Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 97543 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #435 -: Февруари 21, 2021, 06:18:07 pm »
Бог е навсякъде, но Абсолютът или Висшия разум е неутрален, надличностен. Няма да вземе лично отношение, да оцени нещо като такова или онакова и да въздаде справедливост, по човешките разбирания, ако на някой примерно са му откраднали кокошката. И да отдаде дължимото на заслужилите. Да накаже провинилите си, за да си научат уроците. Хората приписват на Бог ли ще го наречем, Висш разум, субективните си разбирания и оценки за причинно-следствени връзки. От гледна точка на собствения си егоцентризъм. Толкова са важни, че им се полага примерно награда. И многовековна разбира се кармична връзка.  ;D

« Последна редакция: Февруари 21, 2021, 06:34:02 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7419
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #436 -: Февруари 21, 2021, 06:35:02 pm »
Изпитанията и страданието са част от Пътя и никой не обещава на човек безпроблемен живот.

А това с вируса за мен лично не е нещо необяснимо. Без значение дали е естествен или изкуствено създаден. Това е ефектът на причинно-следствената връзка и кармата.

Рудолф Щайнер го е казал добре - пролятата кръв на животните се връща към човечеството под формата на вируси и паразити. Малко ли животни се избиха през последните години - птици, свине, овце...? Малко ли животни губят живота си покрай суетата на хората - мигли от норки, естествени кожи, опити и какво ли не...

"Гравитацията обяснява движенията на планетите, но тя не може да обясни кой е задвижил планетите. Господ управлява всички неща и знае всичко, което е или може да бъде направено." - Нютон

Бог не е нещо, Той е всичко. Бог не е някъде, Той е навсякъде!

Това е моето разбиране и никого не обвързвам с него.
Романтика,разбира се,че това е твоето си разбиране.В почти всеки твой пост акцентираш на това и ми стана интересно.Свързвам го с планети в 1ви дом,които насочват към себе си.Ето и аз ,имам Луна в 1 ви-нужда да пиша с някой/някъде,да комуникирам,нужда да бъда забелязана с нещо. ;)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7419
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #437 -: Февруари 21, 2021, 06:40:20 pm »


Всички говорят и се интересуват от пари, само някои си го признават, други имат някаква изкривена представа, че да се говори за пари е нещо лошо. Един вид, че за да си добър човек е в противоречие с това, че имаш и съвсем материални интереси.
Въпреки технологичния напредък, човешките страсти и вълнения, са едни и същи и отколе и понастоящем.
Уран няма да се съгласи. Когато стане световната диктатура, няма да има пари и частен бизнес. Само онзи 1% милиардери ще имат всичко. Тогава всички, които са разчитали на парите си,ще преживеят криза на вярата. Интересно, в какво ще вярват тогава.
В какво ще вярват според теб?Ти на какво разчиташ,на парите си ,или караш само на вяра,пост и молитви?Не разбирам точно какво искаш да кажеш.Ние имаме малък семеен бизнес и разчитаме само на себе си и ръцете си.

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #438 -: Февруари 21, 2021, 06:53:52 pm »


Всички говорят и се интересуват от пари, само някои си го признават, други имат някаква изкривена представа, че да се говори за пари е нещо лошо. Един вид, че за да си добър човек е в противоречие с това, че имаш и съвсем материални интереси.
Въпреки технологичния напредък, човешките страсти и вълнения, са едни и същи и отколе и понастоящем.
Уран няма да се съгласи. Когато стане световната диктатура, няма да има пари и частен бизнес. Само онзи 1% милиардери ще имат всичко. Тогава всички, които са разчитали на парите си,ще преживеят криза на вярата. Интересно, в какво ще вярват тогава.
В какво ще вярват според теб?Ти на какво разчиташ,на парите си ,или караш само на вяра,пост и молитви?Не разбирам точно какво искаш да кажеш.Ние имаме малък семеен бизнес и разчитаме само на себе си и ръцете си.
Аз не вярвам в този свят и в някакви измислени богове. Вярвам че всичко е Абсолюта, а света какъвто е, е илюзия. Дори и ние сме илюзия. Въпросът беше за тези, които вярват в нещо от този свят - пари или религия, или нещо друго.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1885
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #439 -: Февруари 21, 2021, 07:22:44 pm »
Романтика,разбира се,че това е твоето си разбиране.В почти всеки твой пост акцентираш на това и ми стана интересно.Свързвам го с планети в 1ви дом,които насочват към себе си.Ето и аз ,имам Луна в 1 ви-нужда да пиша с някой/някъде,да комуникирам,нужда да бъда забелязана с нещо. ;)

Да, пиша го, защото много често се случва някой да извади дума от контекста и да започне да преиначава това, което съм написала.

Аз съм това, което съм и не изпитвам необходимост да пиша, да се показвам, да принадлежа към група и сляпо да я следвам, за да се харесам или да бъда забелязана. Нямам нужда от виртуални аплодисменти и лайкове, и има известна самодостатъчност в мен. Който иска да харесва разсъжденията ми, който не иска да не ги харесва. Пиша рядко и ако наистина преценя, че искам да го направя.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #440 -: Февруари 21, 2021, 10:18:40 pm »
Романтика,разбира се,че това е твоето си разбиране.В почти всеки твой пост акцентираш на това и ми стана интересно.Свързвам го с планети в 1ви дом,които насочват към себе си
екзалтирано Слънце точен съвпад с Юпитер в 1д. :) Луната и Мерка на АС в Рибки- все пак го прави по един мек и деликатен начин, а не с рогата напред, като моята седмодомна овча Луна съвпад с Юпи  :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #441 -: Февруари 22, 2021, 10:25:36 am »
По-скоро ми изглежда като вид застраховка от влизане в по-нататъшни полемики, евентуално провокирани от нейното мнение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12571
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #442 -: Февруари 22, 2021, 10:44:29 am »
"Това е моето..." не е по акцент 1-ви дом. Но "Аз съм това ..." вече е .
Всеки аспект Слънце- Юпитер, заявява лична идеология, налага същата, ако Слънце и/или Юпитер имат отношение към 9-ти дом или попадат там. Ъглов Юпитер много ярко, категорично, налага своята истина или Истината, без право на обсъждане.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #443 -: Февруари 22, 2021, 11:06:30 pm »
Относно парите, като малък съм живял доста в мизерия и сме мръзнали много през зимата. Освен това, дори не можех да си позволя да си лекувам и зъбите, та сега е нормално да се стремя да имаме пари, за да не преживяваме това отново.
Относно децата, показах ви дори и статии, в които е казано, че не са преносители. Но дори и да бяха, тяхното здраве, физическо и психическо, трябва да бъде на първо място, и тяхното развитие не трябва да бъде възспирано, нито да им се вменява вина, че са "опасни". Не забравяйте, че тези деца ще пораснат и ще разчитате на тях. Бихте ли желали те да ви третират по същия начин?
А всички тези, които подкрепят тази "пандемия" и всичко около нея, имат заслуга за хората, останали без работа и доходи. Те сигурно някои са си представяли в началото, че от вируса хората направо умират по улиците, падат едва ли не като круши.
« Последна редакция: Февруари 22, 2021, 11:08:17 pm от Veselin »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #444 -: Февруари 22, 2021, 11:19:12 pm »
"Това е моето..." не е по акцент 1-ви дом. Но "Аз съм това ..." вече е .
Всеки аспект Слънце- Юпитер, заявява лична идеология, налага същата, ако Слънце и/или Юпитер имат отношение към 9-ти дом или попадат там. Ъглов Юпитер много ярко, категорично, налага своята истина или Истината, без право на обсъждане.  :)
Това все едно е писано за мен.
Обаче няма как да си налагам истината, защото “ истината е някъде там”, но кръвта ми кипва, като хора, невиждащи по - далеч от носа си и не напускали града си почнат да ми повтарят нещо като развален грамофон.
Кой им вменява вина на тия деца, Веско? Очевадно е , че скоро не си общувал с такива и си далеч от психиката и поведението на днешните деца, те нямат нищо общо с твоето и моето поколение.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1199
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #445 -: Февруари 23, 2021, 05:23:12 am »
Веселин, стискам ти ръката за този коментар, последният, за наследството, което сами си оставяме в тези модерни времена.
И ще направя една препратка към Стар от постовете й за материалното и може би антибожественото, защото много ме изненадаха, предвид, че тя е страхотен астролог, при това с изключителни попадения. Да говорим, че есенциално всички сме материални и ползваме Бог само за поза, при това в астрологичен форум, е меко казано странно. На нашето астрологично небе има 12 дома и не случайно. Не, че всички не обичаме парите. Но това е все едно и също да кажем, че всички сме любовчии и обичаме любовта. Или децата. Или кариерата. Или гримчета и чантички Ами не, на някои не са ни важни. От сърце не са ни важни. Важно ни е къде ни е сърцето, Слънцето. А обичането е по Венера, която само условно е по 2 дом и Телец. И тук не абсолютизирам. Принципно си мислим, че има общочовешки идеали, ама те са онези 12 идеала и не тежат еднакво за индивида. Но не само, защото гроздето е кисело.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7419
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #446 -: Февруари 23, 2021, 06:51:13 am »
"Това е моето..." не е по акцент 1-ви дом. Но "Аз съм това ..." вече е .
Всеки аспект Слънце- Юпитер, заявява лична идеология, налага същата, ако Слънце и/или Юпитер имат отношение към 9-ти дом или попадат там. Ъглов Юпитер много ярко, категорично, налага своята истина или Истината, без право на обсъждане.  :)
Това все едно е писано за мен.
Обаче няма как да си налагам истината, защото “ истината е някъде там”, но кръвта ми кипва, като хора, невиждащи по - далеч от носа си и не напускали града си почнат да ми повтарят нещо като развален грамофон.
Кой им вменява вина на тия деца, Веско? Очевадно е , че скоро не си общувал с такива и си далеч от психиката и поведението на днешните деца, те нямат нищо общо с твоето и моето поколение.
Корея,мисля Веселин е с ъглов Юпитер,не ти.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #447 -: Февруари 23, 2021, 08:55:14 am »
При мен Юпитер е високопоставен в десети дом в Стрелец в съвпад с Уран на медиум цели, който е управител на асцендента.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7419
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #448 -: Февруари 23, 2021, 10:02:28 am »
При мен Юпитер е високопоставен в десети дом в Стрелец в съвпад с Уран на медиум цели, който е управител на асцендента.
Да, ъглов е значи. Дневно раждане си, нали?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #449 -: Февруари 23, 2021, 10:21:14 am »
Люба, аз поначало съм атеист. Не вярвам в религиозния облик на Бог. А в Бог като Висша Разум, Висш порядък. И астрологията за мен е философия за механизмите, по които функционира този висш порядък. Не получавам факсове от космоса, звездите не ми шепнат на ушенце, нямам трето око. Просто правя интуитивен анализ и синтез.
Знам на практика, от опит, че в живота нищо не се дава по човешките представи, оценки за заслуги. Доста време ми трябваше да го приема. Реално няма никакво значение, в името на причинно-следствените връзки какво правиш, какъв си като човек, за това което получаваш. Тъй като вярвам само на това, което е обосновано, може да се докаже, нямам никакви аргументи в полза на идеята, че намеренията и действията ми, които са един вид вече проявена Божествена воля,  са в състояние да си самоповлияят да излезе от вече зададено русло. Следователно няма основания и в една по-глобална перспектива, да смятам, че Абсолютът се води по нещо друго освен по себе си, има неутрално отношение. Не се води по човешките оценки, размисли, страсти, вълнения и определения, въпреки че човекът му делегира собствените си човешки разбирания за правилно и неправилно, истини за причинно-следствени връзки и поставянето в някакви категории.

Демонстративното поведение на вездесъщ, всеразбиращ Гуру, идеал винаги буди в мен съмнение. Духовността се превърна в бизнес, в който всякакви знайни и незнайни просвещават простолюдието. В астрологията също не са изключение астролози, които смятат, че едва ли не са рупори на Бога.
Какво разбирате под духовен ? Духовен е всеки от нас. В зависимост от духовната си мотивация - слънчевия си знак. Аз със сигурност не съм Слънце да огрея навсякъде, а го правя през призмата на духовната мотивация на слънчевия си знак - Телец. А той по клише не се води за много духовен.  ;D
« Последна редакция: Февруари 23, 2021, 10:26:49 am от starinthenightsky »