Автор Тема: 🔑 КЛЮЧЪТ  (Прочетена 6424 пъти)

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
🔑 КЛЮЧЪТ
« -: Април 20, 2020, 02:20:14 pm »
 :)
« Последна редакция: Май 24, 2020, 01:24:50 am от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #1 -: Април 20, 2020, 02:27:21 pm »

свиди ми се, пазя знанието за себе си, което е грешно.

Да нямаш Юпитер в 3-ти дом или в положителен аспект с Меркурий, че смяташ, че трябва да споделяш знанието с всички?

И как успя да сложиш картинка с ключ до заглавието?


wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #2 -: Април 20, 2020, 02:28:24 pm »

свиди ми се, пазя знанието за себе си, което е грешно.

Да нямаш Юпитер в 3-ти дом или в положителен аспект с Меркурий, че смяташ, че трябва да споделяш знанието с всички?

И как успя да сложиш картинка с ключ до заглавието?

Имам Юпитер в 12ти дом в аспект с Меркурий, който замалко да е изгорен от Слънцето, иконката е emoji.
« Последна редакция: Април 20, 2020, 02:32:33 pm от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #3 -: Април 20, 2020, 02:31:02 pm »

Имам Юпитер в 12ти дом, иконката е emoji. За Меркурий, замалко да е изгорен от Слънцето.

А имаш ли Стрелец в 3-ти дом? Или аспект между Юпитер и Меркурий? Или Меркурий в 9-ти дом?


wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #4 -: Април 20, 2020, 02:34:10 pm »

Имам Юпитер в 12ти дом, иконката е emoji. За Меркурий, замалко да е изгорен от Слънцето.

А имаш ли Стрелец в 3-ти дом? Или аспект между Юпитер и Меркурий? Или Меркурий в 9-ти дом?
да, в 9ти е... правилно ли са описани нещата ;? разбираемо ли е
« Последна редакция: Април 20, 2020, 02:36:52 pm от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #5 -: Април 20, 2020, 04:39:28 pm »

да, в 9ти е... правилно ли са описани нещата ;? разбираемо ли е

Не! Не е разбираемо. Как се изчисляват тези точки?



Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #6 -: Април 20, 2020, 04:45:19 pm »
Ариес точката - нулевия градус на овен ли е?
При изчисляване на средната точка гледаме ли и тази - отсреща?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #7 -: Април 20, 2020, 05:06:36 pm »
Akо средната е в 15-ия градус на риби, примерно, гледаме ли и 15-ия градус на дева?

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #8 -: Април 20, 2020, 05:09:48 pm »
Akо средната е в 15-ия градус на риби, примерно, гледаме ли и 15-ия градус на дева?
Добър въпрос... ако гледаш 15-иия градус на Дева, и на всички останали, това е 12та хармоника(защото 360/12=30). Ако там има обект той ще се активира, но по-слабо.

Идеята с хармониците е следната, ще я нарисувам...

Ако превърнем 3те карти в от окръжности в прави, като конци с точки върху тях:


има леки грешки, но идеята е "навъртането" по 2, 3 или повече пъти.

Основата 360 градуса можем да я "навъртим" върху 180, 120, 90 градуса и т.н. това ни дава поглед отблизо. Това е нещо като zoom, приближение.
« Последна редакция: Април 20, 2020, 05:26:54 pm от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #9 -: Април 21, 2020, 06:58:29 pm »
След този метод ми се иска да обясня как се пресмята наталната поляризация, която надгражда всичко, как се смятат глобалните и локални събития...
AP/CU=KR/PO/MC

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #10 -: Април 21, 2020, 11:47:03 pm »
След този метод ми се иска да обясня как се пресмята наталната поляризация, която надгражда всичко, как се смятат глобалните и локални събития...


А интерпретацията на  планетните комбинации от коя книжка четеш?

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #11 -: Април 21, 2020, 11:57:26 pm »
След този метод ми се иска да обясня как се пресмята наталната поляризация, която надгражда всичко, как се смятат глобалните и локални събития...


А интерпретацията на  планетните комбинации от коя книжка четеш?

От тази книга със заглавие "Rules for planetary-pictures: The astrology of tomorrow":
https://www.amazon.com/Rules-Planetary-Pictures-Astrology-1998-05-04/dp/B01FGJV44A/ref=tmm_pap_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=1587502581&sr=8-1

Понеже книгата е скъпичка има и програма в която са добавени:
http://witte-verlag.com/astrologicpc.html


Неслучайно я е нарекъл "The astrology of tomorrow", защото е осъзнавал, че е въпрос на време кога астролозите ще провярят методите и тълкуванията и ще започнат да ги използват. Тези точки са реални планети и силно синтезирани кълба от енергия, до няколко години ще се открият. Иска ми се да има поне един човек с който да мога да споделям опит, но повечето са като коне с капаци, квадрат, триъгълник и това е.

Полусуми и аспекти са едно и също нещо... Птолемей е описал аспектите преди 1500-2000 години, а в хамбургската школа са го надградили едва преди 100 години, руската "Урания" също е много добра, те са специализирани в соларите и наталните характеристики, трябава да вземем най-хубавото от всичко и да го ползваме...


Тук също ги има, но са ограничени до Плутон:
https://www.book.store.bg/p189162/kombinaciata-na-zvezdnite-vliania-rejnold-ebertin.html

"Комбинацията на звездните влияния" от Рейнолд Ебертин

Основни заслуги има Алфред Вите:


ест. и той е имал учители, и те също... работата е съвместна на много учени през годините
« Последна редакция: Април 22, 2020, 12:13:33 am от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #12 -: Април 22, 2020, 12:09:08 am »
След този метод ми се иска да обясня как се пресмята наталната поляризация, която надгражда всичко, как се смятат глобалните и локални събития...


А интерпретацията на  планетните комбинации от коя книжка четеш?

От тази книга със заглавие "Rules for planetary-pictures: The astrology of tomorrow":
https://www.amazon.com/Rules-Planetary-Pictures-Astrology-1998-05-04/dp/B01FGJV44A/ref=tmm_pap_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=1587502581&sr=8-1

Тук също ги има, но са ограничени до Плутон:
https://www.book.store.bg/p189162/kombinaciata-na-zvezdnite-vliania-rejnold-ebertin.html

"Комбинацията на звездните влияния" от Рейнолд Ебертин

Основни заслуги има Алфред Вите:


ест. и той е имал учители, и те също... работата е съвместна на много учени през годините





Много благодаря,книжката си е голяма  инвестиция...

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #13 -: Април 22, 2020, 12:14:17 am »
Много благодаря,книжката си е голяма  инвестиция...

Добавих линк към програма с безплатна версия, има всички тълкувания:
http://witte-verlag.com/astrologicpc.html

Имам първите статии в които са описани методите и основната идея, смисъла на откритите точки. Когато имам възможност ще дам да преведат всичко за да се ползваме...

Човекът е открил тайната на числата 3, 6 и 9... Същото, което е ползвал и Тесла. В слънчевата ни система това е точката Вулканус (VU), свързал е числа, букви, цветове и звукове! това е уникално, и базирайки се на резултати е открил влиянията, учителят на Вите е бил художник, смесвал е цветовете и е разписвал резултатите, точно както планетите смесват влиянията си.



« Последна редакция: Април 22, 2020, 12:50:40 am от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: 🔑 КЛЮЧЪТ
« Отговор #14 -: Април 22, 2020, 03:11:53 am »
Иска ми се да има поне един човек с който да мога да споделям опит, но повечето са като коне с капаци, квадрат, триъгълник и това е.

Колкото по-тясно специализирано е знанието, толкова по-малко са съмишлениците. Подходът, разбирането на астрологията за всеки може да е различно. Не можеш да налееш това, което е достигнало до твоето съзнание с фунията на други хора. Оксиморон е тясна специализация за ширпотреба. Иначе всички щяха да са разбирачи, специалисти по всичко.