Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 97661 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #645 -: Март 21, 2021, 11:59:02 am »
akruks, твоята истина не е моята истина.  :)
Намирам приведения пример с Бил Гейтс за неубедителен. Интересното е, че когато става въпрос за финанси и здраве, масово го повтарят като мантра.
К’во речи?  :D
Стигнах до Бил Гейтс и спрях да чета по-надолу  ::) Бил Гейтс си е жив и здрав, чипирна с ваксини и облъчва с 5G, явно е подействало  ;D
Стив Джобс съм дала за пример, прочети ми отново коментара, внимателно  :-X

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #646 -: Март 21, 2021, 12:33:47 pm »
К’во речи?  :D
Стигнах до Бил Гейтс и спрях да чета по-надолу  ::) Бил Гейтс си е жив и здрав, чипирна с ваксини и облъчва с 5G, явно е подействало  ;D
Стив Джобс съм дала за пример, прочети ми отново коментара, внимателно  :-X
Знам, че е в цветущо здраве. Ти и това хората да грешат, не приемаш, всичко винаги се обръща в подигравка. :) Добре поне, че правописът ми е перфектен и там копче не можеш да ми кажеш.  ;D Не страдам от мания за безпогрешност всъщност, та да си вържа черно, понеже някой ще ми посочи неправилното име в поста или понеже няма да го доизчете. Уверявам те, че знам кой кой е и чудесно те разбрах кого визираш. Даже няма да го редактирам, нека отдалеч ми личи чипът :D
Изразих мнение някакво и не търся полемика, намирам го за детско.
Светът е шарен и в този смисъл разлики между нас бол - в мислене, във вярвания, в степента на емоционалност, в степента на егоцентричност...
''Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" -  Уолтър Липман
« Последна редакция: Март 21, 2021, 02:19:02 pm от guapa79 »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #647 -: Март 21, 2021, 02:54:11 pm »
Грешката не променя смисъла, но пък грешките може да се използват като аргумент, когато нямаш друг. Или просто акрукс симпатизира на падишаха.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #648 -: Март 21, 2021, 03:31:37 pm »
Грешката не променя смисъла, но пък грешките може да се използват като аргумент, когато нямаш друг. Или просто акрукс симпатизира на падишаха.
+1

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1200
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #649 -: Март 21, 2021, 04:14:36 pm »
Абе тия хора що не умират...
Не, че нещо, Били е на 60 и малко, но цъфти, а разни Сороси, Бъфет, Рокфелер, Кралицата и пр., аз бях малка и те бяха такива, аз остаря, те не са мръднали.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #650 -: Март 21, 2021, 05:01:04 pm »
Грешката не променя смисъла, но пък грешките може да се използват като аргумент, когато нямаш друг. Или просто акрукс симпатизира на падишаха.
ами просто акрукс живее в Мадрид, а миналата година 6м в София и 6м в Мадрид, мога да направя съпоставка къде, какво и как, така че да не намирам виновен за всичко един човек, в случая “падишахът”, още повече погребахме приятел в Мадрид, от ковид 19 почина, колкото и са не ви се вярва, това е моята истина.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #651 -: Март 21, 2021, 05:19:46 pm »
ами просто акрукс живее в Мадрид, а миналата година 6м в София и 6м в Мадрид, мога да направя съпоставка къде, какво и как, така че да не намирам виновен за всичко един човек, в случая “падишахът”, още повече погребахме приятел в Мадрид, от ковид 19 почина, колкото и са не ви се вярва, това е моята истина.
Разбирам те, но аз лично никъде не съм казала, че вирус няма или пък че той е безобиден, за да бъда обявена за ''неверник"  ::) Даже се пазя изключително много и съм си ограничила контактите максимално, за да не заразя някого, ако на мен ми се случи да се разболея. Правя го, понеже имам съзнание за това, а тези, които го нямат, локдаун не ги спира, но пък локдаун превръща хора в клети мизерници. Не одобрявам една политика, която не разбирам и която не е социално ориентирана. Намирам я за неадекватна и граничеща с геноцид.
И аз имам приятели в Испания, и роднини имам там, местни, не емигранти, и знам как стоят нещата, какви са мерките, но и какви са помощите. Последните при нас тотално липсват, там е един от проблемите - че в една Испания примерно при подобен развой компенсации получават дори хора, които не са с испанско гражданство, а временно пребиваващи на територията на страната хора, загубили работа. Тук държавата се оказва мащеха за собственото си население. Смятам, че има разлика и то съществена.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #652 -: Март 21, 2021, 05:44:56 pm »
Как е в Мадрид, Лондон... няма значение за това кой как тук ще реши да си организира локдауните в близост до изборите. Няма никаква логика да отваряш, ако предварително си наясно с резултата. Въпросът не в това някой да е виновен, а че изглежда така, все едно се използва ситуацията в името на някакви политически интереси.
« Последна редакция: Март 21, 2021, 05:53:12 pm от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #653 -: Март 21, 2021, 05:48:35 pm »
Някакъв страничен човек без особени скрупули си дава за право да обявява здравословното състояние на друг във фейсбук ... и журналистите масово препечатват информацията.  :o

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #654 -: Март 21, 2021, 09:31:53 pm »
Весо, за теб всичко е тъпо и скучно, като ти предложат нещо ново да опиташ и да се увериш.
И аз постоянно слушам за затваряне заради изборите, все едно Европа е затворена, защото навсякъде има избори.
На никой не му се иска и е ясно, че няма да са десет дни.
Аз отново няма да гласувам, нищо ново на хоризонта, което да си заслужава да отида. Който и да дойде, така сме затънали, че няма да има скоро оправия.

Корея, защо няма да гласуваш? Този глас така или иначе отива при някой, а има възможност да не гласуваш за никоя партия. Това е твоя глас и не може да бъде използван. Аз ще гласувам електронно.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #655 -: Март 21, 2021, 09:41:58 pm »
Как е в Мадрид, Лондон... няма значение за това кой как тук ще реши да си организира локдауните в близост до изборите. Няма никаква логика да отваряш, ако предварително си наясно с резултата. Въпросът не в това някой да е виновен, а че изглежда така, все едно се използва ситуацията в името на някакви политически интереси.
Използва се ситуацията, разбира се , но не от когото си мислите, за него остават само негативите от цялата тази, неудобна за всички ни, ситуация. Няма логика никъде- миналото лято започнаха да отварят поетапно това-онова в областта Мадрид, като се върнах октомври и всички населени места в областта бяха затворени и все още са затворени- могат да ги напускат само работещи в Мадрид- град, с разрешително. Мъжът ми е заварил една сутрин в апартамента, където е отишъл по работа, строителите-латиноамериканци, спали в апартамента, понеже не могат до пътуват до затвореното градче/селище или каквото е там, но не е квартал както много българи си мислят, че живеят в квартал на Мадрид, пък то села и градчета на повече от 200км., пътува се с влак или междуградски автобус и се водят Комунидад/област Мадрид.
Лондон- загуби си работата мой приятел, никой не го е компенсирал, пренасочил се е на друга работа- обгрижва болен мъж от деменция и живее при него, но продължава да плаща 450£ наем за една стая, където му е техниката- беше моден фотограф.
Помощи- никой не ни е дал нищо, нито на мен, нито на мъжа ми, нито на дъщеря ми, на която отложиха с година докторантурата, нито кръстниците ни, които имат дете в 1-ви клас, нито на многото техни приятели. На близка в Германия също нищо не дадоха като си загуби работата, нито на нейния, който е немец и е социален работник- нищичко отникъде никой не е взел и се дразня на наши сънародници, които пишат лъжи в сайтове за фалшиви новини, а оттам се прехвърлят във Фейсбук. Но пък при нас година не се свалят маските, дори във входа на блока с маска задължително, иначе 300€ глоба; басейна до нас затворен цяла година, а ходех всяка петъчна вечер да плувам преди, фитнеса на дъщерята ту работи, ту го затварят, парковете също- беше истинско събитие като отвориха парка и разрешиха само на бегачите да го ползват при определени условия. Глобите са солени, полицаите не си поплюват, нямат нищо общо с нашите, които септември ги палиха и заливаха с яйца, тук стрелят от хеликоптери като има нерегламентиран митинг, а последната година регламентиран няма, дори за Нова година беше забранено по къщите да се събират повече от 6 души в семействата. А, и вечерен час си имаме, след 22ч., ако си на улицата- глоба.
« Последна редакция: Март 22, 2021, 01:59:12 am от akruks »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #656 -: Март 22, 2021, 12:07:01 am »
Това, което споделя Акрукс , дано убеди някого, че не Бойко е виновен.
Да, хората станаха марионетки, но не Бойко е кукловод, а някой много по- властващ и той е подизпълнител.
Гледам и моите колежки все коментират , че всичко било заради изборите, ни вечерен час или излизане с смс имаме, ни кой знае колко стриктни мерки .
И да кажа- не съм на Бойкова страна и никога не съм гласувала за него, просто той е между чука и наковалнята.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #657 -: Март 22, 2021, 12:29:17 am »
Отскоро се успокоих като осъзнах, че всичко идва от небето, а хората сме просто канализатори на енергията. От астрологична гледна точка виновни за ситуацията... няма, виновен може да се нарече човек, който изпусне възможността да направи малкото добро на което е способна личната му воля.
« Последна редакция: Март 22, 2021, 12:40:40 am от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1200
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #658 -: Март 22, 2021, 03:00:44 am »
Маймунка365, как ще гласуваш електронно, имаш предвид машинно ли?
Бойко е виновен дотолкова, доколкото би бил виновен управителят на вашия ресторант, който сте назначили и той не е управлявал с грижата на добър стопанин. Затова е виновен. Дали е марионетка, дали звездите му го говорят или друго, са подробности, които не го оневиняват. Всеки, който не си върши работата съвестно проявява трудово виновно поведение. Може да си учител, който претупва онлайна, може да си готвач, който поднася юфка, но цака и разхищава като за паста с трюфели, все си виновен. А дали има по-виновен, е друг въпрос, който не смъква твоята вина.
Аз ще гласувам за първи път от времето на ндсв, някъде 2005 май, дали не бяха и местни избори... Не помня, но беше преди Бойко. Бреее, то някакъв транзит ще да ме е ударил хахаххахаха

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #659 -: Март 22, 2021, 07:22:16 am »
Акрукс, имате ли възможност да работите, или поне някои от Вас, за да си изкарвате по някакъв начин прехраната и да си плащате комунално-битовите разходи ? Понеже стана въпрос в някоя от темите за парфюмерийната промишленост, с каква разменна монета си купуваш парфюмите ? Или са взели да ги дават безплатно по онлайн магазините ? Предполага се, че компенсации се дават на хора, които заради рестрикциите и естеството на тяхната професия, не могат дали частично или изцяло да упражняват своето професионално занимание. В случай, че никой от Вас не работи и си стоите вкъщи, а има строги мерки, които спазвате и никой и нищо в Испания не Ви компенсира, на какво живеете - на фотосинтеза цяла година, в държава предполагам с по-висок стандарт от България. Някой Ви е опростил комунално-битовите разходи и наема ? И в магазина Ви записват в едно тефтерче, когато имате пари след време ще ги платите ?
« Последна редакция: Март 22, 2021, 08:07:10 am от starinthenightsky »