Автор Тема: Наркотици и други зависимости  (Прочетена 6564 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Наркотици и други зависимости
« -: Август 13, 2020, 08:37:33 pm »
Не открих такава тема. Ако има, моля Папи да премести поста.

Качвам картата на отявлен дългогодишен наркоман.
В книгите пише, че зависимостите са по Луна -Нептун. За мен са по Марс - Нептун, от моите наблюдения в картите.
Но аз имам и двете в огнен тригон и нямам зависимости.
Къде са зависимостите?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #1 -: Август 13, 2020, 10:48:07 pm »
Зависимост/пристрастяване, въпреки негативите във времето, първоначално са свърани с удоволствие и наслада. Човек първо опитва, после му харесва, започва да го практикува. Без да се включат домовете, планетите няма  да дадат отговор, обикновено в психичните домове се развиват зависимостите по планети, които имат са свързани с тях.  Спецификата на планета-дом ще даде количеството качество на зависимостта, знаците какъв тип. Няма човек без зависимости. Обществото, наложените поради определят кога какви са на "мода".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #2 -: Август 13, 2020, 11:04:11 pm »
^Рени, аз нямам зависимости. //освен ако не говориш възможно най-обширно, тогава желанието ми да научавам постоянно нови неща бих го отнесла в тази посока, но иначе - никога не съм имала зависимости и не ги разбирам напълно (на теория - да, но реално концепцията за липса на самоконтрол и дисциплина у човек ме изумяват). //Телец и Скорпион са интерсептирани в 12-6д при мен, доста неща, свързани с тях, не са ми ясни.

иначе, по темата - майка ми и брат ми имат/са имали подобни проблеми. аз ги виждам по Скорпион-Телец и както ти каза - по Нептун. или по 2-8 и 6-12. първото е обслужване/подчинение/отдаване на тялото/телесното, в опит за (само)задоволяване, сетивна стимулация, второто - ескейпизъм, опит за бягство от тялото/действителността.

едит:
по тази карта: творчески човек с паднал Марс, необходимост от себеизразяване, същевременно - затруднения там. Плутон (у АСЦ) е ретро в 12д, тригон с Меркурий/Слънце и опозиция с падналия Марс. В допълнение - Венера, която иска още, но и държи да контролира. Ти казваш Луна - Луната му пречи, да, защото е нетърпелив и неспокоен. Та, да, бърза, егоистична, непостоянна Луна, допускам, че такава е (била) и майката. Луна-Нептун, рибешките Слънце и ретро Меркурий, Плутон (упр на АСЦ) в 12д, това е изключително чувствителен (и емпатичен) човек, който изпитва затруднения да изразява чувствата си, защото: 1) майка му, 2) пренасищане откъм емоции, които трудно ще асимилира/рационализира. Съвсем естествено е да търси бягство там, където емоциите му са притъпени и/ли където те му се изясняват и разкриват своя смисъл.
въпреки това, за мен това е преодолимо в тази карта. отново - през изкуство - или някакво разрушително изкуство (скулптура, може и нещо с огън) или някаква тежка музика.
« Последна редакция: Август 13, 2020, 11:34:12 pm от art7ess »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #3 -: Август 13, 2020, 11:35:01 pm »
Аз имам никотинова зависимост.Юпитер в 6 д,скорпион- опозиция Сатурн.
« Последна редакция: Август 13, 2020, 11:38:17 pm от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #4 -: Август 13, 2020, 11:36:42 pm »
Луната трябва да е ранена ,пропаднала, бъгната -при силна Луна ,няма как да стане + акцент  на воден дом, знак, планета. Луната е гладна и жадна, но не откликва на истинската си жажда и пълни чашата с други работи, за да се напълни ,забрави и прочие .Луната няма здрав разум, тя се символизира от елемента вода, емоция -прелива ли реката, суха ли е ,къде е коритото и търси ли формата си ? Ай туй търсене да се случи на човек с акцент Козирог/ Дева ,здраво стъпил -сърце, душа -банкова сметка -все е счетоводител  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #5 -: Август 13, 2020, 11:42:43 pm »
Не открих такава тема. Ако има, моля Папи да премести поста.

Качвам картата на отявлен дългогодишен наркоман.
В книгите пише, че зависимостите са по Луна -Нептун. За мен са по Марс - Нептун, от моите наблюдения в картите.
Но аз имам и двете в огнен тригон и нямам зависимости.
Къде са зависимостите?
Нептун каре пропаднала Луна в Овен и опозиция на двата У1 Марс/ Плутон по оста 6  /12

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #6 -: Август 14, 2020, 12:17:55 am »
И в най -пиянското семейство да си, ако нямаш предпоставка и краката са ти здраво на земята, няма да ги вирнеш към облаците, а трудните обстоятелсва ще са стимул за растеж, надскачане, бягство ,пък може с адвокатско  ;) семейство голямо лайно да се запече ..

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #7 -: Август 14, 2020, 12:24:18 am »
Какво щеше да прави днешният наркоман, ако живееше примерно в 13-ти век?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #8 -: Август 14, 2020, 12:40:58 am »
Щеше да се налива с червено вино в някоя гостилница и да му капят жълтите зъби.  :D

Значи пияница?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #9 -: Август 14, 2020, 01:51:28 am »
Нептун каре пропаднала Луна в Овен и опозиция на двата У1 Марс/ Плутон по оста 6  /12
Луната е пропаднала в Скорпион, да си имаме уважението  :)
Но да, квадратирана от Нептун показва лабилна психика и психични проблеми, каквито са зависимостите
Мои лични познати (жени и мъже) с Луна в Риби  са пристрастени- повечето към чашката, някои към трева и амфетки, към упойващи лекарства... Преди няколко години бях качила тук картата на младеж, който за 11-ти път го бяха вкарали в затвора, заради наркотици, хващат го когато си купува и хайде на топло; има Нептун в 8д. , само това съм запомнила

Kik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #10 -: Август 14, 2020, 11:26:48 am »
Аз съм с луна квадрат нептун, асц. риби, нептун съвпад МЦ - никога не съм пушила, не пия никакъв алкохол (в т.ч. и бира) и то не заради някакви други принципи, а просто не ме привличат тези неща и не са ми интересни. Не съм и лабилна, дори и семейните скандали са ми нещо чуждо, рядко изпадам в т. нар. "женски истерии".
M+A=VE/NE=JU/AD

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #11 -: Август 14, 2020, 12:36:28 pm »
При мен Луна е в риби, в 12 дом в съвпад с Меркурий, Венера, секстил с Нептун и тригон с Плутон.

Никога през живота си не съм пушила.
Алкохол - много рядко и само по повод, в минимално количество. Не харесвам бира. Имам завършен курс и смея да твърдя, че разбирам от вина. Харесва ми да ги анализирам химически.
Наркотици - никога не съм използвала.
Кафе съм пила само няколко пъти през живота си и определено не ми понася. Нямам проблем със събуждането и без проблем ставам в 5.30 am още от ученичка.
Лекарства не съм пила от 15 г., последно ми се наложи 3 табл. аналгин и един антибиотик.
Нямам пристрастености и не се привързвам към определени субстанции. Единствено към какаото и по-специално към тежкия горчив шоколад от време на време.

Самата мисъл да съм под влияние на някакъв опиат и да не бъда себе си ме ужасява. Мисля, че силният овен в картата ми ме спасява, както и това че обичам да творя различни неща, а също и да свиря на пиано.

Израстнала съм в семейство, където не съм била ограничавана. Цигари винаги е имало (майка ми преди години пушеше и все подбираше по-изискани и женски марки - "Ева" и пр., не е имала проблем с отказа). Баща ми е любител - винар, дядо ми също беше...

Имам роднини, които имат проблем със зависимости - алкохол, лекарствата, наркотици и др. Като че ли при мен живота ме среща с хора, които се нуждаят от помощта ми.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #12 -: Август 14, 2020, 01:35:42 pm »
Защо под зависимости включвате само алкохол, наркотици, цигари ?!
Всяко време определя/налага нови такива в синхрон или по-скоро като противопоставне на морал, права, закони.
Най-силната зависимост на съвремието е храната, ами, социалните мрежи, техника, хазарт, секс. лекарства, пари, стандарт
В момента ставаме ли зависими от ..маските- къде пише в картите на 8 млр. души, че (ще) имат зависимост от маски ?
Зависимостта е да си подчинен,подвластен  психически или физически. Подчинени сме всички по оста 6-12, а падаме в капана на онова, което най-силно ни изкушава, харесва по оста 2-8 домове, така мисля аз. Луната-да, тя е водеща, но да има връзка с тези домове, според мен. 4-ти дом също. Както и АСЦ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kalina_1986

  • Гост
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #13 -: Август 14, 2020, 01:44:02 pm »
Какво щеше да прави днешният наркоман, ако живееше примерно в 13-ти век?
Опиум. :)
Да не забравяме и най-опасния алкохол-абсента заради халюциногенното му действие.
Не знам дали си опитвала абсент, но действително не може да се сравнява с другите алкохоли. При мен лично въздейства както би въздействала марихуаната.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Наркотици и други зависимости
« Отговор #14 -: Август 14, 2020, 02:11:32 pm »
Добре, този от картата има Луна каре Нептун и опозиция на управителите на АЦто.
И това го прави зависим? Та той бил влезнал надрусан в затвора, щото там нямало да му дават да се друса.

Иначе, във всички карти на пристрастените към алкохола съм наблюдавала твърд аспект на Марс и Нептун. А един с опозиция дори залита по психоделиките.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински