Автор Тема: Сребърна вода  (Прочетена 12548 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Сребърна вода
« Отговор #15 -: Юли 08, 2020, 10:05:26 pm »
Бихте ли ме посъветвали, дали закупена от аптеката е безопасна за котка, и ако да имате ли препоръка на коя фирма? Засега ме интересува само за външна промивка, защото ми се струва опасна да му давам за вътрешна употреба.
По-добре се посъветвай с ветеринар!

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Сребърна вода
« Отговор #16 -: Юли 08, 2020, 10:06:57 pm »
Маймунка, аз съм ползвала няколко пъти само тази на Аркол. Капела съм и на котки и на кучета, няма проблем. Единственото, което ме притесняваше, дали е истинска и до колко са й запазени свойствата, тъй като високите концентрации трябва да се съхраняват в стъклени съдове на тъмно. Мисля, че е имало е ефект като съм я давала. За вътрешно е прекалено голяма концентрацията и няма да има ефект мисля. Със сигурност няма да стане нищо фатално. И в очи, и в нос и на рани съм слагала.
Успех ти желая с котана!  :-*
Ако искаш може да ми пишеш на лични.
« Последна редакция: Юли 09, 2020, 01:10:57 pm от irko_birko »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Сребърна вода
« Отговор #17 -: Юли 08, 2020, 10:34:48 pm »
...вероятно действието е същото срещу вируси, но незнам как да го тествам.

Брадавицата е един често срещан вирус. Не че те съветвам, но ако решиш да рискуваш-да си на 100% сигурен, че е точно брадавица, а не нещо друго

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сребърна вода
« Отговор #18 -: Юли 09, 2020, 10:36:44 am »
За свойствата на сребърната вода знам от 7-ми клас, когато учителката ни по физика се подиграваше на поповете, че баламосвали вярващите със светената вода, която всъщност е сребърна- отделят се сребърни йони от потопения сребърен кръст в сребърния казан

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Сребърна вода
« Отговор #19 -: Юли 09, 2020, 12:20:46 pm »
Бихте ли ме посъветвали, дали закупена от аптеката е безопасна за котка, и ако да имате ли препоръка на коя фирма? Засега ме интересува само за външна промивка, защото ми се струва опасна да му давам за вътрешна употреба.

Аз също съм използвала сребърната вода на Аркол, тя е в пластмасово тъмно синьо шишенце.
За всеки случай бъди предпазлива, когато я ползваш върху кожата в комбинация с хомеопатия, защото може да се подтисне процеса и да тръгне в обратна посока - навътре...
На моето кученце изцяло инстинктивно му давах св. вода, четена за здраве със спринцовка.

Как е котката, какво се случва?

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Сребърна вода
« Отговор #20 -: Юли 09, 2020, 01:10:36 pm »

За всеки случай бъди предпазлива, когато я ползваш върху кожата в комбинация с хомеопатия, защото може да се подтисне процеса и да тръгне в обратна посока - навътре...


Ако се взима хомеопатия, не използвай сребърна вода, защото наистина действа така и ще обърка картината на лекарството. Това ми го е казвала хомеопатка. Не е желателно да се подтискат реакциите от лекарството.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Сребърна вода
« Отговор #21 -: Юли 09, 2020, 04:14:34 pm »
Благодаря Ви за всичко!

Утре ще пиша как е, повредих още повече, а не беше толкова зле. Ако доживее ще го заведа сутринта при вета. Днес не е на работа и затова няма как. В целта си да му помогна го влоших.

Построих хорар, който показва че вече е късно за него да се направи каквото и да е. Дано не съм права.
« Последна редакция: Юли 09, 2020, 04:21:45 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Сребърна вода
« Отговор #22 -: Юли 09, 2020, 05:17:35 pm »
Затова е по-добре човек да не действа на своя глава без да се посъветва със специалист!

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Сребърна вода
« Отговор #23 -: Юли 09, 2020, 07:16:23 pm »
Така е Веско! Звънях същата вечер на спешен телефон, но никой не вдигна и след това стана белята. Човек не трябва да действа в пристъп на паника, само вреди носи. Никога няма да си простя това!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Сребърна вода
« Отговор #24 -: Юли 09, 2020, 08:55:35 pm »
И сляпата вяра на специалисти също не е гаранция за успешно справяне...

След като никой не е отговорил явно така е трябвало да се случи.

Ти за животинчето си като родител за него, а Любовта лекува, така че то си има най-ценното лекарство!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Сребърна вода
« Отговор #25 -: Юли 09, 2020, 09:36:51 pm »
И аз моите ,като се болни ги лекувам най-много с любов, неотлъчно съм до тях, за да им помагам. Те се успокояват и търсят закрилата, защото се страхуват в болката си и търсят помощ ,която няма как да изрекат ..Мисля ,че моментите, дните ,нощите, които не съм спала ,а бдяла над тях, като са били болни, са създали най -силната ни връзка и затова, всичките ни кучета си умират от любов по мен  ;)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Сребърна вода
« Отговор #26 -: Юли 09, 2020, 10:39:56 pm »
А едно време исках да ставам ветеринар. Добре че не съм!!!!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Сребърна вода
« Отговор #27 -: Юли 09, 2020, 11:00:07 pm »
А едно време исках да ставам ветеринар. Добре че не съм!!!!
УУУ за това, не знам какво сърце трябва да имаш, та да претръпнеш, аз се съсипвам от тревога със всяка неволя на кучетата ,защото са неми и не могат да се защитят сами -човекът, поне ще опише какво му е.. Но може би, като бръкнеш три пъти в слонски гъз, мечешка трътка и лебедов мозък ще претръпнеш  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Сребърна вода
« Отговор #28 -: Юли 09, 2020, 11:58:56 pm »
Дано да се оправи животинчето!
Извинявам се, че реагирах така по-горе, но се ядосах, когато прочетох какво е станало.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Сребърна вода
« Отговор #29 -: Юли 10, 2020, 12:30:31 am »
Прав си да се ядосваш, аз съм много зле сега ще не мога да се съвзема, защото го обичам толкова много. Накрая ще си прережа вените от мъка. Но няма. Трябва да си понеса последствията и да страдам.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг