Автор Тема: Обединение на българите по света  (Прочетена 5206 пъти)

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Обединение на българите по света
« -: Май 05, 2020, 05:26:05 pm »
Здравейте, не знам луната ли беше виновна,но на 17 април ми просветна най-накрая как да осъществя една идея, което ми се върти в главата от повече от година. На кратко да обединим българи живеещи в чужбина на даряват скромни суми всеки месец в полза на страдащи и бедни сънародници в България. Ще постна линк към сайта който направихме на който му е интересно да разгледа. Та за тези три седмици свършихме страшно много работа. Много ми се иска да се случи, така се нуждаем от обединение в благородна кауза. Та ще погледнете ли картата да си кажете тежката дума, ще я бъде ли или няма тази работа. Благодаря 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #1 -: Май 05, 2020, 05:38:00 pm »
Значи да не си дават скромната помощ директно на близките (родители, деца, съпруг/а) , а да ги дават на тебе. Брей, че го измисли, много си ми умна, ша знайш!

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #2 -: Май 05, 2020, 05:47:57 pm »
Абе защо все така с недоворие бе хора, не всички са долни и зли, ето ви сайта,че забравих да го кача https://angelsforbulgaria.wixsite.com/website-1?fbclid=IwAR05XzXRFBTQd0AoRvhhhubDKKoAYhCgI2eCg4YZ4yIffXXwLaEl_oL4PAE

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #3 -: Май 05, 2020, 06:41:32 pm »
Супер готина идея, който има в повече нека дава. И аз бих дарил ако знам, че парите няма да бъдат откраднати.
AP/CU=KR/PO/MC

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #4 -: Май 05, 2020, 07:03:34 pm »
Имам близък, за който диаспората в чужбина беше кауза. Успя да създаде общност без набирателни сметки, а когато сънородник изпаднеше в беда - тя се мобилизираше.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #5 -: Май 05, 2020, 07:12:48 pm »
И нашата идея беше такава в начлото,но за съжаление не става.Пръснати сме по света.В групата ни има хора от Англия,Германия,Испания Сащ и тн.Та без сметка няма как да стане, затова пък направихме чарити организация и сметката също ще е дарителска, а също така още една защита сложих, да е споделена от двама човека и да не може да се тегли без съгласието на другия. Опитвам се да го направя по възможно най сигурния, прозрачен и законен начин. Отделно когато тези пари дойдат по сметка, после някой в бг трябва да изпълни каузите, не можем да разчитаме на случайни хора, затова изграждаме мрежа от доброволчески организации, малки и млади, с идеята да не са нагазили в тъмни води.Ще сключваме и договори, ще ни предоставят отчети,снимки,видеа.По прозрачно от това не мога да го измисля. Българина хем не е доверчив щото се е опарил не веднъж, хем пък и има много нужда от помощ.Та така правя каквото мога, вече сме екип и се получават за сега нещата.Дано Господ ни пази,но аз вярвам,че когато човек е с добри намерения и висок морал, няма да има проблеми.Все пак дайте по картата,че там ми куца. Благодаря

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #6 -: Май 05, 2020, 07:21:45 pm »
В началото искахме да го направим максимално опростено,но когато става въпрос за много хора,от различни страни не става да е просто.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #7 -: Май 05, 2020, 11:04:02 pm »
eses, браво !
Асц сякаш много не е отговаря на събитието, но пък Марс е във Водолей.
Луната в Риби отразява добре казуса, но намаляваща, онова, което се инициира е за кратко време, с бързи резултати, трудно би имало развитие с бъдеще. Силен акцент върху 3 -ти дом, с у1 там, има(ш) желание да постигнеш, онова към което се стремеиш- Марс у1 е тригон у11 Венера. Много връзки ще ви трябват, кореспонденция. Има я амбицията и желанието за връзка със света, но сякаш ще е за кратък период от време или по-нататък интереса може да промени първоначалната идея. И все пак успех ! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #8 -: Май 05, 2020, 11:29:31 pm »
Благодаря, и понеже това е картата  от момента в който създадох групата и започнах да събирам хора ,дали би могла да видиш каква е картата на създаването на организацията. Регистрирахме чарити организация, с дата 4май с час в който получихме имеила че е регистрирана ,  не знам кое е по правилно, мислех си че създаването на групата е раждането, а регистрирането е като акта за раждане, ама все пак ако мислиш по друг начин хвърли едно око, моля те. Благодаря ти

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #9 -: Май 05, 2020, 11:43:49 pm »
Ами да, права си, то се промени доста бързо.Може би дори за ден или два.В началото когато отворих групата, идеята беша да е без организация и по семпло и просто. И въпреки че много ми се искаше така да остане, то всъщност се наложи да се кара по каналния ред. Регистраци, сметка, сайт и тн. Може ли това да е промяната? Ако да то тогава втората карта трябва да е раждането,но аз като ги сравянвах май тя е по зле :( ех така ми се иска да се обединим, мамка му, кво ни липсва.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #10 -: Май 06, 2020, 12:12:02 am »
Абе защо все така с недоворие бе хора, не всички са долни и зли, ето ви сайта,че забравих да го кача https://angelsforbulgaria.wixsite.com/website-1?fbclid=IwAR05XzXRFBTQd0AoRvhhhubDKKoAYhCgI2eCg4YZ4yIffXXwLaEl_oL4PAE
Така е, не всички са долни и зли, има само долни тарикати. И по какъв критерий ще определяте кой е зле и има нужда от материална подкрепа, като самите българи по света (много голяма част от тях) не са цъфнали и вързали, ама изобщо, а тези, които са успели да стъпят на крака и просперират, помагат сами, без някой да ги ръчка. На позната, която е прикована на легло от 16-годишна, когато чупи врата си на батут, друг акробат, успял в  Австралия, изпраща пари за заплатата на асистентката за вечерта и през нощта, тъй като държавата подсигурява такава само за 8ч, а тя има нужда от човек до себе си 24ч. на разположение.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #11 -: Май 06, 2020, 12:40:29 am »
Чрез организациите с които ще работим.Търсим такива които проверяват нуждаещите се.Ако си беше направила труда да разгледаш сайта щеше да видиш. То пък да искаш да помогнеш и пишман да станеш, егати и недоволните потребители,честно. Разбирам,че има мушеници, разбирам ,че има и тарикати ,дори ние като толкова млади се натъкнахме на такива,но повярвай ми,истинските добровлци разпознават кой се прави на нуждаещ и кой не.Има видеа,има инфо колкото искаш.Влез в страниците на доброволческите организации с които работим,разгледай и тогава се изказвай, щото нали се сещаш ,че пък и никой не е длъжен хем да работи доброволно в помощ,хем да търпи мрънкачи, които не са си направили труда и да поразгледат малко. Не съм спала от 3 седмици, да го мисля и работя това, затова че сори ама малко ми се изчерпва толерантността към вечно съмняващите се, хвани и го направи сама като си толкова разбираща и знаеща. Малко като във фейса стана, вучйо ми,на лялля му,стринката каза,че видяла комшията да говори с девера на шурея...
« Последна редакция: Май 06, 2020, 12:54:07 am от eses »

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #12 -: Май 06, 2020, 01:02:29 am »
Сега изгледах първите няколко минути от това видео и всичко казано звучи доста добре.
http://www.videoclip.bg/watch/1120457
AP/CU=KR/PO/MC

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #13 -: Май 06, 2020, 01:08:13 am »
Благодаря, трябва да призная ,че се притеснявах малко, за първи път правех видео за толкова хора и забравях думи разни, но да това е основното.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7439
Re: Обединение на българите по света
« Отговор #14 -: Май 06, 2020, 07:13:19 am »
И двете карти са кофти.......
кво стана с книгата?