Автор Тема: СЛВ/ЮЛВ  (Прочетена 15850 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #75 -: Ноември 19, 2021, 03:54:39 pm »
guapa79 , възлите само посочват, само по себе си са фиктивни точки в пространството и не носят събития
Преди години каквото се е случило е свързано с някой/някои тежки транзити, през 2005 Сатурн е преминал над твоя 4-ти дом над твоите Меркурий, Венера, Слънце и Юпитер, през окт 2004 си имала затъмнение в 6д над Плутон, следващата 2005 също затъмненията са били в 12д - срещу Плутон и в 6д до Плутон , а транзитен Плутон е в 8д по това време...
Благодаря, akruks! Разбирам, че нещата се менят и дори сега затъмненията да ангажират отново тези домове, транзитите на тежките планети на са като тогавашните и ще предизвикат друга събитийност. Плутон скоро ще докосне моето MC, a мисля, че мама беше по 10-ти дом, опозицията с IC ме навежда на мисли за баща ми обаче и мен, а и живот и здраве следващият ми солар е с Луна на IC, а никак не ми харесва да имам светило там. Отделно ще има опозиция на соларен Плутон с натална Венера по оста 5-ти - 11-ти баш на натално MC-IC.
Ама то и затъмненията не са същите, дори да ангажират същите домове, защото са от различна серия на Сарос
Луната е естествен у-л на IC , нищо фатално няма в това да е около тази куспида, а Плутон- Венера е финансов и сексуален аспект, няма защо да го мислиш

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #76 -: Ноември 19, 2021, 08:59:47 pm »
Ама то и затъмненията не са същите, дори да ангажират същите домове, защото са от различна серия на Сарос
Луната е естествен у-л на IC , нищо фатално няма в това да е около тази куспида, а Плутон- Венера е финансов и сексуален аспект, няма защо да го мислиш
Мерси, akruks! Аз реагирам така, понеже вече на доста места чета, че в солар Луна и Слънце на IC или MC, не са ок, пък възлите си носят кармичност и независимо от серията Сарос, все се стига до момента, в който ''плащаш''. Дано този път е нещо кариерно и засяга работа през следващите 2г., че повторен шок с родител ще ме довърши!  ???

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #77 -: Януари 10, 2022, 04:22:06 pm »
Часове след Пълнолунието на 18 януари, в 21ч. българско време лунните възли напускат знаците Близнаци-Стрелец и преминават в знаци Телец-Скорпион

В картата на ингреса, построена за българската столица, нодалната ос акцентира 3-9 дом, а Луната У11 в 11д е в опозиция с господаря на хороскопа Меркурий в 5д. и заформят Тау-квадратура с връх Уран У6 в 9д.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #78 -: Юни 11, 2022, 07:45:06 pm »
Здравейте. Моят въпрос е как се прочита от астролозите когато управителя на СЛВ е в съвпад с управителя на ЮЛВ в знака където се намира ЮЛВ? Също в близост до куспидата на дома, чийто естествен управител е уСЛВ, а натален управител уЮЛВ.
« Последна редакция: Юни 11, 2022, 08:43:58 pm от Aquarius »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #79 -: Юни 12, 2022, 10:57:14 am »
Здравейте. Моят въпрос е как се прочита от астролозите когато управителя на СЛВ е в съвпад с управителя на ЮЛВ в знака където се намира ЮЛВ? Също в близост до куспидата на дома, чийто естествен управител е уСЛВ, а натален управител уЮЛВ.

Въртиш се като хамстер в клетка- има движение, но няма  прогрес, ти си знаеш твоето. Щом това се случва на куспида, делата на дома, следват тази посока. Такива хора трудно намират общ език с настоящето, живеят си в света на приказките, на добрите стари времена/ лаври. Трудно късат синджира. Зависи кои планети са управителите и как са поставени.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #80 -: Юни 12, 2022, 06:25:27 pm »
Това е моята карта и планетите управители на лунните възли. Реших да ги свържа по-близко до 5дом, защото се намират в неговия знак и защото при Campanus са до него. Тук обаче не са толкова близко. Може би са от 4ти и са се запътили към 5ти.
« Последна редакция: Юни 17, 2022, 08:55:21 am от Aquarius »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #81 -: Юни 12, 2022, 06:51:55 pm »
Aquarius,планетите упр.на възлите са Слънце и Сатурн.Възлите са в 10/4ти домове.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #82 -: Юни 12, 2022, 07:29:54 pm »
Излиза че до сега съм имала грешна представа. Нямах представа, че планетите отвъд Сатурн не се гледат за управители. Нима никога не се приемат за управители? Аз все още изпитвам подтик да обръщам внимание и на тези планети като управители.
« Последна редакция: Юни 12, 2022, 07:41:00 pm от Aquarius »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #83 -: Юни 12, 2022, 07:46:14 pm »
Излиза че до сега съм имала грешна представа. Нямах представа, че планетите отвъд Сатурн не се гледат за управители. Нима никога не се приемат за управители? Аз все още изпитвам подтик да обръщам внимание и на тези планети като управители.
Приемат се/разглеждат се.Основният упр.на твоя Южен възел е Сатурн.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #84 -: Юни 13, 2022, 03:41:04 pm »
Благодаря за отговорите и вниманието :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #85 -: Юли 07, 2022, 08:35:13 pm »
На 1.08. Уран- Северен възел- Марс 18 * Телец - Прометей отново излиза на сцената.
Последно Уран, Марс и възела се срещнаха в Риби, 2007 г. А в същия  градус на Телец, са били преди н.е. Явно предстои да се обръщат посоки, да се разцепват земи, да има преход,  свързан със сигнификация по Телец/ Земя: банки и финансови институции,  фондова борса и парични пазари; земеделие, търговия със "зелено".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #86 -: Юли 07, 2022, 11:50:39 pm »
Ето и карта с координатите на София.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #87 -: Юли 08, 2022, 09:35:30 am »
При мен точно на Асц.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #88 -: Юли 08, 2022, 09:02:01 pm »
Асц/Дсц върху оста на икономическите кризи.Съвпадът е в 12 дом от картата в аспект с диспозиторът си Венера на к2.Тайни сделки,ще има изненади ,вецове,тецове,може и земята да се люшне.Нито Марс е добре поставен в телец,нито Уран,но самият аспект,съвпад,носи много силна енергия-инцидент,токов удар,гръм.Картата е нощтна ,с безкурсна Луна в 4ти.
Иначе възела е ненаситно животно,колкото повече,толкова повече.Инцидент със сигурност ще има.Упр.на 1ви дом-Меркурий е в 3ти,лъв-пътуване,любовни драми,артист/певец,за който ще се говори-опозиция Сатурн.Взлом,кражба.Самолет под прицел.
През 2007г.съвпадът се е случил в 17*на риби,опозиция Марс на мъжа ми,сега ще е опозиция Венера.Алилуя.
« Последна редакция: Юли 08, 2022, 09:13:45 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: СЛВ/ЮЛВ
« Отговор #89 -: Юли 08, 2022, 09:58:40 pm »
Понеже art е пуснала темата,искам да споделя нещо,което прочетох днес,относно възлите.От книгата на Джеймс Браха.
"Най-добрият начин да разберем РАХУ и КЕТУ е да разгледаме индийската митологична история за тяхното съществуване.Изглежда,че бог Вишну раздаваламрита-отвара,гарантираща безсмъртие,на планетните създания,която да ги превърне в богове.След като нектарът свършва,Слънцето и Луната откриват,че ракшаса,или демон е успял да влезе в стаята и да отпие от отварата.Змиеподобният демон е изобличен от светилата,а бог Вишну грабва своя меч и посича демона на две.Обаче,станало вече безсмъртно,това същество не умира,а остава да живее като две създания.Горната половина на ракшаса(демонът),е наречена Раху,а долната част-Кету.И оттогава,възлите стават врагове на светилата.Смята се,че поради тази причина възлите редовно се опитват да погълнат светилата,което се случва при всяко затъмнение.Но светилата винаги избягват,защото и те са безсмъртни.
.........това същество е демон и винаги е склонно да задоволява всички приятни стимули,които е възможно да долови.Раху в същината си е ненаситно светско желание,а Кету е съществото без глава,без мозък,затова без да полага усилие,Кету е в състояние да създава силно,интензивно,натрапчиво и несъзнаващо поведение.И двата възела са отговорни за всякакви проблеми-нелечими болести,убийства,кражби,отрови,змии,страхове,фобии,затворничество и т.н."
.....следователно през дашите(фирдарии,периоди)на възлите,трябва да бъдем особено внимателни,защото е възможно да има кардинални промени от всякакъв характер.
Разбира се,не винаги са зловредни,като всеки малефактор,могат да носят и успех,издигане,богатство .Дашите( Периодите и подпериодите)в индийската астрология се смятат спрямо градуса на рождената Луна.
« Последна редакция: Юли 08, 2022, 10:16:54 pm от Сафо »