Автор Тема: Пълнолуние 28 март 2021г.  (Прочетена 23661 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #15 -: Март 16, 2021, 04:50:38 pm »
Пълнолуние във Везни с пълнолуние на Венера-Cherchez La Femme‪. :)
о,Рени......на ММ опозиция ЛУна/Слънце/Уран

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #16 -: Март 16, 2021, 04:58:53 pm »
Акцентите: ъглова квадратура Сатурн - Уран. Пълнолунието с Венера е в градус антисия/контраантисия на Нептун т.е. на точката на Овена излиза Слънце/Нептун и Луна/Нептун и Венера/Нептун.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 05:01:20 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #17 -: Март 16, 2021, 05:02:29 pm »
Венера е вече във фазата от своя цикъл, когато започва да проява женската си страна, по-склонна към дипломация, разбирателство; узряла е за онова, което и който я интересува, желае и ще го осъществява. Опозицията е аспект на избора- избираш едно/един/една- отказваш се/губиш от  друг/друга, заради трета, трети. Каквото или с който сме си стиснали ръцете преди 4 г, сега ще проверим какво  държи тези ръце  и ако не е нещо специално- приключват. Нищо че, Венера е в Овен и чувствата може да са силни,страстни, но няма да са опасни, а сладострастни. Венера ще защитава всички близки или бизнес връзки, финансови споразумения, интереси, желания, които са социално приемливи и справедливи и ако се наложи да се бори за тях, ще бъде по спортсментски начин, миролюбиво.

Сега се изследва хипотезата, че щом Венера е нощна планета, нейният цикъл да започва при горен съвпад, когато става Вечерница, а не при долен съвпад, когато е Зорница. Така че, сега може да проверим, как ще се прояви форния съвпад Слънце-Венера, като Новолуние на Венера или като Пълнолуние. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #18 -: Март 16, 2021, 05:16:40 pm »
Преди години го споделих като идея, на база наблюдения и причинно-следствени връзки. Тогава не бях много астрономически запозната, само наблюдения на тази база. Дияна ми казваше, а аргументите ти какви са ... и аз наблюдения от практиката. Проследяване какво се засява, кое дава резултат. След това си помислих, че вероятно съм в грешка, щом ни един човек не срещнах, който да споделя подобна теза и ... започнах и аз да гледам долният съвпад като начало на цикъла на Венера. :D
« Последна редакция: Март 16, 2021, 05:23:23 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #19 -: Март 16, 2021, 05:26:30 pm »
Аз си спомням, че имаш дебат в темата ретро Венера, тук или в астросайта, кога започва цикъла, но споменът ми е че посоката беше към долния съвпад. Няма значение, щом като има хора, които наблюдават, от години, значи може да се коментира проявата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #20 -: Март 16, 2021, 05:44:05 pm »
Пълнолуние във Везни с пълнолуние на Венера-Cherchez La Femme‪. :)
о,Рени......на ММ опозиция ЛУна/Слънце/Уран

Връщай 4 г назад, пак там са били Слънце/Венера- нали това коментирахме, какво е започнало, сега кулминира или каквото се случва в Сл. бряг си остава в Сл. бряг, сега нанново. Щом е Венерин тип , за него е важен цикъла, но е важно и в коя фаза е роден от цикъла.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #21 -: Март 16, 2021, 06:54:33 pm »
Преди 4-ри години, когато Венера е била ретро в Овен или само съвпад на Венера и Слънцето, че нещо се омотах в инфото ?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #22 -: Март 16, 2021, 08:44:54 pm »
Четох и че на пълнолунието марс съвпада със СЛВ на 13 близнаци, а в този градус и знак миналата година е била долната конюкция на венера със слънцето  юни месец.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #23 -: Март 16, 2021, 08:57:52 pm »
значи може да се коментира проявата. :)

Коментирам - горен съвпад - сферата, в която се заражда нещо със символиката на Венера. Долен съвпад - сферата, в условията на които се реализира. Максималната елонгация - период на проявление.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #24 -: Март 16, 2021, 09:33:57 pm »
При мен долния и горния съвпад попадат в 4 и 7 домове, съответно източната елонгация попада в 5 ти дом, а западната в 6-ти . Понеже  и имам точки в Овен, ще споделя, дали и какви са били проявите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #25 -: Март 17, 2021, 06:04:23 am »
При мен долния и горния съвпад попадат в 4 и 7 домове, попада в съответно източната елонгация 5 ти дом, а западната в 6-ти . Понеже  и имам точки в Овен, ще споделя, дали и какви са били проявите.
Рени,как така попада в 5 ти дом?"Най-голяма източна елонгация на Венера е на 29.10.21г"Тогава Венера е в стрелец.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #26 -: Март 17, 2021, 06:09:14 am »
значи може да се коментира проявата. :)

Коментирам - горен съвпад - сферата, в която се заражда нещо със символиката на Венера. Долен съвпад - сферата, в условията на които се реализира. Максималната елонгация - период на проявление.
Стар за това говориш......26.03.21-Венера в горно съединение със Слънцето.
12.06.21г-Венера най-близо до Слънцето(перихелий)
3.10.21г-Венера най-далече от Слънцето(афелий)
29.10.21г-Венера най-голяма източна елонгация

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #27 -: Март 17, 2021, 08:15:16 am »
Тери, значи ще я съживят🌈

Ще докладвам, а и наскоро обърнах внимание, че тя е на мидпойнтата натално - прогресивно слънце.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #28 -: Март 17, 2021, 08:38:04 am »
Цикълът на Венера може да се развие с тези опорни точки.
Новолуние на Венера  - 6-ти градус в Овен, на 26/03/2021
Изгрев като вечерна звезда на 04/05 на 24 градус в Телец
Максимална източна елонгация на 29/10 на 24-ия градус в Стрелец
Пълнолуние т.е долен съвпад на 09/01/2022 г. на 19 градус в Козирог
Ефемериди на Венера

Елонгациите при личните Меркурий и Венера, са все едно квадратурите в цикъла на другите планети.

Ако разгледаме горен съвпад като новолуние на Венера в контекста на пълнолунието, то новата Венера, може да стане повод за метафорично казано смяна, промяна на концепцията на декора (ъглова квадратура Сатурн - Уран) чрез обратна връзка, конфронтация - Марс в Близнаци (управлява Венера и изгряващия знак), като в името на тази промяна използва средствата на Нептун и дома, в който се намира той т.е. по някакъв начин това пълнолуние може да постави на една по-различна плоскост, ново начало за темите на Венера, което ще има нептунов характер. Венера и Нептун споделят общ градус през точката на равноденствията - контраантис.
« Последна редакция: Март 17, 2021, 01:37:15 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 28 март 2021г.
« Отговор #29 -: Март 17, 2021, 10:55:10 am »
При мен долния и горния съвпад попадат в 4 и 7 домове, попада в съответно източната елонгация 5 ти дом, а западната в 6-ти . Понеже  и имам точки в Овен, ще споделя, дали и какви са били проявите.
Рени,как така попада в 5 ти дом?"Най-голяма източна елонгация на Венера е на 29.10.21г"Тогава Венера е в стрелец.

Сафо, объркала съм се. Източна елонгация при мен в 1 или 2 домове, западна 5 или 6 . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“