Автор Тема: Ролята на нашия житейски спектакъл на световната сцена  (Прочетена 3872 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Темата е с изследователски характер. Надявам се на съдействие от Ваша страна.
Руската безплатна програма Zet, изчислява мидпойнти, ако не Ви се смята на ум.

По подобие на индивидуалната астрологична рождена карта и нейните четири основни кардинални оси – асцендент, десцендент, МС и Иц, (място на изгрев, залез, среда на деня и полунощ) то първия градус на кардиналните знаци – Овен, Везни и Козирог и Рак, са нещо като четирите основни земни кардинални оси. Като такива представляват каналът за индивидуална връзка с общото, глобалното. Тази връзка метафорично казано се ражда в рождената карта, през точката на Овена. Там, където стартира астрономическата година. Пролетното равноденствие. С влизането на Слънцето в зодиакалния знак Овен. Всички мидпойнти с участието на точката на Овена, представляват различната призма, как и къде някаква символика от рождената карта може да е свързана, да си взаимодейства с глобални процеси и тенденции. Да има глобален отзвук. От по съществено значение може да е в житейския път. Същото важи и за синастрични планети, които се намират на мидпойнт Точка на Овена/планета от рождената карта.

 

Мидпойнти с участието на Точка на Овена
(Aries point – AP)

Точка на Овена/МС – какво ни влече да правим тук на Земята. Каква е нашата житейска мисия.
Точка на Овена/Асц  – индивидуалната среда във взаимодействие с външния свят. Кои сме ние и какво е нашето място в света ?
Точка на Овена/Слънце – какъв тип глобални процеси, с каква специфика личното Слънце осветява, подбужда
Точка на Овена/Луна – разбирането ни и отношението ни към света и глобалните процеси. Усещането за принадлежност
Точка на Овена/Нодална ос –  обществената ни прослойка, която ни предлага някакав фокус, насоки чрез взаимодействие с глобалното
Точка на Овена/Меркурий –  комуникацията със света. Това което ни прави чуваеми в света.
Точка на Овена/Венера –  това,  с което сме привлекателни, желани, ценни и харесвани в света
Точка на Овена/Марс – как отстояваме себе си, където и да отидем по света. Къде и как метафорично казано влизаме в битка. Къде и по какъв начин проявяваме физическа активност, спортуваме. Проявяваме агресия, насилие, противоборство
Точка на Овена/Юпитер – как и къде получаваме своя шанс в живота, възможности за растеж и развитие
Точка на Овена/Сатурн – къде глобалните условия ни налагат дисциплина, ограничения, срещаме спънки. И изграждаме качества до степен на професионализъм
Точка на Овена/Уран – къде и как външния свят ни изненадва, подтиква ни да правим нещо нестандартно и различно. Генерира напрежение. Поставя знак внимание „високо напрежение“.
Точка на Овена/Нептун – към какво от външния свят сме най-възприемчиви и отворени, чувствителни, емпатични. Склонни сме на самозаблуда, илюзии, идеализъм, идеализиране и естетизиране на реалността
Точка на Овена/Плутон – къде и как въшният свят ни подлага на метаморфоза, изважда с хастара наопаки
« Последна редакция: Февруари 18, 2021, 06:29:44 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Стар,ще си изчисля точките,но правилно ли разбирам:Моята натална карта я съотнасям към точката на Овена,или смятам средна точка о*овен и моя МЦ,който е 8*водолей.Така ли?
Весела Коледа ти пожелавам!Бъди здрава,успешна и щастлива!Много любов! :-* :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Здравей, Сафо. Изчисляваш средната точка от 0 градуса в Овен и всяка една планета от рождената си карта в т.число и мидпойнта 0 градуса в Овен/рождения ти МС.
Можем да съотнесеш и твоята натална карта т.е. да видиш какво се намира на Точката на Овена. Всичко онова, което се намира в първия градус на кардиналните знаци и 15-ия са фиксираните. Не само планети, а и натални мидпойнти. Според някои автори човек е известен с това, придобива някакъв тип публичност, в най-общия смисъл на тази дума, което се намира на точката на Овена.

Благодаря от сърце за пожеланията.  :) Весели празници и на теб. С пожелание за здраве, любов и късмет. :-*


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
При мен Точката на Овена съвпада с нодалната ос, а там са Слънце, у АСЦ- Юпитер, Уран, по оста 4-10 домове.
Почти  всички МП с Точката на Овена попадат в ълови домове:
Точка на Овена/МЦ в 7ми дом
Точка на Овена/АСЦ в 8 ми дом
Точка на Овена/Слънце в 4-ти
Точка на Овена/ Луна  в 4-ти
Точка на Овена/Нодална ос- в 4-ти дом
Точка  на Овена/Меркурий в 10-ти, съвпад с МЦ
Точка на Овена/Венера  в 4-ти дом
Точка на Овена/ Марс  в 8-ми дом
Точка на Овена/Юпитер в 7-ми
Точка на Овена/Уран в 7-ми
Точка на Овена/ Сатурн /в 4-ти
Точка на Овена/ Нептун в 8-ми дом
Точка на Овена/Плутон в  7 ми дом
Това е от мен информацията, ако е полезна за изследването ти, Стар.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Това драконична карта ли е?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Рени, благодаря за споделеното. Не се ли занимаваш с консултанска дейност - точка на Овена/МС ? По другите можеш ли да кажеш как си кореспондират с описанията за мидпойнт между точка на Овена и планета, МС или Асцендент ? Синастрично или ако натален мидпойнт с участието на точка на Овена се активира от транзит, улавяш ли някаква специфика с по-голяма обществен отзвук. Със съдбовно значение.

Уран, това е мунданна астрология в комбинация със системата на мидпойнтите. Мидпойнтът планета/точка на Овена има ефект, потенциал на глобално ниво. Независимо от локацията. Търси се средната точка между планета, асцендент, МС и нулевия градус на Овен.
« Последна редакция: Декември 25, 2020, 05:19:37 pm от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
 :) превод от тук: http://www.internationalastrologers.com/aries_point_and_vertex.htm

Какво представлява точката на Овен 0 градуса?

Точката Овен или пролетното равноденствие в тропическия зодиак е НОД. Той маркира мястото, където слънцето пресича екваториалната равнина на север. Мислете за него като за Слънце / Земя, за разлика от Лунните възли, които включват Слънцето / Земята / Луната).

В уранската система Aries Point или AP също се свързва с нула градуса на всички основни знаци (както се вижда на циферблат от 90 градуса). Всяка карта - натална, прогресираща или хорарна - има AP на точно същите нулеви градуси, но всяка карта ще бъде уникална, що се отнася до разположението по дом на тази степен и планетите и други точки, свързани с нея. Помислете за AP като за кардинален кръст от 0 градуса, включващ Овен, Рак, Везни и Козирог.

НАБОР НА 90 СТЕПЕНИ
Какво е значението на AP?

AP представлява движение (кардинално) от вътрешно качество към външно проявление. Ориентира ни към света като цяло - обществото, публичните събития и всички взаимоотношения, движени от индивида към колектива. Понякога това представлява „грандиозен прилив на енергии ... и ангажираност със света като цяло“ (Celest Teal: посетете нейния сайт на: http://members.tripod.com/celestteal/

Изглежда, че AP има връзка и със срещи с известни, ресепсирани или експресирани в тяхната област.

0 Като първа степен на Овен, тази точка подсказва как нашата „воля да бъдем“, или усещането за АЗ СЪМ, се измества от субективното и в манифестната реалност.

0 Като първа степен на рак, тази точка подсказва как нуждата ни да обичаме и възпитаваме, чувството ни за „чувствам се“ се премества от субективното в света.

0 Като първа степен на Везни, това разположение казва „Аз се свързвам“, подсказвайки как стремежът ни да взаимодействаме с другите по социално значим начин се движи от нашия вътрешен свят и навън към други индивиди.

0 Като първа степен на Козирог, това разположение казва: „Аз произвеждам“, подсказващо как стремежът ни за постигане на осезаеми резултати преминава от „себе си“ към обществото като цяло.


Изабел Хики би казала, че AP е началната точка, където духът се въплъщава, началната точка на САМОТО. Чрез домашен и аспект контакт AP показва как ние излизаме на публиката, срещайки живота по различни начини, които колективът разпознава, признава (или съди) и ни помни.

Какво означава, ако планета или точка свързват AP?

Дон Макбрум нарича AP „Силата зад доминиращите черти и публичната проекция. Той казва, „... AP може да бъде индикатор за потенциала на индивида за публична прожекция. Често това измерване беше необичайно свързано с претенцията на човека за слава или за това, което ще бъде запомнено. Когато е имало пряк контакт между конкретна планета или точка (т.е. Асцендент или Средно небе) и AP (в рамките на двустепенно кълбо), често е имало различима връзка с енергиите, традиционно свързани с тази планета, които са били публично наблюдавани в индивида . "

Когато планета или точка свързват AP, природата и енергийното движение на тази планета имат допълнителен тласък или желание да изразяват колективно. Той може също да представлява това, което обществеността като цяло разпознава най-лесно в нас или ни помни.

Слънце-AP Може да означава, че нашата енергия, жизненост и стремеж се стреми да изрази чрез обществото. Хората ни виждат заради слънчевите ни качества и ние задвижваме творческия си стремеж към колектива. Известният индивид.

Луна-AP предполага, че нашият вътрешен свят на чувства, размисли и интуиция изразява публично и тези качества се забелязват от колектива. Известният екстрасенс.

Меркурий-AP може да означава, че нашият интелект, мисли и начини за комуникация привличат общественото внимание. Ние сме признати за остроумни, умни, живачни и умни. Известният писател.

Венера-АП може да означава, че нашата чувствена, приспособима способност да се свързваме и да се свързваме с другите излиза на по-голяма социална арена. Хората ни виждат заради нашите капризни, артистични и увлекателни качества. Известният художник.

Eros-AP предполага, че нашето страстно желание за еротична трансформация е забелязано от колектива. Хората виждат нашата мощна енергия като дразнеща или заплашителна, според собствените им възгледи. Известната куртизанка.

Mars-AP предполага, че нашите категорични, преки и ориентирани към действие качества привличат вниманието на обществото. Ние сме възприемани като заповядващи, сурови и внушителни. Известният войн.

Юпитер-АП Може да означава, че нашите лидерски качества, експанзивност, оптимизъм и призив за справедливост привличат вниманието на колектива. Ние сме забелязани с нашата визия, необятност и радост. Известният световен лидер.

Saturn-AP предполага, че нашата способност да постигаме осезаеми резултати чрез постоянни и устойчиви усилия е подчертана от общественото признание. Ние сме забелязани с нашата амбиция, предпазливост и прагматични детайли. Известният корпоративен директор.

Chiron-AP предлага известност със способността ни да преподаваме, разбираме, да се стремим към невъзможното и да възстановяваме състраданието. На нас се гледа като на лечител за тези, които са загубили вяра или са в отчаяние. Известният гуру.

Уран-АП предполага, че нашата способност да правим внезапни промени, да се бунтуваме срещу догматични убеждения и да излизаме от зоната на безопасност е забелязана от обществото. Ние сме възприемани като изненадващи, изобретателни и вдъхновяващи. Известният революционер.

Нептун-АП Копнежът по божественото и желанието за сливане с колективното несъзнавано се улавят от проекцията на обществото. На нас се гледа така, както обществеността иска да ни види. Известната филмова звезда.

Плутон-АП Безмилостният стремеж към власт и контрол се забелязва социално, тъй като той се бори с необходимостта да преодолее дълбините на несъзнателния ум. Ние сме забелязани с нашите мощни качества, тъмният герой, който може да бъде преобразен. Известният ексцентрик.

Ascendant-AP Известен със своите личностни черти и взаимодействия в света. Като известни приятели!

Midheaven-AP Известен със социалните постижения чрез кариера, мисия или професия. Притеснява се с известни хора!

Северен възел-AP Известен с това, че следва пътя към бъдещето. Като известен водач!

Южен възел-AP Известен с това, че изкупува пътя на миналото. Като водач за другите.

Какъв орбис се използва с AP?

 Някои астролози използват орбис от 2 градуса, позволявайки всичко от 28 градуса на изменяемите знаци до 2 градуса на кардинала. Използвам да речем 1,5 градуса в двете посоки. Както във всички неща, ако се проявява така, сякаш е в орбис, тогава вероятно е така!

По какво AP се различава от MC и Asc?

АСЦЕНДАНТЪТ описва начина, по който се представяме в света: „Хей, това е моята личност! По този начин инициирам нещата и се утвърждавам. Ето как изглеждам. "

Изабел Хики каза, че Асцендентът е прозорецът, през който гледаме света и това изглежда работи и в двете посоки. Често е начинът, по който светът ни вижда, на ЛИЧНО ниво. Помислете за Овена като за естествен владетел на Асцендента и първи дом с акцент върху личното самосъзнание. Това съм аз, ето сега!

МС не е лично, като Асцендента. Публично е. Това е свързано с нашето социално положение, кариера в живота, мисия или професия. Сега вместо лични изяви (Asc.) Ние сме в сферата на ОБЩЕСТВЕНИТЕ. Това е нашата социална идентичност и често отразява начина, по който взаимодействаме с „обществеността“ или колектива. Asc. е индивидуална идентичност, MC е социална идентичност. Мислете за Козирога като за естествен владетел на MC с амбициозната, прагматична (а понякога и мистична) социална информираност на морската коза.

Асцендентът винаги е този момент на възнесение, а МС е момент на кулминация. AP обаче може да се появи навсякъде в 365 градуса! Винаги е 0 Овен, но мястото, където пада, е уникално за нас (ако знаем времето си на раждане!)

За разлика от Asc и MC, AP е слънчев възел. Това е енергия, свързана с ИНСТИГАЦИЯ, начинания и действия, не по отношение на личните нужди и стремежи или дори за кариера или професия, а за Слънчева проява и разграничение. Не е толкова важно как виждате света или прескачате (или прескачате) в дейност (Асцендент), а не толкова какво ще срещнете и изразите, колкото преследвате социалните си амбиции или мисия в живота (MC).

AP не е толкова много как взаимодействаме с обществото (MC), но как и ЩЕ светът ще ни види! Тя може да показва относителната „слава“ на даден индивид (или позор) и как обществото при големи или световни събития може да повлияе на живота ни. Не всички сме докоснати еднакво от такива неща!

AP има връзка с това, кого или какво в обществото забелязваме и подобно на двупосочния прозорец на Asc. Кой или какво ще ни забележи.

Според Урановата школа AP е и нашата концепция за света, хората в обществения живот и нашият подход за проявяване на реалността!

Какво ще кажете за дома (домовете), в която се намира AP?

AP е буквално и символично точката, в която духът (СЛЪНЦЕТО) навлиза в манифестната реалност (ЗЕМЯТА). За всеки това е нещо ОВЕН (или кардинално нещо: действие, посвещение, инаугурация). КЪДЕ се случва посвещаването на духа в материята, това е, което става важно. В каква къща е? Коя област от живота ще предизвика усещането за връзка и действие с колектива? Отговорът тук ни казва къде е това, за което „започваме“ по отношение на света като цяло.

Ами средните точки, които включват AP?

Авторите на "Работа с астрологията" заявяват, че точката Овен и средните точки до нея са били считани от Алфред Вите за много
важни във всяка диаграма и следващи по важност само за МК. (Стр.
437).

За Робърт Хенд точката Овен, която се използва от гърците, а
също и в началото на нашата съвременна астрология, е много фина. „Това не е енергийно снабдяване като истинска планета, но се смята за последното, защото формира аспекти и може да бъде фокусът за комбинациите от средни точки“. („Символи на хороскопа“, Робърт Хенд)

AP е връзката със света като цяло, нашата връзка за проявяване на реалността. За да разгадаете какво означава това, погледнете НАЙ-БЛИЗКАТА планета или средната точка между 28 градуса на променлив и 2 градуса на кардинални знаци във вашата карта. Какво би било това? Какво казва това за връзката ви с обществото? Как те виждат?

Ами транзитите или прогресиите до AP?

Транзитите до AP пробуждат пътя и средствата за прожектиране в колектива, с тенденция да показват събития, по-скоро публични, отколкото частни, по-известни, отколкото неясни.

За да разгадаете значението на транзитите до AP, започнете с наблюдение на планетите, астероидите или точките, които преминават. Каква доза този транзит иска да събуди? Какво му трябва? Какво може да предложи? Отговорите на тези въпроси ще ви помогнат да разберете какво означава AP на практика и как това се отнася за непосредствения момент.

Всички коментари или опит с AP са добре дошли във форума!


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Имам мидпойнт Юпитер - ДС  на 29°31' Риби в 7-ми дом
и мидпойнт Южен възел- МЦ на 28°42' Риби в 7д.

МП Марс- Сатурн и МП Нептун- Сатурн на 0°23' Козирог в 4д.
МП Венера- Плутон на 0°34' Везни в 1д.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
В astro.com също има добавена опция за изчисляване на мидпойнти по метода на Ебъртин и Келер.
« Последна редакция: Декември 26, 2020, 07:08:58 am от romantica »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
При мен повечето мидп.АР-планети попадат в 12,3 и 5 ти натални домове.
Направи ми впечатление мидп.АР-АСц,че е близък съвпад нат.Сатурн в 12д.
АР-Сатурн е съвпад нат.Марс на к12.
Наталните мидпойнти -Марс/Нептун съвпад МС
Сев.възел/МС съвпад Слънце
Слънце/Асц съвпад Марс
Луна/МЦ съвпад Марс
Слънце/Сатурн е 29*59 на риби(брои ли се съвпад АР)
Слънце/Юпитер в 1*козирог
Меркурий/Уран в 1*козирог
Луна/сев.възел съвпад Сатурн
Луна/Нептун съвпад Южен възел
Луна/Плутон на к4
Луна/Уран 15* лъв(фиксиран)
Слънце/Меркурий 15*(водолей)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Рени, благодаря за споделеното. Не се ли занимаваш с консултанска дейност - точка на Овена/МС ? По другите можеш ли да кажеш как си кореспондират с описанията за мидпойнт между точка на Овена и планета, МС или Асцендент ? Синастрично или ако натален мидпойнт с участието на точка на Овена се активира от транзит, улавяш ли някаква специфика с по-голяма обществен отзвук. Със съдбовно значение.


Стар, да, занимавам се с консултанска дейност, но основната ми професионална ангажираност е по друга аналогия на Меркурий.
Точка на Овена/Юпитер в 0 * Рак, в 7-ми, връзките ми с другите ,много често са като трамплин за другите, но не бих казала, че тук съм получавала шанс. Но, по натален Юпитер  10-ти-да.
Точка на Овена/МЦ в 7-ми, в Близнаци, може да се каже, че ме влече да ангажирам другите със ..себе си и моите възгледи. Но и да напътствам другите- да.
Точка на Овена/ Венера в 4-ту- да, атрактивна съм навън с личния си живот, а ценна и харесвана с "отворените врати" на дома си, с по-различните си разбирания и отношения със семейство,родители, традиции
Точка на Овена/Марс в 8-ми - може да се каже, че отстоявам себе си , предимно в кризисни ситуация; може да се каже, че символично, водя битките си в секса.
Не съм наблюдавала, дали при активирани на тези точки по транзит, синастрично, има по-забележим обществен отзвук. Ще следя и ще се върна назад, за да проверя.

« Последна редакция: Декември 27, 2020, 07:53:50 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Рени, благодаря за споделеното.

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Здравейте,


Супер много се радвам, че все повече астролози и любители астролози започват да обръщат внимание на мидпойнтите :)

Относно точката на Овена, това е Слънчевият нод върху Земята, това е денят. Това е, което ни се случва всеки ден, това е обща точка за всички на определена локация, и това е причината всички задружно да преживяваме едни и същи глобални тенденции. Всички ние споделяме тази точка, но в зависимост от наталното ни Слънце преживяваме физически дните си по различен начин. Може да се каже, че тази точка е свързана с времето.

До момента от всичките ми тестове съм открил/прочел следното:

MC - Това ни влече да правим тук на Земята, това е нашата мисия, най-високата точка над хоризонта.
SU - Това е нашето физическо проявление.
MO - Това е нашата ментална нагласа, нашето настроение, от какво се впечатляваме, какъв партньор търсим, какво обичаме да помним.

Активирайте така наречените уранически точки - Купидо, Хадес, Зевс, Кронос, Аполон, Адмет, Вулканус, Посейдон

AR - 0 градуса Овен (Aries Point или Vernal Point), това е Земята, домът ни, средата, която не е част от нас, но ние сме в нея.
AS - Близкото ни социално обкръжение
NO - Лунните нодове, контактите и връзките ни

И сега относно мидпойнтите:

Точка на Овена/Слънце – Как ни се отдава да прекарваме дните си.
Точка на MC - Какви са най-вътрешните ни стремежи и желания. Това е за което съжаляваме, често го бъркат с фразата "следвай сърцето си".
Точка на Луна - Какви са менталните ни нужди, впечатленията ни, какво обичаме да излъчваме и приемаме. Това за което сме неудовлетворени и недоволни.
Точка на Слънце - Какви са физическите ни нужди, как разреждаме енергията си. Това е от което ни боли и ни разболява.
Точка на Слънце/Луна - Какво изразяваме.
Точка на Меркурий - Това менталната призма през която записваме впечатления.
Точка на Венера - Това е емоционалната призма през която записваме впечатления.
Точка на Марс - Това е волята ни.

Ако трябва да обобщим една натална карта, ние не сме нито Слънцето, нито MC-то, нито Луната... а сме в центъра на наталната карта, там се комбинират всички енергийни потоци. Това може да се сметне много лесно с хоризонтална и вертикална натална поляризация чиито резултат накрая е нула.

--------------------------

Относно Рени:
"Точка  на Овена/Меркурий в 10-ти, съвпад с МЦ"

Най-личната точка е свързана със средата, светът, Земята, публиката - 0 градуса Овен и споделянето, излъчването и приемането - Меркурий

Тоест, преведено означава нещо като "Най-дълбоките ми желания за които никога няма да съжалявам са да споделям всичко по цял свят, на сцена, с много хора, да споделям и те да ми споделят, широката общественост да знае и аз да знам"

Относно Сафо:
"Наталните мидпойнти -Марс/Нептун съвпад МС"

Нептун е тон свързан с бъдещето, а Марс с действието, "действие към неизвестното, следваме бъдещето". Това преведено означава "Най-дълбоките ми желания за които никога няма да съжалявам са че цял живот следвам неизвестното, неясното, загадъчното и гледам напред към светлото бъдеще загърбвайки миналото с нагласата, че най-хубавото тепърва предстои"
« Последна редакция: Януари 25, 2021, 01:10:59 am от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
МС=Марс/Нептун - човек с творчески подход, хлъзгав, нерешителен, бягащ по тъча в стил този тротоар е мой, но и другия не го давам.  ;D Енергийно чувствителен - усеща енергията на пространството, хората. Усещане за блокирана енергия, вързани ръце. Енергийни блокажи, спънки предполага и точка на Овена/Сатурн върху Марс. Импулсивност, непримиримост, бори се за своето под прикритие, "маскировка" - Луна/МС също там.



Силните пориви на вятъра са факт. Както и протестите
От бг мама:
Тенденции за 24 януари - вятър на промяната, изненадващи послания. Напрежение. Протести. На 24,25,26 януари по света и у нас вероятност за силни студени пориви на вятъра, ураганни, бурни ветрове, торнадо. Опасни метеорологични явления.
Локации с такъв потенциал: Хърватска, Германия, Австрия, Чехия, Дания, Норвегия, Босна и Херцеговина, Амурска област (Русия), Филипини, Австралия, Либия, Судан, Парагвай, Бразилия, Аржентина, Иран, Япония, Тихият океан.

На 24,25 и 26 януари на точката на Овена се намира мидпойнта Меркурий/Уран съответно те са в контрантис. Мернах преди няколко дни прогноза за силни пориви на вятъра именно за тези дни, за 25 чак до 65 км/ч. На 24 и 25 януари е акцентът с Луна в Близнаци. От глобална гледна точка предстои да видим как ще се изрази Меркурий/Уран. За тези дни.
« Последна редакция: Януари 25, 2021, 02:43:18 pm от starinthenightsky »

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Преди време romantica беше дала картата на W D Gann, при него:

 Sun/Moon = Venus/Poseidon

Излъчва, че е вярващ човек, Аполон, Кронос и Сатурн са свързани с най-личните му планети - "The Master Method"
What you know about rolling down in the deep?