Автор Тема: Хороскопите на популярни астролози  (Прочетена 16231 пъти)

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #75 -: Март 14, 2021, 10:39:11 am »
Ако идеята на темата е да намерим формулата на астролога, тя може да е различна.

Астрологията е комбинативна наука, Аполон е точката която отговаря за комплексното мислене и тя присъства в картите на всички астролози без изключения. Най-често прави комбинации с Луна или Слънце, при Ванеса поляризацията е Аполон <-> Нептун и Меридиан<=> Ариес.
What you know about rolling down in the deep?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #76 -: Март 14, 2021, 11:35:13 am »
Именно защото е комбинативна е въпрос на различни акценти и комбинация от различни неща. За да изчисляваме мидпойнти с участието на МС, трябва да сме сигурни в точния час.
Холистичното мислене не означава задължително, че човек схваща идеята на астрологията по един и същи начин. Един ерудиран човек може и да отрича астрологията. Примери много. Много хора се пишат за астролози, но астролог е едно общо понятие. Не можеш да сравняваш традиционен астролог с такъв, който се занимава с астропсихология. Подходът е различен. За един човек, занимаващ се с традиционна астрология, астрологията е предимно философия. А Ванеса е един човек, който използва астрологията за да изказва психологическите си разсъждения.
Астропсихологията е за хората, които си падат по психологията. И смятат или им се иска да е така, че всичко зависи от това как ще си "изиграят" картите. Там по дефиниция всичко е въпрос на "правилни" преработки. Разбира се тази правилност е гарантирана от един астропсихолог. Създаването на подобни теми, в които се сочи с пръст нечия грандомания, вероятно би трябвало означава, че Филипов не си е преработил като хората рождените дадености. Или горкия се е родил лоша реколта. И теорията за "правилната" преработка е афиф работа. И астрологията се използва като средство, за да открием причина за субективните си оценки, с чийто аршин мерим нечии недостатъци.
« Последна редакция: Март 14, 2021, 12:09:03 pm от starinthenightsky »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #77 -: Март 14, 2021, 01:28:18 pm »
Така ли? Не знаех. А не трябва ли човек да е завършил поне една магистратура по психология, преди да го приемат да учи психотерапия? Дори и да има друга бакалавърска степен, която не е в областта на психологията.

В България има изискване човек да е завършил магистратура по психология, преди да се запише да учи някои видове психотерапия или психоанализа.

Знаеш ли дали в чужбина човек може да вземе докторска степен по психология, ако преди това бакалавърската и магистърската степен, които има НЕ са по психология?

В България всяка школа определя начина и критериите. Само при психоаналитичната знам, че имат изискване за определена възраст - над 27 г. Посещавала съм базисно ниво с личен опит по позитивна психотерапия и групата беше разнородна - икономист, счетоводител, учител, социален работник, психиатър...
Като цяло тук не е проблем да си бакалавър по икономика (например), да си се обучавал в магистърска програма от 1 г. по психология и да бъдеш със същия статут на психолог, който е учил 5 г.
Нещата в България не са законово регламентирани за тази професия.

За чужбина - със сигурност няма как да бъдеш психолог там и да имаш PsyD, ако преди това не си завършил бакалавър и магистър по психология. Имат изключително много критерии - определен опит, стаж, публикации. Всеки щат в САЩ, например си има различни изисквания за легитимизация и периодично се явяват на изпити...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Според мен за астрологията се изискват изключително много познания и отворен ум, за да може наистина да има полза за човека. А и във всяка една професия, в която се работи с хора е необходима емпатия и етика, които все повече забелязвам, че липсват.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #78 -: Март 14, 2021, 02:44:13 pm »
Ако идеята на темата е да намерим формулата на астролога, тя може да е различна.

Астрологията е комбинативна наука, Аполон е точката която отговаря за комплексното мислене и тя присъства в картите на всички астролози

Аполон е едно от многото лица на Меркурий, отразяващи различните прояви на  неговите фази. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #79 -: Март 14, 2021, 05:07:16 pm »
Ако идеята на темата е да намерим формулата на астролога, тя може да е различна.

Астрологията е комбинативна наука, Аполон е точката която отговаря за комплексното мислене и тя присъства в картите на всички астролози

Аполон е едно от многото лица на Меркурий, отразяващи различните прояви на  неговите фази. :)

APOLLON Expansiveness, science, trade, commerce, success

   The TNP Apollon always enlarges, expands or indicates far off 
places.Yet, most astrologers only see Apollon as a science or business 
factor. Very fortunate are those who have strong planetary 
configurations around 19 and 20 degrees of the cardinal signs. These and 
the related degrees (by 20.30) are the current power axes of the zodiac 
because Apollon and Vulcanus are transiting these points.

  Notice that the configuration Apollon, Vulcanus and Kronos were linked 
to the same axis in 1997. This indicated tremendous business expansion 
and stock market growth and dramatic expansion in the economies of the 
world.

Аполон дава характеристика за разбиране на комплексни работи като такива графики например:
« Последна редакция: Март 14, 2021, 06:37:04 pm от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #80 -: Март 14, 2021, 06:37:15 pm »
 Какво сте подпукали AlphaTauri? :) Не мисля, че се изживява като астролог.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #81 -: Март 14, 2021, 07:14:43 pm »
Тук ли ? Отнесе го по линия на сходност в афинитети с коментиран тук астролог. Защото се изживява като водач на мисирки  :D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #82 -: Март 14, 2021, 07:19:10 pm »
Аз мисля, че споделя интересна техника за интерпретация на заложеното в натала както и прогностика. Щом нещо работи не бива да го отричаме.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #83 -: Март 14, 2021, 07:25:12 pm »
Смятам, че говорим за различни неща. Малко развален телефон се получи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #84 -: Март 14, 2021, 07:39:07 pm »

AlphaTauri, да, Меркурий, когато е във фаза под Аполон, прави ума изобретателен, пророк, натива може да експериментира, има прозрения.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #85 -: Март 14, 2021, 07:50:54 pm »

AlphaTauri, да, Меркурий, когато е във фаза под Аполон, прави ума изобретателен, пророк, натива може да експериментира, има прозрения.
Ахаам, да, има логика.
What you know about rolling down in the deep?

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #86 -: Март 14, 2021, 09:34:49 pm »
Аз мисля, че споделя интересна техника за интерпретация на заложеното в натала както и прогностика. Щом нещо работи не бива да го отричаме.
На същото мнение съм относно AlphaTauri.Методът му работи :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #87 -: Март 15, 2021, 05:52:59 am »
Ако идеята на темата е да намерим формулата на астролога, тя може да е различна.

Астрологията е комбинативна наука, Аполон е точката която отговаря за комплексното мислене и тя присъства в картите на всички астролози без изключения. Най-често прави комбинации с Луна или Слънце, при Ванеса поляризацията е Аполон <-> Нептун и Меридиан<=> Ариес.
как се изчислява Аполон къде се намира в натала?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #88 -: Март 15, 2021, 07:57:35 am »
Без да знаем час на раждане, може ли да се разбере къде в натала е Аполон? Интересува ме при Ванга и Слава Севрюкова къде е и какви аспекти прави.

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #89 -: Март 15, 2021, 08:24:49 am »
При Ванга- 25,11 Лъв опозиция Луна,Венера,тригон Марс,секстил Плутон,куинконс Уран.

При Слава-20,37 Лъв тригон Уран,секстил Плутон.
Никой не резонира с планетите, така както ти!