Автор Тема: Сезонни карти  (Прочетена 29700 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Сезонни карти
« Отговор #105 -: Май 02, 2023, 03:32:27 pm »
На 20 април 2023 г., предстои хибридно слънчево затъмнение. В последният градус на зодиакален знак Овен. Няма да е видимо за територията на България.

🌎 Географски зони, които е възможно, да имат ключова роля

📌 Локациите, в които хибридното слънчевото затъмнение се вижда. Изброените от Маркишки. Индийският океан, Югоизточна Азия, Австралия, Нова Зеландия, Филипините и от западната част на Тихия океан. Австралия, Източен Тимор и Индонезия.
Горещи точки: Меридианът 116 и 134 източна дължина. Паралелът 11,12 северна ширина.

📌 Хибридното слънчево затъмнение изгрява в част  от Скандинавският полуостров, Германия, Дания, Словения, Хърватия, Австрия, Чехия

📌 В кулминация е по меридиана 116 източна дължина. Някои държави на този меридиан - Китай

📌 Плутон е в кулминация по меридиана 31,32 източна дължина. Една от държавите по този меридиан е Украйна, Смоленск (Русия), Турция

📌 Плутон залязва в Китай

За координатите на София: Подривна дейност, преврат. Тиха, кадифена революция. Социално напрежение. Митинг, стачки, протести. Медиен шум. По финансови и материални въпроси, искания.


Сафо, щом затъмнението аспектира Плутон. А Плутон е в кулминация. За София. В сезонната карта Скорпион е изгряващ. Вероятно призмата и плодовете на това слънчево затъмнение, за България може да са с плутонова специфика. И това евентуално може да има някаква връзка с политиката. С предстоящите Парламентарни избори на 2 април. Плутон в деня на изборите попада в 11 дом - Парламент.

Хибридното слънчево затъмнение прави аспект с Плутон във Водолей. Изгрява в зодиакален знак Телец. Ъглови са Уран, Меркурий и Плутон. А Плутон е най-високо в астрологичната карта, в кулминация. Това предполага, че за координатите на София, хибридното слънчево затъмнение в Овен, може да се окаже важно.

В сезонната карта Скорпион е изгряващ. Скорпион освен на асцендента е и на к12.

В контекста на пролетното тримесечие. Скрити процеси. Задкулисни инициативи. Шпионаж. Хакерски атаки. Злоупотреба с информация. Подривна дейност. Даване на по-голяма гласност на раздразнение, недоволство. По отношение на ресурси, заплати. Напрежение и обтягане на дипломатическите отношения със съседни държави. Периодът на пролетното равноденствие подходящ за пролетно почистване и метаморфози. За проветряване, освежаване и нова подредба. За пренареждане. За креативност и новаторство. В  това, на което се дава гласност. Споделя. Мислите и идеите. Информацията. Запрашеният или застоял въздух. Закостенели убеждения. Токсични взаимоотношения. Камък в блатото на илюзиите. Усещане за плаващи пясъци. Пясъчни кули. Неориентираност. Отвореният прозорец, през който може да влязат и да се зародят избори и взаимоотношения с по-голяма стойност. В сезонната карта Венера е в градус на възела.


Плутон - управителят на изгряващия знак и дванадесети дом в сезонната карта, обърна ход. Ретрограден е.
« Последна редакция: Май 02, 2023, 06:33:56 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Сезонни карти
« Отговор #106 -: Май 05, 2023, 10:37:42 am »
Десцендента е в Плеядите,съвпад Алгол и Алциона.Не звучи добре.Кой е по 7 дом-политическите ни и военни партньори ,откритите ни врагове,като Македония?
Да, Сърбия виж кво става с тия деца.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Сезонни карти
« Отговор #107 -: Май 05, 2023, 10:39:03 am »
Управителите на 8,9,10 домове са ъглови-ще има видимост по техните управления и сигнификации.Марс е взаимна рецепция с Меркурий,който е изгорен.Марс ,освен упр.на 1ви ,също е упр.и на 5ти дом в картата.8ми е 4ти от 5ти,тоест ъглов ,края на нещо/някой по 5ти-видимост.
Много притеснително.Много внимание при пътуване на деца/ученици на екскурзии.Удавяния,натравяния.
По 8ми дом са и чуждите пари,банки,данъци,секс,вероятно  скандали по тези теми.
Близнаци е знак,който указва учебни заведения,превозни средства,мостове и бентове,високи сгради.
В картата на България,ректифицирана от Левин,нат.Марс е в същия градус,тоест,има Марсов възврат.
Марс е сигнификатор на оръжия и огън(пожар).
Луна и Венера взаимна рецепция по екзалтация.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сезонни карти
« Отговор #108 -: Май 05, 2023, 05:32:27 pm »
Акрукс, какво да проверя постфактум, вероятно има указания, ако се направи карта. Идеята ми е, по сезонната карта за София, България, нали можем да разглеждаме съседи.... Съседите по 3ти дом, а Луната е там, опозиция Марс.
Е да де, ама то съседи са ни и сърби, и румънци, и макета, и гърци, и всички черноморски държави. И дори да приемем, че Луната в 3д съвпада с Антарес, това не означава земетресение. Звездата се свързва с военни, с оръжие – при мен е съвпад с Иц и бащата беше началник поделение, свързано с производство на оръжие
мда

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Сезонни карти
« Отговор #109 -: Май 05, 2023, 07:42:05 pm »
Хаха, Акрукс, какво мда-каш, стига си ме реплекирала, щото ставаш смешна, профи астролог си, айде по-сериозно. Картата на зимното слънцестоене приключи. Там съм писала за Луна с Антарес, правя що годе сносни анализи за любител, ти все наопаки. Сега коментираме друга сезонна карта. Не си в час. Марс е задействан при теб, ходи се разправяй  с някой на твоето професионално ниво.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сезонни карти
« Отговор #110 -: Май 05, 2023, 09:29:54 pm »
Хаха, Акрукс, какво мда-каш, стига си ме реплекирала, щото ставаш смешна, профи астролог си, айде по-сериозно. Картата на зимното слънцестоене приключи. Там съм писала за Луна с Антарес, правя що годе сносни анализи за любител, ти все наопаки. Сега коментираме друга сезонна карта. Не си в час. Марс е задействан при теб, ходи се разправяй  с някой на твоето професионално ниво.
Сафо, ти добре ли си? Отбелязала съм, че излезе права като спомена Антарес на Луната в 3д., аз тогава само уточних, че няма да е земетръс в съседни страни, а оръжие...
Пиши си както искаш, ама ме чети правилно, това мда е ДА и нищо повече. Повече си търси на друго място къде да вади рогата овенския ти Марс, моята овча Луна не е в настроение (и състояние) да преплита рога с когото и да било. Отивам на балкона да си пия бирата, че изстина  :D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Сезонни карти
« Отговор #111 -: Май 05, 2023, 09:48:32 pm »
Като гледам как си ежите затъмнените рогца,  си давам сметка, че Сатурн тъй ме премаза последните години , че съм станала кротка и апатична, като беззъб, анемичен християнин.  ;)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Сезонни карти
« Отговор #112 -: Май 06, 2023, 10:08:55 am »
Повечето последователи и лайкове във фб и анонсите в онлайн издания, съдържащи в заглавието определенията "прочут" "известен", вероятно са достатъчни повече за парад.
« Последна редакция: Май 06, 2023, 10:11:07 am от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сезонни карти
« Отговор #113 -: Май 06, 2023, 06:58:57 pm »
това го правят журналистите, никой астролог или езотерик не си слага подобни прилагателни пред името когато пише нещо на собствената си страница в блога или фейсбук
лично аз не парадирам с нищо, вземат ми от фейса публикациите и си слагат понякога абсурдни заглавия, извадени от контекста, без изобщо да съм имала точно това предвид
и на хартиения в. "Телераф" са ме публикували, без да ме питат и заплатят хонорар, но на когото каквото му писано  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Сезонни карти
« Отговор #114 -: Юни 09, 2023, 08:54:48 am »
Карта на пролетното равноденствие с координати на София-20.03.23г.,23:25ч.
Бях качила карта на новолунието ,което следва след равноденствието.Изтрих.
Това е правилната.
Да проследим като събитийност предстоящата лунация на 18.06.23г.ще аспектира Марс от сезонната карта на к8.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сезонни карти
« Отговор #115 -: Юни 09, 2023, 11:08:13 am »
Пролетната сезонна карта изтича на 21 юни, три дни след Новолунието, което в лятната карта попада в 8д. и спуска квадрат към Нептун У4 в 4д. – опасност от инциденти с вода, но това не пречи за оставащите три дни на пролетта да има инциденти на пътя.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Сезонни карти
« Отговор #116 -: Юни 12, 2023, 11:04:13 pm »
Лятно слънцестоене-21.06.23г.София

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сезонни карти
« Отговор #117 -: Юни 13, 2023, 11:55:36 am »
 Лятото също ще е дъждовно и студено, поне в София, макар че вчера построих карта и за Варна - няма разлика
Партньорства и съдружници ще са подложени на атаки от платени тролове, виртуални и реални (от късо разстояние, извозвани с автобуси)  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Сезонни карти
« Отговор #118 -: Юни 13, 2023, 03:18:38 pm »
Луна е взаимна рецепция по управление със Слънце. Уран на К7, Сатурн в 4ти дом и Плутон на к3. Луната расте сх. съвпад с Венера и Марс в 9ти дом. Висши учебни заведения, спортни зали, спортисти, туристи, чужденци, храмове и всички медии, вестници, телевизии и радиа, ще са като теми актуални за тримесечието най-общо казано. Асц е в скорпион, влажен и горещ знак, Марс в лъв-горещ и сух знак,мисля, че ще има горещи дни и по-малко валежи. Юпитер, управител на 4ти дом е в телец - студен и сух знак.
Сатурн в 4ти дом, като управител на 3ти-всичко свързано с комуникации, учебни заведения, транспорт, съседи ще има ефект/видимост. В нощна карта, Сатурн е малефик с тригон към Слънцето. Възможно е да има организиране на стачки, недоволства, заради реформи в пенсионната система. Срутване по пътищата на страната, незаконни сметища, строежи, домове за възрастни хора, болници, психиатрични заведения в полезрението, или в дъното на проблемите. Бедност.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Сезонни карти
« Отговор #119 -: Юни 22, 2023, 08:02:40 am »
Сатурн в риби,Слънцето сх.тригон след 7ед.време-може ли да се каже,че подводницата Титан ,ще бъде открита,въпреки,че сезонната карта е с координати на София?