Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 90433 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #225 -: Май 23, 2020, 07:24:04 pm »
Не реагира веднага защото има препятствия, така е устроен човешкия организъм.
Нали, и аз това казах, като си на гъсто населени места, са за предпочитане предпазните мерки. А, пък, маските, които масово се продават не могат да те предпазят, нито от кихане, нито от кашляне, нито ако те наплюят.

Не, ти не каза това. Вирусът е една капсула, една люспа, с рнк/днк, не е жив организъм, че тялото ни да се чувства нападнато. Той контролира нашите собствени клетки, подчинява ги и ги кара да размножават неговото рнк, не собственото си.
А маските те предпазват имено от най-големия риск-капката, което ако не си в силно заразена среда, е до голяма степен достатъчно
« Последна редакция: Май 24, 2020, 01:35:21 am от Papy »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #226 -: Май 23, 2020, 11:34:17 pm »
Всъщност не е точно така-тялото не разпознава вирусът като нападател, и чак после се тества имунната система, и дори някои умират от прекалена имунна реакция, нали 3-4 месеца вече говорят за цитокинова буря.

А маската пази от това да бъдеш наплют-по време на разговор, кихане, кашляне. Не се преекспонира, но в момента е по-интересно защо в бг заразата е предимно клъстърна-демек-гнезда.
Ти да не си завършила медицина, че да разбираш чак толкова?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #227 -: Май 23, 2020, 11:47:32 pm »
Те много хора може да носят маски, но имам такива клиенти, които въпреки маската, когато решат да дават пари, плюят на ръцете си, което е много невъзпитано (и това са хора над 60 години, които са възпитавани в съвсем различно време) и така се обезмисля всичко.
Отделно, това, че не изолираха циганите и клошарите, попречи на много от другите мерки, но явно ромските гласове са по-важни, щом те могат да се скитат свободно, да бъркат в контейнерите, да вадят всевъзможни боклуци.
На мен зрението ми се влоши, откакто на работа ни задължиха да носим предпазни шлемове, и най-вече астигматизма. Направих изследвания при очен лекар и той също потвърди, че тези шлемове са причината. Никога досега не ми се беше случвало за 2 месеца такова влошаване, при положение, че от 15 години зрението ми не беше мръднало.
Вече и третите pcr тестове минаха и резултатите пак бяха отрицателни.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #228 -: Май 23, 2020, 11:49:29 pm »
Интересно, обаче, макар и тулупи и от "лош материал", българите се оказахме едни от най-здравите в Европа.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #229 -: Май 24, 2020, 01:39:54 am »
Ти да не си завършила медицина, че да разбираш чак толкова?

Що за въпрос? А ти като си завършил информатика, разбираш ли от програмиране? Важно е да можеш да четеш, Веселин, и стига с това инфантилно държание

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #230 -: Май 24, 2020, 11:06:05 am »
Веско, който иска се образова, и това не винаги се случва в училище или университет ?
Ти, нали, четеш също по теми, които те вълнуват и споделяш наученото и тук. Това е един от начините човек да обогати общите си познания- аз от теб,  ти от Папи, тя от човека Х . и т.н.  Това е полезно, провокира те да търсиш и да учиш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #231 -: Май 24, 2020, 09:29:02 pm »
И какво, необразован и прост ли ме изкарахте? И кое ми е инфантилното?
Та аз спазвам много повече мерките и имам по-добра лична хигиена от повечето хора, които срещам в ежедневието си. Избягвам тези с лоша хигиена, освен това, колко от вас са се тествали, за да докажат, че са безопасни за другите?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #232 -: Май 26, 2020, 09:29:34 pm »
Проф. Лъчезар Аврамов: Войната срещу коронавируса е информационна, не микробиологическа

https://www.bnr.bg/horizont/post/101271184/prof-lachezar-avramov-novata-voina-e-informacionna-ne-mikrobiologicheska

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #233 -: Май 26, 2020, 10:32:32 pm »
Не трябва да се приема като чиста монета всичко из нета

Ето примерно за вит c

Друг пример-хора без придружаващи и без да са стари-също умират, но този професор удобно не ги коментира

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #234 -: Май 26, 2020, 11:07:55 pm »
Е, нали всеки има глава на раменете си, за да прояви критично мислене и да прецени кое, как, защо.

Аз на тези, където ни управляват и най-много се показват по екрана най-малко вяра им имам :)

Гледах уебинари през последните 2 месеца с индийски, белгийски и италиански лекари с факти (епикризи, снимки, изследвания) и за себе си мога да преценя кое е истина, и кое манипулация.
« Последна редакция: Май 26, 2020, 11:09:27 pm от romantica »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #235 -: Май 27, 2020, 12:47:10 am »
Така де, гледа, гледа, пък реши, че това е истината:
Проф. Лъчезар Аврамов: Войната срещу коронавируса е информационна, не микробиологическа

https://www.bnr.bg/horizont/post/101271184/prof-lachezar-avramov-novata-voina-e-informacionna-ne-mikrobiologicheska

Ами..не мога съвсем да се съглася. Относно вит с въобще не е ясно колко действа дори при обикновен грип (и обикновени дози). А относно коронавируса-навсякъде пишат-евентуално като съпътстващо лечение, а ако четеш и уж китайците какво казват-там ги лекуват с една торба лекарства и 3 торби съпътстващи, вкл азиатски билки

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #236 -: Май 27, 2020, 01:33:20 am »
И къде съм написала, че точно това е истината?! ::) Просто представих друга гледна точка и не карам никой да се съобразява с нея. Този професор казва по-реални неща, отколкото онези за 2 месеца денонощно предаване от екрана и облъчване с постоянен страх и дезинформация.

А ти сигурна ли си в нещата, които публикуваш, че са истина? Твърдиш, че е много опасен, но откъде знаеш, че това реално е така?

Все пак да не забравяме, че живеем в ерата на фалшивите новини и за едни дадена новина може да е боза от просо, а за други Бейлис :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #237 -: Май 27, 2020, 07:46:02 am »
Еми..да, сигурна съм. Това, което аз лично не разбрах-къде изчезна вирусът, теорията беше, че лятото няма да намалее разпостранението, а реално според отчетите сега вирус почти няма.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #238 -: Май 27, 2020, 08:43:25 pm »
Еми..да, сигурна съм. Това, което аз лично не разбрах-къде изчезна вирусът, теорията беше, че лятото няма да намалее разпостранението, а реално според отчетите сега вирус почти няма.
Безгрешни хора няма. Ние не сме безгрешни, ти също не си.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #239 -: Май 27, 2020, 10:30:48 pm »
Еми..да, сигурна съм. Това, което аз лично не разбрах-къде изчезна вирусът, теорията беше, че лятото няма да намалее разпостранението, а реално според отчетите сега вирус почти няма.
Безгрешни хора няма. Ние не сме безгрешни, ти също не си.

Какво общо има това с коронавируса?