Автор Тема: Променят ли се хората с натален съвпад на Слънце и Плутон  (Прочетена 6362 пъти)

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Имате ли някакви впечатления от хора с натален съвпад на Слънце и Плутон ;? Много ми е интересно, защото познавам един такъв човек и ми се струва като "пластелин", влияе се от средата в която се намира.
AP/CU=KR/PO/MC

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Мъжка ли е картата? Бащата обсебващ ли е, военен, покойник?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Имате ли някакви впечатления от хора с натален съвпад на Слънце и Плутон ;? Много ми е интересно, защото познавам един такъв човек и ми се струва като "пластелин", влияе се от средата в която се намира.

м-да,в женска карта слънце-плутон лъв,трон-ексзалтация,отврат,променят ама към лошо,и самата тя с тежък живот,тежък характер и леки отклонения,
но  егоцентризъм,надменост и самочувствие,в пъти над нормата,тежи в присъствие,неприятен манипулатор,но моя плутон на асц. още в началото я игнорира
постоянно е в роля за да постигне своето на всяка цена,драма и трагедия държи на своята истина дори да не е права
 и никога не е виновна,вменява чувство за вина  у околните,когато е разкрита подмолната й дейност,те избягва,
не си  част от плана вече,не си доверен,а истината е ,че не ставаш за жертва,може да те съсипе,ако подадеш и е способна с години
да преследва поставена цел,не се отказва в името на това да се наложи,постоянно е в конфликт дори с кръвни роднини,важното е да има враг,
който да мрази и да унищожава,въвлича и децата си в тези безмислени войни,ако не е център на внимание,едно измислено високо кръвно -пак на фокус
от тия хора,които ако са обкръжението , почва да ти тежи под лъжичката ,да ти горчи в устата и накрая да те тръшне адско главоболия
аз им викам смукачи,паразити и по-далеч от тях,подмазва се на властимащи ,тя е в антуража им,плете интриги,презира своя произход и мачка подобните на нея нисши

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Много благодаря за feedback-а, картата е на жена, двойна дева, живота ѝ е тежък още от малка. Прави ми впечатление, че се влияе от околната среда и се променя, бащата е покойник, не го познавам лично.

"надменост и самочувствие,в пъти над нормата,тежи в присъствие" - създава такова впечатление с начина по който задава въпроси, с определена интонация сякаш хората трябва да ѝ служат.

"и никога не е виновна" - винаги се самообвинява

"държи на своята истина дори да не е права" - това май е така

"да преследва поставена цел,не се отказва в името на това да се наложи" - това липсва, вероятно идва от лъва

"презира своя произход и мачка подобните на нея нисши" - това е интересно, казва, че е различна спрямо своя произход, на по-високо ниво от тях "те са такива и такива"
« Последна редакция: Април 11, 2020, 09:51:13 am от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
този съвпад може да  даде много ,да израснеш духовно ,да надскочиш себе си,като сила и издържливост, но,фокусирани и канализирани в положителна посока
стига човек да отворен  към колосални промени по пътя на смирението и вървейки по него са способни да увличат след себе си много хора с позитивни цели
ако всичко е користно подчинено на личното,не променяш себе си,не се самоконтролираш ,а променяш /подчиняваш околните в своя полза,интерес
 действаш като ракова клетка за общото,за организма и така го погубваш,заедно със себе си

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
този съвпад може да  даде много ,да израснеш духовно ,да надскочиш себе си,като сила и издържливост, но,фокусирани и канализирани в положителна посока
стига човек да отворен  към колосални промени по пътя на смирението и вървейки по него са способни да увличат след себе си много хора с позитивни цели
ако всичко е користно подчинено на личното,не променяш себе си,не се самоконтролираш ,а променяш /подчиняваш околните в своя полза,интерес
 действаш като ракова клетка за общото,за организма и така го погубваш,заедно със себе си

Тоест една голяма константна промяна в определена посока, която се влияе от другите комбинации. Нещо като промяна с голям интензитет, която трае цял живот.
AP/CU=KR/PO/MC

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Стреличка, лъвския съвпад, който си описала защо така ми действа, или я чувствам по-скоро една жена, но с опозиция слънце(водолей) - плутон(лъв)?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
този съвпад може да  даде много ,да израснеш духовно ,да надскочиш себе си,като сила и издържливост, но,фокусирани и канализирани в положителна посока
стига човек да отворен  към колосални промени по пътя на смирението и вървейки по него са способни да увличат след себе си много хора с позитивни цели
ако всичко е користно подчинено на личното,не променяш себе си,не се самоконтролираш ,а променяш /подчиняваш околните в своя полза,интерес
 действаш като ракова клетка за общото,за организма и така го погубваш,заедно със себе си

Тоест една голяма константна промяна в определена посока, която се влияе от другите комбинации. Нещо като промяна с голям интензитет, която трае цял живот.

всичко зависи от нивото и изборите на човек за какво ще използва тази мощна енергия
доколкото си спомням М.Джексън е с такъв съвпад и ентусиазира поколението с плутон-уран в дева с  песните си и лунната походка
могат да оставят следа в историята,каква зависи от посоката,плутон е масите,големи групи хора,слънцето е егото зависи накъде тече тока от теб към масите или обратно
при второто си оставяш месният манипулатор,Сафо дано ме разбра

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Имате ли някакви впечатления от хора с натален съвпад на Слънце и Плутон ;? Много ми е интересно, защото познавам един такъв човек и ми се струва като "пластелин", влияе се от средата в която се намира.
По-долу споменавате, че съвпадът е в дева. Забелязала съм, че тези слънца много често действат като слънчогледи - любезни и отразяващи хора с власт/богатство/авторитет, които могат да им бъдат полезни и изключително груби с тези, които, по тяхно мнение - крайно субективно :),  стоят по-долу от тях.
И, да, и аз съм забелязала говорене с тон, крайно неприемлив и дори смешен за капацитета и възможностите им.
« Последна редакция: Април 11, 2020, 08:28:28 pm от Uran »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
слънце-плутон винаги има крайности като проява,има нараняване,непреодолима болка ,предателство,свързано с  бащината фигура,мъжете в живота в женска карта,дали защото лисва физически или като подкрепа и аторитет или др.крайност властни ,деспотични и налагащи фигури баща-съпруг ,тежката съдба ги укаменява ,ако не се смирят и загубят човешкото си лице или коренно се променят постоянно и за добро,
аз съм с каре слънце-плутон,така,че проявите са подобни,асп.показва различните начини  на въздействие,привличаш такъв типаж или ти самият си такъв
високомерието също е характерно ,свързано с говорене с тон ,всички са ти длъжни да се подчиняват,ако не искат ги подчиняваш с подмолни средства,техните слабости са твоята сила
неслучайно плутон е гилотината,игра с огъня,дава ти сила да си забелявзан с нещо,спрямо другите,дава ти власт над масите,колектива,групата,но зависи как ще използваш тази власт и сила,да не отиде и твоята глава

това много точно го описво асп. слънце-плутон,цитирам Лилие:
"Урокът, който съм научила и ще уча с опозицията си Слънце/Плутон, е да запазя човешко лице дори в недостойна ситуация и сред недостойни хора. "
потвърждавам и за карето,ударите са различни
« Последна редакция: Април 11, 2020, 11:39:16 am от strelicka »

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Който чете английски нека погледне Chirotic Journal, авторът изследва контактите на Плутон.

Те винаги носят компулсивност, зависимост, обсебване. Или човек е тираничен и насилник, или жертва, а животът не е лек.

Стреличка е описала манипулативна токсична личност, отвъд астрологията, това е човек с личностно разстройство. Тези състояния са нелечими.

Плутон добре ги описва - мания за контрол, страх от това да си уязвим. Властолюбие и прикрита много ниска самооценка. Лишение, тежко детство и тн
I deserve the best.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
това съм писала за асп.в друг форум:
"като представител на Слънце каре Плуто на Асц мога да кажа ,че невъзможните от чужда гледна точка неща, са винаги възможни поставени като цел за постигане при човек с тази квадратура и тя му е дадена да отцелява и регенерира при всякакви обстоятелства,като често препятствията,които е необходимо да преодолява се изживяват като безпомощност и безсилие в началото ,но акумулират огромна мощ и сила,която при следващо,подобно изживяване може да си в ролята на помощник на околните, попаднали в сходни на твой вече преживяни опитности , в осъзнаването на тези крайни,гранични и необратими процеси...
карето Плуто-слънце е като удар в стомаха, юмручен, изкарва ти целият въздух,превива те на две и те стяга,бориш се да поемеш първата глътка въздух,без който няма живот,всичко в теб крещи- дишай,дишай и ако в този момент се предадеш,си пътник
но нямаш избор,като бебето ,което се ражда , ти удрят шамар и проплаквайки вдишваш...
от тук нататък страхът умира,осъзнал си какъв е пътя и следващ удар няма да има,ти си  катализатор на необратими болезнени промени за тези,с който съдбата те среща :scorpios:

а жертвата,какво трябва да губиш със смирение,при вас какво се наложи да жертвате

Плуто-Слънце е като нестинарството, веднъж преодолееш ли страха, можеш да
изтърпиш/ издържиш всичко ....
той по-скоро ти мачка егото да те види колко ще издържиш и точно него трябва да жертваш , за да осъзнаеш за какво ти е дадена плутоновата енергия и сила,слънцето осветява критичните сфери в хороскопа, където ще минеш през много изпитания,ще преживееш много промени- безвъзвратни и там личната воля е проявена в това да отцелееш,като колективната воля ще ти помогне само в случай,че се бориш"

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105

Стреличка е описала манипулативна токсична личност, отвъд астрологията, това е човек с личностно разстройство. Тези състояния са нелечими.

Плутон добре ги описва - мания за контрол, страх от това да си уязвим. Властолюбие и прикрита много ниска самооценка. Лишение, тежко детство и тн

не просто токсична,а радиоактивна,колкото си по- близо и по-дълго до подобна личност,толково по-кратък е земният ти път,облъчването е смъртоносно за душата,когато е податлива и уязвима

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Слънце/Плутон-обсебен съм от себе си.


Хората не се променят, а променят отношението си към...-.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Слънце/Плутон-обсебен съм от себе си.


Хората не се променят, а променят отношението си към...-.
Хмм, да, прекалено интензивни лични преживявания, драматични.
AP/CU=KR/PO/MC