Автор Тема: Кога пътуваме  (Прочетена 6147 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Кога пътуваме
« Отговор #15 -: Ноември 26, 2020, 04:37:12 pm »
Рядко го правя. Пътувала съм из Бг. В чужбина само индиректно.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Кога пътуваме
« Отговор #16 -: Ноември 26, 2020, 04:58:22 pm »
Искам да съм пътешественик от Хиляда и една нощ, винаги най -съм харесвала приключенията на Синдбад Мореплавателя, чрез тях пътешествах в детството.  Представях си Дамаск, Багдад, миризмите, подправките, вкусовете на ориенталските сладки, цветовете везаните им платове  ;D От тогава ми остана особен афинитет към Арабия и усещането за Ориента .Съвременни европейски градове ,макар и смятани за столици на културата въобще не ме влече. Искам да овършея всичко от Мачу Пикчу до Великденските острови, Индия ,Северна Африка, на Луната-не, не ми се ходи  ;D Аз съм риба със Срелец в първи, искам да вярвам, че приказките са истина и намеря местата, в които живеят приказките .

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Кога пътуваме
« Отговор #17 -: Ноември 26, 2020, 05:09:27 pm »
Рестрикциите стимулират мечтите  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Кога пътуваме
« Отговор #18 -: Ноември 26, 2020, 05:14:45 pm »
Да, сега най -много, селски туризъм до родната къща музей на Бойко Борисов  :D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Кога пътуваме
« Отговор #19 -: Ноември 26, 2020, 05:42:25 pm »
Пътуването е нещото, което най- много ми липсва в последно време.
У 3 в 9- ти дом.
В 3-4-5 сутринта мога да се събудя свежа и енергична само заради пътуване.
Имам слабост към места с море, реки, езера, не ме привличат скалисти местности от рода на Израел и Кападокия, както и пренаселени места.
През последните две години много пътувам и из БГ, преди предпочитах да го правя зад граница.
Слабост са ми гръцките острови, Италия и Испания.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Кога пътуваме
« Отговор #20 -: Ноември 26, 2020, 07:00:09 pm »
В астро.ком има раздел AstroClick Travel, където можете да проверите къде по света е най-благоприятно(или неблагоприятно) място за вас според вашите аспекти с тези градове и държави. Би трябвало Юпитер и Венера да са добри ако пресичат тези места. Аз например имам Венера на МЦ в Индия, Юпитер МЦ в Полша, трябва още да проуча света и после да ги разглеждам с гугъл :)


starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Кога пътуваме
« Отговор #21 -: Ноември 26, 2020, 07:13:09 pm »
Със самолет съм летяла някъде 80-те  ;D Вътрешен полет. Ако трябва да пътувам понастоящем със самолет, ще гледам като теле в железница  :D
« Последна редакция: Ноември 26, 2020, 07:16:40 pm от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Кога пътуваме
« Отговор #22 -: Ноември 27, 2020, 03:32:53 am »
Откакто Слънцето ми по прогресия премина в Стрелец, не ме свърта на едно място, потроших 3 куфара по пътищата из страната и чужбина. И толкова още места искам да посетя, и дано, дано се случи- пр. Слънце има още 24* в Стрелец= 24г.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Кога пътуваме
« Отговор #23 -: Ноември 27, 2020, 04:03:28 am »
Със самолет съм летяла някъде 80-те  ;D Вътрешен полет. Ако трябва да пътувам понастоящем със самолет, ще гледам като теле в железница  :D
И аз бях пътувала само вътрешен полет- София-Варна, когато съм била на 2г и 10м. в скута на майка ми, която ме лъжеше, че имало улици и къщи в небето, но не се виждали от облаците. Тази година промених нещата и пътувах на два пъти Мадрид-София-Мадрид. Първият път беше добре- голямата дъщеря ме изпрати в Мадрид до митницата на летището, преди това чекирахме багажа и се разхождахме насам-натам, малката ме посрещна в София. А сега е забранено за изпращачи и посрещачи, но се оправих и сама- навсякъде има стрелки на испански и английски за изход- за метро, за паркинг, за влака... И заради пандемията сега не сервират храна на борда, само шишенце минерална вода дават на влизане. Март като пътувах и даваха топъл сандвич, безалкохолно по избор, чаша вино или бира, шишенце вода и фирмено шоколадче на България Еър. По-нататък как ще бъде не знам, четох наскоро, че испанците изисквали вече от всички пср тест, направен 72ч преди полета. Пък то и полети няма много- до март имаше всеки ден по два, сега има за този месец общо 4 полета и то в много неудобен час, метрото още не работи :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Кога пътуваме
« Отговор #24 -: Ноември 27, 2020, 08:23:55 am »

моята пр.луна в скорпи докато беше в 3 дом и мина през венера-луна-нептун се скъсах да пътувам из страната миналата година
сега в стрелец се скъсвам да ходя пеша/ кат джони пешеходеца /из софия и витоша и толкоз ,скоро ще мине през нат.слънце на К4
по рестриктивен пътуващо-двигателен период не съм имала,но скоро излезе от 4-ти  критичен градус за подв.знак,
прояви се като животозастрашаващи здравосл.проблеми за член от семейството и обгрижването му,по нат.луна съвпад у7 каре у6
м.ноември 2021 ще премине през другият критичен 17-ти градус за подв.знаци,наблюдавам ги по ръшман
"Когато прОгресивната Луна застане в критичен градус - в живота ви неизбежно ще има криза или неотложен проблем за решаване"

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Кога пътуваме
« Отговор #25 -: Ноември 27, 2020, 12:28:29 pm »
Стреличка,точно........пътуваме по Луна,най-бързото небесно тяло и най-близо до земята.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Кога пътуваме
« Отговор #26 -: Ноември 27, 2020, 06:54:34 pm »
Стреличка,точно........пътуваме по Луна,най-бързото небесно тяло и най-близо до земята.
нейната Луна е третодомна, в опозиция с У4 в 9д- не я свърта вкъщи, макар Слънцето да е на Иц