Автор Тема: Карта на първата среща  (Прочетена 53847 пъти)

Venus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Карта на първата среща
« Отговор #255 -: Март 07, 2022, 09:00:48 am »
Благодаря, Akruks

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на първата среща
« Отговор #256 -: Март 09, 2022, 11:39:21 am »

Venus,
1. Разглежда се има ли връзка между у1 и у7
2. Лунна фаза, разходящи и сходящи аспекти на Луната
3. Има ли обмен между Светилата и какъв
4 . Какво има в ъглите
5. Венера
6. Какво акцентира в картата- знак, дом, конфигурация, повтаря ли такава в наталната карта
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Карта на първата среща
« Отговор #257 -: Август 02, 2023, 06:35:48 pm »
Здравейте!
Темата отдавна не е активна, но все пак се надявам някой да реагира.
Първата среща, чиято карта качвам, беше много приятна, но завърши доста необичайно.
Срещата беше за 18:30, но аз закъснях с 2-3 минути. Мъжът ме чакаше.
Картата съм я направила за момента, в който аз се появих, т.е. за 18:33. Така ли е правилно?
Интересно е, че аз съм Близнаци, а той - Стрелец.
Ако аз съм представена от асцендента, то това е Козирог. (Рождената ми Луна е в Козирог). В този случай има хармонична връзка между сигнификаторите.
Ако обаче се вземе часа, в който той е дошъл за начало на срещата, то аз ще съм представена от Стрелец, а той от Близнаци. В този случай има квадратура между сигнификаторите, които са знаците, противоположни на слънцата ни.
Малко объркано го обясних, не знам дали стана ясно.
Но какво мислите - кой час е коректно да се вземе, може ли да се съди за целите на мъжа (и моите) от картата, ще има ли продължение?
« Последна редакция: Август 02, 2023, 06:48:44 pm от napa4 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на първата среща
« Отговор #258 -: Август 02, 2023, 09:24:35 pm »
По АС е първият отишъл на срещата, взема се часът на среща, когато сте се срещнали. В този случай си представена от Луната, в негов 1-ви дом, ти си отишла при него, той вече е бил там, на уговореното място.  Според мен има потенциал за връзка, но нещата ще се развиват бавно напред във времето.

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Карта на първата среща
« Отговор #259 -: Август 03, 2023, 07:59:13 pm »
Благодаря за отговора, Akruks!
Правилно ли тълкувам подбудите за двама ни да отидем на срещата в този случай - мъжът е отишъл по-скоро с цел интимност (от това, че неговият сигнификатор е в моя 8-ми дом), а пък аз съм привлечена от атрактивния му вид (моят сигнификатор е в неговия 1-ви дом)?
« Последна редакция: Август 03, 2023, 08:02:09 pm от napa4 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на първата среща
« Отговор #260 -: Август 03, 2023, 08:21:16 pm »
Благодаря за отговора, Akruks!
Правилно ли тълкувам подбудите за двама ни да отидем на срещата в този случай - мъжът е отишъл по-скоро с цел интимност (от това, че неговият сигнификатор е в моя 8-ми дом), а пък аз съм привлечена от атрактивния му вид (моят сигнификатор е в неговия 1-ви дом)?
в случая ти очакваш от него интимност или го намираш за секси, щом е в твоя 8д. , за него това 2д. – моралните ценности, традиционалист е - не намира за възпитано жената да го чака
а ти си в негов 1д, твой 7-ми, имаш нужда от сериозен партньор - Козирог на К7

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Карта на първата среща
« Отговор #261 -: Август 04, 2023, 08:24:48 am »
Това е картата от снощи, въпреки че беше на моя територия, човекът ме чакаше на мястото пръв.
Две години по- късно, след едно августовско осмодомно пълнолуние при мен , се видяхме.
И двамата се харесахме и се оказа, че има страшно разминаване в това кой какво казал, а другият какво е разбрал- напрегнат аспект на Мерковете.
Много стрелешки акценти има в него, слънчев близнак  с Луна в Стрелец и Слънце съвпад Юпитер- идеално за 9- то домното ми Слънце и Близнашки Марс.
« Последна редакция: Август 05, 2023, 03:54:55 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на първата среща
« Отговор #262 -: Август 04, 2023, 11:06:21 pm »
Това е картата от снощи, въпреки че беше на моя територия, човекът ме чакаше на мястото пръв.
Две години по- късно, след едно августовско осмодомно пълнолуние при мен , се видяхме.
И двамата се харесахме и се оказа, че има страшно разминаване в това кой какво казал, а другият какво е разбрал- напрегнат аспект на Мерковете.
Много с телешки акценти има в него, слънчев близнак - идеално за 9- то домното ми Слънце и Близнашки Марс.
Значи все пак с Рени сме познали по хорара ти с въпрос "Ще си допаднем ли?"

В неделя най- накрая се навих да се видя с един 😂
Ще си допаднем ли с Д?
Близнаци е, отново столичанин, пътешествията са му хоби.
Поне от година не поддържахме комуникация, не знам как се сетих за него.
то и по картата е близнаци  :)

ще си изкарате добре, а останалото не го мисли

А картата на първа среща показва, че е човек със силна воля, а Уран на негова К4 може да промени местоживеенето си, Меркурий и Юпитер в сходящ тригон ) споделени чувства, симпатии и т.н. по 5-ти и 8-ми дом
Има потенциал за сериозна и стабилна връзка – Луната в съвпад със Сатурн, който е ретро - ще е нужно повечко време да изградите връзката, няма да стане на момента.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Карта на първата среща
« Отговор #263 -: Август 05, 2023, 03:53:07 pm »
Благодаря за тълкуването.
Да, познали сте, Да е отговорът на хорара.
Обаче за картата на първата среща четох различни неща за това кой е по АЦ и кой по ДЦ.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на първата среща
« Отговор #264 -: Август 06, 2023, 10:00:07 am »
Корея, късен Асц, Луната намалява, няма връзка Луна- Слънце. Има връзка между у1 и у7, но, ти Луната се отдалечаваш от Сатурн. Марс и Сатурн в 1 и 7 дом, не предполагат взаимност. За мен няма да има продължение. Приятното от срещата е по Луна в Риби .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Карта на първата среща
« Отговор #265 -: Август 06, 2023, 07:06:48 pm »
Е, има цял куинконс между светилата, как да няма.
Имаме уговорка за следваща среща и море. Това не изключва нещата да се разпаднат по някое време, но такъв е животът.
Нямаме и кой знае каква синастрия, но като знам какви чудни такива съм имала и какви хорари със стопроцентов отговор Да, пък накрая- нищо и половина.
Благодаря за тълкуването!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на първата среща
« Отговор #266 -: Август 07, 2023, 07:28:48 pm »
Корея, куинконкс няма силата на важен аспект, но и да го приемеш като някакъв обмен, по-скоро е с негативна проява, защото планетите на 150 * не се виждат. Всяка карта показва какво се е родило в посочения момент като качество и количество,  и какво ще се развива, как и доколко. Това е нейният живот и предназначение. Ти може да се съобразиш с тази информация или не,  но това не променя момента на срещата, както и не е повод да не изживееш момента. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на първата среща
« Отговор #267 -: Август 10, 2023, 12:34:29 am »
Луната може да се е отдалечила от Сатурн, но последният е ретро, ще има връщане от негова страна и следва продължение! Затова и написах, че връзката ще се изгради по-бавно, заради ретроградието на негов У1

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на първата среща
« Отговор #268 -: Август 10, 2023, 09:10:57 am »
Да, може да се провери този прочит, Сатурн се връща в * 8 Риби догодина месец февруари.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

napa4

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Карта на първата среща
« Отговор #269 -: Август 16, 2023, 05:35:22 pm »
Благодаря за отговора, Akruks!
Правилно ли тълкувам подбудите за двама ни да отидем на срещата в този случай - мъжът е отишъл по-скоро с цел интимност (от това, че неговият сигнификатор е в моя 8-ми дом), а пък аз съм привлечена от атрактивния му вид (моят сигнификатор е в неговия 1-ви дом)?
в случая ти очакваш от него интимност или го намираш за секси, щом е в твоя 8д. , за него това 2д. – моралните ценности, традиционалист е - не намира за възпитано жената да го чака
а ти си в негов 1д, твой 7-ми, имаш нужда от сериозен партньор - Козирог на К7
Благодаря!
Ако има развитие, ще споделя.