Автор Тема: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей  (Прочетена 26151 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #15 -: Октомври 07, 2020, 05:15:56 pm »


На всекиму, според даденостите. Имаме ли ги Юпитер- Сатурн в картата , т.е. имаме ли отношение към Юпитер- Сатурн по натал ?
И тогава вече алтернативите:
Как (во) вижда съвпада Юпитер-Сатурн ?
Как го виждаме съвпада Юпитер- Сатурн от Асцендента ? : )

Ха, това много ми хареса!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #16 -: Октомври 07, 2020, 05:21:23 pm »
Тери, ами, нали Асц е този/ това, който ни "прави " Аз и вече как се свързваме/виждаме или не, всичко останало.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2020, 10:26:05 pm »
На мен този цикъл ми започва в точен съвпад с точката на щастието във 2 дом.  Юпитер ми управлява 1 дом и ми е в съвпад със Слънцето, а Сатурн ми е ретро в 4 дом и управлява 2дом. 

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #18 -: Октомври 12, 2020, 10:46:27 pm »
Система на геодезическите еквиваленти, София
Според тази система, системата на домовете е неизменна, фиксирана за определени географски координати. Нейна отправна точка е Гринуичкият меридиан. Тя не е рождена карта на даден град, държава, а по-скоро представлява някаква териториална специфика, енергия на пространството. По тази система се анализира вероятността за събития от глобален характер. На индивидуално ниво предимствата на тази система, е че не е задължително да е известен точния час на раждане.

Идеята на системата на геодезическите еквиваленти, е че всеки един човек индивидуално се вписва по различен начин на дадено местоположение и че всяка една планета, която попада в близост до хоризонта и меридиана или до четирите основни геодезически оси, по линията на асцендент – първи дом, десцендент – седми дом, медиум цели – десети дом и имум цели – четвърти дом, е възможно да е по-изразена и видима. Колкото по-тясна връзка има с тези оси, толкова повече човекът с такава планета, по-някакъв начин е възможно да се откроява и да изразява в най-пълна степен определени принципи от своята рождена карта. Неговата индивидуалност от гледната точка на неговото рождено място, може да е свързана по някакъв начин и да рефлектира и на обществените нагласи, процеси и съответно да е от обществено значение.

Сатурн-Юпитер във Водолей се намира в шести геодезически дом, където е и Плутон. В мунданната астрология символиката на този дом се свързва със системата на здравеопазването, армията, работническата класа, служителите
Десети геодезически дом - общественият имидж, хора на обществени управленски позиции, обществено видими. Марс в Овен в съвпад с него, а Плутон в Козирог от шести аспектира върха на десети геодезически дом с квадрат.
Ретрограден Уран в Телец квадратира оста 1 - 7 геодезически дом.

Ключови думи: протестни настроения, реформа, промени в обществения имидж. Възможна агресия, физическо насилие.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2020, 06:10:02 am »
мда....като затишие пред буря е.......

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #20 -: Октомври 13, 2020, 04:04:15 pm »
А как мислите другите съвпади по същото време: Слънце и Меркурий в последните градуси на стрелец; Луна и Нептун в риби, сигурно ще оцветят допълнително процеса. Нали всичко е в синхрон ;)

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #21 -: Октомври 13, 2020, 04:15:52 pm »
а при сина ми съжпада луна Нептун е върху рибешкото му Слънце, сатурн и Юпитер в/у Нептун, а меркурий и Слънце върху нат. луна хм интересно

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #22 -: Октомври 14, 2020, 10:36:37 am »
а при сина ми съжпада луна Нептун е върху рибешкото му Слънце, сатурн и Юпитер в/у Нептун, а меркурий и Слънце върху нат. луна хм интересно
важно е в кои домове се случват съвпади

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #23 -: Октомври 14, 2020, 11:41:59 am »
Съвпадът Юпитер-Сатурн започва, когато двете планети са залязващи, няма да е толкова "уау" влиянието на цикъла.
Намират се във фазата от своите цикли във времето от стационарно-директна точка към съвпад със Слънце или аналог на последна четвърт, ангажирани с качеството "студ". Свиване, стягане, по-скоро движение назад.
При Водолей, преобладава "топлото" динамизиращия принцип и умът не е на първо място. Колкото и знания, опит, да са се получили към момента в/за човешката личност, няма да дадат онова, което интуицията  ще (на)прави, в следващите 20 г.
Юпитер отдава своята природа на Сатурн, така че , може да постопли иначе студената природа на Сатурн. А Сатурн ще получи правото да управлява сферите на Юпитер или домовете, планети с Риби и Стрелец.
Ако става въпрос за мъдрост, метафизични, окултни изследвания, би следвало да има въздигане на личността, без да се къса с материалното/ Водолеят е човек, който разлива вода, но е стъпил на земята/. Ако се бяга към Юпитер, защото Сатурн ще натиска явно, вместо истинска религиозност, вяра, усещане за бъдеще, ще има суеверие, вместо чувство за закон и справедливост- произвол, стремеж към рекламиране без възможности, много церемонии и бум на организации  и групи без съдържание и идеология.
А всъщност съвпада се случва в Козирог, което оше повече мрачна и суха  картинката . :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #24 -: Октомври 14, 2020, 06:02:47 pm »
аз пък се надявам извънземните да кацнат най-после,омръзна ми тази хистерия/пандемия/журналистическа тъпота и политическа алчност
Водолей е знак ,който се свързва с групи,организации от всякакъв род,партийни,религиозни,фанатични(фиксиран е),въздушен,дневен,човешки,мъжки,западен,дом на Сатурн.
под негово управление са :астрологията,елекрониката,електротехниката,авиацията,ел.централи,енергетиката,самолети,летища,далекопроводи телефони,компютри,интернет,фейсбук и др.подобни.
Водолей управлява краката от коляното до глезените,прасеца,спазми,истерии,газове,нерви.
По водолей са каменните кариери ,места,където се копаят минерали.Слънцето е в заточение.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #25 -: Октомври 15, 2020, 07:33:58 am »
1991г.Сатурн е бил във Водолей -първи опит- не изградихме силно гражданско общество
а дано сега,30 години по-късно ,втори опит да се получи

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2020, 11:16:47 am »
За да изградим силно гражданско общество е нужно да имаме необходимите условия за това - стандарт, и не само икономически. Сатурн във Водолей е бил и през 1963 г, но тогава в САЩ, Англия, Германия такова се е създало, у нас- не. И скоро няма да е.  :(
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #27 -: Октомври 15, 2020, 09:41:24 pm »
За да изградим силно гражданско общество е нужно да имаме необходимите условия за това - стандарт, и не само икономически. Сатурн във Водолей е бил и през 1963 г, но тогава в САЩ, Англия, Германия такова се е създало, у нас- не. И скоро няма да е.  :(
кога ще е?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #28 -: Ноември 02, 2020, 04:26:02 pm »
Благодаря за темата, интересна ми е и на мен. Даже точно този коментар на Мериман го четох миналата седмица, ама не знам защо си мисля, че няма да са толкова хуманни нещата.

Какво мислите - как се отразява на всеки един? Предишният цикъл е бил на 22 телец 2000 г. - при мен в 10-ти дом в секстил със слънцето. Сегашния е в 6ти дом в знака на десцедента. ::)
На мъжа ми върху Сатурн,у2,у3 домове в 6нат.дом.Сатурн при него е тригон с МЦ,Меркурий,Марс,Плутон .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Юпитер - Сатурн във Водолей
« Отговор #29 -: Ноември 02, 2020, 04:29:29 pm »
Възможно ли е интернет да спре за дълго ;D
Футбол и Музика
« Последна редакция: Ноември 02, 2020, 04:31:40 pm от Сафо »