Автор Тема: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей  (Прочетена 26132 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« -: Октомври 05, 2020, 12:28:54 pm »
Посредством астрологията се анализират етапи, затова и едно от нещата, които разглеждаме е периодиката на някакъв принцип, олицетворение на който са цикли от най-различно естество. Тези цикли подлежат на развитие и разгръщане във времето, в зависимост от периода на тяхната индивидуална продължителност. Мунданният астролог анализира развитието, разгръщане на процес, цикъл както е с лунните фази, само че в по-голям времеви диапазон. В зависимост от планетите участници в цикъла. Сатурн - Юпитер като символика са олицетворение на растежа, перспективите и на изграждането, реализацията.  Метафорично казано са изражение на личния и социален метаболизъм. За някакъв период от време.

Предстоящият нов цикъл на Сатурн и Юпитер във Водолей представлява едновременно стартиране на нов синодичен цикъл и ингрес и то в нов елемент.  Нещо, което в комбинация се случва рядко. Синодичен цикъл Сатурн - Юпитер се разглежда в няколко перспективи. По знак, по елемент и като период от време, в който се връща в същия елемент. По зодикален знак, Юпитер и Сатурн, започват нов цикъл т.е. са в съвпад, на всеки 20 години. За този период предстоящия синодичен цикъл Сатурн - Юпитер ще е подвластен на символиката на Водолей. Понастоящем се засяват семената, на това, което ще бъде актуално през следващите 20 години в обществено-политически план. Домът, в който се намира първия градус на Водолей, ще е източник на социален растеж, перспектива и  изграждане, реализация. За период от приблизително 200 години, техния синодичен цикъл се случва във въздушните знаци т.нар голяма мутация. 2020 Сатурн и Юпитер поставят началото на голяма мутация. В същия елемент, това ще се случи отново след приблизително 800 години.


Какво може да е специфичното на този планетарен цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей ?
2020 г. Сатурн - Юпитер във Водолей е в квадратура с ретрограден Уран в Телец, с Луна в Риби, се намира на мидпойнтите Марс/Уран, Уран/Плутон. Синодичният цикъл е с управител Сатурн във Водолей или ретрограден Уран в Телец.
Нептун в Риби се намира на мидпойнтите Сатурн/Уран и Юпитер/Уран, Луна/Венера
Транзитна Венера на Марс/Плутон
Транзитното Слънце се намира на  Марс/Венера и Венера/Плутон и Луна/Меркурий

Повод за растеж и перспектива Транзитни Луна, Венера, Нептун и северен лунен възел, се намират в знак управляван от Юпитер.
Повод за изграждане, реализация - Слънце, Сатурн, Меркурий, Плутон в Козирог

Социален растеж и реализация чрез прокарване на нов ред и организация, социална йерархия,  нови авторитети. По-социално ориентирани. Нов социален кръг. Някакъв тип промяна в метафорично казано построеното за периода 2000 г. до 2020 г. С реактивен и кардинален характер. Революция основана на перспективите, възможностите за растеж. Продиктуван от желанието за различна перспектива и свобода. Социална революция на духовно ниво. През призмата на изкуството, творчеството, идеалите, тайните сдружения. Промяна със съдействието на взаимоотношения, които метафорично казано изръбват, с перспектива, с ерудирани хора, с широк светоглед.

Юпитер и Сатурн във Водолей за София, България
Възможно е през целия този период, през който е актуален 20 годишният цикъл Юпитер - Сатурн, да носят в себе си потенциала за генерална промяна. В управлението на националните богатства. Нови ценности. Промяна в обществения строй. Финансовата система. В начинът на преразпределяне на благата. Уран в Телец се намира на мидпойнтите Ас/Юпитер и Ас/Сатурн. Всичко това което се чувства като задължение, създава неудобство, ограничения, спънки, което пред себе си върви с думичката трябва, ограничава по някакъв начин, може да е повод за ескалация на напрежение, обществено недоволство. С цел някаква генерална промяна.


Мнения на други астролози
Астрологичен анализ на Реймънд Мериман, финансов астролог


Географски зони, които е възможно, да имат ключова роля за развитието на обществено-политическите нагласи и процеси, в рамките на 20 години За астрологичен анализ от тази перспектива изполвам астрокартография.

Астрокартографията е иновативна астрологична техника за релокационен анализ, чрез който може да се разбере къде по земното кълбо, по време на раждането на някого, нещо, всяка една от планетите попада на четирите оси на рождената карта:  асцендент – там изгрява, десцендент – залязва, МС – намира се в кулминация и на имум цели е в антикулминация. Къде става по-изразена. Астрокартографската карта представлява проекция на астрологичната върху географската карта на света.

Африка: Либия, Чад, Централноафриканската република, Конго, Мозамбик, Замбия.  В тези държави цикълът Юпитер и Сатурн във Водолей залязва. Като в Либия и Чад, е в кулминация Марс и залязва Плутон. Зони в които има вероятност, за някакъв тип ескалация на напрежение, агресия е по линия на целия меридиан - 14, 15 градуса източна дължина. На нея в Европа се намират Швеция, Полша, Чехия, Австрия, Словения, Хърватска, Италия.

Европа: Великобритания и Франция са държавите в Европа, в които Юпитер - Сатурн във Водолей залязва.
Уран е в кулминация по меридиана 28 градуса източна дължина Това са локации, където има вероятност от протестни настроения, промени във властта и политическото устройство - Турция, Беларус, Украйна, Русия, Молдова

В кулминация е по меридиана 63 градуса западна дължина в Канада, Южна Америка

Азия: В антикулминация е по меридиана 116 градуса източна дължина, в Китай, Индонезия

Юпитер - Сатурн във Водолей изгрява по паралела - 27,28 южна ширина, където и Марс е в антикулминация. Някои части от Южна Америка, Република Южна Африка, Австралия.

По меридиана 151 западна дължина, паралела 4,5,19,20 северна ширина, изгрява и Плутон и този цикъл изгрява едновременно с антикулминация на Уран и Марс. Държави на тези географски координати - Мексико, Чад.



Времеви маркери на синодичния планетарен цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей

21/12/2020 - Юпитер и Сатурн във Водолей на 00,29 - съвпад
06/04/2022 Юпитер в Риби - Сатурн във Водолей на 22,29 градуса - растящ полусекстил
19/06/2023 Юпитер в Телец и ретрограден Сатурн на 7,12 градуса в Риби - растящ секстил
19/08/2024 Юпитер в Близнаци и ретрограден Сатурн в Риби на 17,27 градуса - растяща квадратура
24/12/2024 ретрограден Юпитер в Близнаци и Сатурн в Риби на 14,01 градуса - растяща квадратура
15/06/2025 Юпитер в Рак и Сатурн в Овен на 01,18 градуса - растяща квадратура
01/09/2026 Юпитер в Лъв и ретрограден Сатурн в Овен на 13,41 градуса - растящ тригон
03/04/2027 ретрограден Юпитер и Сатурн в Овен на 17,08 градуса - растящ тригон
12/07/2027 Юпитер в Лъв и Сатурн в Овен на 27,10 - растящ тригон
22/12/2029 Юпитер в Скорпион и ретрограден Сатурн в Телец на 18,48 градуса - опозиция
24/04/2030 ретрограден Юпитер в Скорпион и Сатурн в Телец на 25,07 градуса - опозиция
20/11/2030 Юпитер в Стрелец и ретрограден Сатурн в Близнаци на 06,04 градуса - опозиция
01/08/2031 Юпитер в Стрелец и Сатурн в Близнаци на 19,29 градуса - опозиция
06/10/2031 Юпитер в Стрелец и ретрограден Сатурн в Близнаци на 23,01 - опозиция
17/02/2034 Юпитер в Риби и ретрограден Сатурн в Рак на 15,00 градуса - падащ тригон
02/11/2034 ретрограден Юпитер в Овен и Сатурн в Лъв на 5,11 градуса - падащ тригон
16/12/2034 Юпитер в Овен и ретрограден Сатурн в Лъв на 04,32 градуса - падащ тригон
25/04/2035 Юпитер в Овен и Сатурн в Рак на 29,02 градуса - падаща квадратура
22/10/2035 ретрограден Юпитер в Телец и Сатурн в Лъв на 17,51 градуса - падаща квадратура
22/02/2036 Юпитер в Телец и ретрограден Сатурн в Лъв на 14,25 градуса - падаща квадратура
05/05/2037 Юпитер в Близнаци и Сатурн в Лъв на 26,02 градуса в Лъв - падащ секстил
11/09/2038 Юпитер в Лъв и Сатурн в Дева на 19,29 градуса - падащ полусекстил
26/01/2039 ретрограден Юпитер в Лъв и ретрограден Сатурн на 29,00 градуса - падащ полусекстил
15/05/2039 Юпитер в Лъв и ретрограден Сатурн в Дева на 22,33 градуса - падащ полусекстил
« Последна редакция: Октомври 08, 2020, 06:03:56 am от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2020, 12:45:13 pm »
Благодаря. Браво !Много интересно .Този цикъл, изглежда по-интригуващ и особен/ поне за мен де/ от почти всички обсъждани. Ингрес във Водолей -принципа на разширението и принципа на стагнацията ;D Но не мисля, че ще действат, като противоположни принципи, а обединение от върховните им правомощия с цел новият световен път.  За засегнатите в личен аспект  също звучи много интригуващо .След принципа на разрушението с цел ред ,който въведоха в предната конфигурация в Козирог, сега ще е принципът на растежа и пътя. Много ми е интересно.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2020, 02:02:30 pm »
Благодаря. Браво !Много интересно .(...)
Много ми е интересно.
И на мен. И аз благодаря!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2020, 02:14:16 pm »
Благодаря за темата, интересна ми е и на мен. Даже точно този коментар на Мериман го четох миналата седмица, ама не знам защо си мисля, че няма да са толкова хуманни нещата.

Какво мислите - как се отразява на всеки един? Предишният цикъл е бил на 22 телец 2000 г. - при мен в 10-ти дом в секстил със слънцето. Сегашния е в 6ти дом в знака на десцедента. ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2020, 02:22:22 pm »
Благодаря, Стар. Интересно ще е дали наистина дългоочакваната Епоха на Водолея ще настъпи най-накрая, че я чакаме от поне 20тина години.
При мен началото на цикъла ми е в точен съвпад с ИЦ - до минутки. Интересно каква социална реализация ще намеря в дома.
Освен да остана трайно безработна и да стана домакиня :) Сатурн е стар управител на 4д, а Юпитер ми се помещава в 10д.

При сина ми е в опозиция на Слънцето му в 12д.
« Последна редакция: Октомври 07, 2020, 03:29:11 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2020, 03:10:09 pm »
При мен двете планети държат ъгли и са в опозиция в натала по оста 6/12 домове. Цикълът им ще е съвпад с нат. Меркурий, 2*орбис и квадрат към себе си. 9дом.Секстил нат. Нептун , тригон асц.
Прогресивни Венера, Меркурий и луна са в телец върху нат. Сатурн.
« Последна редакция: Октомври 05, 2020, 03:25:44 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2020, 04:47:13 pm »
Благодаря, за полезната информация.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2020, 01:13:38 am »
Водолейският им цикъл при мен попада в 5д. , при голямото дете в 9д. където е  Меркурий на 4*40' и пуска квадрат към Луната в 5д.;  при малкото дете е във 2д. върху Сатурн - Козирог е вмъкнат знак в неин 2д., кани се по това  време на декември да заминава с детето при мъжа си в чужбина- дали и колко ще изкара там, не знам. Преди време бях пуснала хорар дали ще замине заедно с детето, трябва да го погледна пак... На нейния мъж попада в 5д и пуска опозиция към Слънцето У12 в 11д.  и към Марс, прави секстил с Луната му в 8д. и тригон с Уран във 2д. на внука ми попада в 9д и му квадрати Марс У12, съУ6 в 12д., има вмъкнат Скорпион в 6д.  ::)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2020, 06:38:40 am »
2000 г. Сатурн - Юпитер в Телец в квадратура с ретрограден Уран във Водолей, при Луна в Овен, се намира на мидпойнтите Слънце/Нептун и Уран/Юпитер, Марс/СЛВ. Управлява се от Венера в Близнаци.
Транзитното Слънце се намира на мидпойнта Венера/Плутон
Транзитната Луна на Плутон/СЛВ

Повод за растеж и перспектива В Стрелец, знак подвластен на Юпитер транзитира ретрограден Плутон
Повод за реализация във Водолей и Козирог - ретрограден Уран и Нептун, южен лунен възел в Козирог

Социален растеж и реализация в сферата, в която се акумулират някакъв тип ресурси, изграждат се способности. По нов, различен, иновативен начин. Проправяне на нови пътеки. Промяна на социалния кръг.  В условията на инициативи свързани с общуване, обучение, комуникация, сътрудничество, емоционална близост. Социално общуване без граници. Метаморфоза на гледната точка, възприятието за света. Контакт с хора, взаимоотношения, които способстват за метаморфоза на личната перспектива. Прекрояване на личния избор, чувство за себестойност и принадлежност.
« Последна редакция: Октомври 08, 2020, 05:25:17 am от starinthenightsky »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2020, 08:44:37 am »
При мен този цикъл ще стартира в осми натален и не съм очарована- досега престоите на Юпитер в мой 8- ми са едни от най- тежките периоди в живота ми.
Съпоставката на Стар между 2000 и 2020 е интересна- от 2000 година имам прекрасни спомени и много нови начала в различни сфери,  но тогава съвпадът е бил в мой 11- ти дом
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2020, 11:22:01 am »
При мен началото на цикъла ми е в точен съвпад с ИЦ - до минутки. Интересно каква социална реализация ще намеря в дома.
Освен да остана трайно безработна и да стана домакиня :) Сатурн е стар управител на 4д, а Юпитер ми се помещава в 10д.
може да работиш онлайн от дома си или нещо ново, свързано с недвижими имоти, земеделска земя- като ги гледам около мен в комплекса, доста мъже работят на балконите си пред лаптопа, а поддържат добър стандарт и семейства издържат...


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #11 -: Октомври 07, 2020, 11:33:26 am »
starinthenightsky, Благодаря за изчерпателната и полезна информация!

Предишният 20г цикъл е попадал в моя 9д в тригон с Меркурий У1,10 в 1д. - пътувания в чужбина по работа, школи за чужд език, издаване на авторски книги, за финал и през съда минах, покрай делба на имот у нас и добиване на право за постоянно пребиваване в чужбина; Юпитер У4 в 8д, Сатурн У5,6 в 5д. , помежду си в секстил
Новият им цикъл в 5д.  няма аспект, ако не броя точен тригон с МП Юпитер/Северен възел в 9д.


julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #12 -: Октомври 07, 2020, 11:43:48 am »
На куспидата на 12 натален,което ме притеснява ,но пък е в тригон с натални Плутон -У 9 и Луна-У 5  и секстил Нептун-У 1.Прогресивният МЦ  е на същия градус на Водолея ,съвсем скоро МЦ  смени знака.Освен болници и изолация с какво друго мога да го свържа 12 дом ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2020, 02:54:16 pm »
На куспидата на 12 натален,което ме притеснява ,но пък е в тригон с натални Плутон -У 9 и Луна-У 5  и секстил Нептун-У 1.Прогресивният МЦ  е на същия градус на Водолея ,съвсем скоро МЦ  смени знака.Освен болници и изолация с какво друго мога да го свържа 12 дом ::)
Подсъзнателните процеси, благотворителна дейност и организации, морските и презокеански държави също са по този дом.
Подсети ме да си погледна прогресията, ИЦ  на 3* Водолей, цикълът попада в края на 3д по прогресия

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #14 -: Октомври 07, 2020, 03:42:35 pm »


Какво мислите - как се отразява на всеки един?

На всекиму, според даденостите. Имаме ли ги Юпитер- Сатурн в картата , т.е. имаме ли отношение към Юпитер- Сатурн по натал ?
И тогава вече алтернативите:
Как (во) вижда съвпада Юпитер-Сатурн ?
Как го виждаме съвпада Юпитер- Сатурн от Асцендента ? : )
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“