Автор Тема: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей  (Прочетена 27115 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #60 -: Декември 23, 2020, 10:39:17 pm »
Аз щях да пиша и се отнесох, но два дни - преди и в дена на съвпада имах главоболие, което си сменяше интензитета.
Последно ме боля глава през октомври, затова ми направи впечатление, а и срещнах други с подобен симптом като коментари под статии за съвпада.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #61 -: Декември 23, 2020, 11:07:35 pm »
На мен пък пари ми донесоха....доста пари....но не като подарък,а това са ми заплатите за миналите 3 месеца.....и едно желание се породи в мен да изненадам половинката за Коледа,като му кажа край...Не мога да понасям никой,объркана съм,не знам накъде да поема.Двете планети  са ми в съвпад с Венера....тежко ми е....!

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #62 -: Декември 24, 2020, 04:59:20 am »
За пребиваващите на територията на София, на които ретрограден Уран в Телец им аспектира, взаимодейства си с рождената  им карта по някакъв начин, цялото тримесечие (зимното слънцестоене), е възможно да е под лайтмотива на напрежението, ситуации от главата за краката, с елемент на изненада, неочакваност, стимул за промяна, нещо различно.

Понеже цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей е в квадратура с ретрограден Уран в Телец. Русия  и всички други локации по света, на които Уран изгрява (в САЩ, щата Ню Йорк, Южна Америка -  Бразилия), в кулминация е (Турция, Русия, Молдова, Украйна, Беларус), залязва (Филипините, Малайзия) или е в антикулминация, може да имат ролята на реформатори за периода на 20 годишния цикъл на Юпитер - Сатурн във Водолей.

Публикация за цикъла Юпитер - Сатурн във Водолей на Кирил Стойчев
« Последна редакция: Декември 24, 2020, 05:11:53 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #63 -: Декември 25, 2020, 11:20:25 am »
Да ви кажа, муданно мога да разбера до какво води цикъла. Но в личен план не мога.



Как си разтълкувала, предходния цикъл на Юпитер/Сатурн в личен план - те винаги ще управляват едно и също в картата ти ?! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #64 -: Декември 25, 2020, 09:09:36 pm »
Никак, Рени. През май, 2000г, нямам никакъв специален спомен. Студентски години. Съвпадът е бил на К8.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #65 -: Декември 25, 2020, 11:03:28 pm »
Върху Венера ми е, отбелязвам си тук, за да допълня и коментирам конкретно.
Венера ми е у6 и съу12, явно карам long Covid и ми се отключват различни усложнения/заболявания. както не обичам да ходя по доктори, от месеци само това правя. фън:Д
//стискайте ми палци да ми отминат гадориите и да съм тип-топ куриер, защото ми писнА :-*

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #66 -: Декември 26, 2020, 12:54:47 am »
Никак, Рени. През май, 2000г, нямам никакъв специален спомен. Студентски години. Съвпадът е бил на К8.

Домът, в който попада при теб може да е индикация само за сферата, която ще е в основата на социалната ти реализация, възможностите, които получаваш в рамките на период от 20 години. Не е нужно да имаш спомен конкретно от годината на започване на цикъла, защото той се разгръща с времето. Отговори си на въпроса, какви са предходните 20 години за теб. И как това си кореспондира на астрологично ниво с Юпитер и Сатурн в Телец. Домът, в който попадат при теб.
В коя сфера започна да изграждаш нещо по различен начин и инвестира в обучение личен ресурс - управител на Юпитер и Сатурн - Венера в Близнаци. Слънце в Близнаци.
« Последна редакция: Декември 26, 2020, 01:08:55 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #67 -: Декември 26, 2020, 08:25:47 am »
Пускам превод на публикация по въпроса от Боян Шойич, сръбски астролог, традиционна астрология

При прогнозирането на възможни събития, мнозина са онези, които предполагат радикални промени в света, начало на позитивна трансформация на човечеството, с по-високи вибрации, разцвет и просперитет и най-накрая влизане в епохата на Водолея.
Разбира се всеки има право на свое мнение и позиция по отношение на това как би могъл се прояви съвпадът между Юпитер и Сатурн, така че не желая нищо да оспорвам. Спорна е епохата на Водолея, дали в нея ще прекрачим в рамките на един или два века  или ерата на интернет и  наличието на голямото количество натрупана информация и знание, (Водолей е фиксиран, акумулиращ знак) са отбелязали нейното начало.

Видове съвпади на Сатурн и Юпитер
Съвпадите се разделят на три групи  - големи, средни и малки.

Големи са тези, при които хронократорите се срещат за първи път в огнен знак, което средно се случва един път на 960 години.

Цитат
Гвидо Бонати: Първият и най-силен от всички, е съвпадът между Сатурн и Юпитер в самото начало на Овен. Той се случва само веднъж на всеки 960 години, което бележи настъпването на големи събития в световен мащаб.

Втората група, средните съвпади между хронократорите се случва средно на 240 години, тогава когато Юпитер и Сатурн се срещнат в нов триплицитет. С други думи, след поредица от последователни съвпади, които Юпитер и Сатурн имат в рамките на една и съща група знаци (например водни) съвпаднат, но в началото на знак, който принадлежи към друг триплицитет.

Третата група от малки съвпади между Сатурн и Юпитер, се случва на всеки 20 години. Неизменно в знаци, които принадлежат към една и съща група т.е. са от един и същи триплицитет. Всички тези съвпади не се разглеждат самостоятелно, а като взаимодействащи си един с друг и в контекста на ингресните хороскопи и лунации, които ги предхождат или се случват след тях. Ел-Батани е имал практиката задължително да разглежда слънчевите или лунни затъмнения,  на чийто фон се случва съвпадът.

Индикациите, които предлагат големите съвпади касаят държави и нации. Често се свързват с появята на нови религии или пророци.  Средните касаят силните на деня, управляващата върхушка. Докато малките съвпади са индикации за промени в самата държава, в рамките на 20 годишен период.

Има още два типа съвпади, които се разглеждат в контекста на Сатурн и Юпитер, а това са съвпадите на Сатурн и Марс (по-специално този в Рак на всеки 30 години). Както и този между Юпитер и Марс на всеки 27 месеца, но за тях по друг повод.
Ако сте наясно с трудовете на астролозите от периода на Ренесанса, ще Ви направи впечатление, че се обръща внимание не само на съвпадът на хронократорите, но и на квадратурите и опозициите между тях, които те по-късно правят. Като един от начините за проследяване на тяхната активация и или усилване на ефект.


Поглед назад
Въпраки че съвпадът между Сатурн и Юпитер във Водолей представлява начало на нов цикъл, защото всички предстоящи срещи между двете планети ще бъдат във въздушните знаци, като това ще се случи за последен път през 2199 г., то трябва все пак да се обърнем назад към едно изключение, което се е случило през 1981 г. във Везни. Става въпрос за три съвпада в този знак:

1. 31/12 1980 на 9-ия градус на Везни
2. 04/03/1981 на 8-ия тладус във Везни (двете планети са ретроградни)
3. 24/07/1981  на 5-ия градус във Везни

По какво ще бъдат запомнeни 80-те ? По много неща - хубавата музика, шашавите прически, масовата употреба на компютри, за което трябва да благодарим на популярния комодор 64 (1982 година). Първият компютърен вирус, който е програмиран от 15 годишно момче.
Появи се също така и СПИН, падането на Берлинската стена, разпадането на Съветския  съюз и източния блок. Малко по-късно с разпада и а Югославия и войната на нейната територия. Разпадането на Чехословакия. Войните в Близкия изток, около Фолкландките острови. Всичко това след съвпад в прекрасните, сладки и миролюбиви Везни.

Везни е кардинален т.е. знак, който бележи динамика, промени и е място, в което Сатурн се намира в своята екзалтация. За този съвпад Сатурн доминира, още повече че като географска ширина се намира по на север по отношение на Юпитер. Когато имаме Сатурн като управител, сигурно е че не можем да очакваме период, който ще е под мотото на спокойствие, щастие и радост, а че ще е период, през който светът ще минава през известни промени, които ще бъдат тежки и трудни. На първо място за областите и градовете, които се управляват от Везни и Сатурн.

Лилли е смятал, че ефектът от съвпада е в своята кулминация, когато Юпитер и Сатурн направят опозиция, след което постепенно отслабва. Със сигурност са важни всички тези години, когато те са в квадратура. Във връзка с това е интересна позицията на планетите в деня, в който е паднала Берлинската стена. В пролетния ингрес за Германия, през 1989 г, Марс е бил на МС, което предполага потенциална промяна във властта.


Сатурн и Юпитер са били в точна опозиция, освен това и в квадратура спрямо градуса на първия съвпад във Везни. Профекцията от градуса на съвпада, (изчислено от пролетния ингрес за 1980 г) попада в десетия знак (власт, държавно устройство, институции) в Рак. Точно там, където се намира Юпитер и откъдето Сатурн прави опозиция.
Повечето държави в областта, които е докоснал този съвпад, са претърпели  значителни промени, когато става въпрос за управление и държавно устройство. Дали това означава, че ни очаква нещо подобно ?


Поглед в бъдещето
Разумно е да се очаква, че нещата ще продължат да се развиват, там където са спрели през 2000 г. Тогава когато съвпадът "се е подхлъзнал" последния път в знак от земния тригон. Процесът за промяна на геополитическата карта на света, ще продължи. В  тази връзка в следващите няколко години, бих разчитал на следните събития:

- нова вълна на напрежение в Египет и смяна на актуалната власт
- старите конфликти между Израел и съседните му страни отново ще се разпалят
- Йерусалим и Израел отново ще са в центъра на общественото внимание
- смяна на властта в Иран (не към по-добро)
- засилване на конфликта в Йемен
- Путин слиза от трона на Русия
- нови съюзи на държавите от Централна Азия
- по-голям брой метеорологични бедствия, лоши метеорологични условия (Водолей е насилствен знак)
- още една вирусна епидемия подобна на Ковид
- продължава техническия прогрес, усъвършенстване, роботизация и автоматизация в по-голям мащаб, големи изобретения
- мащабно увеличение на глобалната система база данни, но и по-голям надзор, контрол и проследяване на потребителите
« Последна редакция: Януари 03, 2021, 01:47:45 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #68 -: Декември 27, 2020, 07:43:30 pm »
Да ви кажа, муданно мога да разбера до какво води цикъла. Но в личен план не мога.



Как си разтълкувала, предходния цикъл на Юпитер/Сатурн в личен план - те винаги ще управляват едно и също в картата ти ?! :)

Всеки нов цикъл може да се разглежда като Новолуние. Щом при теб активира ъгли, значи при други равни условия, събитията ще бъдат видими. Цикълът Юпитер- Сатурн е актуален предимно за обществено ангажирани фигури, ако ти си в тази група, тълкуваш в посока- призвание, кариера, позиции, просперитет.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #69 -: Януари 02, 2021, 10:21:56 am »
Тука има доста слънчеви риби - цикълът, независимо от това в кой дом е в конкретния натал, започва в 12-ти дом от слънцето.

Усещате ли го? Иска ли ви се да плувате сами и да осъзнаете (юпитер) и да ви изкристализира (сатурн) това от личния океан на всяка от вас?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #70 -: Януари 03, 2021, 07:17:30 pm »
 Не свързвам водните домове, в частност 12 дом, със осъзнаване, но има цяла година да го опровергая. Юпитер го "схванах" при транзита му през 10 ти дом от Слънцето, може би защото по натал ми е ъглов. За САтурн все още не съм сигурна, затова съм пас.
Аз си плувам сама. Усещам го по активираните сфери, с желание за промяна, в подходящия момент и период.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #71 -: Януари 30, 2021, 11:49:02 am »
Ако погледнем цикълът Юпитер - Сатурн във Водолей през тази призма на точката на Овена и транснептуновите, то Адмет като символика в световен мащаб, е неделима част от неговия 20-годишен потенциал. На точката на Овена излизат Сатурн/Адмет и Юпитер/Адмет. Също и Юлв/Хадес и Юлв/Кронос. Период на разпад на досегашни модели на управление в условията на стагнация, натиск и ограничения, които е възможно да провокират социална революция на духовно ниво.
« Последна редакция: Януари 30, 2021, 11:53:10 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #72 -: Юни 02, 2021, 07:56:13 pm »
При мен двете планети държат ъгли и са в опозиция в натала по оста 6/12 домове. Цикълът им ще е съвпад с нат. Меркурий, 2*орбис и квадрат към себе си. 9дом.Секстил нат. Нептун , тригон асц.
Прогресивни Венера, Меркурий и луна са в телец върху нат. Сатурн.
Съвпад с Меркурий у1дом при мен.Сатурн нали състарява,за месеци се сбръчках.Като във филма "Странният случай с Бенджамин Бътън".Всяка сутрин от огледалото ме гледа все по-ново,старо лице. :-X

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #73 -: Юни 02, 2021, 08:01:41 pm »
Сатурн съхранява. В момента Сатурн не е толкова сух. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #74 -: Юни 02, 2021, 08:28:19 pm »
Сафо, в момента огледалото на Меркурий е замъглено. Изчакай, след 7.07. и пак се огледай.
Нептун близо ли ти е до Венера, срещу АСЦ ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“