Автор Тема: Композит  (Прочетена 8379 пъти)

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Композит
« -: Октомври 18, 2020, 05:14:00 pm »
Здравейте, не намерих такава активна тема.
Интересни са ми композитите и как се тълкуват, за съжаление не намерих много инфо в нета.  Доколкото разбрах важни са домовете, не толкова знаците, в които са планетите. А как мислите, разглеждат ли се разположението на планетите и аспектите спрямо наталните? Ще се радвам да обменим мисли и някой, ако има опит с композитите. Ето това ми се стори интересно.
http://uraniabg.com/news/kompozit

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Композит
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2020, 10:19:32 pm »
Ще наблюдавам темата. Аз в момента изучавам композитите и третичните прогресии и наблюдавам как действат.
Според мен, композитът се разглежда като нещо средно между ватал и хорар.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Композит
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2020, 06:13:52 am »
Композита отскоро ми е интересен.Има опция за прогресия,много е показателен,когато връщам назад във времето.С карта ще е най-добре да обсъждаме,ако някой има желание да качи.
Преди време от Ребека разбрах ,че транзитите оказват силно влияние,особено когато планета спре стационарна съвпад с композитна такава.Тери даде жокер,че затъмнения/лунации също се разглеждат ,когато са съвпад с точка от комп.карта.
Прави ми впечатление в картите на мои познати,че Слънце/Луна е добре да са в лек аспект в ком.карта -съжителството е по-леко и хармонично.Навсякъде чета ,че знакът не е от значение,но аз не съм съгласна с това твърдение.Енергията на светилата е различна в различните знаци,двойка с въздушни светила,не е като двойка с водни например.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Композит
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2020, 02:12:48 pm »
Ето една  карта на двойка живяла заедно 20г в момента са разведени. Как мислите с този Марс в 1 дом и не само,  по случая мога да разказвам, като жив участник ха ;)

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Композит
« Отговор #4 -: Октомври 20, 2020, 02:19:06 pm »
Междудругото незнам дали има значение, но бях чела ,че има , в случая АСЦ и Марс е в точен съвпад с моето натално Слънце

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Композит
« Отговор #5 -: Октомври 20, 2020, 03:33:45 pm »
Пусни транзитите по време на развода
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Композит
« Отговор #6 -: Октомври 20, 2020, 04:12:40 pm »
Изтрих предишната карта, бях объркала годината

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Композит
« Отговор #7 -: Октомври 20, 2020, 04:13:51 pm »
Клео, щом имат брак, нека комбинирата карта да  е Комбин, тя е реална. И нея можеш да я прогресираш, директираш, транзитираш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Композит
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2020, 04:21:33 pm »
А каква е разликата между Композит и Комбин? Как се построява Комбинът?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Композит
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2020, 04:40:16 pm »
Композитната карта се получава в резултат от средните отстояния между едни и същи фактори в рождената карта – асцендента на двете рождени карти, Венера и Венера, Марс и Марс … Тя е изкуствено създадена астрологична карта. Реално не присъства в небето. За изчисляването й е необходим точен час.
Композитната карта за разлика от синастрията описва това, което свързва и обединява двама души. Какъв тип връзка установяват.

Комбинът или както е познат и като карта на Дейвисън, също се построява като се използват средни точки, само че той е в резултат от намирането на средата във времето и пространството между две рождени дати, местоположение и точен час. Той е олицетворение на реален момент във времето. Комбинът описва естеството на взаимоотношенията и техния възможен сценарий и тенденции за развитие. Разказвач е на тяхната индивидуална история като едно цяло. Комбинът представлява потенциалът на някакви взаимоотношения. Тяхното раждане във времето и пространството. Тяхната рождена карта. Като реален момент. Като такива те са поставени в определена матрица, имат определен сценарий, който не може да се промени.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Композит
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2020, 04:50:59 pm »
Комбина е пак на основата на средните точки, но осредняват рождените дати, . Пр. Ж р. 21.04.1976  12:35  Русе и М р. 15.09.1979 г 14:43 Пловдив. Това са карти на реално съществуващи хора/взаимоотношения, нещо се случва във времето на някакво определено място от г.ш.. Тук всичко се изживява реално. Третото получено или връзката дава събития и на физическо  ниво.
Композит : налагаш твоята карта върху тази на твоето дете, твоята любима книга, щастлив момент и изчисляваш средната точка между тях. Как вътрешно реагираш на детето, на книгата , на момента, по-скоро психологическия ти ответ. Може да няма реално проявление, външна форма на преживяното
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Композит
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2020, 05:11:11 pm »
И двете са карти, без участието на които няма допирни точки между конкретно човекът А и човекът Б. Композитът по-скоро описва метафорично казано вътрешната геометрия, химия, допирни точки на взаимоотношенията. Какво се ражда като се смесят  качествата на двете карти. Комбинът  - реалните условия, в които е поставен потенциалът на взаимоотношенията. И двете имат реален ефект. При транзити. Когато примерно транзитното Слънце, аспектира планета от композита, по този начин излиза на двевен ред едновременно, в зависимост от нейната символика и при двамата.
« Последна редакция: Октомври 20, 2020, 05:13:49 pm от starinthenightsky »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Композит
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2020, 05:15:12 pm »
В такъв случай може ли да помоля за тълкувание тук, че да се ориентирам горе-долу в Комбина?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Композит
« Отговор #13 -: Октомври 20, 2020, 08:42:12 pm »
Ето и комбин

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Композит
« Отговор #14 -: Октомври 20, 2020, 09:13:25 pm »
Клео,коя е опцията за комбин в астроком.?.......ще разгледам утре,че ми стана интересно.
 :)