Автор Тема: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите  (Прочетена 9247 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #15 -: Април 16, 2014, 09:18:15 am »
Има ли друг начин,освен йогата,за хармонизиране на чакрите?

Че какво й е на йогата? Бих казала, че е най-практичното и лесно средство. Но ако по някакви причини все пак не може, Аюрведа има и други средства, а също и мудрите.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #16 -: Април 17, 2014, 12:39:24 pm »
Има ли друг начин,освен йогата,за хармонизиране на чакрите?
има- може да слушаш релакс музика и да визуализираш различни цветове, в зависимост от това на коя чакра има нужда да се засили действието, има също хубави манри в ютуб, които са за определени енергии- може да слушаш и медитираш на леглото, без да се чекнеш в йога асани


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #17 -: Април 17, 2014, 12:42:55 pm »
Че какво й е на йогата? Бих казала, че е най-практичното и лесно средство. Но ако по някакви причини все пак не може, Аюрведа има и други средства, а също и мудрите.
не на всеки е дадено да практикува йога- моя мъж например е със спина бифида и няма как да се гъне в гръбнака
а в натала между другото е показано дали е заложено на някой да се занимава с йога- за себе си или като учител
ти занимаваш ли се с йога- някой път може да се разкършим заедно  :29:

Happy58

  • Гост
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #18 -: Април 17, 2014, 12:54:20 pm »
не на всеки е дадено да практикува йога- моя мъж например е със спина бифида и няма как да се гъне в гръбнака
а в натала между другото е показано дали е заложено на някой да се занимава с йога- за себе си или като учител
ти занимаваш ли се с йога- някой път може да се разкършим заедно  :29:

е нали съобразих факта, че може и да има пречки ... :) макар че, реално погледнато, дори за най-тежките форми си има подходящи упражнения, които даже биха подобрили състоянието, но за това се иска специалист, а това вече е трудно намираемо :)

да, но не на професионално ниво, а когато изпитам нужда ... то тялото ми го подсказва. Като не правя известно време и започва оттук-оттам да охкам, и ... пак започвам, докато не се вкарам във форма ... после пак мързел .. и така :) И не е повече от 15-20 мин, без медитации - просто упражнения. Медитациите все още не са ми нито желани, нито възможни, че ми е невъзможно да застана така за повече от 2-3 минути :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #19 -: Април 17, 2014, 01:04:31 pm »
да, но не на професионално ниво, а когато изпитам нужда ... то тялото ми го подсказва. Като не правя известно време и започва оттук-оттам да охкам, и ... пак започвам, докато не се вкарам във форма ... после пак мързел .. и така :) И не е повече от 15-20 мин, без медитации - просто упражнения. Медитациите все още не са ми нито желани, нито възможни, че ми е невъзможно да застана така за повече от 2-3 минути :)
Ха, при мен е абсолютно същото- започнах есента на 2009 когато пуснаха Йога по Фиестатв, бях редовна до миналата година, когато почнах да пропускам и всеки път като се съберат няколко последователно пропуснати дни без йога и после скърцам като ръждясал андроид  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #20 -: Април 17, 2014, 01:09:38 pm »
Ха, при мен е абсолютно същото- започнах есента на 2009 когато пуснаха Йога по Фиестатв, бях редовна до миналата година, когато почнах да пропускам и всеки път като се съберат няколко последователно пропуснати дни без йога и после скърцам като ръждясал андроид  :012:

ами .. то май доста хорица като нас :) - не всеки може да е дисциплиниран :)

при мен от миналата година спряха фиестата по кабелната и аз съвсем се изоставих. Даже си купих предварително едно записващо нещо там да си запиша няколко урока на дискове, ама и това така си остана .... абе ... мързел и това е

ама като видя зора - и пак започвам :) ама поне започвам, че има хора, които и това не правят.

Моя брат беше близо 10-12г пълен (или както там си се казва) йога - малийй, по 5-6 часа на ден. Ама като обърна на религия и дядо поп му казал, че това е голям грях и той спря. :) И сега ходи по доктори :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #21 -: Април 17, 2014, 01:17:50 pm »
Моя брат беше близо 10-12г пълен (или както там си се казва) йога - малийй, по 5-6 часа на ден. Ама като обърна на религия и дядо поп му казал, че това е голям грях и той спря. :) И сега ходи по доктори :)
Преди няколко години в един от форматите на "Шоуто на Слави" имаше участник действащ поп в селска църква, който се занимава с йога и демонстрира как си качва и сваля кръвното, упражнения за гъвкавост и Слави го гледаше с отворена уста, но попа подчерта, че при него йога не е религия
А като се стигна до тази дума, то Иисус Христос също е казал да бъдем вярващи, а не религиозни!

Happy58

  • Гост
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #22 -: Април 17, 2014, 01:27:05 pm »
Преди няколко години в един от форматите на "Шоуто на Слави" имаше участник действащ поп в селска църква, който се занимава с йога и демонстрира как си качва и сваля кръвното, упражнения за гъвкавост и Слави го гледаше с отворена уста, но попа подчерта, че при него йога не е религия
А като се стигна до тази дума, то Иисус Христос също е казал да бъдем вярващи, а не религиозни!

Е, опитах се аз да кажа нещо по въпроса, но ... не приема и не предава.

Оставила съм го ... то живота си е негов.

Цитирах го само във връзка с йогата - че всичко може да е много относително. Явно за него йога е било религия - система от правила (както казва баща му), как да живееш и какво и как да мислиш. А за мен йогата (както и аюрведа) е система от указания, които помагат да живееш в хармония. И пропастта вече става много голяма между нас в това отношение. Единствено поради факта, че съм по-голямата и съм сестра все пак, той контактува все още с мен :) - иначе досега да ми е теглил майната заради моите сатанински занимания :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #23 -: Април 19, 2014, 01:29:57 pm »
Акрукс, за кои предразположения към йога в натала говориш?
Някой правил ли е Шанкя Пракшалана? Гаури?
Търся споделен опит. Знам, че мога да си причиня това и ще го направя, но скоро проведох лечебно гладуване и затова-след месеци.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #24 -: Април 19, 2014, 03:19:40 pm »
Акрукс, за кои предразположения към йога в натала говориш?

при мен е Хирон риби в 6д

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #25 -: Април 19, 2014, 06:18:18 pm »
Да, има резон. Мислех, че визираш конкретен цитат-нещо от рода-нептун, меркурий, водолей....

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #26 -: Април 19, 2014, 11:48:23 pm »
Не, не съм правила Шанкя Пракшалана. :85: Правила съм Панча карма. Преди, като се занимавах по-активно с йога съм опитвала почти  всички крии, които се препоръчват от школата на  Шивананда - наули, басти, тратак...и.т н...
Зависи какво и защо искаш да си чистиш, в какво здравословно състояние си... Важно е да имаш и кой да те навигира, поне в началото-  някакви препоръки да ти даде (аюреведа спец напр)...Иначе стандартният комплекс с асани, пранаяма и  релаксации си върви ежедневно. Но за такова нещо трябва да разполагаш с цялото време в продължение на месец, два че и повече. И да се занимаваш единствено и само със себе си... Нещо, което малко хора могат да си позволят днес...
[/quote
Благодаря, Гаури! В добро състояние съм, не се налага/засега/ да ходя на лекар. Не им вярвам много, лекувам се с нетрадиционни методи и има успех. Но нещо си разбутах стомаха, областта на тънките черва. Там нещо постоянно недоволно мърмори-целодневно. :)Под влияние на несдъвкани емоции имах усещане за развит пъп дни наред-остра болка там. Сега утихна, но си мърмори мърморкото. Правя енергийни практики, натоварих енергийния център там, с нови занимания се стабилизира. Но от години не съм имала стомашни проблеми. При мен неизразходените негативни емоции се манифестират с болежки. Мълча и трупам, затова. Иначе, вкъщи са свикнали с моите леки налудности, а и има моменти в които съм сама седмици наред, имам мегдан.
Преди време се бях наговорила да правя кунджала-нети. заради хроничен синузит. Точно тогава срещнах техниката на смърчане с едната ноздра на солена вода, задържане и изтичане през другата...подобно на един вид йога-дишане. Помогна, после и с др. метод-резултатът е оптимален.
Проблеми с кръвно, захари лош/добър холестерол нямам, това поне изследвам периодично.
Какво искам да лекувам? Имам възли и тежки планети в риба-дева. Не нахраня ли дева, и по риби не тръгва. Това е-истинските ми духовни трансформации винаги тръгват първо от физически трансформации, а напоследък нищо не съм направила. Интуитивно чувствам, че не съм на пътя си, това е. Много е неприятно, мъчително, самозалъгване.
Тратака съм правила години наред, освен идеално зрение, видяхи друго и по друг начин :engel016:
« Последна редакция: Април 20, 2014, 12:07:15 am от enigma »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Йога за хармонизиране на чакрите и планетите
« Отговор #27 -: Април 24, 2014, 03:29:30 pm »
Аз започнах да се занимавам усърдно с йога с нахлуването ми в махадаша на Кету (както и с астрология) , но сега с напредването към края й все повече ми минава ищаха (както и за астрология) :012:

Скърцането ако не се лъжа е много характерен белег за Ватта конституция - за тях йогата е задължителна, както и олеацията и масажите - направо част от ежедневната хигиена :-*.
De omnibus dubitandum est