Автор Тема: Депресия  (Прочетена 57151 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Депресия
« Отговор #30 -: Януари 07, 2018, 12:28:47 am »
Яйца също не изключвам от режима си и без тях немога. От месото не се чувствам добре, затова и рядко ям, освен риба.
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:30:19 am от wind »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Депресия
« Отговор #31 -: Януари 07, 2018, 12:39:56 am »
Папи, за фибрите - само ще допълня, че те всъщност извеждат доста от минералите в организма. Роля за редовната и нормална дефекация имат мазнините, не фибрите.

Малко пооспамих, но спирам до тук.

И водата
Само че хората са облъчени
Но това с глутена също е съмнеж
Виж италианците къде са
А не са само рибоядни
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:30:38 am от wind »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Депресия
« Отговор #32 -: Януари 07, 2018, 12:56:10 am »
Трудно е даа се води спокоен и градивен диалог, когато непрекъснато ти изкривяват, изопачават думите, изкарани от контекста. Къде съм се изказала крайно, да не се яде изобщо месо? Зависи от качеството и обработката на едно месо. :-X :-X :-X :-X :-X
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:30:58 am от wind »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Депресия
« Отговор #33 -: Януари 07, 2018, 01:04:19 am »
Трудно е даа се води спокоен и градивен диалог, когато непрекъснато ти изкривяват, изопачават думите, изкарани от контекста. Къде съм се изказала крайно, да не се яде изобщо месо?  :-X :-X :-X :-X :-X

Без такива
1) Ние говорим в полза на всички, а не на въпреки на теб
2) спирането на месо за лечение на депресията беше началото-и аз съм против това като масова практика. Независимо кой го твърди
3) за да водим диалог-трябват доводи, освен “това помогна на мен”, така че за момента просто бърборим. Но в защита на моята теория си има инфо, само трябва да потърси човек правилните неща
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:31:24 am от wind »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Депресия
« Отговор #34 -: Януари 07, 2018, 01:12:25 am »
И пак не съм казала, че някой е въпреки моите изказзвания, а че не са изтълкувани правилно. Споделям моя опит, който никой не е длъжен да приема за негов, по горе съм написала това. Всичко е въпрос на организъм и нищо не е добре да бъде изключвано трайно, добре е да се живее балансирано, който го може. Понякога е добре да се ограничим, за да възбудим части от сетивата си, които сме поизгубили малко.
« Последна редакция: Януари 08, 2018, 09:31:41 am от wind »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lora

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
Re: Депресия
« Отговор #35 -: Февруари 13, 2018, 08:10:43 am »
Депресията е резултат (по мое мнение) от спад на жизнената енергия. Другото ми предположение е недостиг на допамин. Някои хора са родени с недостиг на допамин и още като деца се познават по това, че имат ниска жизненост и странят от социалните контакти. Обичат да похапват сладко.
За пръв път изпаднах в депресия на 13. С времето открих, че ме лекуват малките красти. Така да се пристрастявам към разни неща за известно време и когато развия толеранс към емоцията, която са ми давали, да се прехвърля към нещо друго. За мен е жизнено  важно да съм зависима от нещо, но не какво да е-а такова, което ме зарежда с положителни емоции.
 

Lora

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
Re: Депресия
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2018, 08:21:48 am »
Третата причина за депресия е Синдромът Boreout, който се наблюдава при хора, които имат твърде много свободно време.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Депресия
« Отговор #37 -: Февруари 13, 2018, 12:07:35 pm »
А, имало е и Boreout вече, не само Burnout.
Ако цял живот не правиш нищо и си безполезен и за себе си, и за другите, нормално е да ти се разклати психиката. Безделието също е бреме.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lora

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
Re: Депресия
« Отговор #38 -: Февруари 13, 2018, 12:11:52 pm »
Да, аз страдам от безделие. Затова реших да си довърша образованието.  :08:

desitog999

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Депресия
« Отговор #39 -: Април 26, 2021, 02:36:14 pm »
Здравейте! Казвам се Десислава, на 29 години съм и вече 5 години се боря с депресията и социална тревожност. От 5 години пия антидепресанти и успокоителни. В моментите, когато съм се опитвала да ги спра, всичко излиза извън контрол, не мога да стана от леглото и да се грижа за себе си, така натоварвам близките си, а не искам да съм в тежест, за това продължавам да ги пия. Живяла съм извън България, както тук, така и в чужбина съм сменила различни психиатри, психотерапевти и психолози. Мога да кажа, че накрая случих на добър терапевт и работим по мен и имам значителен напредък. Проблема е с тези лекарства, искам да ги спра! Има ли някой, който е минал през това? Единствено не съм пробвала с хомеопатия? Ще съм благодарна ако някой ми дадете някакви идеи и съвети. Хубав ден!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Депресия
« Отговор #40 -: Април 26, 2021, 04:48:57 pm »

desitog999, мога да ви дам линк на група във Фейсбук, където може да споделите и да получите добри съвети, насоки, ако желаете.
https://www.facebook.com/groups/360461317933705
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

desitog999

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Депресия
« Отговор #41 -: Април 26, 2021, 05:22:55 pm »

desitog999, мога да ви дам линк на група във Фейсбук, където може да споделите и да получите добри съвети, насоки, ако желаете.
https://www.facebook.com/groups/360461317933705
да, ще се радвам много благодаря!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Депресия
« Отговор #42 -: Април 26, 2021, 08:52:09 pm »
Проблема е с тези лекарства, искам да ги спра! Има ли някой, който е минал през това?

АД не се спират без проследяване от психиатър. Обикновено се започва с постепенно намаляне на дозата, по преценка на лекаря.

Може да провериш клинично - вит. D, вит. В12, Fe, щитовидни хормони и ако има някакъв дисбаланс да се регулира с включването на витамини, минерали, адаптогени и т.н.

Според мен за успешното справяне с това състояние е необходим цялостен, холистичен подход - психиатър, психотерапевт/психолог, хомеопат или друг терапевт (по избор), подходящ спорт, здравословна и жива храна, добавки и минимум 3 хобита.

Ще се справиш!

Успех :)




desitog999

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Депресия
« Отговор #43 -: Април 26, 2021, 09:53:44 pm »
Проблема е с тези лекарства, искам да ги спра! Има ли някой, който е минал през това?

АД не се спират без проследяване от психиатър. Обикновено се започва с постепенно намаляне на дозата, по преценка на лекаря.

Може да провериш клинично - вит. D, вит. В12, Fe, щитовидни хормони и ако има някакъв дисбаланс да се регулира с включването на витамини, минерали, адаптогени и т.н.

Според мен за успешното справяне с това състояние е необходим цялостен, холистичен подход - психиатър, психотерапевт/психолог, хомеопат или друг терапевт (по избор), подходящ спорт, здравословна и жива храна, добавки и минимум 3 хобита.

Ще се справиш!

Успех :)
точно това правя  съвкупност от всичко, благодаря 😊вярвам че ще стане