Автор Тема: Приятели  (Прочетена 14329 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятели
« Отговор #45 -: Декември 05, 2015, 08:58:39 pm »
По мои наблюдения се завръща някогашната тенденция за по-ранно обвързване/задомяване при по-младото поколение. Но пак си е до човека, де - когато дойде сляпата неделя, тогаваз.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Приятели
« Отговор #46 -: Декември 06, 2015, 12:16:19 pm »
"Един за всички, всички за един" е моят девиз по отношение на приятелството. Тези, които се занимават с индийска астрология, веднага ще се досетят коя е накшатрата на Луната ми - Анурадха. Това се хора, които искат да бъдат приятели едва ли не с всички, да помиряват враждуващи страни, а някои от тях са готови да се жертват за другите, да поставят благоденствието на другите пред своето собствено.

В западната ми карта това се потвърждава от у2 Нептун в 11-ти дом - раздавам ресурсите си на приятелите. Понеже е Нептун, това по-скоро могат да бъдат нематериални ресурси, като време и морална подкрепа. Имам и Венера в 12-ти дом (много сатурнова по знакова природа). От една страна това стеснява кръга на общуване и прави натива предпазлив и резервиран, но от друга отново имаме нептуново влияние (от 12-тия дом), което се изразява в състрадание към околните и жертвоготовност. Може и да е някакъв комплекс на спасител.

Управител на 11-тия дом е Юпитер - от една страна съм широко скроена и на повърхностно ниво мога да завържа контакт с широк кръг от хора (и Луната ми е юпитерова), но от друга страна този контакт не може да се задълбочи в приятелство, ако липсват общи интереси и сходство в ценностната система (тук пак сатурновата Венера се намесва).

И тук ще се възползвам от заглавието на темата, за да се оплача за пореден път, че повечето хора, които търсят приятелството ми, всъщност не търсят приятелство, защото не дават същото в замяна, а търсят да използват. Имам взаимна рецепция между Венера и Сатурн - усещането за справедливост в отношенията ми е изострено. Омръзна ми да се раздавам на хора, които не го заслужават, защото не биха направили същото за мен. Ето затова трудно намирам истински приятели. Вече ги подбирам много внимателно, за да не се чувствам наранена и ощетена след това и да се оплаквам още повече.
« Последна редакция: Декември 06, 2015, 12:19:27 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятели
« Отговор #47 -: Декември 06, 2015, 02:21:48 pm »
Мирабела, благодаря за споделеното и за Огъня и Въздуха в нуждата им от приятели.  :08:
Знаеш, че там където е Юпитер никога не е достатъчно, а пък Нептун не знае какво е това граници. Може би ти самата е добре да се научиш да определяш същите, границите -докъде са познатите, приятелите и случайно минаващите и тогава недоволството измества място на очарованието. Може малко да поочистиш в 11-ти дом и да дефинираш ситуациите там, в предстоящата година, има достатъчно индикации затова- Сатурн в Стрелец, Юпитер в Дева, Нептун Риби, Марс ще спре ретро в Стрелец, нодална ос и затъмнения по оста Дева/ Риби, а  и Уран ще направи съвпад Слънце в Овен, така че... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Приятели
« Отговор #48 -: Декември 06, 2015, 02:25:01 pm »
Много ти благодаря за коментара, Рени! Ще се вслушам в съветите ти. :-*

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Приятели
« Отговор #49 -: Юни 06, 2021, 09:51:06 pm »
''Приятел в нужда се познава.''

Аз когато и да съм изпадал в нужда - приятелите,така наричаните от мен,са се оттегляли. Така че истината за приятелството е грозна.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Приятели
« Отговор #50 -: Юни 07, 2021, 08:27:07 am »
По това разбираш и можеш да отсееш, кои хора наистина държат на теб. Останалите са просто познати.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятели
« Отговор #51 -: Юни 07, 2021, 02:58:46 pm »
''Приятел в нужда се познава.''

Аз когато и да съм изпадал в нужда - приятелите,така наричаните от мен,са се оттегляли. Така че истината за приятелството е грозна.

Ето подходящ момент да си предифенираш понятието за приятелство. Хората бъркат приятел с "нуждател".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Приятели
« Отговор #52 -: Юни 07, 2021, 08:53:25 pm »
''Приятел в нужда се познава.''

Аз когато и да съм изпадал в нужда - приятелите,така наричаните от мен,са се оттегляли. Така че истината за приятелството е грозна.

Ето подходящ момент да си предифенираш понятието за приятелство. Хората бъркат приятел с "нуждател".

Че това е поговорка,и според мен е вярна. В добри времена всеки може да ти се пише приятел,в трудни моменти - няма никой. Когато в трудни моменти има някой,този някой трябва да се нарече приятел,така си мисля аз.