Автор Тема: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г  (Прочетена 32684 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #30 -: Юни 10, 2020, 10:37:07 pm »
Няма значение какъв е сезона "физически", по това време на годината Слънцето еволюира от старо към ново, от юг на север, символичното начало, светлината надделява над тъмнината, деня над нощта. Риби/12 , тъмно, старо, скрито, омаломощено; Овен/1, ново, младо, борба между светлото и тъмното, сеитба.
в Австралия пролетта започва на 22 септемри, при тях светлината надделява с Везни, и разбира се, че физиката е от голямо значение, затова се е стигнало астрономите да се подиграват на астролозите

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #31 -: Юни 10, 2020, 10:57:54 pm »
Няма значение какъв е сезона "физически", по това време на годината Слънцето еволюира от старо към ново, от юг на север, символичното начало, светлината надделява над тъмнината, деня над нощта. Риби/12 , тъмно, старо, скрито, омаломощено; Овен/1, ново, младо, борба между светлото и тъмното, сеитба.
в Австралия пролетта започва на 22 септемри, при тях светлината надделява с Везни, и разбира се, че физиката е от голямо значение, затова се е стигнало астрономите да се подиграват на астролозите

Може би, ако човек е роден в Австралия и има Слънце във Везни, тогава то ще е екзалтирано.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #32 -: Юни 10, 2020, 11:10:03 pm »
Ами...знаците не се променят.
"Слънцето е в същото положение по отношение на Зодиака към всички по света.

Зодиакът е идеален пояс на небето, който покрива кръга, в който Слънцето се движи през годината; тя не е свързана с нито една звезда или съзвездие. Разделенията - знаците - започват, когато тя (или по-скоро линията в средата й, Еклиптиката) пресече небесния екватор в точката, в която Слънцето се движи от южното полукълбо в северното полукълбо.Тази точка е „Vernal point“ или „Точка Овен“. Това е 0 ° Овен.

Сезоните, разбира се, са различни: когато Слънцето е там, в Северното полукълбо е пролетта, а в южната част на Земята е есента. Но знаците не се променят."
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #33 -: Юни 10, 2020, 11:30:53 pm »
Ами...знаците не се променят.


Слънцето екзалтира в Овен, защото тогава има повече светлина и денят надвишава нощта. Слънцето е в падение във Везни, защото тогава от равни дни и нощи, нощта започва да превишава деня.

Ако в Австралия е обратното, логично е Слънцето да екзалтира във Везни за родените на този континент.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #34 -: Юни 11, 2020, 12:02:13 am »
Ами...знаците не се променят.


Слънцето екзалтира в Овен, защото тогава има повече светлина и денят надвишава нощта. Слънцето е в падение във Везни, защото тогава от равни дни и нощи, нощта започва да превишава деня.

Ако в Австралия е обратното, логично е Слънцето да екзалтира във Везни за родените на този континент.
Дните след 22.06 в Северното полукълбо започват да намаляват. Слънцето "спира" около слънцестоенето,  връща се назад Кирил Стойчев има видео, където много добре обяснява нагледно   и астрономически, и астрологически защо, как, кога, ако ти е интересно, гледай го, има го качено в ютуб.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #35 -: Юни 11, 2020, 06:25:48 am »
Ами...знаците не се променят.


Слънцето екзалтира в Овен, защото тогава има повече светлина и денят надвишава нощта. Слънцето е в падение във Везни, защото тогава от равни дни и нощи, нощта започва да превишава деня.

Ако в Австралия е обратното, логично е Слънцето да екзалтира във Везни за родените на този континент.
Дните след 22.06 в Северното полукълбо започват да намаляват. Слънцето "спира" около слънцестоенето,  връща се назад Кирил Стойчев има видео, където много добре обяснява нагледно   и астрономически, и астрологически защо, как, кога, ако ти е интересно, гледай го, има го качено в ютуб.

Ние не обсъждаме слънцестоенията, а равноденствията, които са при знаците Овен и Везни.




« Последна редакция: Юни 11, 2020, 06:32:55 am от Om »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #36 -: Юни 11, 2020, 06:31:40 am »
Тери, защо да не е силно в риби? Добре аспектирано и ненаранено от малефици си е ок. Познавам доста слънца в лъв, не са втасали.

Сафо, перегрин. Мъжка планета в женски знак ? Това не означва, че натива със Слънце Риби няма изява, и че живота му я "мяу".Периодът 19/20.02- 20.03, с колко много енергия го свързваш и кой е по-дълъг денят или нощта ? :)
Рени, мерси... Схванах! 👍

Сафо, и аз съм в период на схващане. ;)
Не е ли далечко лунацията от Марса ти ,ако за физическо такова намекваш?Без инжекции няма да мине.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #37 -: Юни 11, 2020, 06:42:22 am »
Ами...знаците не се променят.


Слънцето екзалтира в Овен, защото тогава има повече светлина и денят надвишава нощта. Слънцето е в падение във Везни, защото тогава от равни дни и нощи, нощта започва да превишава деня.

Ако в Австралия е обратното, логично е Слънцето да екзалтира във Везни за родените на този континент.
ами тия,които са със Слънце във везни да се преместят веднага в Австралия,за да екзалтират ;D  Аз къде да се заврЪ със Слънце във Водолей,за да съм на трон?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #38 -: Юни 11, 2020, 06:45:29 am »

Предстоящото на 21 юни слънчево затъмнение, е вероятно да има някакво по-съществено значение и в глобален план. Като глобални процеси. Намира се на точката на Овена. През призмата и с характерните особености на мунданен цикъл - Юпитер - Уран от 2010 г., който е започнал на нулевия градус на Овен. (В този ред на мисли, имате ли някакви нишани юпитерово-уранов тип от дома, в който попада точката на Овена ?)

Пътят към него е въпрос на осъзнаване на реалността, на личните потребности за щастие и комфорт. Достигащ до човек по различните комуникационни канали. Ретрограден Меркурий в зодиакалния знак Рак. От какво човек има нужда, за да се чувства наистина щастлив. За да стане възможно да постигне, това което му носи това усещане. Осветяване и на най-скритите емоционални кътчета. Любовна метаморфоза.

Под знака на новите инициативи,  иновативното, извън обичайното русло, в които водещото е чувството за емоционално удовлетворение, усещането, че си на твоето място. В които е възможно усърдния труд, положени усилия,  да станат причина, за да се открият нови хоризонти, посоки. Отваряне на нова глава, отгръщане на нова страница посредством ретроспекция, равносметка и преоценка на емоционалните потребности, взаимоотношенията.

Това слънчево затъмнение може да постави в нова светлина теми и въпроси, които са били актуални през 2010 г.
Стар,Благодаря за труда и страхотния анализ! :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6477
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #39 -: Юни 11, 2020, 10:11:43 am »
На телефона ми изписа че се обаждат от Private number. И абсолютно никакъв номер не ми се изписва, нито мога да го блокирам, нито нищо. А освен това, никой не каза в конкретно за ваксини или за нещо друго да не говоря и полицията може да реши, че някой си прави шега с мен. Мои приятели ме посъветваха, ако се случи втори път тогава вече да ида.
Ще трябва да видя какъв план на телефона да взема, но аз съм на ваучер и не ми се иска да минавам на договор, защото не се знае докога ще съм платежоспособен и ще имам работа.

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #40 -: Юни 11, 2020, 11:40:03 am »
Обади се в телефонната компания и ги питай дали могат да ти пратят разпечатка на телефонните разговори за онзи ден. Могат и електронно да ти я пратят.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #41 -: Юни 11, 2020, 01:51:40 pm »
Ами...знаците не се променят.


Слънцето екзалтира в Овен, защото тогава има повече светлина и денят надвишава нощта. Слънцето е в падение във Везни, защото тогава от равни дни и нощи, нощта започва да превишава деня.

Ако в Австралия е обратното, логично е Слънцето да екзалтира във Везни за родените на този континент.

Цитат
Слънцето е в падение във Везни, защото тогава от равни дни и нощи
 
Не. Не са равни дните и нощите  от времето Слънце Рак до Слънце Везни. Това написах. След като  най-дългия ден в северното полукълбо  е на 21. 06, няма как след това дните да са равни на нощите, денят започва да намалява, толкова колкото и започва да расте  от зимното слънцестоене. Нали, затова хората символично обясняват, че на 21.06 и 22.12. сякаш Слънцето спира.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #42 -: Юни 11, 2020, 02:02:36 pm »
Тери, защо да не е силно в риби? Добре аспектирано и ненаранено от малефици си е ок. Познавам доста слънца в лъв, не са втасали.

Сафо, перегрин. Мъжка планета в женски знак ? Това не означва, че натива със Слънце Риби няма изява, и че живота му я "мяу".Периодът 19/20.02- 20.03, с колко много енергия го свързваш и кой е по-дълъг денят или нощта ? :)
Рени, мерси... Схванах! 👍

Сафо, и аз съм в период на схващане. ;)
Не е ли далечко лунацията от Марса ти ,ако за физическо такова намекваш?Без инжекции няма да мине.

Новолунието със затъмнение други точки от картата ми активира, а ЛЗ беше съвпад с ПР Марс. Иначе цикъл Марс/Нептун започва върху ИЦ.  Схващам по Меркурий и Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #43 -: Юни 11, 2020, 03:05:39 pm »
Рени, да,новолунието.
За цикъл Марс нептун не е ли голям орбис към к4. Бойлер може да протече освен друго.
При мъжа ми к4 е в 21градус на риби.

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Слънчево затъмнение 21 юни 2020г
« Отговор #44 -: Юни 11, 2020, 03:25:05 pm »

След като  най-дългия ден в северното полукълбо  е на 21. 06, няма как след това дните да са равни на нощите, денят започва да намалява, толкова колкото и започва да расте  от зимното слънцестоене.

Напротив. След това, по време на есенното равноденствие, дните и нощите са равни. Затова се нарича равноденствие. Може да се нарича и равнонощие. Може и равноденонощие. Затова тогава е знакът Везни. Дните и нощите се поставят на везните и са равни.