Автор Тема: Астрология и политика  (Прочетена 56168 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #240 -: Юли 22, 2022, 08:31:25 pm »
dir.bg: Часът на истината: Депутатите гласуват вота на недоверие утре в 19:10 ч.

Този час предполага "експлозивна атмосфера", ескалиране на напрежение, агресия. С хлъзгава и неясна закваска. Вот на недоверие с неочакван развой, който изглежда по-вероятно да мине.

Изгряващ Стрелец, първа декада. Правителството е с композитно Слънце в Стрелец. Представя го ъглов Юпитер в Овен.
На асцендента мидпойнт МЦ/Уран
В кулминация - зодиакален знак Дева

За този час, за географските координати на София, ъглови Нептун, Меркурий и Венера.  Нептун в антикулминация, Меркурий и Венера залязват. Информационен пушек, мъгла, димна завеса, изкривяване на информация, подвеждаща и неясна информация. Меркурий в Близнаци управлява два ъглови дома - 10 и 7. Венера в последен градус на Телец представлява Народното събрание - 11 дом, потенциал за метаморфоза. Такова каквото е досега, върви към разпускане. С навлизането в Близнаци - поставяне на нова плоскост. Не изглежда много възможен вариантът да се състави друго Правителство в рамките на този Парламент.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #241 -: Август 03, 2022, 02:21:37 pm »
Никола Минчев, Председател на НС и слънчевото затъмнение в Стрелец
Слънчевото затъмнение е в аспект с Уран, Плутон и Сатурн. Неговото Слънце по рождение е в аспект с тях. Синхрон и синергия с условия и обстоятелства.
Вероятно Венера като символика му е важна за обществения имидж, професионалното развитие. Управителят на Слънцето - Меркурий е във взаимна рецепция с Венера. Транзитен Сатурн е в тригон с управителя на Слънцето. Плутон в Козирог и Уран в Телец аспектират Венера. Транзитен мидпойнт Плутон - Уран му е върху Слънцето. С Нептун там - човек, който е възможно да прокара иновативни и революционни идеи в бюрократичната система, с кадифена ръкавица. Поне в период с подобна или сходна заявка и специфика, насока и потенциални възможности, е избран за Председател на НС.
Благодаря Стар. Видях му картата. Като че ли няма за дълго да е Председател. Очаквам нещо около ретро Венера, после февруари когато транзитно Слънце съвпадне с транзитен Сатурн, ще му задейства наталния квадрат.

Ретроспекция

При транзитна квадратура Слънце - Нептун, която аспектира рождена Венера, ретроградни Плутон и Сатурн, е освободен от поста Председател на 47-мото НС. Условията на периода. За лична реализация. Транзитен мидпойнт Плутон/Уран върху неговото Слънце, в момента на избора му за Председател на НС, се оказаха "плаващи пясъци".

Астросоциологическите условия, в които се провеждат изборите 2 в 1, е новолуние в Скорпион. На дневен ред излиза спецификата на Скорпиона. Влиянието на субтилно ниво, спекулациите и внушенията като средство за надмощие. Управленските размествания, трусове. Периодът е възможно да е подходящ „терен“ – среда и обстоятелства, в които добре виреят манипулативни похвати, опитите за купуване на гласове, изваждане на компромати от нафталина. Опитите за манипулация, саботаж с превратен отзвук. Опитите за лов на риба в мътна вода. Периодът, в който се провеждат изборите предполага политическа метаморфоза посредством обрати, изненадващ развой. Някакъв тип генерална смяна на курса в политиката, управлението. Продължение
« Последна редакция: Август 03, 2022, 02:23:58 pm от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрология и политика
« Отговор #242 -: Август 03, 2022, 04:06:08 pm »
Стар, къде се изгуби като старите пари  :D

Давай да гледаме напред, избори ни чакат (на Луна без курс), ще има нови играчи, старите не пускат кокала и се прегрупират, ще е интересно да се види какво 48-мо НС ни очаква

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #243 -: Август 03, 2022, 06:22:11 pm »
Стар, къде се изгуби като старите пари  :D

Давай да гледаме напред, избори ни чакат (на Луна без курс), ще има нови играчи, старите не пускат кокала и се прегрупират, ще е интересно да се види какво 48-мо НС ни очаква

И що ? Щото старите пари вадят от архива, прогнози, които ти тук не извади ? Направила съм си труда, отделила съм време, знания и умения - извадила съм. Типичното поведение на човек, който завижда, заради това го и дразнят нечии добри резултати - прогноза и затова гледа да смъкне гроздето, щото му е кисело ?
И се включи най-вероятно само да ми го кажеш, че гроздето ти е кисело, без да покажеш твоя прогноза за предстоящите избори ?!
« Последна редакция: Август 03, 2022, 06:33:20 pm от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрология и политика
« Отговор #244 -: Август 03, 2022, 08:53:54 pm »
Стар, къде се изгуби като старите пари  :D

Давай да гледаме напред, избори ни чакат (на Луна без курс), ще има нови играчи, старите не пускат кокала и се прегрупират, ще е интересно да се види какво 48-мо НС ни очаква

И що ? Щото старите пари вадят от архива, прогнози, които ти тук не извади ? Направила съм си труда, отделила съм време, знания и умения - извадила съм. Типичното поведение на човек, който завижда, заради това го и дразнят нечии добри резултати - прогноза и затова гледа да смъкне гроздето, щото му е кисело ?
И се включи най-вероятно само да ми го кажеш, че гроздето ти е кисело, без да покажеш твоя прогноза за предстоящите избори ?!
:-\ :-\ :-\
Не съм написала нищо лошо, бе жена, защо така с лошо ми отговаряш? Просто ми липсваше с твоите коментари, а имаше доста събития на политическата сцена през последните дни...
 Лелее, направо ме хвърли в оркестъра  :-[

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрология и политика
« Отговор #245 -: Август 03, 2022, 09:48:19 pm »
За старите пари да кажа,че златните Наполеони ,Мариани са си все още класика в златните инвестиционни продукти,а златните австрийски дукати са все още официално платежно средство и продължават да се секат от австрийският монетен двор. ;D Особено актуални в борба с галопиращата инфлация. Разума също е злато,тъй че е добре да го пазим.Явно съм в манекенски мирен период и призовавам съкокошките от кокошкарника ни да не се правим на бойни петли.  ;DМир.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #246 -: Август 04, 2022, 09:27:03 am »
Когато човек няма какво съществено да каже, покаже, прави това което може - да си прави вятър на клавиатурата, да си огласява липсите.
Аз съм праволинеен човек, простете че не разбирам "симпатиите" на хора, които нямат проблем да ядат и плюят на едно място.

« Последна редакция: Август 04, 2022, 10:04:52 am от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрология и политика
« Отговор #247 -: Август 04, 2022, 11:28:05 am »
Когато човек няма какво съществено да каже, покаже, прави това което може - да си прави вятър на клавиатурата, да си огласява липсите.
Аз съм праволинеен човек, простете че не разбирам "симпатиите" на хора, които нямат проблем да ядат и плюят на едно място.
Виж ся к'во – освен в мивката в банята, където си мия зъбите, на друго място не плюя, а за хранене – храня се на масата!
Да, прекалявала съм много пъти и на много места с критиката, но не мога да чета откровени глупости, като анализа за Слави Трифонов, и да ръкопляскам на това словоблудство!
Като "праволинеен" човек, би ли обяснила как (и на какво) мога да завиждам на някого, когото не познавам – нито знам как изглежда, какъв е в действителност, какъв стандарт поддържа, какво е постигнал в живота? Дори натала не ти знам, макар че на моменти ми се е искало да надзърна в него и разбера кое е нещото, което те кара да унищожаваш нещата, които създаваш, като това да затриеш многото хубави теми тук навремето и оставиш на тяхно място емотикон :) ; унищожи и хубавия си сайт навремето, на другия пък му затвори хубавите статии и тъй нататък...

– за предстоящите избори съм писала преди седмица в група за астрология във фейса, но от анонимен профил – не че ме е страх да не се изложа, а защото като членувах в групата с реалния си профил, на няколко пъти ме докладваха и ме ограничаваха, а като ми ограничат личния профил не мога да си ползвам личната страница. Туй то! Кой разбрал – разбрал  ;D


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрология и политика
« Отговор #248 -: Август 04, 2022, 11:33:55 am »
За старите пари да кажа
Това е лаф от моето детство, казваше се за човек, който отдавна не се е появявал на местата, които редовно е посещавал. И точно в този смисъл го употребих, но иди доказвай, че нямаш сестра...  :( Наистина нямам, Бог да я прости! 

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрология и политика
« Отговор #249 -: Август 04, 2022, 12:14:24 pm »
Не съм го чувала израза,явно отдавна е отминала модата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрология и политика
« Отговор #250 -: Август 04, 2022, 04:13:50 pm »
Не съм го чувала израза,явно отдавна е отминала модата.
отдавна е , да, става въпрос за сребърните монетите от 1936 , на гърба с цар Борис 3

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #251 -: Август 05, 2022, 06:28:14 pm »
frognews.bg: #ГАZwithme - протест срещу служебния кабинет на Радев

Дали този протест, е предвестник на тенденция, предстои да разберем.


21 юни 2022 г., лятно слънцестоене - Бунтовно лято - за отсяване на зърното от плявата. Радикализация

Лятното слънцестоене за България настъпва с изгряваща Дева, Меркурий в Близнаци, Луна, Марс и Юпитер в Овен

Луна в Овен - огнен зодиакален знак. Принадлежи на хора с творческо-активно съзнание, памет. Хора с подобен тип Луна са щастливи, тогава когато правят нещо с хъс, предприемчивост. В ролята на откриватели, пионери, хора, които проправят нови пътеки, създават възможности. Отворени са към предизвикателствата. Когато са в ролята на лидери, водачи, учители, ментори, прави, първи, във фокуса на вниманието, забележими и открояващи се. Огнената Луна има гориво в кръвта. Тя е състезател, творец по дух. Огнената Луна топли, запалва, вдъхновява, амбицира. Щастлива може да е, когато се впуска в нещо, следва своя порив, вдъхновение, когато твори, предприема, „гори“ в нещо. Движи нещата. Огънят рискува, бори се и побеждава. Обира овациите. Води, вдъхновява и учи други хора.
 
Ключови думи: Радикализация. Сиви кардинали. Опити за надцакване, избистряне, разместване на пластовете, конюнктурата с помощта на словото - изявления, посредничество, преговори, чрез дебати, внушения, пропаганда. Борба за идеали. Въпрос на чест, достойнство, патриотизъм, родолюбие, национализъм е да се отсее зърното от плявата. Напрегната международна обстановка. Високо напрежение, протести, обрати, изненади. Нестабилни пазари.

Политика: зодиакалният знак Рак е на върха на 11 дом. В мунданната астрология като символика този дом представлява Народното събрание. Във фокуса на вниманието за предстоящите три месеца. Националните интереси обвързани с международната обстановка, с международни преговори. Външната политика като източник на високо напрежение, дестабилизация, нови възможности, перспективи. Стачки в транспортния бранш. Вероятност за конституционни промени.

Времето: неустойчиво и променливо време - с гръмотевични бури, възможност за пожари, градушки, освежаващо и прохладно лято,  силни ветрове, ураганен вятър, на някои места с тайфуни, торнадо.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #252 -: Август 21, 2022, 12:17:47 pm »
beautyexplorer: Кирил Петков – духовните идеали са на върха на копието
(цялата публикация)


Посредством астрологията се анализира специфика, есенция. Слънце, Меркурий, Луна, Венера и Марс са олицетворение на личното. На конкретна, индивидуална характеристика, специфика. Кирил Петков е роден на 17 април. Слънцето му се намира в Овен. На мидпойнта Юпитер/Нептун. Овен е зодиакален знак подвластен на символиката на Марс - физическа енергия, активност, борба, действия и огънят като стихия. Водеща мотивация - инициатива, творческо начало, кураж, предприемчив дух. Какво е мидпойнт ? Космобиологията, ураническата астрология, системата на мидпойнтите се нарича още и симетрична астрология. Мидпойнтът представлява мястото на среща, взаимодействие и симетрия, на два астрологични фактора в зодиакалния кръг, там където те функционират в сътрудничество. Характерното за тази система на астрологичен анализ е прецизността и многопластовия анализ. Може да се използва за по-задълбочен рожден астрологичен анализ. Със Слънце в Овен на мидпойнта Юпитер - Нептун, които ни представят основната мотивация на Кирил Петков, стоят идеалистичните, духовни подбуди. Те са тези, които пускат в ход, включват неговия двигател, задвижват неговата енергия. Начин да изрази себе си.


Система на геодезическите еквиваленти

Според нея, системата на домовете е неизменна, фиксирана за определени географски координати. Нейна отправна точка е Гринуичкият меридиан. Тя не е рождена карта на даден град, държава, а по-скоро представлява някаква териториална специфика, енергия на пространството. Предимствата на тази система, е че не е задължително да е известен точния час на раждане.

За да направим геодезична лична астрологична карта, е необходимо в така получените домове да прибавим и наложим върху тях позициите на индивидуалните планети в знаци, които конкретен човек или държава, тема на нашия анализ, има в рождената си карта. Такава геодезична карта можем да направим за всекиго на мястото, на което пребивава, за да видим как се вписва в колективното съзнание на този район и в каква степен ще е в състояние да изпълни изискванията на мястото, което то само по себе си носи.

За Кирил Петков, според тази система на астрологичен анализ, София, е локация, на която може да бъде подложен на натиск и агресия от страна на средата, хората. Място за лична метаморфоза. Подвластно на неговата харизма. Град, който изисква от него устойчивост в начинанията. Целеустременост. Нова глава от книгата на живота. Да бъде двигател на начинания, които са своеобразен вододел. Дават своя дан в развитието на обществото.

« Последна редакция: Август 27, 2022, 07:50:55 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #253 -: Август 25, 2022, 08:56:36 am »
Ретроспекция в резюме: Идеализираните желания са трудно постижими. Съвършенството е нереално в материалния свят. Мечтите намират своята реализация в сферата на изкуството и творчеството.

По повод предстоящите избори и хората, които се занимават с политика.
13 март, новолуние в Риби
Новолунието е на мидпойнта Сатурн/Уран

Обстоятелствата и условията е въможно да са някаква комбинация от рестрикции и напрежение. Изненадващ развой. Следствие на по-голяма яснота по някакъв въпрос. Предпоставка за промяна на социалните условия. Афинитет и избор към духовни водачи, идеали. Метаморфоза, трансформация на най-съкровени копнежи, идеали. Даване на глас, публичност, изясняване в условията на обществен натиск. Вербално надмощие. Промяна на бетонирана позиция, заради изплуване на инфо на по някакъв начин досега пазена в тайна, скрита, необявена информация. С Риби в кулминация - лов на риба в мътна вода. С подводни скали.
Това, което е водещо, е  че се повдига квадратурата Сатурн - Уран през призмата на символиката на водните зодиакални знаци Рак и Риби. Новолуние на мидпойнт Сатурн-Уран. Информацията и организацията чрез рестрикции, контрол, може да се е способ за влияние върху направения избор - Сатурн на мидпойнта Меркурий/Плутон, Сатурн и Марс в тригон във въздушни знаци.
Квадратура между фиксирани знаци, може да родят като метафора спукване на бент и излизане на реката  извън коритото, обичайното русло. Или като водно и емоционално отприщване. Прекрояване на емоциите и приоритетите. Слънце, Венера и Нептун са в кулминация, Плутон залязва. Оста 4/10 е в мутабелни знаци. На нея се намира мидпойнт Уран/Плутон и Сатурн/Плутон. Меркурий управлява и 12, във фиксиран знак и се намира на мидпойнта МС/Уран и точка на Овена/Плутон. Мидпойнта МС/Уран се намира и на асцендента на новолунната карта. Юпитер и Меркурий се управляват от Сатурн/Уран. Уран се намира на мидпойнта точка на Овена/СЛВ.

Ключово от гледна точка на астрокартографията, е че на територията на БГ са в своеобразен аспект новолунието, Венера/Нептун и Плутон. Комбинация Венера - Плутон - прекрояване, моделиран избор посредством натиск - буквално.
В картата за София оста Телец и Скорпион няма излаз на куспида - включени знаци. Хем може да има известна трудност да се изрази символиката на Телец (стабилност, законност, надеждност) и Уран, който е в Телец, същото важи и за Скорпион (въздействие на субтилно ниво), хем позицията по дом на Венера и Плутон предполага, че са в позиция да го направят и да намерят такъв. Везни се намира в пети дом на новолунната карта. Нептун - У10. Луна управлява изгряващият знак, а Слънцето - втори и трети дом. Венера в Риби "държи" четирите кардинални оси като триплицитен управител.

28 март, Пълнолуние

Акцентите: ъглова квадратура Сатурн - Уран. Пълнолунието с Венера е в градус антисия/контраантисия на Нептун т.е. на точката на Овена излиза Слънце/Нептун и Луна/Нептун и Венера/Нептун.

Ако разгледаме горен съвпад като новолуние на Венера в контекста на пълнолунието, то новата Венера, може да стане повод за метафорично казано смяна, промяна на концепцията на декора (ъглова квадратура Сатурн - Уран) чрез обратна връзка, конфронтация - Марс в Близнаци (управлява Венера и изгряващия знак), като в името на тази промяна използва средствата на Нептун и дома, в който се намира той т.е. по някакъв начин това пълнолуние може да постави на една по-различна плоскост, ново начало за темите на Венера, което ще има нептунов характер. Венера и Нептун споделят общ градус през точката на равноденствията - контраантис.
« Последна редакция: Август 25, 2022, 09:37:23 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #254 -: Август 27, 2022, 06:53:18 pm »
Интересен избор на местоположение, на което да снимат автобуса. На фона на катедралата "Александър Невски".

Източник: Лена Бориславова, фейсбук

beautyexplorer: Кирил Петков – духовните идеали са на върха на копието
(цялата публикация)


Посредством астрологията се анализира специфика, есенция. Слънце, Меркурий, Луна, Венера и Марс са олицетворение на личното. На конкретна, индивидуална характеристика, специфика. Кирил Петков е роден на 17 април. Слънцето му се намира в Овен. На мидпойнта Юпитер/Нептун. Овен е зодиакален знак подвластен на символиката на Марс - физическа енергия, активност, борба, действия и огънят като стихия. Водеща мотивация - инициатива, творческо начало, кураж, предприемчив дух. Какво е мидпойнт ? Космобиологията, ураническата астрология, системата на мидпойнтите се нарича още и симетрична астрология. Мидпойнтът представлява мястото на среща, взаимодействие и симетрия, на два астрологични фактора в зодиакалния кръг, там където те функционират в сътрудничество. Характерното за тази система на астрологичен анализ е прецизността и многопластовия анализ. Може да се използва за по-задълбочен рожден астрологичен анализ. Със Слънце в Овен на мидпойнта Юпитер - Нептун, които ни представят основната мотивация на Кирил Петков, стоят идеалистичните, духовни подбуди. Те са тези, които пускат в ход, включват неговия двигател, задвижват неговата енергия. Начин да изрази себе си.


Система на геодезическите еквиваленти

Според нея, системата на домовете е неизменна, фиксирана за определени географски координати. Нейна отправна точка е Гринуичкият меридиан. Тя не е рождена карта на даден град, държава, а по-скоро представлява някаква териториална специфика, енергия на пространството. Предимствата на тази система, е че не е задължително да е известен точния час на раждане.

За да направим геодезична лична астрологична карта, е необходимо в така получените домове да прибавим и наложим върху тях позициите на индивидуалните планети в знаци, които конкретен човек или държава, тема на нашия анализ, има в рождената си карта. Такава геодезична карта можем да направим за всекиго на мястото, на което пребивава, за да видим как се вписва в колективното съзнание на този район и в каква степен ще е в състояние да изпълни изискванията на мястото, което то само по себе си носи.

За Кирил Петков, според тази система на астрологичен анализ, София, е локация, на която може да бъде подложен на натиск и агресия от страна на средата, хората. Място за лична метаморфоза. Подвластно на неговата харизма. Град, който изисква от него устойчивост в начинанията. Целеустременост. Нова глава от книгата на живота. Да бъде двигател на начинания, които са своеобразен вододел. Дават своя дан в развитието на обществото.