Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 90500 пъти)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #30 -: Март 16, 2020, 09:05:00 pm »
T = (?)
V = волтове(?)
C = (?)

Също има ли значение разстоянието между електродите ;?

T  - времето в минути
V  - обема в литри
C  - концентрацията на сребърни йони в мг/л

За разстоянието не мога да ти кажа. На едната ми машинка са две пръчици на около 1 см разстояние, другата е с една. Трябва да следваш стъпките по схемата, която ползваш, но не знам дали това оказва влияние върху концентрацията  - по - скоро не би трябвало. Съжалявам, че не мога да съм напълно полезна. Дано разбереш как става от някой по - запознат с тези неща.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #31 -: Март 16, 2020, 09:45:47 pm »
Евро дезинфекцираш всякакво  :) моят кеш е лек ,ще го пратя по враните ,за да не мръся честта на гълъбите и светия Дух  ;)
И долари също.
Парите се връщат, когато отмине хистерията, освен ако инфлацията не ги погълне.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #33 -: Март 17, 2020, 01:42:59 am »
https://fakti.bg/bulgaria/455280-balgaria-shte-poluchi-812-miliona-za-borba-s-virusa
И като знаем някои хора колко много обичат парите... само да не стане така, че да правят всичко възможно за да поддържат коронавируса, за да получават още средства. Тези пари по-скоро ще разпалят огъня отколкото да го потушат.
AP/CU=KR/PO/MC

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #34 -: Март 17, 2020, 08:50:37 pm »
Сега-кой каквото иска да вярва, да мисли, предполага, анализира и т.н.
Обаче не излизайте!

За кучетата-по най-ненатовареното време и за най-кратко възможно-пишкат и вкъщи
До магазина-с маска, шапка, очила, ръкавици, и различни дрехи от домашните. Перете често, след излизане си миите и лицата
За парите-ако може с карти-най-добре, ако не-четох днес, че едва ли не всякаква домашна химия действа, аз използвам препарат за стъкло за мебелите, ама защо да не работи и за пари. И малко да убие, пак е нещо.
Чистете дръжки и ключовете за електричество; подовете с по-силен препарат
Проветрявайте често-и да се е взело нещо от някъде, да не се задържа
Другото го знаете

И ако ви се струва прекалено-нека-пак го правете
Papy, точно и ти ли вярваш на тези неща, уж много интелигентен човек? Разочарован съм...
Ако искаш ме блокирай, но не мога да го повярвам просто.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #35 -: Март 18, 2020, 12:28:31 am »
Сега-кой каквото иска да вярва, да мисли, предполага, анализира и т.н.
Обаче не излизайте!

За кучетата-по най-ненатовареното време и за най-кратко възможно-пишкат и вкъщи
До магазина-с маска, шапка, очила, ръкавици, и различни дрехи от домашните. Перете често, след излизане си миите и лицата
За парите-ако може с карти-най-добре, ако не-четох днес, че едва ли не всякаква домашна химия действа, аз използвам препарат за стъкло за мебелите, ама защо да не работи и за пари. И малко да убие, пак е нещо.
Чистете дръжки и ключовете за електричество; подовете с по-силен препарат
Проветрявайте често-и да се е взело нещо от някъде, да не се задържа
Другото го знаете

И ако ви се струва прекалено-нека-пак го правете
Papy, точно и ти ли вярваш на тези неща, уж много интелигентен човек? Разочарован съм...
Ако искаш ме блокирай, но не мога да го повярвам просто.

Веско, и аз до последно не вярвах,но е истина!  :'(
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #36 -: Март 18, 2020, 12:07:38 pm »

Papy, точно и ти ли вярваш на тези неща, уж много интелигентен човек? Разочарован съм...
Ако искаш ме блокирай, но не мога да го повярвам просто.

Недей да вярваш, но не излизай!
Вирусът се задържа в аерозолни частици до три часа, а за да се ориентираш-в 1 кубичен см въздух се съдързат между 50 000 и 200 000 аерозолни частици, което си го представи като невидима мъгла-просто си се носи. Затова и трябва често да се проветрява

И не е въпросът кой на какво вярва-хората умира-всеки ден по много (засега не и у нас)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #37 -: Март 18, 2020, 12:23:54 pm »
Не мога да не излизам - ходя на работа.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #38 -: Март 18, 2020, 01:21:17 pm »
Не мога да не излизам - ходя на работа.

Спазвай дистанция и хигиена. И освен до работата, другаде не ходи

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #39 -: Март 18, 2020, 02:07:23 pm »
"Реалността е многолика и поради това, и погледите върху нея се различават, и няма единно мнение дори по общоболезнени теми.

Тук ще ви посоча само факти за размисъл:

- Коронавирусите са открити през 1965 година и съществуват у животните от хилядолетия, но досега епидемия не бе регистрирана с изкл. на птичия грип;
- Китайците ядат прилепи и змии от хилядолетия също така;
- 5G мрежата бе пусната в Китай в края на Ноемри 2019 г., а през Декември се регистрира първият случай там от новата епидемия;
- Япония, Китай и други страни изключиха тази мрежа засега;
- Всичко в природата има собствена енергетика вкл. и вирусите имат такава;
- До 96 часа престоява този вирус в белите дробове на заразения преди на навлезе в белодробният епител и до 6 дни след това се позитивира моноцитозата в кръвта на пациента;
- Никой не отчита взаимодействието на естествения радиационен фон на планетата и новата вълна за трансмисия на мобилна информация, да не говорим за взаимодействието на космическата радиация + емисиите на мобилните оператори +радиационния фон на земята = вируса мутира в по-патогенни форми 3 пъти за 3 месеца;
- Чувството за страх, изкуствено генерираната масова психоза подтискат нервната система и респ. снижават имунитета на човека;
- Пациентите с хронични заболявания са по-предразположени към развитие на ЦНС депресии и са със снижен имунитет;
- След края на епидемията ще се отвори нова кредитна ниша: в засегнатите държави масово ще почнат да се теглят кредити за стабилизиране на индивидуалните финанси, а от друга страна държавите също ще вземата кредити, за да стабилизират икономиките си..."

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #40 -: Март 18, 2020, 02:18:43 pm »
Ако имате машинки за сребърна вода си направете концентрация 5мг/л по 1 суп.л. 3 пъти на ден на гладно 20– 30 мин. преди храна. Това е много ефикасно при пневмонии и усложнения от тях, т.е. ще действа и в този случай. Приема се 21 дена, но в случая може да взимаме докато отминат нещата. Бях свидетел на пълно възстановяване –  3– 4 седмици след първоначален преглед и снимка докторите не повярваха на резултата и решиха, че са объркали снимките и диагнозата.



Четох за аргириата(оцветяването на кожата синя), че е необратим процес и ако прекалиш с колоидното сребро остава за цял живот. Възможно е в началото да не се забележи, но след месеци и дори години да се прояви постепенно.

За това е хубаво ако чисто профилактично се приема да е в много малки дози като например 1 суп.л. (от 5мг./литър разтвор) в 10 литра вода за пиене. А за разболелите твоята рецепта 5мг/л по 1 суп.л. 3 пъти на ден на гладно 20– 30 мин. х 21 дни. без да се прекалява.

Цитат
Бях свидетел на пълно възстановяване –  3– 4 седмици след първоначален преглед и снимка докторите не повярваха на резултата и решиха, че са объркали снимките и диагнозата.

Относно този човек, който се е възстановил. Цвета на кожата му променила ли се е след като се е излекувал ;? Гледах в YouTube това видео https://www.youtube.com/watch?v=GDz75iaSW2s и затова питам.

Няма страшно от аргирия– трябва да се приемат огромни количества години наред, за да има такава опасност. А иначе може и както казваш ти профилактично да се пие по 1 мг/л концентрация по 50мл 1–2 пъти дневно. Също е хубаво и силна концентрация 25мг/л за жабурене, гаргари и капки в носа.
Колкото до нашия познат – нямал е никакви изменения в цвета на кожата. Не се притеснявайте от такова нещо. 

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #41 -: Март 18, 2020, 02:33:07 pm »
Романтика, няма такова нещо, 5g си работи и още как.

Ако ще изказвате теории-ок, но не ми пробутвайте някакви глупости като факти, моля, и без това положението е тегаво


Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #42 -: Март 18, 2020, 03:04:29 pm »
Аз следя епидемията отдавна, но не си представях, че ще дойде и до главите ни.
Приятелките, с които споделях, доскоро ми се смееха на паниката, но май вече са на моето дередже.
Направо ми е страшно, въпреки че не ходя на работа и никой от близките ми не излиза освен за пазаруване, има къде да се разхождаме.
Напук на цъфналите клонки и песента на птиците усещам надвиснала голяма опасност. Това напрежение хич  не ми се отразява добре,
И да изляза, после не се спиртосвам и пера от глава до пети, но много внимавам откъде минавам и какво пипам.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #43 -: Март 18, 2020, 03:16:00 pm »
Докато си стоиш вкъщи и спазваш правилата при излизане-няма какво да ти се случи, сега е времето да почистите гардероба, да задълбаете в астрологията, да си намерите ново хоби :). Незает човек е лесно да изпадне в депресия или паника, спортувайте поне по 30 мин всеки ден, и си намирайте занимания постоянно. И по-малко тв

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #44 -: Март 18, 2020, 03:21:12 pm »
Романтика, няма такова нещо, 5g си работи и още как.

Ако ще изказвате теории-ок, но не ми пробутвайте някакви глупости като факти, моля, и без това положението е тегаво

Честно казано не съм вярвала, че и ти ще се поддадеш на масовата психоза... ::)

Аз отказвам да вярвам на плашилата от екрана. Семейството ми изтърпя голям политически натиск от тези. Видях с очите си на какво са способни, така че нищо не е в състояние да ме убеди, че са искрени и че мислят за благото на народа.
« Последна редакция: Март 18, 2020, 03:35:12 pm от romantica »