Автор Тема: Пълнолуние на 30.12.20г.  (Прочетена 11112 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Пълнолуние на 30.12.20г.
« -: Декември 13, 2020, 06:22:27 am »
Карта на последното пълнолуние за тази година.
При мен лунацията попада във втори дом,квадрат Уран,транзитен Юпитер съвпад натален Меркурий у1,у2,у5 домове.Транзитен Марс секстил натално Слънце.Асц/Дсц от картата на пълнолунието съвпад с Дсц/Асц в натала ми.Прогресия Сатурн в 8*телец .
При ММ на к8,тригон Юпитер у1,у4 домове,квадрат Слънце/Уран,осите от картата съвпад с натални.При сина ми също осите съвпадат,пълнолунието в 8ми,опозиция нат.Юпитер у1,у4 ,квадрат Сатурн в 4ти,секстил Слънце.
« Последна редакция: Декември 14, 2020, 05:38:48 am от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #1 -: Декември 13, 2020, 03:01:41 pm »
При мен по оста АЦ- ДЦ, а дано, ама надали. :D
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #2 -: Декември 13, 2020, 07:09:32 pm »
Пълнолунието от 10д ще нквадрати наталната ми опозиция на светилата, но спуска секстил към Уран - очаквай неочакваното  :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #3 -: Декември 14, 2020, 03:06:27 pm »
Много ми се искаше това пълнолуние в края на годината да завърши безумната ситуация и да утвърди ново начало, но май статуквото се запазва, което се потвърждава и от анализите за предхождащото го затъмнение. Продължава парадът на материалното над духа. Днес, по-малко от всякога, можем да планираме и подреждане бъдещето.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #4 -: Декември 14, 2020, 05:14:11 pm »
При мен е в 9д.
Повече отдавам значение на съвпада тр Марс върху Луната ми на К7
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #5 -: Декември 15, 2020, 06:18:25 am »
При мен е в 9д.
Повече отдавам значение на съвпада тр Марс върху Луната ми на К7
И секстил с Меркурий у9........може би ще пътуваш,ще се срещнеш с някой,ще разговаряш,ще подпишеш договор,ще приключиш успешно сделка,ще получиш пратка/подарък.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #6 -: Декември 15, 2020, 01:12:28 pm »
При мен в съвпад с Луната в 5 дом.

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #7 -: Декември 19, 2020, 03:05:58 pm »
Лунацията ми е в 1-ви дом в съвпад със нат. Слънце, тр. Венера е в съвпад с Дсц, дано е интересно :) :-*
I deserve the best.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #8 -: Декември 29, 2020, 04:15:50 am »
При мен е на К5.

Тригон към У5/Луна; У4,7/Меркурий; У3,8/Венера; У9/Плутон; АС.
Квадрат към У10/Юпитер; У6/Слънце; СЛВ.
Опозиция към У1/Нептун.

Очаквах изненада, но вероятно ще се размине, както често ми се случва.
Та, вероятно ще направя боровинков чийзкейк за Нова година... :)
« Последна редакция: Декември 29, 2020, 04:46:11 am от romantica »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #9 -: Декември 29, 2020, 05:12:44 pm »
Годината започна с пълнолуние в Рак и приключва с второ пълнолуние в Рак- явно, онова, което е заложено в началото на цикъла Рак-Козирог и не е успяла да кулминира в началото на годината, сега  приключва. Може да се върнем 4 г назад при Новолунието в Козирог, когато и който е заложил, посял нещо, сега бере плодовете.
По това време на годината Сириус   е най-ярка на нощното небе и е в компанията на Пълнолунието. Като гледка е много красиво. Като тенденция повишава температурите, ще е доста топло за сезона, поне докато влияе пълнолунието.
Сириус в 8 ми дом , в картата за София, според традиция дава :който и да почине в периода, ще бъде погребан с много почести и ще е известен във времето си и след смъртта си.
В един знак с Луна-Успех в бизнеса, влиятелни приятели от противоположния пол, благоприятни за бащата, добро здраве, благоприятни промени в дома или бизнеса.
Пълнолунието активира действието на смяната на фазата на Меркурий като западен и неговата видимост, а тук Меркурий държи 10-ти и 7 ми домове- онова, което е узряло като идея, проект, веднага се осъществява/Меркурий е много бърз/ и затова трябва да е максимално добре обмислено всичко по което ще се действа и с което ще сме видими.
Активира и тригона Слънце- Уран, който предшества директанат фаза и предчувствието, че нещо ще се случи, може да ни държи по-дълго превъзбудени и нервната система да даде накъсо. Който умее да си организира и заземява нестандартните и ексцентрични прозрения, намерения, реформи, няма да е шокиран или сърдит, че мечтата му за нещо по-така , не се е осъществила , според неговите виждания, в  края на годината или че "скучен" , "обикновен", не означава неудовлетворен.
Венера ще изгрре на АСЦ- раждането на съвършена ценностна система, морал, може да е повод за революция  в личен, и  обществен план.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #10 -: Декември 29, 2020, 07:42:15 pm »
При мен по оста АЦ- ДЦ, а дано, ама надали. :D
Беше планирано за утре, но се случи днес- една приятна разходка с приятелка до града на най- добрата ми такава, среща, сладки приказки, разходка из красивия местен парк.
Страхотно усещане да видиш и бъдеш с любими хора.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #11 -: Декември 30, 2020, 02:34:28 pm »
Пълнолунието от 10д ще наквадрати наталната ми опозиция на светилата, но спуска секстил към Уран - очаквай неочакваното  :)
часове преди лунацията такова треперене ме обзе, каквото не съм имала от телешкото Новолуние 2012г., само че тогава нямаше ковид, за който пише, че имало треска като на малария  :o Та си парих краката, пих горещ чай от лайка, аспирин, завивки два ката и толкова дебели дрехи по мен- чак към 1ч (мадридско време) се успокоих малко и заспах, а на сутринта ми нямаше нищо  :)
гледам и търся нещо общо - тогава и сега Лилит е в Телец, тогава опозиция на Марс/Нептун, сега тригон Уран У6 в 12д, определено беше на нервна почва и в двата случая, да трепериш от страх, та чак да ти тракат зъбите, уау...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #12 -: Декември 30, 2020, 06:55:38 pm »
Годината започна с пълнолуние в Рак и приключва с второ пълнолуние в Рак- явно, онова, което е заложено в началото на цикъла Рак-Козирог и не е успяла да кулминира в началото на годината, сега  приключва. Може да се върнем 4 г назад при Новолунието в Козирог, когато и който е заложил, посял нещо, сега бере плодовете.
По това време на годината Сириус   е най-ярка на нощното небе и е в компанията на Пълнолунието. Като гледка е много красиво. Като тенденция повишава температурите, ще е доста топло за сезона, поне докато влияе пълнолунието.
Сириус в 8 ми дом , в картата за София, според традиция дава :който и да почине в периода, ще бъде погребан с много почести и ще е известен във времето си и след смъртта си.
В един знак с Луна-Успех в бизнеса, влиятелни приятели от противоположния пол, благоприятни за бащата, добро здраве, благоприятни промени в дома или бизнеса.
Пълнолунието активира действието на смяната на фазата на Меркурий като западен и неговата видимост, а тук Меркурий държи 10-ти и 7 ми домове- онова, което е узряло като идея, проект, веднага се осъществява/Меркурий е много бърз/ и затова трябва да е максимално добре обмислено всичко по което ще се действа и с което ще сме видими.
Активира и тригона Слънце- Уран, който предшества директанат фаза и предчувствието, че нещо ще се случи, може да ни държи по-дълго превъзбудени и нервната система да даде накъсо. Който умее да си организира и заземява нестандартните и ексцентрични прозрения, намерения, реформи, няма да е шокиран или сърдит, че мечтата му за нещо по-така , не се е осъществила , според неговите виждания, в  края на годината или че "скучен" , "обикновен", не означава неудовлетворен.
Венера ще изгрре на АСЦ- раждането на съвършена ценностна система, морал, може да е повод за революция  в личен, и  обществен план.
Рени,това е интересно,защото новолунието беше в 19*на козирог,тригон Меркурий на мъжа ми,който пък е у7,у10 домове.
Това за Сириус също ме впечатли и сигурно звучи ужасно ,но ще следя новините.
Лунацията ще е в сила до новолуние?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #13 -: Декември 30, 2020, 09:50:37 pm »
При мен е по оста втори-осем ,Сириус ми е в осми дом и днес бих казала, че е положителен за мен ден, получавам поръчки по различните дейности, с които се занимавам, което донякъде връща вярата ми в себе си и добрия ход на съдбата след изтощителните събития ,откак Юпитер и Сатурн, започнаха цикъл във втори дом. Отнася се до таланти ,моите пари парите ,на другите и прочие . Участват и Юпитер като чужденци и вяра и Сатурн като нещо старо но и Уран .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние на 30.12.20г.
« Отговор #14 -: Декември 31, 2020, 01:54:00 pm »
Сафо,
 щом Меркурий, при мъжа ти управлява ъгли в картата му и сега Меркурий е участник в лунацията, значи е за него е важен цикъла в посочениетсфери, а колко силно ще се изяви като събитие е важно колко силен е Меркурий по натал ; ако е добър с добро, ако е лош с лошо. :)

Защо да звучи ужасно участието на Сириус в лунацията- всяка година по това време е видима тази звезда и ако има лунации по оста Рак-Козирог около Коледа и до средата на януари, ще е с нейно участие. Нали, служи като водач, ориентир ? :)
« Последна редакция: Декември 31, 2020, 03:58:39 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“