Автор Тема: За взаимните рецепции  (Прочетена 12077 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13501
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За взаимните рецепции
« Отговор #30 -: Ноември 09, 2020, 06:05:48 pm »
Тук ще дам пример със себе си, тъй като съм горд притежател на опозиция Сатурн-Слънце с 5гр орбис. Имам прекрасни отношения с родителите си, те помежду си също, а и самооценката ми е добра. Единствено този аспект показва много труд, за да стигна до тази самооценка на база резултати.
Нали знаеш, че се гледа комплексно една карта, не само отделен аспект- Сатурн е в опозиция на твоето Слънце, но Уран У4 е в тригон на Слънце У10, оттам и добрите отношения с/ и между/ родителите
все пак, опозицията си е налице, налице са и негативните аспекти между техните диспозитори, но опозето Юпитер- Меркурий дава размита/грешна информация/оценка ;)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: За взаимните рецепции
« Отговор #31 -: Ноември 09, 2020, 07:13:45 pm »

Проблем със самооценката и родителите има при наличие на твърд аспект на Сатурн към светилата,

Тук ще дам пример със себе си, тъй като съм горд притежател на опозиция Сатурн-Слънце с 5гр орбис. Имам прекрасни отношения с родителите си, те помежду си също, а и самооценката ми е добра. Единствено този аспект показва много труд, за да стигна до тази самооценка на база резултати.

Колкото до взаимната рецепция - имам една заточена рецепция на Юпитер/Дева и Меркурий/Риби в аспект опозиция, и двата ретроградни. Работя много добре по тях, но писмено :))) ако трябва да пиша, се изразявам много добре и много точно, но ако трябва да говоря пред публика, сякаш Меркурий блокира :) мисля, че това идва от ратроградието, а не от заточението. Заточението по-скоро ме е накарало да работя, за да развия проявите на Юпитер и Меркурий.
Другото, което е: Юпитер ми е У3, а Меркурий ми е 9 - това не е точно домова рецепция, но естествените управители на домовете са с разменени места натално. Нямам представа дали астрологично има значение, но според мен отново подчертава наталната ми рецепция
Да,но Юпитер в дева харесва Меркурий,а Меркурий в риби харесва Юпитер.Може би са в помощ при образованието,висше,работа по Юпитер,пътувания и учене на чужди езици.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: За взаимните рецепции
« Отговор #32 -: Ноември 09, 2020, 08:12:12 pm »
Да, Сафо, точно там работят добре.

Акрукс, не знам дали информацията или оценката са ми грешни. Знам, че съм от малцината, расли в прекрасно семейство и така вече 40г, с пълна подкрепа - морална и емоционална - на родителите във всичко.
Колкото до моята самооценка, тя по-скоро е резултат от това през какво съм минала и докъде съм стигнала.

Твърдото ми мнение е, че заточени/паднали планети постигат повече от тези на трон, защото им се налага да работят повече. На принципа на квадратурата, като аспект.
Но пък всичко си зависи от това как работиш по картата си. Левин казва, че няма ли натална възможност, не се постига нищо и обратното - и натални аспекти да имаш, зависи дали средата ще ти позволи за ги реализираш. Или нещо такова беше  :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13501
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За взаимните рецепции
« Отговор #33 -: Ноември 09, 2020, 09:21:00 pm »
Акрукс, не знам дали информацията или оценката са ми грешни. Знам, че съм от малцината, расли в прекрасно семейство и така вече 40г, с пълна подкрепа - морална и емоционална - на родителите във всичко.
Колкото до моята самооценка, тя по-скоро е резултат от това през какво съм минала и докъде съм стигнала.

Твърдото ми мнение е, че заточени/паднали планети постигат повече от тези на трон, защото им се налага да работят повече. На принципа на квадратурата, като аспект.
Не съм казала, че нямаш разбирателство с родителите си, и че си расла в лоша семейна среда, не преиначавай написаното в коментарите ми, моля! Още в самото начало на коментара си споменах, че се гледа комплексно, а не само един аспект, нали?! Твоето Слънце по прогресия е преминало в Овен преди да навършиш 2г, което го поставя в екзалтация и е избягало от опозицията му със Сатурн. Сега в Телец е във взаимна рецепция по екзалтация с нат. Луна , празно няма...
Меркурий освен да пише и мисли, също чете и слуша, и би ли помолила твоя заточен Мерк да чете с разбиране моя на трона :) Абсолютно не е вярно това, че планетите в изгнание са по-работливи (и да ги сравняваш с квадратурите), а тези на трон да ги правиш мързеливи (сигурно ги сравняваш с тригони)  :) Левин добре го е казал това за потенциала в натала, ама някои си разчитат потенциала така, както дяволът Евангелието  :-X

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За взаимните рецепции
« Отговор #34 -: Ноември 10, 2020, 10:49:19 am »
Колко силно работи една планета се определя в кои  сектори от картата е поставена.
Колко качествено ще се прояви една планета в местата, където има достойнства
Yaya, при теб Юпитер, нали е в 10 -ти дом, ще работи силно, но не и качествено със своята природа защото е в място/знак, където няма сила.
Когато планетите стоят в места, където не се чувстват добре, винаги може да очакваме проблеми по техните аналогии и сферите, които  виждат.
Когато чуем проблем, смятаме, че с  много работа по него ще го разрешеим, оттам и често срещаното- слаба планета, силна изява. А реално блъскаме, не работим. Не може с меки домати да направиш салата, но можеш да направиш доматен сос ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“