Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 129582 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #660 -: Март 22, 2021, 08:12:31 am »
АлфаТаури, човек не може да надскочи фабричните си настройки, космическо ДНК, които можем да видим засяти на небесната нива. Реално обаче в небесната нива нищо не е засято. Звездите не ни влияят. Не са първопричина. Звездите са част от нас и ние сме част от звездите. Реалността не е линейна, а пространствено-многопластова. Синхроничността е нейната допирателна точка.
Тези фабрични настойки не са нито добри, нито лоши - това са субективни оценки на човешкия ум. Светът не е черно-бял, има много цветове, комбинации от цветове, с много нюанси. На никой нищо човешко не му е чуждо. Всеки може да бъде както добър, така и лош.

И йерархично астрологично наталната карта на този, който управлява дадена държава е много по-важна, от тази на всеки друг, защото решенията и изборите му рефлектират на съдбите на по-голям брой хора.
« Последна редакция: Март 22, 2021, 08:33:56 am от starinthenightsky »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #661 -: Март 22, 2021, 10:50:14 am »
Забелязвам, че тези, които смятат, че трябва да има пълно затваряне, или са бизнеси, които са затворени за разлика от други, или са хора, които си получават доходи от някъде и не ги е грижа за другите, които няма откъде да имат, или са пенсионери, които се получават сигурна пенсийка.
Докторите в момента постоянно хленчат, обаче след време, когато хората масово обеднеят, пак ще са недоволни, защото няма да има кой да идва при тях и да им дава пари, а и те също не живеят на фотосинтеза.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #662 -: Март 22, 2021, 10:59:51 am »
Акрукс, имате ли възможност да работите, или поне някои от Вас, за да си изкарвате по някакъв начин прехраната и да си плащате комунално-битовите разходи ? Понеже стана въпрос в някоя от темите за парфюмерийната промишленост, с каква разменна монета си купуваш парфюмите ? Или са взели да ги дават безплатно по онлайн магазините ? Предполага се, че компенсации се дават на хора, които заради рестрикциите и естеството на тяхната професия
Боже, до парфюмите ми ли опря- купила съм на оферта парфюм и дезодорант в dm, Ринг Молл, като пазарувах памперси за внука, нямам думи...  :o
На първия локдаун никой не работеше, защото всички и всичко беше затворено, военни пазеха улиците, лекари и медицински персонал спяха по няколко часа в болниците. Транспортът беше спрян, това го пропуснах, понеже на 10 март кацнах в София за рождения ден на внука, с намерение след седмица да се върна, бях записана в езиковата школа за емигранти, документ за постоянно пребиваване получих януари, другите нужни документи февруари.
Мъжът ми, като всички останали, не ходеше на работа- пуснаха ги от неговата фирма в платен отпуск, който тук се ползва през август и остана без нито един ден, после през август работи в жегата 50градуса на покрива на катедралата, найс, а?
Дъщеря ми още следва, както писах, отложиха ѝ докторантурата с година.
За всички останали, които споменах, останаха без работа и доходи, чак от септември започнаха да работят и те си знаят как се оправят. Има публична информация колко пари се отпуснаха, разпределени по области, да Мадрид пишеше, че ще бъдат подпомогнати 5 хиляди семейства, крайно нуждаещи с поне 2 деца ученици. От моите познати семейства никой не се добра до помощ- дори не можеше да се кандидатства, онлайн системата на социално подпомагане отхвърля достъпа до нея, а на живо не работят от година. И тези 5 хиляди семейства са капка в морето, при положение, че Мадрид е 8 милиона, по-голям от една България.
Приятелката ми в Германия изразходи заделените си пари от работа през последните 5г, сега е на разноските на нейния приятел, с когото живее.
И след като те запознах с подробности, твърде лични, би ли ме осветила кой пита- някак не е хубаво едната страна да е открита и честна, а от другата страна анонимни присмехулници, хейтъри и всякакви лица, скрити зад един никнейм...
Мишки!
Вчера почина от усложнения, следствие ковид, председателят на творческото сдружение, в което членувам- един изключителен човек, творец и приятел, помагал на мнозина през годините назад, морална опора да мен и много други. Царство му небесно!

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #663 -: Март 22, 2021, 11:42:56 am »
Звездите са част от нас и ние сме част от звездите. Реалността не е линейна, а пространствено-многопластова. Синхроничността е нейната допирателна точка.
Относно това съм си мислил, променяме ли посоката на звездите с промяната на решенията и действията ни - нали е двупосочно. Като се има в предвид колко са много и колко стабилни орбити имат предполагам, че и ние влиям тях, както и те на нас, но с една микро прашинка. Тоест че нашата воля ако промени 0.0000000001 от нещо е нищо, но факта че сме свързани с толкова милиарди(или повече) звезди означава че съвкупно тази малка наша частичка умножена по броя им дава по-завършено число => ние влияем много но не на конкретна планета/слънце, а на всичко по мнооооого мнн малко. Това ми е теорията, и можем да изменим малка част от пътя си, микроскопична за нас но пре-достатъчна за космоса.
What you know about rolling down in the deep?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #664 -: Март 22, 2021, 11:49:59 am »
Акрукс, не за да ми разясняваш личният ти живот, ти зададох тези въпроси. Приеми ги като риторични, защото ти в предните си коментари отричаше важността на парите. На какъв акъл ще си в двата случая спрямо ситуацията, когато все пак имаш някакъв доход и когато нямаш никакъв.
« Последна редакция: Март 22, 2021, 12:41:23 pm от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #665 -: Март 22, 2021, 12:35:33 pm »
Звездите са част от нас и ние сме част от звездите. Реалността не е линейна, а пространствено-многопластова. Синхроничността е нейната допирателна точка.
Относно това съм си мислил, променяме ли посоката на звездите с промяната на решенията и действията ни - нали е двупосочно. Като се има в предвид колко са много и колко стабилни орбити имат предполагам, че и ние влиям тях, както и те на нас, но с една микро прашинка. Тоест че нашата воля ако промени 0.0000000001 от нещо е нищо, но факта че сме свързани с толкова милиарди(или повече) звезди означава че съвкупно тази малка наша частичка умножена по броя им дава по-завършено число => ние влияем много но не на конкретна планета/слънце, а на всичко по мнооооого мнн малко. Това ми е теорията, и можем да изменим малка част от пътя си, микроскопична за нас но пре-достатъчна за космоса.
За звездите не знам, но можем да повлияем на живота на други хора. По някакъв начин. Дори да сме капка, в рамките на глобалното, когато има резонанс с други капки, да сътворим океан.


В бг мама в темата за Забраненото шоу на Рачков, една потребител сподели следното:
Цитат
Веско Маринов си го пускам когато работя вечер късно и искам музика, която хем да разведрява обстановката, хем да не ме разсеийва. Друг не съм намерил, който да пасва. Има три концерта на youtube, които съм ги слушал безброй пъти. Трябва да му пиша някой път да му кажа какви приноси има към науката
« Последна редакция: Март 22, 2021, 12:52:02 pm от starinthenightsky »

0zz

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #666 -: Март 22, 2021, 12:55:18 pm »
Foodpanda ми спасиха живота. За да не се разболея от ковид, ще си поръчвам от Кауфланд доставка до дома. Това ми е сбъднато желание. Баба вече няма да ме кара да ходя до магазина за промоциите.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #667 -: Март 22, 2021, 03:58:22 pm »
Маймунка365, как ще гласуваш електронно, имаш предвид машинно ли?

Не, от вкъщи, но проверих и няма такава опция, което е безумие.

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2021/01/13/4163095_koi_se_strahuva_ot_distancionno_glasuvane/
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #668 -: Март 22, 2021, 07:21:11 pm »
Акрукс, не за да ми разясняваш личният ти живот, ти зададох тези въпроси. Приеми ги като риторични, защото ти в предните си коментари отричаше важността на парите. На какъв акъл ще си в двата случая спрямо ситуацията, когато все пак имаш някакъв доход и когато нямаш никакъв.
не отричам важността на парите в никакъв случай, не преиначавай написаното, което беше в друга насока, че “плачат и богатите” и реално с пари не може да си купиш здраве, дори да си мега богата! Може обаче да си подсигуриш по-добър стандарт на живот, но и това не е константа- дядо ми е дошъл гол и бос в бг, чиракувал е две години в столицата, после някакъв далечен негов роднина е починал и е наследил неговата фурна, по-точно инвентара, тъй като е била в помещение под наем. Успял е да разплати натрупаните дългове, да стигне до там 12 баничари да работят при него, да купи двор и къща, да подпомогне изграждането на първия стадион със закрити съблекални и душове, а накрая идват комунистите и му отнемат всичко, постигнато с труд и лишения

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2115
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #669 -: Март 23, 2021, 01:32:13 am »
Забелязвам, че тези, които смятат, че трябва да има пълно затваряне, или са бизнеси, които са затворени за разлика от други, или са хора, които си получават доходи от някъде и не ги е грижа за другите, които няма откъде да имат, или са пенсионери, които се получават сигурна пенсийка.
Докторите в момента постоянно хленчат, обаче след време, когато хората масово обеднеят, пак ще са недоволни, защото няма да има кой да идва при тях и да им дава пари, а и те също не живеят на фотосинтеза.
Пак с великите умозаключения на Весо!
Ти сега за пълно затваряне или отваряне си? Или чакаш отзиви от ваксинирани още?
Докторите хленчат, защото всеки ден спасяват животи с риск за собствените им, ти хленчиш, че някой пенсионер те доближава и не спазва дистанция.
РАботи , и ти ще получиш сигурна пенсийка един ден, тези хора не ги получават даром сега.
А относно ония, дето получават отнякъде , си чул приказката, че за да получиш, трябва да дадеш.
Почвай да даваш и ще видиш как ще получаваш.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #670 -: Март 23, 2021, 06:35:21 am »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #671 -: Март 23, 2021, 08:28:40 am »
Пак с великите умозаключения на Весо!
Ти сега за пълно затваряне или отваряне си? Или чакаш отзиви от ваксинирани още?
Докторите хленчат, защото всеки ден спасяват животи с риск за собствените им, ти хленчиш, че някой пенсионер те доближава и не спазва дистанция.
РАботи , и ти ще получиш сигурна пенсийка един ден, тези хора не ги получават даром сега.
А относно ония, дето получават отнякъде , си чул приказката, че за да получиш, трябва да дадеш.
Почвай да даваш и ще видиш как ще получаваш.
Отново с великите самозаключения на Корея!
Продължаваш да ме нападаш и да ми опонираш, само защото преди те бях критикувал затова, че отиде болна на работа и зарази доста хора, въпреки че в същото време си противоречеше и казваше, че си готова да спазваш мерките.
Няма да казвам повече! А и никого не го интересува на кого и какво давам, а и даването не е въпрос на публичност. Само преценям кой  заслужава и има нужда от помощ и когато мога, съм помагал, но това не значи че трябва да развявам байряка по форумите и да казвам.
Повече въобще няма да се занимавам да ти отговарям и да си губя времето.
За себе си бих се радвал, ако въобще не доживея времето за пенсия, и това си е само мое решение.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2115
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #672 -: Март 23, 2021, 09:05:47 am »
Весо, Весо, жал ми е за такова закостеняло мислене в 21-ви век!
За твое нещастие, никого не заразих , ни колега, ни дете, но бих се радвала, ако ти бях предала малко коронки на теб!😂
Ти критикуваш всичко и всеки, ама го правиш по толкова смешен начин, в който прозира страха за собствената кожа, неудовлетвореността от живота ти и най- вече скъперничеството.
Не знам как не се усещаш.
Затова си  смел само във форума! Където ти стиска да противоречиш , хленчиш и даваш акъли. Едва ли в реалността някой зачита гласа ти.
Ти за себе си не даваш и се стискаш- стоиш на студено, пестиш нет, правиш тънки сметки, представям си колко щедър си за друг.
Жалко, че живееш такъв живот- в сметкаджийство и страх да се не минеш- я с пари, я с ваксина.
Теб те критикувам отдавна, бъди честен поне .
« Последна редакция: Март 23, 2021, 09:09:15 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1224
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #673 -: Март 23, 2021, 09:13:05 am »
Теб те критикувам отдавна, бъди честен поне .

Да, има някаква патология на преследване на всеки негов коментар, веднага дуплика. Но забава да има.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #674 -: Март 23, 2021, 10:13:57 am »
Смешно, е че мислиш така, защото нито стоим на студено, нито гладни, нито пък не смея нещо да си позволя, и не само за себе си, но е нормално да мислиш по този начин, тъй като в реалността не ме познаваш и сърдиш само за писаниците по форума.  ;D
Не помня дали ме критикуваш отскоро или отдавна и въобще не съм си и правил труда затова.
Ти самата беше казала тогава, че след като ти отиде на работа, три семейства са се заразили, а сега отричаш. Както и да е. Чао и всичко най хубаво ти пожелавам!