Автор Тема: Трудни аспекти към светилата  (Прочетена 8476 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #15 -: Юли 30, 2020, 10:34:51 pm »
Оф, разменила съм картите на братовчедката и съседката.
Мисля,че дори без час на раждане,поразените светила са указание за много трудности и изпитания в живота на човек,особено,ако аспекта е сходящ.Разбира се важно е дали е нощно,или дневно раждане натива,в кой дом попадат,какво управляват,но като сигнификатори на живота и края,на съпругът и бащата,на майката и майчинството,винаги има критични ситуации и драми по темите.
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 10:48:21 pm от Сафо »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #16 -: Юли 30, 2020, 10:42:24 pm »
Оф, разменила съм картите на братовчедката и съседката.

Коя какви деца има? То и при двете мъжете са бита карта, така че предложението остава
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 10:47:16 pm от Papy »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #17 -: Юли 30, 2020, 10:50:01 pm »
Братовчедката ,слънчеви близнаци ,има дъщеря и син.
Съседката има едно момиченце

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #18 -: Юли 30, 2020, 11:07:13 pm »
Слънце,Марс и Сатурн като сигнификатори на мъжете в женска карта и в трудни аспекти дали винаги са указание за вдовство,както и обратното-Луна и Венера в мъжка карта,поразени от малефици?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #19 -: Юли 30, 2020, 11:24:29 pm »
Сатурн не е сигниф на мъжете, даже обратното-на възрастни жени, по-скоро ако е примерно в 7-ми-по-възрастен партньор, или по-беден, или както е според статуса
Венера е универсален показател на брак, любов, а в женска-второстепенно - юпитер
Пък и в тези карти нямаме час-у7-какво прави, къде е, и т.н.
Слънцето виж-винаги е мъже и високопоставени в женска карта. Но ако е дневна, т.е.-е водещото светило, тогава неприятностите могат да са върху самата жена, не върху мъжете
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 11:27:30 pm от Papy »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #20 -: Юли 30, 2020, 11:42:20 pm »
Papy

Цитат
Едва ли е много уместно, но ако прецениш-може ли едно житейско съмъри, също и къде са марс, венера, юпитер в картинката. Ако ли не-кое усещаш като по-тегаво?
За опозиция слънце/сатурн най-общо мога да кажа, че винаги са под доза напрежение-дали е вярната стъпка, дали е достатъчно, дали другите ще са доволни, дали всички ще са ок, с една дума-вътрешно несигурни, клишето с бащата, независимо от физическото присъствие, емоционалната връзка куца; но от друга страна-много често дисциплинирани, отговорни, старателни, разчитат на себе си, имат високи критерии, и поради това могат да са досадни, особено ако и меркурий играе.


Папи, опозицията на Сатурн и Слънце я усещам точно така, както си описала. Тезата е "стискай зъби, свърши си работата както трябва, ще дойде време за плодове". Баща ми не липсва емоционално, просто майка ми е доминантната в семейството им. С моята Луна в Овен и проблемите на такава с майката, борбата с нея ме е изградила :) но много се обичаме иначе.

Еднакво силно усещам и двете опозиции.
Едната на психологическо ниво (винаги се опитвам да предвидя негативен развой на нещата, за да бъда подготвена - не смея да се зарадвам предварително. Предпазлива съм и в отношенията си. Приемам отношението лично, макар и да знам, че не е. Влияе ми.)
Опозицията със Сатурн я усещам като несигурност. Неувереност. А в повечето случаи съм добре подготвена и се оказвам права, но нещо не ми стига да повярвам в себе си и да съм категорична, да отстоявам мнение. Откакто Марс се обърна по прогресии, повече ми се получава да се боря, но пак пустата неувереност стои.

Не са добри тези опозиции на светилата. Не знам как е с квадратите. Относно таото с Нептуна ми мога да кажа, че съм повече реална и рядко изпадам в илюзии и самозаблуди. Може би Плутон в 12д ми помага да усещам интуитивно причините за думи и действия на хората.
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 11:44:01 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #21 -: Юли 31, 2020, 12:02:09 am »
Охо-и Раху с марс?
Благодаря, Яя, всъщност си добре екипирана за битка, но основното, което спасява картата, е рецепцията слънце/юпитер, като сметнем една бърза прецесия, всички горни отиват в лъв, а слънце остава в риби, луна и венера се управляват от марс, само не мога така бързо да преценя раху колко е силен, ще пиша пак, но би трябвало кариерни обрати да има, от сорта-голямо падение/голям възход

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #22 -: Юли 31, 2020, 12:12:56 am »
Охо-и Раху с марс?
Благодаря, Яя, всъщност си добре екипирана за битка, но основното, което спасява картата, е рецепцията слънце/юпитер, като сметнем една бърза прецесия, всички горни отиват в лъв, а слънце остава в риби, луна и венера се управляват от марс, само не мога така бързо да преценя раху колко е силен, ще пиша пак, но би трябвало кариерни обрати да има, от сорта-голямо падение/голям възход

Всъщност, Юпитер не е в Лъв, нямат рецепция. Такава има между Меркурий и Юпитер.
И да, боря се докрай, дори да ми идва да избягам и да се скрия някъде. Засега се справям. Знам, че бягането от проблема не го решава. Проблемът е, че не аз започвам битките, а винаги ме вкарват в такива :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #23 -: Юли 31, 2020, 12:28:14 am »
Всъщност, Юпитер не е в Лъв, нямат рецепция. Такава има между Меркурий и Юпитер

Смятам с прецесия, в лъв е

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #24 -: Юли 31, 2020, 12:45:13 am »
Слънце,Марс и Сатурн като сигнификатори на мъжете в женска карта и в трудни аспекти дали винаги са указание за вдовство,както и обратното-Луна и Венера в мъжка карта,поразени от малефици?

Всъщност-относно сатурн-наистина по-често е посочван като сигнификатор на мъжете, но за да не си мислиш, че те качвам на черешата-има доста спорове и изследвания дали сатурн е мъжки или женски, имала съм няколко реални случая, в които при прогностика сатурн категорично е бил сигн на по-възрастна жена, та за момента така го твърдя

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #25 -: Юли 31, 2020, 02:33:20 am »
Папи, Леонардо има заболяване и то сериозно.
Сатурн е един от упр. на АСЦ, и е по-силен от Венера, защото е ъглов. С Луна има рецепция с аспект. Има аспекти с ъглите на хороскопа, това е много силно. Единствената ретро планета в картата, и планета синглетон. Марс в нощна карта, въпреки че е извън секта, държи управление мад МЦ и вижда Сатурн с тригон, Юпитер също е упр. на МЦ, трон, в секта, току-що станал директен. Венера е фазова, и се отделя от Слънцето, което не е толкова лошо, със силен диспозитор. Има баланс в картата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #26 -: Юли 31, 2020, 02:41:53 am »
Сатурн в  женска нощна карта може да се приеме за сигнификатор на мъжете, при слаби Марс, Слънце.
Сатурн е мъжка планета. Влажното е женско.   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #27 -: Юли 31, 2020, 09:10:25 am »
Имам приятелка с такива аспекти - пълнолунна слънце козирог, луна в рак, в тао квадратура със сатурн в овен.
Остава вдовица млада с малко дете, официалната версия е самоубийство на мъжа й, неофициалната в бизнес средите ви е ясно. Грижи се за майка си, която умира сравнително млада от рак. На възраст вече и баща й почина от рак.
На уранова опозиция се мести в чужда държава, учи език, преквалифицира се, зор работа.

Може карта с 12ч? Интересно е да се видят и другите къде са, особено възлите, но и марс

Ето я картата. Според мен за вдовството играе роля и венерата в критичен градус. В тази връзка и коментарът дали при мъжете луна наранена от малефик води до овдовяване също, бившият ми съпруг е с луна в последен градус на близнаци в квадрат със сатурн. Луната е в първи дом.

« Последна редакция: Декември 02, 2020, 08:08:59 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #28 -: Юли 31, 2020, 10:29:59 am »
Рени, сатурн е студен и сух-тоест-зависи къде четеш :)
Цитат
http://www.astrology-x-files.com/x-files/planets.html

Освен това, във ведическата е евнух-като меркурий. Доротеус от Сидон е основният защитник на тезата за женски сатурн.

За Леонардо сега прочетох, че има компулсивно разстройство, това ли имаше предвид?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #29 -: Юли 31, 2020, 11:02:47 am »
Карта на жена, часът е точен. Някакви предположения?