  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #16 -: Март 15, 2020, 05:47:35 pm »
wiserneuron, светът не започва нито с Христос, нито с християнството, както и астрологията и теософията с Бялото братство и Петър Дънов. Какво означава "избран", "посочен"- кой, какво ги избира и посова и ако може без ангели, архангели и Портали ? Докато продължаваме да сме склонни към вярвания, не вируси, ами и мравка да ни посочат, ще си завираме главите в пясъка, вместо да си размърдаме онова, което се намира на пръст и половина под прическите ни. Там, където са най-малко знанията, най-силни са вярванията-факт.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #17 -: Март 15, 2020, 06:33:45 pm »
wiserneuron, светът не започва нито с Христос, нито с християнството, както и астрологията и теософията с Бялото братство и Петър Дънов.
Съгласен съм, светът започва с Господ. Той дори никога не е започвал и никога не приключвал, защото е отвъд времето. Кармата ражда измеренията, измеренията раждат времето.

Цитат
Какво означава "избран", "посочен"- кой, какво ги избира и посочва и ако може без ангели, архангели и Портали ?
Изборът е въпрос на свободна воля. Аз избрах тия дни да си стоя вкъщи поради определени прични. Ако някой е избрал България, то зад това решение също стоят определени причини. Това означава "избран".

Цитат
Докато продължаваме да сме склонни към вярвания, не вируси, ами и мравка да ни посочат, ще си завираме главите в пясъка, вместо да си размърдаме онова, което се намира на пръст и половина под прическите ни.
Точно така, трябва да проверяваме нещата. Като бях малък не вярвах в нищо, но ми се случиха определени събития, които ме накараха да повярвам, аз съм най-големия скептик. Сметнах, че шанса събитията да са били случайни е 1/8000000. С две думи вярата ми се базира на опитности, проверявам всичко по много пъти и след като си кажа "така е!", останалото е вяра. Повечето хора вярват, а след това достигат до Истината, аз достигнах до Истината и сега съм длъжен не само да вярвам, но и да я споделям. Иначе нося кармична отговорност "изпуснати ползи".

Цитат
Там, където са най-малко знанията, най-силни са вярванията-факт.
Това е грешно твърдение. Учените математици вярват че 1=1, но не могат да го докажат, все ще намерят леки разминавания между едната и другата ябълка. Ако помислиш малко повече върху това твърдение ще се убедиш, че никой не може да докаже, че 1=1. Оказва се, че всички го вярват без да са го проверили. Всички математици са вярващи хора, а голяма част от знанията са пречупени от призмата на сетивата.

Относно Христос, знаеш ли, че дори и Черното Братство знае повече отколкото обикновените хора, те вярват в него, познават го, но имат друг път за разлика от Бялото Братство. Това са два потока, които имат свой собствен, диаметрално противоположен светоглед.
« Последна редакция: Март 15, 2020, 06:48:53 pm от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #18 -: Март 15, 2020, 06:43:06 pm »
Аз използвах вярвания, не вяра, има разлика. И в науката има :" да приемем, да предположим, че..." Аз не казах това, затова не е грешно. Всичко онова, което към момента не  е изведено със закон, логично обяснено е случайност, така го приемаме. Това не означава, че нещо, което не могат към момента сетивата, които ползваме да го маркират не съществува. Нали, непрекъснато откриваме "случайностите"  около нас ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #19 -: Март 15, 2020, 06:48:15 pm »
Аз използвах вярвания, не вяра, има разлика. И в науката има :" да приемем, да предположим, че..." Аз не казах това, затова не е грешно. Всичко онова, което към момента не  е изведено със закон, логично обяснено е случайност, така го приемаме. Това не означава, че нещо, което не могат към момента сетивата, които ползваме да го маркират не съществува. Нали, непрекъснато откриваме "случайностите"  около нас ? :)
Да, точно така.
AP/CU=KR/PO/MC

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #20 -: Март 15, 2020, 07:14:18 pm »
В математиката тези вярвания/допускания са аксиоми.
И в реалния живот, докато сам той не ни опровергае, има такива.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #22 -: Март 15, 2020, 08:26:30 pm »
Прехвърляли войски....всъщност официалната информация е, че са се готвели учения на НАТО близо до Норвегия май и сега всичко е спряно и под карантина във войсковите лагери заради заразени войници.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #23 -: Март 15, 2020, 09:39:51 pm »
В математиката тези вярвания/допускания са аксиоми.
И в реалния живот, докато сам той не ни опровергае, има такива.

Така е.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #24 -: Март 15, 2020, 11:19:43 pm »
Сега-кой каквото иска да вярва, да мисли, предполага, анализира и т.н.
Обаче не излизайте!

За кучетата-по най-ненатовареното време и за най-кратко възможно-пишкат и вкъщи
До магазина-с маска, шапка, очила, ръкавици, и различни дрехи от домашните. Перете често, след излизане си миите и лицата
За парите-ако може с карти-най-добре, ако не-четох днес, че едва ли не всякаква домашна химия действа, аз използвам препарат за стъкло за мебелите, ама защо да не работи и за пари. И малко да убие, пак е нещо.
Чистете дръжки и ключовете за електричество; подовете с по-силен препарат
Проветрявайте често-и да се е взело нещо от някъде, да не се задържа
Другото го знаете

И ако ви се струва прекалено-нека-пак го правете

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #25 -: Март 16, 2020, 02:42:02 pm »
Ако имате машинки за сребърна вода си направете концентрация 5мг/л по 1 суп.л. 3 пъти на ден на гладно 20– 30 мин. преди храна. Това е много ефикасно при пневмонии и усложнения от тях, т.е. ще действа и в този случай. Приема се 21 дена, но в случая може да взимаме докато отминат нещата. Бях свидетел на пълно възстановяване –  3– 4 седмици след първоначален преглед и снимка докторите не повярваха на резултата и решиха, че са объркали снимките и диагнозата.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #26 -: Март 16, 2020, 05:39:43 pm »
По схемата, която го правиш би трябвало да упоменават производителността на среброто в минута каква е. Иначе формулата е T = V.C / 0,15
0,15мг/мин е производителността на среброто на машинката, която ползвам. Ако по твоята схема производителността е друга, делиш на това число.
T е времето в минути
V обема в литри
C концентрацията на сребърни йони в мг/л


wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #27 -: Март 16, 2020, 06:22:57 pm »
По схемата, която го правиш би трябвало да упоменават производителността на среброто в минута каква е. Иначе формулата е T = V.C / 0,15
0,15мг/мин е производителността на среброто на машинката, която ползвам. Ако по твоята схема производителността е друга, делиш на това число.
T е времето в минути
V обема в литри
C концентрацията на сребърни йони в мг/л

Много благодаря за информацията, ще сметна площта на сребърните електроди. От формулата какви са останалите мерни единици:

T = V.C / X

X - генерация на милиграми на минута
T = (?)
V = волтове(?)
C = (?)

Също има ли значение разстоянието между електродите ;?
AP/CU=KR/PO/MC

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #28 -: Март 16, 2020, 07:09:28 pm »
Ако ви е страх от парите, аз мога да ги дезинфекцирам успешно срещу коронавирус. Особено податливи на вируса са най-вече стотачките и петдесетачките, затова ми пращайте вашите адреси и аз ще ви ги дезинфекцирам успешно.
« Последна редакция: Март 16, 2020, 07:11:20 pm от Veselin »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #29 -: Март 16, 2020, 07:22:39 pm »
Евро дезинфекцираш всякакво  :) моят кеш е лек ,ще го пратя по враните ,за да не мръся честта на гълъбите и светия Дух  ;)