Автор Тема: Комбин или Davison relationship chart  (Прочетена 31404 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #135 -: Март 17, 2021, 09:29:41 pm »
Сафо, аз съм качила писанията  на Надежда Каракоинова, защото знам, че тя работи и има наблюдения от комбинираните карти, както и знам от кой се е учила. Аз нямам лични наблюдения как работят смесените карти.  :)
да,прочетох,че си цитирала някой друг,аз също нямам наблюдения,но съм любопитна да знам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #136 -: Март 17, 2021, 10:02:30 pm »
Аз съм наблюдавала само комбина на моите родители във времето и има хляб в тази техника.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Комбин или Davison relationship chart
« Отговор #137 -: Март 18, 2021, 04:21:36 am »
Синастрията представлява анализирането на две рождени карти поотделно и в комбинация. Сравняването между два статични момента във времето. Представлява статичния  потенциал на това взаимодействие. Посредством нея може да си отговорим на въпроса как двама човека като индивидуалности, характер се напасват и си взаимодействат. Какво ще произтече за всеки поотделно в резултат от това взаимодействие. За изготвянето на синастрия не е задължително да е известен точния час на раждане, но е препоръчително за получаване на по-пълна информация.

Важно е да се отбележи, че взаимоотношенията, които стават реалност т.е. всяка една такава синастрия не е произволна. Тези взаимоотношения могат да се случат само в подходящо за тях време. По този начин откликват и отразяват „настройката“ на конкретен период т.е. те са негово следствие. Синастрията е олицетворение на карта обещание, но е пасивна, необходим й е подходящ момент и синхрон между двете карти, които да предложат обещаното.

Периодът, в който се срещаме с конкретен човек, обуславя каква роля може да има тази среща за нас. В такъв смисъл няма условно казано лоша, погрешна, неподходяща или добра, правилна или подходяща синастрия т.е. взаимоотношения, а само такива които отговарят на индивидуалните потребности на момента. Светът е малък за хора, които животът иска да срещне.

Композитната карта се получава в резултат от средните отстояния между едни и същи фактори в рождената карта – асцендента на двете рождени карти, Венера и Венера, Марс и Марс … Тя е изкуствено създадена астрологична карта. Реално не присъства в небето. За изчисляването й е необходим точен час.
Композитната карта за разлика от синастрията описва това, което свързва и обединява двама души. Какъв тип връзка установяват.

Комбинът или както е познат и като карта на Дейвисън, също се построява като се използват средни точки, само че той е в резултат от намирането на средата във времето и пространството между две рождени дати, местоположение и точен час. Той е олицетворение на реален момент във времето. Комбинът описва естеството на взаимоотношенията и техния възможен сценарий и тенденции за развитие. Разказвач е на тяхната индивидуална история като едно цяло. Комбинът представлява потенциалът на някакви взаимоотношения. Тяхното раждане във времето и пространството. Тяхната рождена карта. Като реален момент. Като такива те са поставени в определена матрица, имат определен сценарий, който не може да се промени.

Това е, което мога да кажа синтезирано по въпроса. Сама съм се учила. Чрез наблюдения и съпоставки с реалния живот. Книги за партньорска астрология не съм чела. Конкретно по линия  композит и/или комбин. Използвам основно комбин за потенциал и развитие на връзка. В практически смисъл го намирам за по-полезен. Композит по-скоро само като друга гледна точка за допирните точки на взаимоотношенията. С него имам по-малко практически опит.