Автор Тема: Пренатални лунни фази  (Прочетена 7508 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #15 -: Април 09, 2021, 03:58:58 am »
Баща ми има пренатално новолуние при моето Слънце, а майка ми при Луната ми, отклонението в точките е около градус.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #16 -: Януари 18, 2022, 02:35:22 am »
А какво ще кажете за пренаталното новолуние в седми дом ? Пълнолунието след това новолуние ? Доколко си кореспондират като условия, обстоятелства, място на среща, специфика, развитие по седмодомни теми ? И като отделна карта и като синастрия с наталната. 
« Последна редакция: Януари 18, 2022, 03:00:10 am от starinthenightsky »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #17 -: Юли 28, 2023, 02:58:47 pm »
Как мога да тълкувам пренатално пълнолуние (няколко часа преди раждането) в последния градус на Скорпион? Слънцето и Луната в радикса вече са по оста Близнаци-стрелец без да има точна опозиция.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #18 -: Юли 31, 2023, 04:34:17 pm »
Как мога да тълкувам пренатално пълнолуние (няколко часа преди раждането) в последния градус на Скорпион? Слънцето и Луната в радикса вече са по оста Близнаци-стрелец без да има точна опозиция.
точният градус на лунацията,при теб -пълнолуние,се нарича сизигия.Ако пълнолунието преди твоето раждане е в 28*на скорпион,например,това е важна точка.КОгато има лунация,затъмнение ,или транзит на тежка планета,бележат определени събития.Няма много инфо.по темата.Вероятно всеки трябва да следи собствената си точка(сизигия).
« Последна редакция: Юли 31, 2023, 04:37:45 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #19 -: Август 01, 2023, 11:59:47 am »
Как мога да тълкувам пренатално пълнолуние (няколко часа преди раждането) в последния градус на Скорпион? Слънцето и Луната в радикса вече са по оста Близнаци-стрелец без да има точна опозиция.

Направи карта на пълнолунието и виж кои теми са акцентирани, има ли планети там,  същите ще ги носиш като посока, съдба, както решиш да ги дефинираш. Когато е активиран градуса на пренаталното пълнолуние, може да са ангажирани жизнен, личен, професионален статус.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #20 -: Август 25, 2023, 11:27:09 pm »
Рени, отговарям с голямо забавяне, доста съм натоварена напоследък. Разгледах картата - пълнолуние в 29 градус на Скорпион,  засегнати 6-12 дом. Да, мога да кажа, че по тези домове/оста на служенето, ежедневието срещам предизвикателства. Луна в 12ти дом, предпочитам усамотението, в моята си хралупа. Няма аспекти към планети, но Останалите планети, както е и в моя натал, са аспектирани една с друга, намират се в 13/14 градус и правят аспект и със Сатурн. Разгледах събития при транзитите през този градус. При транзит на Сатурн, събитие по 7ми дом, чиито упр. е той. Доста точно като време. Плутон, не помня добре било е преди старт на 1ви клас. Юпитер - също не се сещам за нещо конкретно, което да свързва тези моменти. Венера и Марс съвсем. По принцип са ми много симпатични и се разбирам със Скорпиони.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #21 -: Август 27, 2023, 04:17:59 am »
При мен сизигията е в 8д, на 10 град. Дева на 2 гр. от нат. Сатурн У2,3 и на кусп. 9д (без рект.).
Прочетох за наранена сизигия в античната астрономия, но това е за друга тема.
« Последна редакция: Август 28, 2023, 08:05:16 am от terrarossa »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #22 -: Август 28, 2023, 11:40:26 am »
Лисана, благодаря за споделеното.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“