Автор Тема: Новолуние 20 юли 2020г  (Прочетена 5845 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Новолуние 20 юли 2020г
« -: Юли 19, 2020, 02:17:49 pm »
Новолуние в Рак, за втори път тази година, на 28°26' в опозиция на ретро Сатурн
Народът срещу закона и властта

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #1 -: Юли 19, 2020, 04:34:26 pm »
При мен е на 2гр преди МЦ и в тригон със Слънце и квадрат с Луна.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #2 -: Юли 19, 2020, 06:46:54 pm »
При мен попада в ,11-ти дом и не прави аспекти.
Новолунието е в опозиция със Слънце на мм  ::)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #3 -: Юли 19, 2020, 07:45:11 pm »
При мен в 3ти дом,квинконс Слънце.
При сина ми е върху съвпада Марс/Венера в 8ми дом,3*орбис и опозиция Нептун.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #4 -: Юли 20, 2020, 08:19:26 am »
В 5, каре у5, в кръст със Сатурн и наталната жестока опозиция на у5... Паралелно активна опозиция на натален с транзитен диспозитор на у5. Аман от лунации това лято, и без това нищо рачешко не е "моето"...
Предполагам, че все пак живота продължава и се надявам на житейски незначими драми.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #5 -: Юли 20, 2020, 12:22:52 pm »
При мен е върху нат. Сатурн У 7,8 на К2.
Днес трябваше да се срещна с близки приятели, които отдавна не съм виждала и с голямо нетърпение чаках, но работата се провали./ Имам и тр Венера У 5 върху нат Марс У 11, та срещата може и по този транзит да е била /
Иначе моят го тресе Уранова опозиция, знам какво е и гледам много да не се връзвам, но за две години връзка това ни е първото сериозно спречкване, за глупости, но никой не отстъпва.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #6 -: Юли 20, 2020, 09:11:35 pm »
Двоен фокус на символиката на Сатурн. Като водеща тема. Чрез лунните възли - обединен около идеите, комуникацията, общуването на емоционална основа. И кулминация на цикъл. Време за жътва, реколта от засятото. Повратен момент. Равносметка. Осъзнаване на реалността. Дава се гласност на инстинктивните потребности. Ревизия, повод за ретроспекция на това какво си струва, т.е. доказало се е  като стойностно във времето. Споделянето на емоционална основа,  може и да не произведе търсения, желан резултат, дори да доведе до конфликт,  опити за налагане на мнение, вербална агресия.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #7 -: Юли 21, 2020, 10:46:41 pm »
На 22 юли 2009 т., е имало слънчево затъмнение приблизително в същия този градус. В рамките на един градус.
 
Тогава беше на път да се сбъдне една мечта.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #8 -: Юли 24, 2020, 10:52:24 am »
При мен беше в 5 дом...

Разбрах, че няколко познати жена са бременни (една от тях ми е 2-ра братовчедка); друга близка жена (рак) изпадна в тежка клинична депресия, а хората около нея нехаят :(; правих поръчка на козметика и получих неочаквано доста тестери на мед. козметика; купих диня, която явно беше пълна с нитрати (излезе ми обрив на 2 ръце); разбрах за една позната жена, че се е удавила в собствената си вана (беше пристрастена към алкохола през последните години); често спира водата през последните дни и в едната част на града са обявили воден режим; реших да направя балеажа малко по-интензивен в домашни условия, тъй като фризьорката е в отпуск, но вместо светъл нюанс се получи тъмно-кестеняво, (т.е. станах петниста хиена :-X)...
« Последна редакция: Юли 24, 2020, 10:54:27 am от romantica »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #9 -: Юли 24, 2020, 02:59:33 pm »
Второ новолуние в Рак .
Новолунието активира влиянието на кулминацията Слънце-Юпитер, Слънце-Сатурн
Новата Луна изгря заедно с видим Меркурий.

Онова, което смятаме да плануваме и да има бъдеще, ще е притиснато и зависимо от обстоятелствата, избора е ограничен до никакъв, в смисъл, каквото  е такова е и трябва да се изживее. Студеното превъзхожда и оттам дава тенденции към мудност, нерешителност, лесно обезкуражаване. Удобството измества конфликта, сблъсъка. Но пък, предполага период на съзерцание, стремеж да се развие индивидуалност, да се разграничим от общата маса, мироглед. Умът, сигурното, практичното надделява над сърцето, емоциите. Юпитер, също като управител на лунацията, не е в позиция да се противопостави, нито на Марс, нито на Сатурн и има вероятност да плануваме, виждаме само такива възможности, с които да се издигнем в очите на другите и на света. Но онези, които успеят да съчетаят предприемчивост и предпазливост, може временно (Юпитер в Козирог срещу Луна,и на АСЦ), но все пак ще имат власт, служба, възможност за печалба, да привлекат ситуация, човек, които да лобират по-нататък за тях. Венера като управител на водния триплицитет е в дом на радост, в собствен тригон, не е наранена, може да разнообрази обстановката, при условие, че се опитаме да видим, дали успяваме  да извлечем повече  неща от живота, които да са изгодни за нас, а не само да "ловим/лапаме" , онова, което е по повърхността.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #10 -: Юли 27, 2020, 07:30:16 am »
При ММ новолунието в 8дом тригон Нептун в 12,претърпя лека хир.интервенция.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #11 -: Юли 27, 2020, 06:51:18 pm »
При ММ новолунието в 8дом тригон Нептун в 12,претърпя лека хир.интервенция.

Повечето  с АСЦ Скорпион/Стрелец имат Новолуние в 8 ми дом, а тези  родени през 60-те и тригон с Нептун откъм 12 -ти. Дай някаква специфика ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #12 -: Юли 27, 2020, 09:00:40 pm »
При ММ новолунието в 8дом тригон Нептун в 12,претърпя лека хир.интервенция.

Повечето  с АСЦ Скорпион/Стрелец имат Новолуние в 8 ми дом, а тези  родени през 60-те и тригон с Нептун откъм 12 -ти. Дай някаква специфика ;)
Сол асц в 27*везни съвпад с Луна.Лунарния асц сега в 8ми натален,рак.Има и още,но това е достатъчно мисля.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #13 -: Юли 28, 2020, 11:11:35 am »
При ММ новолунието в 8дом тригон Нептун в 12,претърпя лека хир.интервенция.

Повечето  с АСЦ Скорпион/Стрелец имат Новолуние в 8 ми дом, а тези  родени през 60-те и тригон с Нептун откъм 12 -ти. Дай някаква специфика ;)
Сол асц в 27*везни съвпад с Луна.Лунарния асц сега в 8ми натален,рак.Има и още,но това е достатъчно мисля.

Това вече е друго. Луна и Юпитер са управители 8 ми. Юпитер е спрял квадрат Луна, Лунацията със Сатурн е активирала, каквото е било "запланувано" да се случи, но поради еди - какви си причини, е било "отложено". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Новолуние 20 юли 2020г
« Отговор #14 -: Юли 28, 2020, 12:44:58 pm »
Точно така Рени, отлагахме, отлагахме и преди седмици му записах час за хирург. ММ ми каза да го отменя, защото Меркурий е ретрограден😂😊🤭и как не съм се съобразила с това! Сега след операцията вече съвсем ме матира, като ме попита, защо на растяща Луна съм записала час!? 🙄😬