Автор Тема: Трудни аспекти към светилата  (Прочетена 9514 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #60 -: Август 23, 2020, 03:55:09 pm »
Трудните аспекти към светилата почти винаги е указание за увредено,или проблемно зрение при някой.

Да, Светилата са сигнификатори на очите като орган, но включвайки аспектите и от външните планети, единици, ще са тези, които няма да имат твърд аспект към Светилата- всички ли ще имат увредено зрение. Не може само по един аспект да се твърди това. Сестра ми е с наранени Светила, няма увреждения в тази насока. Разбира се, вече ползва очила, но е на възраст, на която е допустимо за това.
защо?разгледай производните домове Рени.Нейна приятелка,деца на приятелите,първи братовчеди,свекър,свекърва,съседи......домашен любимец.
Може и преди да е родена някой от дядовзи,баби,прабаби....Картата живее и след нашата смърт.Внуци,деца на внуците ,други родственици.Не говоря за очила поради възраст и т.н.Нещо по-специфично.Слънце в кой дом е,от кой дом е ранено,от какво/кого......леви и десни аспекти(тези не ги разбирам,но са важни)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #61 -: Август 23, 2020, 04:52:12 pm »
Да, струва ми се възможно, не става въпрос за едни обикновени очила (късогледство, дългогледство, астегматизъм).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #62 -: Август 23, 2020, 07:11:38 pm »
Сафо, и аз говоря за специфика, че не може да се гради на един аспект от картата.
В случая, да, Светилата имат отношение към очите, но без още поне два фактора е само знак внимание, не твърдение, че ще има натива проблем с очите. Зрението е свързано и с Меркурий, който отгваря за сетивата. АСЦ също
Това с производните  домове, не разбрах каква връзка има- все някой от хората, които са ни близки ще имат проблеми с очите. зрението ? :)

Примерни карти :. Слънце, Луна Скорпион ранени от Марс, ако ползваме и Плутон и от него- няма проблеми със зрението. Натива е имал физически наранявания, заради естеството на професия.
Слънце Рак,, Луна Везни ранени от Марс и Сатурн- няма проблеми
Слънце Козирог знакова опозиция Луна Рак, не са наранени от други планети- има проблеми
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #63 -: Август 23, 2020, 10:27:09 pm »
Сафо, и аз говоря за специфика, че не може да се гради на един аспект от картата.
В случая, да, Светилата имат отношение към очите, но без още поне два фактора е само знак внимание, не твърдение, че ще има натива проблем с очите. Зрението е свързано и с Меркурий, който отгваря за сетивата. АСЦ също
Това с производните  домове, не разбрах каква връзка има- все някой от хората, които са ни близки ще имат проблеми с очите. зрението ? :)

Примерни карти :. Слънце, Луна Скорпион ранени от Марс, ако ползваме и Плутон и от него- няма проблеми със зрението. Натива е имал физически наранявания, заради естеството на професия.
Слънце Рак,, Луна Везни ранени от Марс и Сатурн- няма проблеми
Слънце Козирог знакова опозиция Луна Рак, не са наранени от други планети- има проблеми
никъде не съм написала ,че нативът ще е спроблемнно зрение,а някой от картата.
ако си ме прочела,написала съм,че картата живее и след смъртта,в този смисъл ние можем да знаем,юе някой наш внук,или правнук ще има кривогледство,или друго подобно зрително разстройство.Карти ,които си посочила с наранени светила..ми в кой дом е светилото,задействан ли е аспектът,или предстои?
Меркурий за първи път чувам да се свързва с очите.И не,не всеки има близки разногледи,късогледи,далекогледи,или слепи.
Този,за който казваш,че е с ранени светила,а няма проблем с очи,възможно е негов познат или близък да има такъв-нали това е ролята на производните домове?Или пък още не му е дошло времето........
Това Слънце в скорпион в кой дом е не си посочила,от кой дом е ранено от марс.Болести на Слънцето в скорпион показва смущения на срамните части,урината,половите органи .Ако е в 6 дом,или го управлява.
Някой може да има увредено зрение заради съвпад с неподвижни звезди на у1,у6 и т.н.
« Последна редакция: Август 23, 2020, 10:55:03 pm от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #64 -: Август 23, 2020, 10:31:19 pm »
Това с аспектите ми се струва много генерализирано.
Ужасявам се, като виждам колко деца от 4-5 години почват с очилата.
В наши дни е прекаляване с ел устройства.
А и проблеми със зрението има бол- аз все още виждам добре, откриха ми астигматизъм , но без нужда от очила, но като почнат да ми сълзят очите от светлина или сняг, се виждам в приключение. Случва се даже в облачни дни и се чудя как да обяснявам, че не плача.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #65 -: Август 23, 2020, 10:35:48 pm »
Корея,на мен също ми сълзят очите-Луна в 1 ви дом,(управлява течностите в организма )квадрат Плутон.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #66 -: Август 23, 2020, 10:41:30 pm »
Баща ми има Луна съвпад Плутон в Лъв, в каре към съвпад Слънце Меркурий в Скорпион. Има прогресираща гуакома и някакъв вид астигматизъм. Не е бил кьорав ,никога не е ходел с очила през живата си, едва в по-късна възраст откриха това налягане на очните дъна . Аз съм с Луна Плутон в дванайсти -окьоравях от четене по цели нощи, като дете и от нептуниаански ескейпизъм -фалшив алкохол в пубертета  ;D Не казвам, че ти е вярна теорията-споделям ..Дай картите на известни кьорави и слепи хора-Сашка Васева  ;D Андреа Бочели, Рей Чарлз, Стиви Уондър, Кристоф Ламбер ..Иначе няма смисъл .
« Последна редакция: Август 23, 2020, 10:48:57 pm от Ребека »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #67 -: Август 23, 2020, 10:51:38 pm »
Ребека,това към мен ли?На баща ти в кой дом е съвпадът Луна/Плутон и в кой дом Слънце.Прогресираща глаукома какво заболяване е ?На гърлото ли?
Дядо имаше съвпад Луна-Плутон в рак,не му зная часа на раждане,значи знаков съвпад квадрат Слънце везни-имаше лек дефект на едното око,намигаше непрекъснато,като тик.Не е бил сляп,нито кривоглед,но факт е,че имаше особеност с едното око.
« Последна редакция: Август 23, 2020, 11:03:24 pm от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #68 -: Август 23, 2020, 11:07:20 pm »
Ребека,това към мен ли?На баща ти в кой дом е съвпадът Луна/Плутон и в кой дом Слънце.Прогресираща глаукома какво заболяване е ?На гърлото ли?
Дядо имаше съвпад Луна-Плутон в рак,не му зная часа на раждане,значи знаков съвпад квадрат Слънце везни-имаше лек дефект на едното око,намигаше непрекъснато,като тик.Не е бил сляп,нито кривоглед,но факт е,че имаше особеност с едното око.
Към теб бе Сафо към кой ти си градиш тука теории с кьорави  ;) Глаукомата е на очите, при прогресиращо и агресивно протичане прераства в слепота . https://www.astrotheme.com/astrology/Ray_Charles https://www.astrotheme.com/astrology/Stevie_Wonder
 
« Последна редакция: Август 23, 2020, 11:10:01 pm от Ребека »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #69 -: Август 23, 2020, 11:11:14 pm »
Имам Луна квадрат Плутон в 5 ти дом.Моя прабаба по майчина линия е родила сляпо дете.
Сега с дирекция Слънце съвпад Марс имах проблеми с очите,Слънцето не е ранено от Марс,но сега ми е дошло времето и за това. :)Марс е на к12,моята леля изведнъж започна да има проблеми с очите,някаква жлеза се възпалява и трябва да се оперира.Не е носила очила досега и не е имала проблеми с очите.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #70 -: Август 23, 2020, 11:18:42 pm »
Аз имам същия квадрат, но 1-4 дом, имала съм ослепял по време на война пра- или прапрадядо .
По бащина линия е.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #71 -: Август 23, 2020, 11:24:35 pm »
Едно време са раждали по 15 деца -все ще има 5 умрели и 3 кьорави, примерно.. Иначе метафорично и психологически- Нептун -не харесвам,това което виждам, правя се, че не го виждам и то не съществува -ефект - окьоравяваш. Плутон -отнемането на физ .зрение дава шанс за светлина в подземния свят -подсъзнателните пластове и др.. развития, вкл .сензитивно познание примерно .Двамата Нептун или Плутон в аспект със светило  Но това е само стъпка едно в играта на сляпа баба  ;) Трябва още + ++ Защото не всеки еднорог е сляп -просто са сложили розови очила на конски труп за наденици  :D  Ребека,това към мен ли?На баща ти в кой дом е съвпадът Луна/Плутон и в кой дом Слънце Луна Плутон в 9ти а Слънце в 1ви Меркурий на к1 откъм дванайсти но това не е сигурно едно време са се раждали от занник Слънце озарени  ;D
« Последна редакция: Август 23, 2020, 11:51:48 pm от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #72 -: Август 24, 2020, 10:29:51 am »
Сафо, нали, затова казах, че по един аспект, не разбирай, аспект като поглед между два приципа, не може да се твърди нещо. За това, че Светилата показват, кой преди, около, пред нас му има нещо, може да се вземе под внимание, нали същите са сигнификатори на родители, един път, втори път управляват домове, много ясно.  Меркурий е сигнификатор на петте сетива.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #73 -: Август 24, 2020, 09:18:20 pm »
Едно време са раждали по 15 деца -все ще има 5 умрели и 3 кьорави, примерно.. Иначе метафорично и психологически- Нептун -не харесвам,това което виждам, правя се, че не го виждам и то не съществува -ефект - окьоравяваш. Плутон -отнемането на физ .зрение дава шанс за светлина в подземния свят -подсъзнателните пластове и др.. развития, вкл .сензитивно познание примерно .Двамата Нептун или Плутон в аспект със светило  Но това е само стъпка едно в играта на сляпа баба  ;) Трябва още + ++ Защото не всеки еднорог е сляп -просто са сложили розови очила на конски труп за наденици  :D  Ребека,това към мен ли?На баща ти в кой дом е съвпадът Луна/Плутон и в кой дом Слънце Луна Плутон в 9ти а Слънце в 1ви Меркурий на к1 откъм дванайсти но това не е сигурно едно време са се раждали от занник Слънце озарени  ;D
Ребека,проблем с очите твои първи братовчеди,или сестра /брат на майка ,баща.9 дом на баща ти са неговите некръвни роднини,като жена на брат му,или мъж на сестра му,ако има такива.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Трудни аспекти към светилата
« Отговор #74 -: Август 24, 2020, 09:26:34 pm »
Сафо, нали, затова казах, че по един аспект, не разбирай, аспект като поглед между два приципа, не може да се твърди нещо. За това, че Светилата показват, кой преди, около, пред нас му има нещо, може да се вземе под внимание, нали същите са сигнификатори на родители, един път, втори път управляват домове, много ясно.  Меркурий е сигнификатор на петте сетива.
Рени,не те разбирам........мисля,че имаш Меркурий съвпад с моя Сев.възел,който сега е квадрат по дирекция с моя Меркурий.Или по-просто казано–дир.ти Меркурий е квадрат с моя натален. ;D