Автор Тема: Хороскопите на популярни астролози  (Прочетена 16216 пъти)

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #60 -: Март 12, 2021, 01:23:47 am »


Не го познавам, според картата няма никаква мания за величие, а желание да се изразява на международно ниво, пред хора, пред публика и т.н. Това е така защото:

SU/MO = VU/AR = CU/NE = VE/NO (май беше с нодовете)
« Последна редакция: Март 12, 2021, 01:25:56 am от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #61 -: Март 12, 2021, 06:55:32 am »

Не го познавам, според картата няма никаква мания за величие, а желание да се изразява на международно ниво, пред хора, пред публика и т.н. Това е така защото:


Да не би ти да си Филип Филипов? Той е Телец и ти си Телец, ти го защитаваш, нищо чудно ти да си той.



Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #62 -: Март 12, 2021, 08:55:50 am »

Не го познавам, според картата няма никаква мания за величие, а желание да се изразява на международно ниво, пред хора, пред публика и т.н. Това е така защото:


Да не би ти да си Филип Филипов? Той е Телец и ти си Телец, ти го защитаваш, нищо чудно ти да си той.
Ом, аз съм Филипов, защото защитавам Таури, значи аз съм той, а той е  ф. Ф., 8)

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #63 -: Март 12, 2021, 01:17:28 pm »

Не го познавам, според картата няма никаква мания за величие, а желание да се изразява на международно ниво, пред хора, пред публика и т.н. Това е така защото:


Да не би ти да си Филип Филипов? Той е Телец и ти си Телец, ти го защитаваш, нищо чудно ти да си той.
;) Да не би да направи тази тема с цел провокация специално за да провериш това твое съмнение?

... Ако толкова те вълнува, не съм Филип Филипов. Въпреки строгият му bold темперамент и начин на изразяване ми харесва че споделя идеите на Бялото Братство. Не съм му проверявал прогнозите, но щом има толкова лайкове вероятно има нещо съществено.
« Последна редакция: Март 29, 2021, 03:06:27 am от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #64 -: Март 12, 2021, 02:32:33 pm »
Тъкмо това щях да напиша, че вероятно имат допирни точки. Смесването на религия и астрология, категоричността. Това че се вземат на сериозно.
Всеки човек вижда другия различно, субективно в зависимост той какъв е, оценката му за другия показва в какво си приличат, различават или нямат никакви допирни точки.
За мен като слънчев Телец, неговия стил - мистично-религиозен ми е отвлечен и като такъв далечен. С Проповедниците и Месиите, които се водят по някакви Учители т.нар култ към личност, но все пак на човек, не споделяме обща гледна точка, разбиране за нещата.
Според мен е с изгряващи Близнаци и МС във Водолей

Цитат на изречено или написано от Филипов:
Цитат
За да се смекчи ситуацията за България и света, трябва да се осъзна, че консумацията на месо, крайния материализъм и грубия масов егоизъм сред обществото и пълната незаинтересованост спрямо Божествените импулси и цели на развитието на човечеството довеждат до такива събития като пандемии или мащабни природни катастрофи. Необходимо е да се използват Добрата молитва на Учителя и 91 псалм ежедневно с цел създаване на духовен щит около човека, неговите близки, народ и целия свят. Човек трябва да изрази ясно и конкретно в момент на молитва към Христовия Дух – че желае да изпълни съвършено Божията воля тук и сега, без никакво отлагане и по най-съвършения начин.

Идеални и съвършени неща не съществуват. Като Всемирно Добро, Безусловна Любов. На добрите хора им се случват добри неща, лошите - горят в пъкъла.
Бог е надличностен - субективните оценки, категоризиране от нас.
« Последна редакция: Март 12, 2021, 03:14:00 pm от starinthenightsky »

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #65 -: Март 12, 2021, 03:28:30 pm »
Идеални и съвършени неща не съществуват.
::)

За мен живота е перфектен:


Това че се вземат на сериозно.
Изобщо не се взимам на сериозно, както бях писал и в друг пост не разбирам от стихии, домове, куспиди и подобни... това ако е сериозно здраве му кажи.

А и изобщо не съм за тази тема че да ме коментираш...
« Последна редакция: Март 12, 2021, 05:30:39 pm от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #66 -: Март 12, 2021, 05:45:12 pm »

 ;) Да не би да направи тази тема с цел провокация специално за да провериш това твое съмнение?

... Ако толкова те вълнува, не съм Филип Филипов. Въпреки строгият му bold темперамент и начин на изразяване ми харесва че споделя идеите на Бялото Братство. Не съм му проверявал прогнозите, но щом има толкова лайкове вероятно има нещо съществено.

Това съм аз:
https://www.investor.bg/novini/130/a/razvitieto-na-bitkoina-evoliuciia-i-revoliuciia-ryka-za-ryka-219820/

Казвам се Стефан Ковачев, не съм Телец, а Близнаци, обичам да споделям знания, да правя бизнес, да уча... ето ти и натални данни да ме изследваш 31.05.1992 13:33 Стара Загора

Защо си се нарекъл AlphaTauri?

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #67 -: Март 12, 2021, 06:17:13 pm »

 ;) Да не би да направи тази тема с цел провокация специално за да провериш това твое съмнение?

... Ако толкова те вълнува, не съм Филип Филипов. Въпреки строгият му bold темперамент и начин на изразяване ми харесва че споделя идеите на Бялото Братство. Не съм му проверявал прогнозите, но щом има толкова лайкове вероятно има нещо съществено.

Това съм аз:
https://www.investor.bg/novini/130/a/razvitieto-na-bitkoina-evoliuciia-i-revoliuciia-ryka-za-ryka-219820/

Казвам се Стефан Ковачев, не съм Телец, а Близнаци, обичам да споделям знания, да правя бизнес, да уча... ето ти и натални данни да ме изследваш 31.05.1992 13:33 Стара Загора

Защо си се нарекъл AlphaTauri?

Защото наталното ми Слънце е в съвпад със звездата наречена Alpha Tauri:
https://www.constellation-guide.com/aldebaran/

Харесва ми как звучи.
What you know about rolling down in the deep?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #68 -: Март 12, 2021, 06:54:21 pm »
Ето откъде идва ""търсенето на Истината"" при Alpha Tauri- активен 9 дом,  управителите на 1 в 9-ти  изгорени в аспект с Юпитер.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #69 -: Март 12, 2021, 09:15:18 pm »
Хороскопът на известната юнгианска психоаналитичка и астроложка Лиз Грийн.

https://www.astro.com/astro-databank/Greene,_Liz


Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #70 -: Март 13, 2021, 01:07:57 pm »
Един човек твърди, че е проучвал образованието на Лиз Грийн и че дори се е обаждал в университета, в който се твърди, че тя е завършила психология и там са отрекли човек с нейното име да е учил психология при тях. Тя е казала преди години за списание Mountain Astrologer, че за нея било важно да получи докторска степен по психология, за да слага пред името на книгите си PhD, за да я възприемат по-добре хората, защото и писнало да я смятат за лунатичка.

Това разбива моите илюзии, защото аз много харесвам Лиз Грийн и се възхищавах на това, че тя освен добър астролог е и юнгиански психоаналитик. А се оказва, че може би дори не е завършила психология.

http://www.astroamerica.com/greenebio2.html


starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #71 -: Март 13, 2021, 10:55:48 pm »
Човек може да бъде психолог и без да е завършил психология. Не практикуват ли и астролози, астропсихология без да съм завършили някъде, където да им дават диплома за астрология и психология ?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #72 -: Март 14, 2021, 01:37:09 am »
...тя освен добър астролог е и юнгиански психоаналитик. А се оказва, че може би дори не е завършила психология.

Не е задължително условие да си завършил психология, за да се занимаваш с психотерапия, в случая - психоанализа. В чужбина масово хора с различни професии (инженери, адвокати и т.н.) се преквалифицират и учат 4 г. за психотерапевти. Там е отделна професия.
Тук в България нещата са размити, неясни и нерегламентирани в тези сфери.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #73 -: Март 14, 2021, 07:05:56 am »
Като пример Ванеса Виденова. Доколкото знам практикува като астропсихолог. Издаде книжка на психологическа тематика. Без да има ценз т.е тапия.

Ако идеята на темата е да намерим формулата на астролога, тя може да е различна, защото един може да се интересува от астропсихология, друг от мунданна астрология, трети от ураническа или ведическа, традиционна.
« Последна редакция: Март 14, 2021, 07:11:00 am от starinthenightsky »

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Хороскопите на популярни астролози
« Отговор #74 -: Март 14, 2021, 08:00:02 am »
...тя освен добър астролог е и юнгиански психоаналитик. А се оказва, че може би дори не е завършила психология.

Не е задължително условие да си завършил психология, за да се занимаваш с психотерапия, в случая - психоанализа. В чужбина масово хора с различни професии (инженери, адвокати и т.н.) се преквалифицират и учат 4 г. за психотерапевти. Там е отделна професия.
Тук в България нещата са размити, неясни и нерегламентирани в тези сфери.

Така ли? Не знаех. А не трябва ли човек да е завършил поне една магистратура по психология, преди да го приемат да учи психотерапия? Дори и да има друга бакалавърска степен, която не е в областта на психологията.

В България има изискване човек да е завършил магистратура по психология, преди да се запише да учи някои видове психотерапия или психоанализа.

Знаеш ли дали в чужбина човек може да вземе докторска степен по психология, ако преди това бакалавърската и магистърската степен, които има НЕ са по психология?


« Последна редакция: Март 14, 2021, 08:41:26 am от Om »