Автор Тема: Трудни аспекти към светилата  (Прочетена 9480 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Трудни аспекти към светилата
« -: Юли 30, 2020, 10:28:39 am »
По повод коментари в друга тема, предлагам да изследваме квадратите и опозициите към светилата, а и съвпадите, от малефиците-марс и сатурн.

Ето например картата на Сюзан Бойл-9-то най-малко дете в семейството, пострадала при раждането от недостиг на кислород, което довело до трудности в ученето. Живее с родителите си, работи на нискоквалифицирани позиции, помага в църквата. Бащата умира когато е на 36, тя се грижи за майка си до нейната смърт на 91г. Не е омъжвана и няма деца.
Става известна след участие на аналога на “България търси талант” (Britain's Got Talent), издава няколко албума, които се продават много добре.
инфо

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #1 -: Юли 30, 2020, 02:21:55 pm »
Имам приятелка с такива аспекти - пълнолунна слънце козирог, луна в рак, в тао квадратура със сатурн в овен.
Остава вдовица млада с малко дете, официалната версия е самоубийство на мъжа й, неофициалната в бизнес средите ви е ясно. Грижи се за майка си, която умира сравнително млада от рак. На възраст вече и баща й почина от рак.
На уранова опозиция се мести в чужда държава, учи език, преквалифицира се, зор работа.

Труден живот, макар на повърхностните хора сигурно да не им изглежда така - винаги е разполагала с финансови възможности, и сега с втория си съпруг живее добре от финансова гледна точка.

Нямам час на раждане затова не пускам карта.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #2 -: Юли 30, 2020, 02:53:05 pm »
Интересното при Сюзан Бойл е, че двете й светила са ударени в тао от Марс, като Слънцето е в каре с диспозитора си, а диспозиторът на Луната й (при това ретрограден и управляващ 12 дом също) е квадратиран и от Сатурн.
Марс във воден тригон с Нептун и Меркурий може би й дават възможност да мечтае до някаква форма на наивитет.
Въпреки това аз подозирам, че независимо от водния тригон, грижовния Марс в Рак и Луната във Везни, тя не е много лек характер.
-------------------------------------------

Аз имам опозиция на Слънце със Сатурн и опозиция на Луната с Плутон, като говорим за кофти аспекти :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #3 -: Юли 30, 2020, 03:36:20 pm »
Не знам за характера, но по принцип такива увреждания по време на раждане, свързани с непоемане на въздух, често са доста сериозни-мозъчни с различна сила, дцп и т.н.

А тук, въпреки тях:
Цитат
Boyle has earned six Guinness World Records since 2010

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #4 -: Юли 30, 2020, 03:43:40 pm »
Уолт Дисни всички го знаем

Предпоследен от 5 деца, бащата ги побийвал, и Уолт, за да избяга, започнал да посещава уроци по изкуство. Първа работа на 10 като разносвач на вестници, после се записва в Червения кръст и помага в Първата Световна.
В бизнеса рискува на няколко пъти, пуши по три кутии дневно, и в крайна сметка умира от рак на белите дробове. Някои навици говорят за компулсивно-обсесивно разстройство, труден характер. Не видях да има деца
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 03:58:19 pm от Papy »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #5 -: Юли 30, 2020, 06:30:16 pm »
По повод коментари в друга тема, предлагам да изследваме квадратите и опозициите към светилата, а и съвпадите, от малефиците-марс и сатурн.
в нейния случай проблемите са от съвпада на Плутон и СЛВ в 4д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #6 -: Юли 30, 2020, 06:57:28 pm »
Ако се разглеждат от позицията само на това, че квадратурата и опозицията са "лоши" аспекти, тогава опростеното тълкуване е напрежение. Но, за да е качествено и правилно тълкуването се вземат предвид много фактори.
Първата карта, е дневна, Марс е в секта, слаб есенциално, Луната взема управлението над неговите дела и сфери,западен
Цитат :"Западът е женски, пасивен, нощен. Западните планети ни изправят пред жертви, които трябва да правим в името на партньорството, обещанията, които поемаме към другите. Изискват да работим в несвойствена среда, да се справяме с несвойствени ни чужди енергии.". Марс вижда у1, у12.  Слънцето е силно, може да се противопостави на Марс. Винаги съвпад, квадратура, опозиция към Светилата, носят кризи, нали са аналог на Слънчево-лунния цикъл, но има значение, дали квадратурата е долна или горна, за различните планети. Но винаги е замесено здрвето, без значение, дали Марс и/или Сатурн са сигнификатори на него. По отношение на призвание, кариера, тези фази са много провокатори, мотиватори и ако са включени ъглите или управителите на ъглите, както тук, има нужда да се издиха натива, но ако не са силни есенциално и/или аксидентално планетите, успеха или развитието търпят кризи. Към АСЦ и неговия управител няма твърди аспекти от зли планети,у на 1 не попад в 6, 8, 12 домове натива и колкото и  да среща предизвикателства от квадратурите и опозициите, пак ще се изправя.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #7 -: Юли 30, 2020, 07:13:04 pm »
Втората карта пак Марс западен, отива да се скрива в лъчите на Слънцето, съвсем омаломощен, но пък есенциално силен и аксидентално силен, тук е по-опасен, според мен и извън секта. На мен са ми любимите Сатурн твърд аспект Луна- няма натив, карта, която да съм разгледала и при това положение да не са били "черешката на тортата" в някоя житейска сфера, даже и за известно време. Това е защото никога не са доволни от себе си и това ги тика да компенсират с нещо, с което да бъдат важни навън, защото вътре е - 250 * студ и тъмно, много тъмно и страшно. Самотни, тъжни, нещастни хора, болни,но ги уважават, търсят и много от тях, стават "учители- будители" -хората, така ги посочват.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #8 -: Юли 30, 2020, 09:13:06 pm »
Всъщност полусферите са като на картинката, но тук говорим за позиция спрямо слънцето, нали така

А за сатурн/луна-ето го: Леонардо Ди Каприо

До момента не знам за здравословни проблеми, по-скоро това:
Цитат
For sport, he races all-terrain vehicles, skydives and bungee jumps

Моите общи наблюдения за луна/сатурн-като страда самооценката, страдат и партньорствата. В случая на Ди Каприо, обаче, спокойно можем да обвиним заточена изгорена венера
Старата луна (Waning Crescent Moon)-Ego death-може би му дава качества, които няма как да проверим. Въпросът е защо заточен и доминиращ заради левия си квадрат сатурн, не проваля известността на актьора
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 09:59:45 pm от Papy »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #9 -: Юли 30, 2020, 10:12:02 pm »
Е все пак известността-славата и щастието-духовният комфорт са различни неща. Славата на Мерилин Монро и Елвис Пресли не ги спасява от изкуственият рай, самота сред свои .За светилата, като че ли трудни са квадратите .Съвпадите някак, май човек не си ги усеща ,нещо като да си си роден урод и ти  е тамън  ;D Опозициите носят някво нервно напрежение , палят фитила, ама не раняват .Квадратите мисля ,че болят ,но са камъчето в обувката, който не дава мира и тласка към развитие. Затова стават често водещи в сферите си и повличат последователи, както каза Рени. Че Сатурн му е в десети на ЛеонКавало  ;D в тригони към съвпад Слънце /Венера, как ще го провали -напротив ,изполва ги за да спечели властта си. Използва съчетанито на това, което дава съвпада в своята война.
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 10:17:10 pm от Ребека »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #10 -: Юли 30, 2020, 10:17:27 pm »
Имам приятелка с такива аспекти - пълнолунна слънце козирог, луна в рак, в тао квадратура със сатурн в овен.
Остава вдовица млада с малко дете, официалната версия е самоубийство на мъжа й, неофициалната в бизнес средите ви е ясно. Грижи се за майка си, която умира сравнително млада от рак. На възраст вече и баща й почина от рак.
На уранова опозиция се мести в чужда държава, учи език, преквалифицира се, зор работа.

Може карта с 12ч? Интересно е да се видят и другите къде са, особено възлите, но и марс

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #11 -: Юли 30, 2020, 10:27:08 pm »
Това е картата на моя братовчедка. Нямам час на раждане. Мъжът и почина млад, около 30годишен, от левкимия. Баща и лежа в затвор, заради катастрофа. Тежък и труден живот.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #12 -: Юли 30, 2020, 10:29:29 pm »
Интересното при Сюзан Бойл е, че двете й светила са ударени в тао от Марс, като Слънцето е в каре с диспозитора си, а диспозиторът на Луната й (при това ретрограден и управляващ 12 дом също) е квадратиран и от Сатурн.

Имаме 2 заточени, 1 падение, 1 трон, и то на сатурн, да се чуди човек как е жива; а тя и известна

Цитат
Аз имам опозиция на Слънце със Сатурн и опозиция на Луната с Плутон, като говорим за кофти аспекти :)

Едва ли е много уместно, но ако прецениш-може ли едно житейско съмъри, също и къде са марс, венера, юпитер в картинката. Ако ли не-кое усещаш като по-тегаво?
За опозиция слънце/сатурн най-общо мога да кажа, че винаги са под доза напрежение-дали е вярната стъпка, дали е достатъчно, дали другите ще са доволни, дали всички ще са ок, с една дума-вътрешно несигурни, клишето с бащата, независимо от физическото присъствие, емоционалната връзка куца; но от друга страна-много често дисциплинирани, отговорни, старателни, разчитат на себе си, имат високи критерии, и поради това могат да са досадни, особено ако и меркурий играе.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #13 -: Юли 30, 2020, 10:33:05 pm »
Карта на съседка, има брат близнак. Мъжът и почина внезапно, инфаркт, на 32г.Баща и почина предната година. Майката се алкохолизира. Без час на раждане.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #14 -: Юли 30, 2020, 10:33:28 pm »
Това е картата на моя братовчедка. Нямам час на раждане. Мъжът и почина млад, около 30годишен, от левкимия. Баща и лежа в затвор, заради катастрофа. Тежък и труден живот.

Ето я същата картинка-заточена венера, есенциално силни малефици, бенефиците при тях

Направо да я направим асц козирог-ако е дребна, слабовата, с отчетливи кости/скули, марс в 4-ти е особено разрушителен, слънцето с него би паснало добре на съдбата на 2-те мъжки фигури в живота
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 10:37:48 pm от Papy »