Автор Тема: Теория на Истината  (Прочетена 18835 пъти)

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Теория на Истината
« Отговор #45 -: Март 05, 2021, 09:52:45 pm »
Евреите имат земя. Ханаан означава, "подарена/дадена  на потомците на Ной от бога.". Затова винаги са се връщали, там, в пустинята. Е, и поради още една -две причини. :)
И имат, и нямат. Гладните години в Обетованата земя са ги принуждавали да бягат от там многократно. Евреите са били поробвани, презирани и нежелани от античността до днес. Гонения срещу тях е имало в цяла Европа, Древен Египет, Древен Рим... И в повечето случаи е било заради това, че трудно са приемали чуждата вяра и основно са се занимавали с лихварство.

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Теория на Истината
« Отговор #46 -: Март 05, 2021, 10:00:30 pm »
За бизнес, работил съм с евреи и са най-точните хора по отношение на работа, каквото кажат го спазват за разлика от българите. Около 45000 човека са били спасени благодарение на Учителя Беинса Дуно.
« Последна редакция: Март 05, 2021, 10:05:03 pm от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Теория на Истината
« Отговор #47 -: Март 06, 2021, 09:05:43 am »
guapa79,
На израелтяните им се е наложило да бъдат хитри, за да оцелеят. А са взаимствали, така, по-добре ли звучи, защото дълго време са били поробени от различни култури. Те са първите, които налагат монотеизма и съответно навличат гнева на всички  останали. "Кои сте вие, че да имате един бог ?!" Ето така се създава цяла философия около измислен образ, който в годините, става все по-успешен. Много преди появата на Христос, като събирателен образ на месия, в пустинята, единствено, те имат ЕДИН, Поне 3-4 хил пр. хр. Това е една от нациите, която процентно говори на най-много езици . Защо ? :)

Рени, май си чела Шломо Занд или от другаде са ти тия диалектико материалистични разсъждения относно евреите? :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Теория на Истината
« Отговор #48 -: Март 06, 2021, 11:15:32 am »
Тери, не съм го чела. Рядко чета съвременна литература. Разговарям с хора. После, доколкото ми позволява умствения капацитет, обработвам "защо". Специално за евреите и тяхното житие, и битие, черпя информация директно от източника, така се е случило.
Ще разгледам авторът, който си посочила. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Теория на Истината
« Отговор #49 -: Март 06, 2021, 11:17:13 am »
Авраам роди Исак, Исак роди Яков... А после нещо стана и почнаха жените да раждат...
И те така. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Теория на Истината
« Отговор #50 -: Март 06, 2021, 11:47:45 am »
Ааа вече превъртяхме играта-Исак пак почна да ражда Азис също  ;D

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Теория на Истината
« Отговор #51 -: Февруари 15, 2022, 12:55:52 am »
https://youtu.be/YMXUdIol72I?t=426

"But also harmonics"

Хармониците са ключови и в астрологията, аспектите са метод за откриване на хармониците... но една част обягва.

What you know about rolling down in the deep?