Автор Тема: Впечатляващи детски приказки  (Прочетена 7541 пъти)

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Впечатляващи детски приказки
« -: Април 23, 2020, 03:18:31 pm »
Напишете кои детски приказки, които сте чели като деца или гледали на филм са ви направили най-силно впечателине. Не е нужно да са само такива, които са ви харесали. Може нещо силно да ви е възмутило в приказките. Какво е то? Опишете подробно кое в приказката ви е направило впечатление.

И още един въпрос - какво ви е харесвало да четете или какви филми са ви харесвали като сте били деца?

След като напишете ще ви кажа каква е целта на този въпрос и ще търсим заедно нещата в хороскопите.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #1 -: Април 23, 2020, 03:22:18 pm »
Преди време не беше ли пускала такава тема или е било в другия форум?! ::)

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #2 -: Април 23, 2020, 03:45:16 pm »
"Осморко", но може и да не е приказка. Поне от разпознаваемите.
Иначе - "Дядо и ряпа", "Червената шапчица", по-малко "Котаракът в чизми"

Филми -"Ласи", "Бенджи, Закс и Звездния принц". "Рамбо"(към 7 годишен го гледах), Не знам брои ли се ::)

Успех в анкетата :-*
« Последна редакция: Април 23, 2020, 04:45:07 pm от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #3 -: Април 23, 2020, 04:08:42 pm »
Не казваш какво най-много те е впечатлило по положителен или не начин в тези приказки.

А също, защо са ти харесвали точно тези приказки и филми?


art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #4 -: Април 23, 2020, 04:42:41 pm »
Астрид Линдрен харесвах/м много - Пипи, Братята с лъвски сърца, Емил от Льонеберя...
Алиса и Питър Пан, с тях се идентифицирам //исках да съм като Пипи, но не ми стискаше, бях твърде послушна, сега повече си приличаме.

Харесвам персонажи, които не са като/част от групата, непослушни, бунтари, индивидуалисти, шумни, смели, вървящи под ударите на собствения си барабан:Д, същевременно с това - обичащи хората, емпатични, грижовни, хуманитаристи, ЛЮБОПИТНИ, ТЪРСЕЩИ, РАЗВИВАЩИ СЕ, с голямо въображение. Въображението като бягство за емпата от болката в "реалността". Наскоро открих приказките на Маргарит Минков (за когото отдавна обяснявам, че ако сме живели по едно и също време, съм щяла да се омъжа за него ;D), стоя и си ги чета и се усмихвам и се смея на глас. Вълшебство, магия. Като със Стратиев<3 //по-късно ще извадя карти

Харесвам писатели с акценти във Водолей и Риби //много Нептун, но да не е само красиви думички и залъгалки, искам да ми се откриват нови хоризонти, да научавам нови неща, харесвам много измислени думи, не понасям фентъзи жанра, нито фантастиката, но фантастичните елементи са ми много по вкуса, по 8-9-12д. Писала съм в друга тема за писатели, струва ми се, но да, ако няма Водолей и Риби в нечия карта, знам, че няма да харесам писането му, вече не се и опитвам, като по-млада повече четях безразборно. В един момент започнах да гледам картите (без часове) на пишещи у нас хора, които влизат в ролята на жури, тогава разбрах, че те харесват само хора, повтарящи техни натални положения, Меркурий-Венера-Луна - това са важните неща в писането //освен Слънце, понякога то не е толкова важно;

край:Д

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #5 -: Април 23, 2020, 04:44:47 pm »
За ряпата - подвига, някак си нещо велико правят.
Шапчицата - стил трилър хорър е, има съспенс казано купешки.
Котарака - обичам котки.

Рамбо - приключенски филм, екшън.
Ласи - пак приключенска тематика.
Третото филмче за Бенджи....харесваше ми извънземното Закс(роботчето)   ;D

Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #6 -: Април 23, 2020, 07:08:33 pm »
Астрид Линдрен харесвах/м много - Пипи, Братята с лъвски сърца, Емил от Льонеберя...
Алиса и Питър Пан, с тях се идентифицирам //исках да съм като Пипи, но не ми стискаше, бях твърде послушна, сега повече си приличаме.


Имаш ли аспект между Луната и Плутон?



Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #7 -: Април 23, 2020, 07:10:06 pm »
Нека се концентрираме върху детските приказки. Има ли някоя, която ви е направила силно, но недобро впечатление? Някоя, която ви е шокирала, изненадала и не сте останали доволни от нещо в нея?


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #8 -: Април 23, 2020, 07:37:31 pm »
пипи дългото чорапче,обожавам я..представях си,че съм като нея,най-силна на света,живея сама и имам кон и маймуна.
Малката кибритопродавачка,чета и плача ,и се чудя как може да има такава книга за деца.
Мама ми четеше непрекъснато когато бях малка(Луна в близнаци),имам много детски книжки,пазя ги......всякакви приказки,на различни народи:африкански,турски,руски,български разбира се..........
 
« Последна редакция: Април 23, 2020, 07:39:53 pm от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #9 -: Април 23, 2020, 09:54:22 pm »
Любими приказки - “Магарешка кожа”, “ Гъсарката на кладенеца” , “Огнивото”- умирах да ги гледам и филмирани .
Книга- “Двойната Лотхен” май ме впечатли най- много по спомени..
От филмите помня един руски, забравила съм заглавието, но ставаше въпрос за устройство за четене на мисли- миалофон.
Сега открих песента към него.
Беше изключително впечатляващ за мен, но съм забравила точно за какво идеше реч.

https://www.youtube.com/watch?v=m7A4uy6Nw0k
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #10 -: Април 23, 2020, 10:37:44 pm »
Астрид Линдрен харесвах/м много - Пипи, Братята с лъвски сърца, Емил от Льонеберя...
Алиса и Питър Пан, с тях се идентифицирам //исках да съм като Пипи, но не ми стискаше, бях твърде послушна, сега повече си приличаме.


Имаш ли аспект между Луната и Плутон?
квинтил, 'що?

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #11 -: Април 23, 2020, 11:56:35 pm »
Астрид Линдрен харесвах/м много - Пипи, Братята с лъвски сърца, Емил от Льонеберя...
Алиса и Питър Пан, с тях се идентифицирам //исках да съм като Пипи, но не ми стискаше, бях твърде послушна, сега повече си приличаме.


Имаш ли аспект между Луната и Плутон?
квинтил, 'що?

А Луната в Скорпион или в 8-ми дом ли е? Луната и Нептун в съвпад ли са?


art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #12 -: Април 24, 2020, 01:27:32 pm »
Астрид Линдрен харесвах/м много - Пипи, Братята с лъвски сърца, Емил от Льонеберя...
Алиса и Питър Пан, с тях се идентифицирам //исках да съм като Пипи, но не ми стискаше, бях твърде послушна, сега повече си приличаме.


Имаш ли аспект между Луната и Плутон?
квинтил, 'що?

А Луната в Скорпион или в 8-ми дом ли е? Луната и Нептун в съвпад ли са?
не, диспозиторът й (Меркурий) е в съвпад с Нептун (в 8д), Луната е в широк тригон със съвпада;
кажи си мисълта, иначе няма много смисъл от темата:Д

Астрид Линдгрен
Луис Карол
Джеймс Матю Бари
//явно не мога да избягам и от Сатурн, харесвам хора, които творят за да избягат от Сатурн
Х. К. Андерсен

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #13 -: Април 24, 2020, 09:16:49 pm »
Когато като деца сте чели някаква детска приказка и тя ви е впечатлила особено силно, това е предсказание за бъдещето ви. Например, ако нещо не особено приятно ви е направило силно впечатление, това може да показва какви опасности може да ви очакват в бъдеще в живота.

Например, момиче се впечатлява от "Малката русалка" и от това, че накрая тя се превръща в морска пяна, заради принца. Това може да показва, че в бъдеще има опасност като си намери партньор да се откаже от себе си, от интересите си, приятелите си, предишния си живот, заради някакъв мъж. Така тя ще загуби себе си, заради един мъж. Може да изпадне в депресия, да чувства, че все едно не е жива. Тук има Нептунова тема.



Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Впечатляващи детски приказки
« Отговор #14 -: Април 24, 2020, 09:22:53 pm »

не, диспозиторът й (Меркурий) е в съвпад с Нептун (в 8д), Луната е в широк тригон със съвпада;


Значи имаш Луна в тригон със съвпада на Меркурий и Нептун в 8-ми дом?

А майка ти преструвала ли се е на жертва? Какво е било отношението и към това ти да напуснеш дома?

Можеш ли да кажеш, че като дете доста време не си искала да порастнеш? Че си искала повече време да си дете? Майка ти казвала ли ти е да не бързаш да се жениш?